Falešná hra s králíkem Rogerem

Who Framed Roger Rabbit

• slovenský

Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

Zemeckisa mám rád pre 2 veci: 1) je novátor ( Polárny expres ) a 2) vie pripraviť inteligentnú a originálnu zábavu ( Návrat do budúcnosti ). Táto komédia nie je výnimkou, skôr by som povedal, že je najlepším príkladom. Zemeckis totižto úplne vyvážene skombinoval svet živých ľudí a animákov a tak môžeme pri každej scéne jasať nad výsledkom, spoznávať svoje obľúbené postavičky a smiať sa na humore typickom pre kreslené grotesky. P.S.: V úvodnej kreslenej časti bola tak zaujímavá "kamera", že by ma zaujímalo, ako by vyzerali klasické Looney Tunesovské animáky v takomto modernejšom štýle.(19.10.2008)

Nenápadný, ale velmi kvalitní snímek, který zůstává za všemi Zemeckisovými klenoty pouze do populárnosti pro širší publikum pozadu, jinak je kvalitou vedle všech klenotů jako jsou Návrat do budoucnosti nebo Forrest Gump. Pokud nemáte rádi kreslené postavičky, tak vedle toho, že jste naprosto bezcitné potvory, taky přicházíte o tento retro komediální film, který nejde nemilovat. Bob Hoskins nikdy nepředvedl vtipnější roli a společně s ostatními postavami perfektně zapadá do imaginárního světa, kde i Bugs Bunny by si z vás mohl dělat srandu a Mickey Mouse ukazovat svoje velké uši. Děti se budou bavit určitě, ale také každý, kdo postavám, které změnili svět dá šanci. Ať žije Kreslounov!(7.4.2005)

Kombinace hraného a kresleného filmu,která tady dosahuje absolutní dokonalosti a je příkladem toho,jak má takový film vypadat.Režisér Robert Zemeckis s produkčním Stevenem Spielbergem za zády natočili vskutku technicky revoluční film,kde je ovšem snénář a samotný příběh stejně kvalitní,jako vizuální stránka filmu.Animované městečko Kreslounov je opravdovou pastvou pro oči a přehlídkou úžasných nápadů.Film je jakousi směsí akční komedie,která se chvílemi mění až na parodii drsných detektivek a jejich hrdinů.Bob Hoskins je vynikající,stejně jako super padouch Christopher Lloyd a kreslení hrdinové jsou jako živí a naprosto excelentní.Naprostá většina lidí si musí tenhle film zamilovat,protože ma skvělý nápad,je vtipný,výborně zpracovaný a Alan Silvestri k tomu složil skvělou hudbu.Dokonalá podívaná pro celou rodinu,ke které se rádi budem vracet znovu a zas.Takže kreslím jasných 100% a dodávám,že duo Zemeckis-Spielberg je dvojka k nezaplacení.(28.9.2011)

Oh ^_^ Po toooolika letech jsem se na to znovu podíval. Už nemám myšlení 12 letého, ale 22. Otevřelo se mi spoustu věcí tímto filmem, ale stále ho shledávám jako jeden z nejlepších té doby. Když si představím, že ho vytvořili v roce mého narození, tak naprostá poklona za to, jak reálné to udělali :-) Roger je králík, který se mi prostě zapsal do paměti :-)(3.12.2010)

Nevím jestli jde o zcela první propojení hraného a animovaného filmu, ale když koukám na datum stvoření filmu musím jednoznačně dát palec nahoru. Film není špatný, hlavně se mi líbila uvěřitelná atmosféra (člověk by až věřil, že kreslouni existují mezi námi :-)), ale myslím si, že úplně nepatřím do věkové kategorie diváků, kterým by se film mohl líbit 60%.(23.9.2011)

• - Jako úplně první živá postava se ve filmu objeví v roli režiséra Raoula Joel Silver, producent filmových sérii Predátor, Smrtonosná past, Smrtonovsná zbraň, Matrix, pro kterého to byla jediná herecká zkušenost. Režisér Zemeckis chtěl, aby první člověk, který se ve filmu objeví, byl úplně neznámá tvář, nikoliv jiný herec. (dopita)

• - George Lucas se svým trikovým studiem ILM a režisér Rober Zemeckis se k filmu dostali zásluhou Stevena Spielberga, který jej produkoval. (Dr.Okamura)

• - Děj knižní předlohy se odehrává v současnosti. Zemeckis ovšem přišel s nápadem spojit ztřeštěné gagy kreslených grotesek a atmosférů filmů noir, temných detektivek ze 40. let a proto děj přesunul do roku 1947. (Divočák)