poster

Falešná hra s králíkem Rogerem

 • anglický

  Who Framed Roger Rabbit

 • slovenský

  Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  *****

  najlepší kombinovaný film vôbec a vynikajúca zábava takmer pre každého.zemeckis je pre mňa druhý spielberg. Hollywood 30. rokov. Populárna hviezda animákov, králik Roger, je obvinený z vraždy. Obeťou je údajný milenec jeho manželky Jessicy, ktorá nie je vôbec zlá, iba ju tak nakreslili. Väčšina hlavných protagonistov je totiž kreslená a zasadená do alternatívneho sveta, kde sú kreslené postavičky súčasťou reálneho života. Tvorca peciek ako Forrest Gump alebo Stroskotanec, sa tu mohol aj napriek komplikovanej a náročnej realizácii projektu skutočne vyblázniť. Štylistické cvičenie, trikový pokrok a úžasná zábava v jednom. Doteraz neprekonaná a asi aj neprekonateľná kombinácia hraného filmu s animákom. Už od úvodnej grotesky neuveriteľne vtipná, nápaditá a hravá variácia na film noir sa stala okamžite kultom a obrovským hitom. Nádherne vymyslený svet, zaplnený množstvom populárnych aj špeciálne pre film vymyslených postáv si zamiloval každý filmový fanúšik. Držitel 4 Oscarov a troch dalších nominácií.(18.6.2003)

 • kaylin
  *****

  Tenhle film jsem měl strašně rád už jako dítě a zjistil jsem, že i po letech ho naprosto zbožňuji. Teď už to není tak kvůli postavičkám, i když i ty jsou báječné, ale hlavně pro to, jak Zemeckis, jako nikdo před ní a nikdo po něm, dokázal trikově spojit herce a animaci - technicky dokonalé - ale navíc tomu dal ještě příběh, který je zábavný, napínavý a parádně ujetý.(5.2.2016)

 • PauloZ
  *****

  Neuvěřitelně odzbrojující spojení reálného světa se světem kresleným. Předevčírem jsem to po velmi dlouhé době (několik let) viděl na HBO a i dnes je to skvělé. Kouzlo je především v tom zdánlivě nespojitelném spojení dvou rozdílných světů a silné atmosféře, která je lehce nostalgická, pohádková, dětská, ale také napínavá. Všechny postavy jsou bez chyby, hlavně padouch Lloyd! Tohle si musel zamilovat asi každý.(21.11.2011)

 • GilEstel
  ***

  Asi vůbec první film, kde došlo ke spojení kresleného světa se skutečným. A to byl konec 80. let. Žádné počítačové vizualizace. Ještě v tu dobu stále po staru kreslené postavičky. Ty tolik notoricky známé kreslené postavičky, které baví generace dětí už od 30. let 20. století. Pocta pro svět Walta Disneye. Film pro malé i velké děti. Jediné co bych vytknul, je, že já jako velké dítě bych si představoval trochu propracovanější zápletku a scénář. 65%(17.9.2016)

 • BigDeal
  *****

  Zemeckisa mám rád pre 2 veci: 1) je novátor ( Polárny expres ) a 2) vie pripraviť inteligentnú a originálnu zábavu ( Návrat do budúcnosti ). Táto komédia nie je výnimkou, skôr by som povedal, že je najlepším príkladom. Zemeckis totižto úplne vyvážene skombinoval svet živých ľudí a animákov a tak môžeme pri každej scéne jasať nad výsledkom, spoznávať svoje obľúbené postavičky a smiať sa na humore typickom pre kreslené grotesky. P.S.: V úvodnej kreslenej časti bola tak zaujímavá "kamera", že by ma zaujímalo, ako by vyzerali klasické Looney Tunesovské animáky v takomto modernejšom štýle.(19.10.2008)

 • - Představitel Rogera - komik Charles Fleischer - si na Zemeckisovi vydupal, že mohl po natáčecím place pobíhat v kompletním králičím kostýmu včetně ušaté čepice. Kostým si natolik oblíbil, že se v něm dokonce vydal venku na nákup. (Divočák)

 • - Vo filme nevystupujú všetky kreslené postavičky zo 40. rokov. Ich majiteľov totiž neuspokojila 5000 dolárová ponuka na jednu postavu. (Hystory)

 • - Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabit" Gary Wolf dostal nápad na společné vystupování komiksového králíka a detektiva z "normálního" světa podle televizní reklamy na vločky. (Divočák)