Falešná hra s králíkem Rogerem

Who Framed Roger Rabbit

• slovenský

Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

"Is that a rabbit in your pocket or are you just happy to see me?" Králík Roger dodnes udivuje svou technickou precizností a vůbec myšlenka propojení reálného a animovaného filmu ve čtyřicátých letech v Hollywoodu je nápad za milion. Kombinace filmu noir a animáku je originální, ale něco mi k dokonalosti chybí. Ani po druhém zhlédnutí však nemůžu říct, co přesně. Snad trochu víc emocí?(21.4.2007)

Švihlej film se skvělým nápadem a slušným provedením. S odstupem času je problém infantilnost kreslounů, dokonce tak velký, že za to strhávám notnou část svého hodnocení. Na druhou stranu silně přidávám za nostalgii, kvůli které jsem se na snímek po těch letech zase podíval, za skvělé představitele a tu naprostou legendárnost, kterou s sebou dílo nese.(9.9.2011)

Dnes už legendární film, ve své době revoluční kombinací kresleného a hraného snímku. Má to nápad, má to spád, má to skvělé momenty a hlavně byl tenhle film ve své době revoluční nejen zpracováním, ale pro mě (a to nejen v době svého vzniku) i tím, že kvalita scénáře není nepřímo úměrná technickému zpracování (jak se bohužel poslední dobou děje časteji, než by bylo zdrávo, viz například Space Jam).(22.2.2003)

"Be careful with that gun. This ain't no cartoon, you know." Robert Zemeckis miluje film a dává to najevo noirovým vyznáním lásky přesně dle mého gusta. Totální direct-hit, který mi připomněl, proč mám ty rozpohybované obrázky tak rád. Beze srandy jeden z nejzábavnějších, nejprocítěnějších a nejpodstatnějších snímků 80. let.(20.8.2011)

Další z mezníkových filmů, které je třeba vidět, a proto jsem nesmírně uvítala, když se Falešná hra s králikem Rogerem dnes objevila v televizi, nemohla jsem to zkrátka vynechat. Když se řekne název tohoto filmu, nevím proč, ale vybaví se mi především Jessica. Tu jsem znala už předtím, co jsem film viděla. Pánové tvůrci měli geniální a spásný nápad, to tu ještě nebylo a vznikl tak naprosto průlomový film, kde se vedle skvěle hrajících herců (zkuste hrát a nemít vedle sebe parťáka a vydávat všechny ty emoce apod.) prohánějí roztomilé kreslené postavičky. Film oceňuju hlavně pro tuhle inovaci, myslela jsem si, že se budu trochu více bavit. Děj byl takový klasický, ale docela dobrý. No rozhodně se nebudu bránit a na Králíčka se klidně někdy podívám znovu.(18.6.2013)

• - Rogerův autor Richard Williams se při výběru jeho barev inspiroval americkou vlajkou. (Divočák)

• - První film studia Disney vysílaný na televizní stanici Cartoon Network (který tehdy vlastnil Time Warner). (Dlee)

• - Děj knižní předlohy se odehrává v současnosti. Zemeckis ovšem přišel s nápadem spojit ztřeštěné gagy kreslených grotesek a atmosférů filmů noir, temných detektivek ze 40. let a proto děj přesunul do roku 1947. (Divočák)