Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

Larikazka

No co k tomu říct.. :/ Film se dělí na více částí. Jedna skupina je zajímavá a nechcete od ní odtrhnout zrak a u té druhé se nudíte, že se začnete dloubat v nose, chodit na záchod nebo si hrát na mobilu. Takže za mě to tak nějak jde, díky těm zajímavým částem. ()

peta91k

Horší nápad,, horší (nebo spíš hůře použité) efekty, méně sympatické postavy. Některé scény jsou vyloženě vykrádačka prvního dílu. Ten samý záporák a v podstatě ta samá zápletka tomu taky vůbec nepomáhá. Kvůli nostalgii dávám 40 %, kdybych to ale viděl až teď, šel bych asi ještě níž. ()

Peddro

Tak tohle nechápu, úsměvný dobrodružný film zkazí diletantský scénárista. Nejsem přírodovědec, přesto vím, že korálovky v Egyptě nežijí a navíc Rick řekne, že je jedovatá. Stejný problém je ve Smrti na Nilu s Peterem Ustinovem, když má v kajutě kobru královskou, která žije v Indii a jihovýchodní Asii, ale ne v Egyptě. Do třetice ve filmu Kopyto je v jihoamerické džungli kobra monoklová (nebo černá) a gorila, přitom ani jeden živočich na americkém kontinentě nežije. Absolutně nechápu toto diletantství, mají přece dost peněz, aby odvedli pečlivou práci. Je to neodpustitelné... Ale super oddechovka, a navíc Imhotepa trošku chápu, vždyť to dělal  kvůli odepřené lásce, takže celkem romantické :-D Ale je tam chyba v titulcích, takže je dělal, bůhví kdo. Imhotep říká ,,Neboj, mě neublíží", ale je to 3. pád, takže tam má být ,,mně". ()

draxxi

Tak jsem to vyzkousel, a mam z toho stejnej pocit jako kdysi na premiere v kine. Porad je to pekna pohadka, ale tak strasne moc preplacana, ze uz je to spis ke skode. Jednicka mela vetsi smrnc.... 9/3/2021 67% ()

jojo33

Dwayne Johnson aka The Scorpion King je v zaverecnom suboji neuveritelne vizualne (trikovo) odflaknuty....ALE! Nasledujuce pokracovanie neprekvapiveho hitu z roku 1999, plne toho najesencialnejsieho dobrodruzstva v style doktora Jonesa, je este o to viac epickejsie, trikovo nadupanejsie a hlavne paradne dynamicke. Sceny ako let balonom a nasledna potopa, hordy psovitych bojovnikov na pusti, londynske intro ci dzunglovi Pygmejovia zarazia do sedacky a nutia k dalsiemu zhliadnutiu. Mumia jednoducho bavi - stylom, zabavnostou, drajvom, dobrodruzstvom... Kubrickovsky scenar ale za tym nehladajte! ()

Holly_Molly

Čert vem to údajně "děsně ohavný" CGI Dwayna Kamene! Mě nikdy nějak extra žíly netrhalo, že to vypadá jak z videohry..jsem vášnivej hráč, takže proč by taky mělo že jo... AnyFuckingWay Druhá Mumie kráčí důstojně ve šlépějích jedničky a i přes svojí zbytečnost vzhledem k uzavřenýmu konci prvního filmu jde pořád o nádhernej film s podmanivym soundtrackem, stejně sympatickýma postavama, skvělou akcí, humorem a stylem jakym to umí/uměl ( ;-( ) snad jen Stephen Sommers. ()

soukyd33

Opět divoká jízda. Náš oblíbený pár se vrací, aby se znovu utkal s netvorem s podsvětí. Nechybí tu humor, drama, děsivé scény, ani dobrý příběh, či herecké výkony. 👍 Není to už ale takové, jako první díl. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Zdarda

Typický druhý díl jak klady tak i zápory, ovšem stále baví. A po těch letech baví i The Rock a oficiálně jedna z nejhůř udělaných CGI postav. ()

rozum i cit

Když tento film vidíte jako náctiletí bez znalosti prvního dílu poté, co vás sestřenice pozvala do kina, je to váš první film v originálním znění a s podobnými efekty a celkově asi druhá návštěva daného podniku v životě, jeví se to celé daleko lépe. Mumie se vrací mne kdysi přivedla k Mumii. Po shlédnutí s odstupem nějakých dvaceti let musím říci, že je to hrozná blbost. Mumie měla navzdory množství svých nedostatků jistou atmosféru i vtip, Mumie se vrací nemá ani jedno, Mumie měla nadhled, Mumie se vrací se bere vážně, čímž působí hloupě, Mumie navzdory žánrovému mixu působila čistěji, Mumie se vrací naopak tak nějak nevycizelovaně, jako by scénář byl spíchnut horkou jehlou. Jde de facto pouze o zběsilou akci bez valného smyslu. Logické nesrovnalosti oproti prvnímu dílu a posun charakterů (z Evelyn je hotová Amazonka, mumie dovedou proskakovat stěnami budov, reinkarnovaná Anchsunamun kde se vzala tu se vzala, oživovací rituály jinak dlouhé a za použití různých zaříkadel, někdejší padouch-nepadouch Imhotep zlejší než kdy předtím, o jeho existenci a existenci Hamunaptry, zdá se, taky už ví kdekdo, k tomu turbo vzducholoď, dřevěné lešení porážející mnohatunové kamenné sloupy, a to dokonce aniž by se zřítil strop, povinná jízda na střeše vlaku, jaktože Imhotep nepoznal Nefertiri v prvním díle, k čemu ty kanopy - jen aby měl důvod někoho vysát? atd.), k tomu recyklace prakticky všech důležitých motivů z jedničky (chápu, že to byla snaha o návaznost, ale je toho příliš), vše nové je pak vesměs pitomé a trapné, počínaje pygmeji, kteří, čert ví proč, vypadají také jako mumie, a zbytečným králem Škorpiónem konče. Bohužel ani Arnold Vosloo, ač dostal v lidské podobě větší prostor než v jedničce a je stále stejně charismatický, to nezachrání, tím spíše, že postava Imhotepa byla jaksi polidštěna a upozaděna do role nepodstatného druhořadého padoucha, což mu poněkud ubralo na hrozivosti a tajemnosti, kterou disponoval v prvním díle. Úplný závěr s ním byl nicméně dobrý. Některé prostřihy do minulosti byly též pěkné, bohužel co do dekorací oproti prvnímu dílu přibylo hollywoodského kýče. Zatímco Mumie příliš nezestárla ani co do digitálních triků, Mumie se vrací naproti tomu velmi. Ani ten soundtrack už není tak pěkný. Nebudu zlá, několik momentů bylo dobrých. Přesto se domnívám, že by bylo asi lépe, kdyby tento snímek nikdy nebyl vznikl, neboť podobně jako v případě Pirátů z Karibiku sequel zpětně shazuje původní, v podstatě docela slušný, film, což je škoda. Nemáte-li v oblibě první díl, nebo jste jej neviděli a nevadí vám jednodušší akční zábava, možná se vám bude líbit. V opačném případě se snímku vyhněte - hrozba akutního pokažení prvotního dojmu. ()

Feacher

Už to není tolik ono jako jednička, tam to byly silnější 4*, zde to jsou slabší 4*. Opět platí, že jsem tyhle filmy jako malý miloval, takže hodnotím trochu se sentimentem, možná by si zasloužil i 3*. Ale je to přecejen zábava, sice trochu nesmysl, ale vlastně proč ne... jednou za čas. Na třetí díl ale už znovu chuť nemám, ten se mi nikdy už moc nelíbil... ()

Thalin

I když je tenhle díl slabší, pořád mě baví. Je ale pravda, že se tu mohlo ubrat s těmi zvraty, historicky to prostě nesedí, aby tyhle dvě byly reinkarnacemi, které tu představují a taky to cgi je tu hodně špatný a to i na tu dobu, kdy to vzniklo. ()

JB001

Podle očekávání mne to nebavilo jako jednička, ale jedním okem se to dalo. Nicméně film zestárl víc než já. Zachraňuje to Rachel W ()

B. Haf

Stále fungující devízou jsou Brendan Fraser a Rachel Weisz, jestli mě ale něco dokonale znechutilo byly to příliš digitální efekty s králem Škorpionem v čele. ()

CrazyWolf

Nejlepší možný průměr - jednička byla perfektní. U dvojky jsem se taky dost bavil, ale do čtyř hvězdiček tomu přece jen něco málo chybí. ()

PauloGrane

Nápad Mumie 1 je ohlodán na kost. Jednička občas Indianovi dýchla na záda (občas). Dvojka dýchá na záda leda tak sama sobě. Blbost. 36%. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo