Falešná hra s králíkem Rogerem

Who Framed Roger Rabbit

• slovenský

Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

Další z mezníkových filmů, které je třeba vidět, a proto jsem nesmírně uvítala, když se Falešná hra s králikem Rogerem dnes objevila v televizi, nemohla jsem to zkrátka vynechat. Když se řekne název tohoto filmu, nevím proč, ale vybaví se mi především Jessica. Tu jsem znala už předtím, co jsem film viděla. Pánové tvůrci měli geniální a spásný nápad, to tu ještě nebylo a vznikl tak naprosto průlomový film, kde se vedle skvěle hrajících herců (zkuste hrát a nemít vedle sebe parťáka a vydávat všechny ty emoce apod.) prohánějí roztomilé kreslené postavičky. Film oceňuju hlavně pro tuhle inovaci, myslela jsem si, že se budu trochu více bavit. Děj byl takový klasický, ale docela dobrý. No rozhodně se nebudu bránit a na Králíčka se klidně někdy podívám znovu.(18.6.2013)

Zemeckisova produktivita v jeho rannom období je neodškriepiteľná a zaujímavá. Roger je rozprávka, detektívka a dobrodružstvo. Presne ten štýl, ktorý keď sledujete ako decká, tak vás vťahuje a presviedča že nič nie je nemožné. Po trilógií Back to the Future pre mňa najpríjemnejší film pre deti aj dospelých. Hoskinsová životná úloha a stále ešte výborný Silvestri. V rámci filmou, kde skutočný herci komunikujú s animovanými postavičkami sa jedná o úplnú špičku.(23.12.2015)

Dokonalé propojení animovaného a hraného filmu a to na tak vysoké technické úrovni, že si o ní mnohem mladší bratříčci mohou nechat pouze zdát. Jako důkaz by mělo stačit, že narozdíl od běžných efektových filmů, Roger ani po dvaceti letech technicky nezastárl ani o píď. Přičtěte to k správně "noir" detektivnímu ději, sympatickým hrdinům a skvěle vymyšlenému světu s vlastními fungujícími pravidly. Již jen úvodní scéna a její dohra zcela ždímou potenciál tohoto nápadu na maximum. A těch "cameo" rolí co zde je, darmo mluvit. No a hlavně je to výtečná zábava, to především!(6.2.2007)

A opět jsem s hodnocením na rozpacích. Rozum mi sice říká 4 hvězdy, sentimentální pouto jasných 5! I když se rozhodně jedná o film, který by měli před smrtí všichni vidět, asi zůstanu spíš při zemi... Ale pak jsem si zas řekl "Vem to čert, komu sejde na mym názoru?! Takže nakonec za 5:) Úžasná a hlavně zcela netradiční kultovní krimikomedie!!!(10.2.2011)

Skvělý námět, jemuž se dostalo ještě lepšího zpracování. V dnešní době by to už určitě taková bomba nebyla, ale tehdy muselo takhle kvalitní skloubení hraného a animovaného filmu způsobit velkou slávu, a to zdaleka ne jen u malých dětí. Králík Roger a i ostatní kreslené postavy jsou více než fajn, ale ne tak jako příjemná Zemeckisova režie, která dává prostor velké škále postav a hromadě vtípků, nebo Bob Hoskins a hlavně Christopher Lloyd, jenž jako nelítostný soudce prostě nemá chybu. Uběhlo již skoro 25 let, ale tenhle kouzelný snímek stále nenašel ve svém žánru přemožitele, a i za to si plné hodnocení jednoznačně zaslouží..(9.10.2012)

• - Film je vůbec prvním snímkem, kde spolu vystupovaly pohromadě kreslené postavičky ze studia Walta Disneyho a ze studia Warner Bros. (Divočák)

• - George Lucas se svým trikovým studiem ILM a režisér Rober Zemeckis se k filmu dostali zásluhou Stevena Spielberga, který jej produkoval. (Dr.Okamura)

• - Bob Hoskins během natáčení posbíral tolik modřin, že mu manželka zakázala na dovolené svlékat se do plavek, aby si lidé nemysleli, že ho mlátí. (-bad-mad-wolf-)