Reklama

Reklama

Daikaidžú Gamera

  • Japonsko 大怪獣ガメラ (více)

Obsahy(1)

Sověti shodí bombu na ledové oblasti Severní Ameriky, schyluje se ke třetí světové válce. Následná exploze však jako na zavolanou probudí gigantickou želvu Gameru ze zimního spánku. Zase to schytá Japonsko, které se monstrum vydá zničit, ale na druhou stranu donutí USA se SSSR spolupracovat. Zničení obřího plaza si přeje celý svět, snad kromě malého chlapce, kterého želva zachránila... (Kmotr76)

(více)

Videa (1)

Recenze (10)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Gamera je skôr orientovaná na mladšie publikum ( chlapča v jednej z hlavných úloh ), aj keď práve prvý diel je občas dosť pesimistický a temný. Podobne ( teda detsky ) sa začala orientovať aj ´´godzillácka´´ séria po roku 1965. Nevedno, či to bolo kvôli Gamere, alebo o logickom otočení sa voči prívetivejšiemu diváctvu. Tento konkurenčný ´´kaiju´´ je pre mňa úsmevným pohľadom do čias, keď tokusatsu žáner vládol celej Ázii a moja duša bola ( v dobrom ) ukradnutá pre tento krásny umelecký filmový druh. GAMERA je plnohodnotným, mierne infantilným, ale aj tak skvelým prísunom pre ´´monster movies´´ minulého storočia. ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Na podobné filmy koukám, abych vypl mozek a zasmál se. Příšera jakéhokoliv tvaru rozkopává papírové krabice a modely všeho možného. Mně to k zábavě stačí. Jde jen o fakt, jak moc nudné jsou scény, kdy se "řeší". Co s příšerou, jak je to strašné atd. Čím více boření a bojů, tím samozřejmě lépe. Přesto jsem k původní Godzille přistupoval s respektem. Ta potvora si vytvořila takovou nějakou auru významnosti a milníku. No a alespoň u mne to rozhodně zafungovalo. Jak ale s Gamerou? Vždyť je to vlastně to samé, pouze s želvou v hlavní roli. I tak to fungovalo. Pravda, že Gamera narozdíl od Godzilly sem tam začne pořádně nudit, jenže "akční" scény jsou zde větší psychárna. Čím méně víte, tím více v šoku budete, až Gamera vytáhne všechny své triky. A také až Japonsko vytáhne všechny své triky, poněvadž finální řešení problému Gamera je naprostou lahůdkou pro diváky s choutkami na podobné filmy. Gamera není tak dobrá jako Godzilla, ale v některých pasážích je hezky švihlejší. Rozhodně nepohřbila mé občasné chutě na příšery rozdupávající krabice. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

První film o monstru Gameře. Gamera byla konkurence Godzily, taková obrovská želva, co všechno vydrží, nic ji nezničí a v podstatě většinou stojí na té dobré straně ... Toto je pokud vím jediný film, kde vystupuje Gamera sama, bez nějakého dalšího "monster" oponenta... Film se dočkal mnoha dalších verzí a filmů o Gameře, jako typické japonské monstrum bylo zřejmě hodně oblíbené. Tento první díl je černobílý, na svoji dobu má vynikající triky, Gamera nevypadá nejhůř, ovšem boření všeho možného je fakt lahůdka, to se opravdu povedlo! Po kultovní a nepřekonatelné první Godzille (1954) se jedná o další velmi povedený kousek ze subžánru "monster movies", které slaví úspěch do dnes zejména v Japonsku ... Toto je velmi kvalitní "monster movie" ... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Daikaijû Gamera“ je snímek, který vás – ač je z roku 1965 – vrátí tak o deset let zpátky. Je to v něčem méně propracované než tehdejší filmy studia Toho, v něčem – hlavně v tricích, naopak více. Gamera je výborné monstrum, které má několik výborných schopností, jež ohromí a někdy i pobaví zároveň. Jsem docela zvědavý na další filmy s touhle přerostlou želvou. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Z mého nicku by možná někdo mohl nabýt dojmu, že létající zmutovaná želva u mě bude mít protekci. No, takový směr úvah nepopírám, jenže Gamera je takový frajer/ka, že protekci nepotřebuje. Tohle je fakt dobrý film... Uprostřed obrovského boomu a hladu po příšerách spustili japonci další konkurenční projekty k našláplé sérii s Godzillou (a Radonem a Mothrou, abych se držel těch spíše kladných). Co se o pár let později už nepovedlo s Gappou (obecně ji moc neznají ani v Japonsku), zde se povedlo tak dobře, že Godzilláci v čele s Hondou museli mít z Gamery docela vítr. Osvěžující vítr. P.S. jediné, co mě prudilo, že chlapeček šel "osvobodit" svou sladkovodní želvu tak, že ji pustil do drsného příboje na útesu, do moře, šance přežití prakticky nula. Ale to je v Asii taková dementní tradice obecně... ()

Zajímavosti (9)

  • Jméno této obří želvy pochází z japonského slova „kame“, což znamená právě zmíněného plaza s krunýřem. (Stoka)
  • Americká verze filmu Gammera, The Invincible (1966) byla radikálně upravena. Většina záběrů byla přesunuta, některé dokonce úplně vymazány, které později byly nahrazeny scénami s americkými herci.
    (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)
  • Svaly Gamery jsou 10 000krát silnější než lidské svaly a jsou odolné vůči extrémním teplotám a horečce.
    (Zdroj: godzilla.wikia.com) (Kmotr76)

Reklama

Reklama