poster

Falešná hra s králíkem Rogerem

 • USA

  Who Framed Roger Rabbit

 • slovenský

  Kto obvinil králika Rogera?

Animovaný / Fantasy / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 1988, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ****

  Originální a hlavně bezvadně fungující spojení lidí s kreslenými postavičkami je určitě největší devízou tohohle snímku. K tomu všemu si připočítejte perfektní animaci a solidní scénář. Akorát mi chvílemi vadila taková ta přehnaná králíkova ztřeštěnost, ale chápu, že to ke kresleným postavičkám patří.(23.9.2007)

 • swamp
  ****

  Šílená jízda od Roberta Zemeckise. Dodnes si pamatuju ten okamžik, kdy mě táta vyzvedl ze školky a šli jsme domů s novým videopřehrávačem... po jeho zapojení jsem se mohl podívat na jedinou dětskou videokazetu, na které byl nahraný právě tento film. Vybavuju si, že ono skloubení hraného filmu a kreslených postaviček mi nedalo spát. :) A můžu říct, že i po letech se jedná o parádní rodinnou podívanou s kreslouny ve světě lidí.(21.12.2015)

 • Matty
  *****

  Dnes již bezmála kultovní záležitost, na kterou jsem se kdysi díval stále znovu a znovu a znovu a znovu - natolik mě uchvátila. Kombinace klasického filmu-noir a animáku zní šíleně, vždyť taky je šíleně zábavná. Tuším, že ještě dnes kdesi suším jednu archivní VHS s tímto skvostem, jen mám strach se na něj podívat, nerad bych jeho opakovaným sledováním strávil několik dní. I když vlastně... proč ne? 90% Zajímavé komentáře: EdaS, Vitason(28.8.2006)

 • Falko
  ****

  Opät jeden z filmov, ktory som videl uz dost davno, ale az teraz som si uvedomil, aka to bola makacka pre hercov predstavovat si kreslene postavicky, ktore tam behali okolo nich a pritom ziadnu z nich nevideli. Potesujuce je vidiet rozne kreslene postavy z Disneyho filmov, Zemeckisov humor je celkom vydareny a taktiez nechcem zabudnut na skvelu hudbu Alana Silvestriho, ktora mi v niektorich chvilkach pripominala NAVRAT DO BUDUCNOSTI (1985) taktiez od tych istych tvorcov a opät s Christopherom Lloydom, ktory si tu zahral zaporaka. Mozno je tato komedia pre deti prilis dejovo komplikovana a pre dospelych mozno prilis detska, ale bolo to zabavne a tak ma odomna tento zabavny filmik 4 hviezdicky. Tri Oscary za vizualne efekty, strih a strih zvukovych efektov si tvorcivia podla mna zasluzili. _________ Bob Hoskins - (Eddie Valiant) +++ Christopher Lloyd - (Sudca Doom) +++ Joanna Cassidy - (Dolores) +++ Kathleen Turner - (Jessica / hlas) +++ Stubby Kaye - (Marvin Acme) +++ Alan Tilvern - (R.K. Maroon) +++ Joel Silver - (Raoul) +++ Paul Springer - (Augie) +++ Richard Ridings - (Angelo) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Frank Marshall +++(30.1.2012)

 • Terva
  *****

  Studio Maroon uvádí Hermánka a králíka Rogera v příběhu " Něco se peče ". CITÁT - Stop. Pauza půl hodiny........... Detektiv Eddie Valiant ( Bob Hoskins ) je na samotném dně. Neplatí účty, chlastá a nemá rád kreslouny. Přesto vezme od R. K. Maroona ( Alan Tilvern ) práci, aby vysvětlil údajné paci, paci, Jessici Rabbitové, manželky králíka Rogera. Jeho příběh začíná v Kresbaru, kde sice pracůjí samí kreslouni, ale do baru samotného smějí jen lidé. Valiant nemá rád kreslouny, zabili mu bratra a také podle toho s nimi jedná....ale to se může změnit, nebo ne ? Chobotnice jako barmanka je úžasný nápad. CITÁT - Dám si jednu skotckou, ale bez kotcky............ Celý příběh je vlastně napůl kreslený a napůl hraný, nebo obráceně, záleží na úhlu pohledu. Je to docela povedená kriminální, akční komedie. Je to o chamtivosti, sexu, tramvajích a vraždě. Manželka králíka Rogera je nádherně kreslená kočka a i Eddie Vailant se dokáže zakoukat. CITÁT - Hraješ si z vodovkama ? Povídá jeho živá přítelkyně, když ho načapá z Jessicou............. Když už začne jít do tuhého, vytáhne náš hlavní hrdina Eddie kreslený kolt. Náboje, Indiánského tipu, které do něj patří, jsou boží, škoda, že jejich akce je tak krátká - jsou totiž střelený. CITÁT - Uuáááá, kdo nás to otevírá ??!!...... Jediná postava, která mě někdy dokázala lézt na nervy, byl sám králík Roger. Jeho řvaní a někdy i podivné chování jsem nějak nepobral. CITÁT - Už vám lezou ti králíci na mozek ?.......... Záporáka si ve filmu zahrál Christopher Lloyd. Jeho postava Soudce Dooma je nanejvýš hodně okatá. Hudbu dělal Alan Silvestri a produkci měl Steven Spielberg.(24.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace