Kontakt

Jako malá mluvila nadšená radioamatérka Ellie Arrowayová s otcem o možnosti spojení s mimozemskými civilizacemi a po jeho předčasné smrti se její touha zachytit signály z vesmíru proměnila v posedlost. Nyní pracuje v Portoriku na projektu zachycování signálů z vesmíru, a když se vláda rozhodne podporu projektu zastavit, pokusí se získat peníze jinde. Zaujme miliardáře Haddena, který začne její práci financovat, a o čtyři roky později se jí podaří zachytit signály z vesmíru. Ty vzbudí mimořádnou pozornost, zástupci Bílého domu, především poradce pro národní bezpečnost Michael Kitz, jí však vyčítají, že výsledky pozorování zveřejnila. Po dešifrování signálu z oblasti hvězdy Vega v souhvězdí Lyry se na obrazovkách objeví záznam Hitlerova projevu při zahájení olympijských her v roce 1936. Mimozemšťané zřejmě zachytili experimentální pozemské televizní vysílání. V signálu však vědci rozeznají další šifrované informace. Ellie obhájí své místo v projektu a od záhadného Haddena dostane klíč k dešifrování mimozemského vysílání. Výsledkem je podrobný návod na konstrukci zařízení, jehož stavbu prezident přes Kitzův nesouhlas schválí. Probíhá výběr nejvhodnějšího kandidáta pro setkání s mimozemskou civilizací. Do užšího výběru postoupí také Ellie, zákeřným dotazem přítele Palmera je však vyřazena. Krátce před startem sice skupina náboženských fanatiků provede sabotáž, znovu ale zasáhne záhadný Hadden a zanedlouho se Ellie může vydat na cestu do neznáma. (TV Nova)

Lubos_Hurych

Kontakt není ten Sci-fi film, který by se vás snažil dostat obrovskými monstry a bláznivými vesmírnými přestřelkami. Je to spíš film, který vás dostane svým vnitřním pocitem, že tam někde v dáli je možná někdo nebo něco, co také dokáže přemýšlet a uvažovat, stejně jako my lidé, nebo ještě lépe. Že tam je někdo kdo se nás pokouší kontaktovat. Ale co když ne. Co když je to jen v nás, co když tam nikde nikdo ani nic není a co když je tohle všechno jen sen. Přesně tak se budete u filmu cítit - zejména tedy na začátku a na konci. Každopádně je to film více než velmi dobrý a určitě si zaslouží pozornost. Jen škoda, že se film více nezmiňuje o S.R. Haddenovi; podle mně by ve filmu mohl mít svůj vlastní příběh a ne být označen jen jako "tajemný pan tam nahoře". Nicméně to je jen drobnost a myslím, že film jako takový si zaslouží plný počet hvězd, bodů i procent. :-) ● 100% | 10/10 | 5* ()

pollstro

Existence snímků s tímto námětem je v dnešní době spousta a přesto mnoho lidí považuje tento snímek za absolutní vrchol žánru sci-fi s mysteriózním námětem. Contact je rozhodně skvěle natočeným filmem a pokud se najde člověk, který se rád zajímá o vesmír a život v něm, tak si tento snímek bez problémů oblíbí. Já mezi tuhle skupina rozhodně patřím, sci-fi je mnou často vyhledávaným žánrem a proto jsem si tento snímek nemohl nechat ujít. I přes tyhle všechny aspekty jsem byl po konci vcelku hodně zklamán. První polovina je excelentní, především objevení onoho tajemného zvuku, který se právě považuje za kontakt s vesmírnou civilizací je vskutku úžasný a především scéna, kdy přijmou videozáznam mě naprosto ohromil a dostal do kolen, neuvěřitelně brilantně natočená scéna, která nenechá žádného diváka klidným. Poté se ale film začíná ubírat trochu odlišným směrem, na řadu přichází spor mezi vědou a vírou, který rozhodně přinesl spoustu vynikajících myšlenek a dialogů a především scéna s dialogem "Did you love your father?" je nejvíce emotivním okamžikem celého filmu. Samotné setkání s mimozemskou civilizací by mělo být absolutním vrcholem celého příběhu, já jsem byl bohužel nesmírně zklamán výsledným pojetím onoho setkání, přišlo mi to jednoduše stupidní a nelogické. Jodie Foster je bezpochyby vynikající herečka, zde jsem jí ale absolutně nic nevěřil a více méně mi absolutně nesedl její herecký výkon. Contact může bez problémů být pro někoho kultovní sci-fi snímek s vynikajícím příběhem a ještě s lepší Jodie Foster, ale mezi tuto skupinu rozhodně nepatřím, možná by si film zasloužil vícero projekcí a poté by jsme se mohli bavit o jiném hodnocení, pro mě to ale bylo po první projekci nesmírné zklamání, což mě neskutečně mrzí. ()

honzic

Opravdu kvalitní film, jak scénář, tak režie, slušná hudba, dobré herecké výkony. Zamrzí jen patetické a americké přehnané části, ale to už je u amerických filmů klasika. Triky jsou na dnešek dosti nedokonalé poplatné době vzniku filmu. Hodnocení: 75 % ()

Vasyl

Moc jsem to nepochopil. A ke konci se začalo až moc mluvit o bohu, jinak bych dal i čtyři. Ale v améru se tomu asi nešlo vyhnout, jinak by přišlo míň lidí. ()

blazma

Strašně dobře zpracované scifi. Jeden z prvních snímků který ukázal, že filmy s UFO nemusí být jenom nějaké laserové přestřelky. Více si to zakládá na dialogu, což může být pro někoho nuda. Konec je velmi atmosférický a mysteriózní. Je to prostě skvělej film a Jodie Foster je tady báječná. ()

jemine

Film, který mi nesedl kdysi a nesedí mi pořád. Výborný námět, kamera, na dobu vzniku vynikající triky, skvělé herecké výkony, leč příběh sám balancuje na hranici kýče a občas ji překračuje. ()

Z0MBi

Lehce uvěřitelné sci-fi s galaktickým cestováním. I přes svou dvou a půl hodinovou stopáž film příjemně plyne. A to i bez dnes již pro tento žánr nezbytných dramatických akčních scén. Klidný romantický příběh na pohodový rodinný sci-fi večer. Jen toho Boha a USA je tam na můj vkus až trochu americky moc.. ()

caMen

Po letech pridam hodnoceni. I pres misty laciny vypraveni, mensi davku klise a kycovitou snahu o senzacni podani vedeckych faktu, je tohle film, kterej musi fanousek sci-fi milovat. Setkani s mimozemskou civilizaci je dojemny a v zanru originalni. No a ten zvuk, co prileti z vesmiru! Duch, nebo veda? Kdo ma pravdu? A neni to jedno? Uf, oni jsou tady! ()

Vito_LePour

Fantastické sci-fi od samotného mistra Zemeckise. S fantastickou Jodie Foster. K tomuhle filmu má vždycky smysl se vrátit. Osobně nevěřím tomu, že jsou tady nějací mimozemšťani, ale především věřím tomu, že to pro nás není vůbec podstatné. Ale sakra dobře se na filmy s mimozemskou tématikou kouká. ()

Gortyna

Asi jediný důvod vzniku téhle předlouhé limonády byl režisérův obdiv k herečce Jodie Fosterové. Navíc, když její otec je Marťan. ()

Derseus

Tohle rozhodně není film, který si pustíte do pozadí, jen aby nebylo ticho. Věřím že ve většině diváků vzbudí mnoho otázek už během sledování a snad ve všech zanechá něco k zamyšlení i po dokoukání. Mám rád tenhle tip filmů, jako třeba Interstellar nebo Příchozí. Hudba, obsazení, efekty (na rok 1997)... wow! ()

ma1arkey

Sci-fi mám opravdu moc rád, ale nechápu jaxe mohla geniální myšlenka takhle pokazit. Co tam dělaly naprosto nemístné zbytečně naplácané rádoby za srdce beroucí scény? Na tento film sem se těšil a nemůžu říct že by mě vysloveně sklamal, ale dalo se z toho udělat mnohem víc a ne bouze nasládlé Béčko ()

AgentMarvel125

Je zvlastne divat sa na hercov ako su Rob Lowe, Tom Skerrritt a Angela Bassett s 10 rocnym odstupom. Niekto zostarol, niekomu pribudlo zopar sedivych vlasov a niekto sa vobec nezmenil. No film ako taky vo mne zanechal velmi dobry divacky dojem v kazdom ohlade :-)) ()

Muso

Je to asi po tretí krát čo som sa pustil do Kontaktu s Jodie Foster a ono to bolo tento krát ešte dokonlajšie:-)Skutočne ma táto herečka začína baviť čím ďalej tým viacej, tak isto ako tento film. Jedno z najlepších inteligentných sci-fi nepostrádajúcich napätie aké vám filmové plátno môže poskytnúť. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

Vstupte do fascinující Oblasti #AFO51

18.04.2016

Olomouc se ve dnech 19. – 24. Dubna 2016 stane magnetem na fanoušky aktuálních blockbusterů s vědeckou tematikou. 51. ročník Mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc … (více)

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

Nolan pošle McConaugheyho do vesmíru

31.03.2013

Natáčení tajemstvím zahalené sci-fi Interstellar, kterou po Spielbergovi převzal Christopher Nolan, začne letos v létě. Není divu, že pozvolna začíná obsazování. Nabídku na hlavní roli dostal Matthew… (více)