Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

petaspur

Špičkoví gauneři se rozhodli vyloupit skvěle zásobené klenotnictví. Lehkomyslně však podcenili přípravu a přehlédli krysu ve vlastních řadách. Zástupy policistů zevlujících mezi regály s drahými kovy je sice trochu zaskočily, ale prostřílet si cestu ke svobodě je základní dovedností každého gaunera. Ne všem se to sice podařilo, ale přesto se v celkem solidním počtu sešli na domluveném místě, kde nyní musí vyřešit jeden deratizační problém. ()

salahadin

INCLUDES SPOILERS. Parta gaunerů k pohledání podělá jeden lukrativní kšeft a jak to tak bývá, emoce s nimi řádně zacloumají, proto se sami hezky zlikvidují. Vcelku chytré splétání nitek příběhu, pár solidních hlášek, jedna geniální hláška ("budeš kousat pejsánku?"), skvělý Buscemi i Madsen, ale ve výsledku se nejedná o nic víc, než Tarantinovu násilnou prvotinu. Po shlédnutí mám pocit, jakobych si osolil kafe - znechucení, ale zítra mi to přijde jako zábavná historka. ()

Disk

Takto začínala kultovní ikona devadesátých let - Quentin Tarantino. A takto si představuji dokonalý brutální film, ve kterém se ničím nešetří. S Civalem naprosto souhlasím. ()

Pilda17

Já se musel spíše smát než Gaunery brát vážně. Je od začátku jasné, že v tomto dílu má prsty Tarantino.. 8/10 = 80% ()

Aky

Předzvěst historek z podsvětí. Ještě to není úplně ono, ale už je to Tarantino. Humor, vtip, spád, místy drsnota až na samu hranici. Vystačit si více jak hodinu a půl v jedné garáži, to je už samo o osbě kumšt. ()

Ruut

Pár skvělých scén, které pan Pošuk asi stejně odkoukal jinde a krom toho mraky pitomých keců. Teď v roce 2008 celých 16 let od premiéry při jedné projekci v kině diváci během filmu celkem dost houfně odcházeli ze sálu pryč ... ()

vteco

Tarantinův velký debut, kterým si zaslouženě otevřel dveře do světa filmu. Gauneři jsou ukecanější, než kdejaký dokumentární pořad, ale stejně jsou dialogy napsané naprosto precizně a fascinujícím způsobem dokáží udržet pozornost. Příběh se postupem času originálně spojuje a skupina vynikajících herců a šílenců mu dává tu správnou ráznost a brutalitu, která je doplňována skvělými záběry. Tarantino jako "Mr. Shit" opravdu potěšil a pobavil. /90%/ ()

misterz

Ani vlastne neviem prečo som tak dlho túto Tarantinovku odkladal. Moja škoda. Zábava od začiatku do konca, už ten úvodný pokec o Madone bol skvelý :) Chytľavý mozaikovitý príbeh, ktorého poskladanie na konci umožní očakávané veľké finále. Tu nie je viac čo dodať, treba pozrieť, ide o skvelý predvoj Historiek z podsvetia :) ()

HAL

Totální stylovost v jedné garáži. Tarantino a Kevin Smith jsou živými důkazy toho, že nejlepší filmovou školou je práce ve videopůjčovně. 9/10 ()

Satan

Mr. Pink, Mr. Orange, Mr. Blue, Mr. Blonde, Mr. Brown and Mr. White. Tento kousek mi ve filmografii Tarantina chyběl dost dlouho a nyní to beru jako satisfakci. Rozbor textu "Like a Virgin", dialog na téma "proč dávat dýška", flashbacky (filmu vévodí především retrospektivní vyprávění), prakticky celé dění ve starém skladišti (Madsen je cool), přidělování přezdívek chlápkům ve stylových oblečcích a nezapomenutelná závěrečná desetiminutovka. TOHLE je kult pánové. [Přesná stopáž: 95 min] ()

Goldbeater

Čistokrevná adrenalinová hra charakterů plná napětí, krve a bombastického soundtracku! Už po tomhle snímku neměl Quentin Tarantino zapotřebí nikoho přesvědčovat, že je génius. ()

mzss1

(80%) První Tarantinovka se dle mého názoru povedla. Jak už je u Tarantina zvykem, film je tvořen spousty konverzací, dialogů a to někdy i povídáním o úplných sračkách. Což mě v tomto případě dost bavilo. První 2/3 snímku jsou úplně super. Hlášky to graduje pomalu až do extrémů. Ale ta poslední cca 3/3 už trochu postrádá tempo. Máme tu sice slušnou pointu, ale už se celkově ta šílenost trochu uklidní, takže mě finále až tak moc nepřekvapilo, ale to není rozhodně žádným negativem. Krvavost a brutalita je tu tak akorát. Moc chyb se na tomto dílku hledat nedá. Samotný Quentin Tarantino se tu jen jako herec párkrát mihne, ale i tak mě jeho ujetý xichtík potěší. Herecké obsazení je na tom výborně, těžko říci, kdo mě bavil nejvíc. Asi Tim Roth a Michael Madsen. Soundtrack zde režisér nemá ani zapotřebí, stačí pár songů a tak. Mělo to nízký rozpočet, obyčejný až primitivní děj a jak mě to krásně zabavilo. ()

kingik odpad!

Ultralevný snímek, na jehož výsledku a realizaci, je to zatraceně znát. To mám tady chválit evidentně umělou krev, nebo se rozplývat nad lezoucími mikrofony v záběrech, div že se o ně herci nepraští do hlavy?! To mám jako chválit herce a říct, bože, vymatlanej Michael Madsen tam uřízne policajtovi v jedné scéně ucho a tančí u toho?! Ježíšmarja, tak to bude kultovní, a o kus dál v další scéně se to hemží typickými tarantinovskými dialogy, stupidní herci tam spolu čtvrt hodiny žvaní doslova o hovně, navíc je kamera v podivném úhlu zabírá z dálky, a to bude kult. Už mě přestává bavit, aby takovéto hovadiny vévodily žebříčkům nejlepších 200 filmů na ČSFD. V tom žebříčku je plno filmů úplně strašných. "Gauneři" jsou toho důkazem. ()

DJ Obelix

Za málo peněz hodně kvalitní a krvavé muziky. Ač si na gangsterky nepotrpím, tak tohle byl debut jako víno...hodně rudé... ()

Snorlax

Ani mě tak nezaráží skromná výprava, jako velmi málo prvků exploitation, když Tarantino začínal, nebyl zdaleka tak zábavný. ()

InJo

Dokonale koncipovaný gangsterský krimi thriller o jedné zpackané loupeži, jímž Tarantino excelentně představil svůj výjimečný filmařský styl. Jádrem úspěchu je propracovaný scénář pracující s nelineární narací, kdy se jasná podoba příběhu naplno ukáže až na (brutálně lahůdkovém) konci. Další podstatnou "součástkou" jsou výteční herci ve skvěle napsaných rolích charakterově rozmanitých kriminálních živlů (aneb Michael Madsen v životní roli). Atmosféra (Tarantinem milovaných) francouzských a HK kriminálek je z filmu místy dost cítit a tím, co povyšuje Gaunery na kultovní snímek, jsou nezaměnitelné černohumorné dialogy, ve kterých se většinou mluví v podstatě o ničem (a neustále fuckuje), ale natolik chytrým a zábavným způsobem, že neodtrhnete oči od obrazovky a uši od reproduktorů a jen se královsky bavíte. Mocný rozjezd kariéry nesmírně vlivného a geniálního filmového umělce. 90 % ()

Legas

Zdařilý, ovšem mírně přeceňovaný, debut Quentina Tarantina. Smekám kobouk, že si vystačil téměř pouze se skladištěm, ale já mám ráději jeho pozdější počiny. Nejvíce se mi líbila scéna na záchodě. ()

Webb

[6/10] (Dog Eat Dog, Live) (Eastmancolor /// Produkce: Lawrence Bender /// Scénář: Quentin Tarantino /// Kamera: Andrzej Sekula) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)