Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

bery71

Jakmile se řekne Tarantino, všem divákům se okamžitě vybaví Pulp Fiction, někteří si dokonce myslí, že Pulp Fiction bylo jeho prvním filmem. A já osobně nejsem výjimkou. Napřed jsem poznal Pulp Fiction potom Tarantina a potom jeho další filmy. Škoda pro ty co se dál než za Fiction nedostali, protože Reservoir Dogs jsou svou vulgárností, krvelačností, satirou a hereckými výkony dál (podle mě). Pulp Fiction sice navždy zůstane tím prvním, ale jen pro, to že to tak Tarantino chtěl. Pulp Fiction je dělané pro všechny na světě, ale Gauneři jen pro Tarantinovce. A to já jsem. Reservoir dogs jsem si užíval jako malé dítě a některé scény jsem si musel pouštět několikrát. Doporučuji všem co se mají rádi Pulp Fiction. ()

Puol

Tarantinov debut, kde predstavil svoje trademarky, ktoré mu vydržali dodnes (Inglurious Basterds). TJ. brilantné dialógy, krvavé scény, štýlové, dobové songy, zaujímavo pestré herecké obsadenie a vysoká úmrtnosť hlavných predstavitelov. Nízkorozpočtový debut ako hrom! ()

Heavyman

Neřikám, že jsem nějakej "zkurvenej" Tarantinův fanoušek, ale Gaunery považuju za film po kterém už se všechno v jeho filmech opakovalo, záleží na každého vkusu zda v dobrým nebo špatným. Naprostý masakr s hromadou skvělejch žvástů i třeba mimo mísu příběhu(třeba o dýšku). Zkrátka "kurevsky" dobrej film. ()

mala_kea

Proti Tarantinovi rozhodně nic nemám, ale proti jeho režii už ano. Pár filmů se určitě nechá zkouknout, ale pokud od něj vidíte 5 filmů a ve všech tečou jen litry krve, tak vás to poměrně rychle omrzí. Teda alespon mě určitě. Děj, který je naprosto zbytečný a každá debata končí nějakou prasečinou. Tenhle člověk vážně musí natočit každé hovno. Zřejmě na to má žaludek. Ještě, že tento blábol měl jen 99 minut. Za Madsena a jeho scénu s uchem hvězda nahoru. abych nezapomněl, Tarantinova hudba, ta je naprosto geniální a jedinečná. ()

Pr4d3d

Počátky krále. S minimálním rozpočtem dokázal Tarantino natočit výborný film se skvělými dialogy (jak jinak), který už je klasikou, jenž se neokouká. Proč točit všude možně po světě, když bohatě stačí jenom jedno skladiště. Když má někdo takový talent a k tomu pořádné herce tak to jde skoro samo. ()

Akana

Asi nejtemnější Tarantino s ještě zřetelným nádechem amerického nezávislého filmu i když ani tady není nouze o absurdně komické situace a hlášky. K nim připočtěme vypiplaný scénář, dlouhé, zdánlivě jalové dialogy, prolínání časových rovin, muziku, která stojí na kontrastně využitých retro šlágrech (Madsenova kreace je nezapomenutelná), brakovou romantiku, kýble krve a mračna fuckismů a máme tu takřka celý tarantinovský arzenál a vůbec ne v nějakém zárodečném stadiu. Ten člověk už od začátku dobře věděl o co mu jde a jak toho dosáhnout. Abych si přece jen maličko rýpnul, přišlo mi ne příliš důvěryhodné jak snadno se pan Bílý postavil proti svému chlebodárci. Ale už mlčím a bavím se. Tak jak to pan režisér chtěl. 90% ()

Wolvie

Opěvované.A nudné.Parta skvělých herců neustále kecá o ničem a není to ani zábavné ani zajímavé.Docela chápu,čím si tahle báchorka o nepovedené loupeži získala kultovní status,ale mě to nechává naprosto chladným. ()

Rokle

Tarantinově prvotině budu vděčný za to, že umožnila vznik žánrově podobným (ale lepším) snímkům - Pulp Fiction, Jackie Brown, Go... ()

johnywalker

Je vidět, že rozhodně není na škodu, když se dobří herci sejdou v nějaké garáži a pěkně se tam předvedou :-) !! Krásný film ze začátků Quentina a Rotha! ()

Hapretor

Nejlepší film od Tarantina. Vynikající "dialogovka". Tento snímek má ryzí "Tarantitovské" charisma. Je zde hodně úseků, které utkví v paměti na dost dlouho. Herci ve svých rolích skvělí. Minimální náklady, maximální výsledek. Tak se dělá film. Tak si to představuju. Invence vtipu dialogu je velmi výrazná a potěšující. Bohužel se toto již nepodařilo napodobit. Hold, originál je jen jeden. ()

GOREGASM

Oficiální Quentinův debut ve mně zanechal s doživotní platností hlubší brázdu než i v mých očích kultovní Pulp Fiction. Již úvodní scéna v restauraci zcela přesně načrtne, jak originální a propracovaná dialogová smršť nás čeká. Když se ti bezskrupulózní bastardi s absolutní přirozeností pokouší pochopit metaforickou rovinu písně "Like a Virgin" (skvostně úchylný projev pana režiséra), nebo když mistr Buscemi polemizuje nad dáváním spropitného, nezbývá mi než blaženě slintat (neodvratná fyzická reakce filmofila :-). Řekněme si na rovinu, že takhle vypointované dialogy v reálném životě asi stvořit nelze, ale když ono se to tak dobře s tou prověšenou čelistí poslouchá. A podobně silných monologů, či konfrontací nabídnou Reservoir Dogs nespočet. Tarantino scénárista je prostě bůh a jeho schopnost vykreslit s absolutní samozřejmostí všechny ty grázly ani ne za sto minut bere dech. Na první pohled neuhlazený, ale setsakramentsky nakažlivý Tarantinův tvůrčí entuziasmus pak přilákal do všech hlavních rolí mistry svého gangstersko hereckého řemesla, a když v opening titles vidím Buscemiho, Keitela, Rotha, Madsena a ostatní stylově našlapovat do rytmu hitovky "Little Green Bag", uvědomím si, že podobně dravý a stylový materiál mi jiný režisér doposud nenabídl. Nesmrtelný a nejlepší Tarantinův film. 100% ()

P.J.2

Příjde mi že v tomhle filmu pracuje hlavně divákova představivost a kreaivita, Jednotlivé střípky loupeže si složí sám a tak nemužu jinak než za 5, Tarantino nám naservíroval další kult. ()

BOURQUE

Ako som to už napísal pri filmu Lock, Stock and Two Smoking Barrels , nezávislý režisér o lepšom debute nemôže ani snívať. Netradične dobrý film vo svojom žánru s netradičnými (geniálnymi) hereckými výkonmi. Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

Bohnice05

Tarantino, the king of dialogue. To, co tady dokázal, je neskutečné. V podstatě jen v jedné opuštěné garáži dokázal natočit film, ze kterého jsem se já osobně posadil na prdel. ()

fablefavorit

Asi nikdo mě neinspiroval k pohrávání si s myšlenkou dělat filmařinu tak jako právě Kentán z Tarantina svým prvním komerčním úspěchem. Film oplývá zvláštním mladickým šarmem, jakousi neuhlazeností, kterou dle mého názoru dokáže ztvárnit jen začínající režisér. Není to nepodobné nadšenému klukovi, který se na základě svých oblíbených filmů rozhodne vybrat si od každého to nejlepší, načež se následně pokusí vytvořit něco vlastního. Je to odvážné, je to experimentální, je to přelomové, ale díky svému ztvárnění se to stále drží natolik při zemi, že máte až pocit, že byste něco podobného zvládli natočit taky. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)