Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

petrrr

Střeštěná crazy komedie s nestárnoucím Rowanem Atkinsonem je trochu banální ale díky anglickému názvu je to v pořádku :-D. Jednoduchá zápletka s výbornými herci a nečekanými situacemi vytváří opravdouvou atmosféru, při které se určitě pobavíte a i když to není kdovíco, dávám *** + *stále snaživému Zuckerovi... ()

bulbasaur

jedna z tých zábavnejších komédií. Niektoré gagy ma fakt dostali... Lovitz a jeho rodinka by si mozno zasluzili aj svoj vlastný film . Nevyužitý Cleese by mohol dostať tiež viac priestoru. ale inak som sa bavil slušne. Nebyť toho konca ktorý by som fakt najradsej vymenil mohlo to byť aj za **** ()

mala_kea

Velice zvláštní film. Komedie bývají většinou buď povedené nebo blbé, jenže tady se v záplavě trapnosti ukrývá několik mimořádně dobrých gagů - Barbie muzeum, veverky, sázky znuděných pracháčů atd. Film působí dojmem, jako by geniální komici Atkinson či Cleese přišli s několika gagy a námětem, který je super a dal by se z něj vyždímat parádní film, ale do ruky to všechno vzali jiní a totálně jim to pohřbili pod tlustým nánosem stupidních fórků, debilního řvaní a idiotského pitvoření, charakteristických to znaků špatné americké komedie. Sorry, Jerry, tentokrát jen těžký průměr, a pánové Atkinson a Cleese by měli konečně udělat něco ryze podle sebe. ()

Akana

Těžký úlet, který naplňuje obsah termínu crazy komedie jako máloco. Gagy řadím do dvou skupin: 1)šílené a povedené 2)šílené a trapné. V první skupině jednoznačně vede Barbie museum, v těsném závěsu pomsta za veverky a rozmařilí sázkaři. Druhé dominuje tentokrát opravdu mdlý Rowan Atkinson nebo Goodingovy eskapády. Hodně nevyrovnané ale s nudou se rozhodně nekamarádící. ()

Rokle

Budu působit za exota, nicméně mě po skončení a neustálého smíchu bolela tak čelist, že i po letech nemohu jinak než ohodnotit plnou palbou. "Měli jste si koupit veverku", "muzeum Barbie" nebo sraz veteránů a Jon Lovitz v roli vy-víte koho... to jsou nezapomenutelné okamžiky. ()

Pet 510 odpad!

Na tento klenot kinematografie jsem koukala celou dobu s tupým výazem ve tváři a s obavou jestli nemůže mít nějaké trvalé důsledky na můj mozek. Po shlédnutí jsem si jenom s kamarádkou vyměnila nevěřícný pohled a začala jsem uvažovat na jakém místě v TOP 200 nejhorších filmů bude. Tak a teď potom co jsem uviděla celkové hodnocení už asi 10 minut dumám nad tím jestli nejsem nějaká divná a snažím se najít něco čím by si Rat Race zasloužil alespoň jednu hvězdičku. Film dost nápadně připomíná Natoč to. Kráva letí vzduchem-Hahaha. Holka hodí z vrtulníku šroubovák na auto svýho ex-Hahaha. A konec snad ani nemá smysl komentovat. Je mi líto. ()

KHkomiks

Povedená komedie, alespoň zase něco s novým nápadem a hlavně bez opakovaných a trapných pokusů o vtip. Příjemně se mi na to dívalo. Oddychovka. ()

GOREGASM

Setsakramentsky nevyrovnaná záležitost, která nabízí na jedné straně nevkusné a otravné duo Goldberg, Chapman, nebo tragicky přehrávajícího Cubu "Vagina" Goodinga Jr. Na té veselejší straně ale číhá dvěma milióny omámený Jon Lovitz, jehož eskapády v Barbie muzeu a dál naopak roztrhnou nejednu bránici. Své chvilky má i joudovitý Ital, Rowan Atkinson, nebo nadstandartně bělozubý John Cleese se svou partičkou hazardem znuděných miliardářů. Tím jsme ale bohužel skončili. Vše ostatní je po americku zbytečně uřvané, což není zásadní výtka, bohužel ale zároveň bolestivě nevtipné a obecně vychvalovaný casting vidím jako základní slabinu a o opaku mě nepřesvědčí ani veverčí farmářka, Kathy Bates. 40% ()

dave14

Celkově to možná není tak skvělá komedie, ale několik scének je natolik geniálních, že prostě nejde dát jinak než za plnej počet! ()

Lyžař

Velice lehký film, ale s takovým spádem, jako málo co :-) A kvůli takové blbosti :-) Jak je vidět, lidé jdou za penězi opravdu hodně. Nikdo neví, jestli se tam opravdu nachází, ale letíé přes celé USA jenom aby se přesvědčili..co kdyby..no a těch vtipných hlášek..snad nejlepší pro mě byla scéna s kousáním nehtů :-D No a sraz veteránů z druhé světové války? Co k tomu říct :-D Herci: *****; Hudba: ?; Scénář: *****; Režie: *** ()

Slava4

Občas má člověk tendence natáčet hlavu do stany, aby z jiného úhlu viděl víc. Ale sebevíc jsem to zkoušel u scénky, kde slečna v autě vytáhne svůj "piercingový trumf", pořád jsem viděl jen ty její... záda. Škoda :)) ()

merigieren

bláznivá honička za jediným cílem, hodně vtipů se povedlo, ale další část jich byla hodně přehnaná. na druhou stranu sem se už dlouho tak nenasmál. 4* budou :-) ()

MickeyStuma

Plejáda skvělých herců se sešla v této snad nejbláznivější komedii, jaká v roce 2001 vznikla. Spousta gagů, ztřeštěností a etud v závodu, jaký tady ještě nebyl. Že to pořádá milionář jen tak pro zábavu bohaté smetánky sice nepřekvapí, avšak dějově a nápady je to vše dotaženo do naprosté dokonalosti. Co postava, to osobitý charakter, který je v rámci humoru a scén plně využit. Děj je sice prostinký, ale o ten tu v podstatě ani nejde i když je námětem daný. Film pobaví a to mělo být tvůrčím úmyslem, což se povedlo. ()

Rathalos

Blazniva komedia to teda je,to treba uznat,aj ked ma slabsie chvile,no urcite ju odporucam na pohodovy zabavny vecer,ktory sa vam bude ratat a na milion percent nezabudnem na jednu scenu,pri ktorej som siel do kolien od smiechu...:-) ()

RedDuck

Má to svý momenty, člověk si ale pořád říká, že s tou boží sestavou to mohlo být ještě mnohem lepší. ()

GMVajgl

Svižná komedie pro skoro (PG-13) celou rodinu s neotřelou základní nosnou myšlenkou točící se kolem party milionářů / patologických sázkařů. K tomu několik povedených  a mnoho nepovedených (slapstick) gagů. Nejsou všechny vyloženě vtipné, ale aspoň posouvají děj dál. Největší slabina je konec. Tvůrci totiž divákovi připravili extrémně levičácké poselství, které celou premisu pošlape - hlavní postavy donutí se vzdát své odměny pomocí apelu na soucit s "hladovými dětmi". ()

Merggie

Celkom zábavné. Hm, čo celkom? Dosť zábavné. Jedna z mála bláznivých komédií, na ktorých sa dá seriózne zasmiať. Film obdarovaný vhodným, aj keď tradičným nápadom súťaženia. V komédii si jednoducho súťažiaci musia hádzať polená pod kolená, prípadne si hľadať skratky, či využívať sanitku na rýchly prevoz. Nič však nie je v súťaži o milióniky jednoduché. Ani keď sa podvádza. Škoda konca, mohlo by to byť ešte o hviezdičku vyššie. ()

charmin

Ďalšia americká komédia s miestami vtipnými scénami, ale inak je to na mňa až príliš americké. Ako vždy dodávam scénu resp. akýsi moment, kt. mi vždy pripomenie tento film - a tým je postojačky spiaci Rowna Atkinson ( na tom som sa teda pobavila ;) ). ()