Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

666Carnage

Bejt zmetek se nevyplácí, i když jste rocková hvězda. Jedna blbá chvilka, jedno špatný rozhodnutí a jedna nahrávka domácího porna a o průser je zaděláno. Líbilo se mi herecké výkony obou hlavních představitelů, super dobová atmosféra a soundtrack. Seriál byl svižný, temperamentní a hlavně i vtipný. Scéna, kdy Tommy mluví se svým penisem byla opravdu kuriózní. 85% ()

kamil.i

Pam & Tommy je výborná vzťahová dráma, ktorú umne budujú rozdielne perspektívy rôznych hlavných postáv. Navyše funguje ako retrospektíva 90. rokov, ukazuje začiatok masového šírenia obsahu na internete, nakúka do pozadia porno-priemyslu a rozoberá genderové stereotypy rokov minulých (i súčasných). Mám len jednu výčitku - prečo seriál? Materiálu je tu tak akurát na celovečerák so stopážou do dvoch a pol hodín. Craig Gillespie ukázal, že je talentovaný režisér a zvládol by natočiť dramédiu s úspechom v kinodistribúcii, prípadne pozbierať nejaké nominácie na filmové ocenenia. ()

Chundys

Strašně mě bavili ty devadesátý léta, protože soundtrackem a vizáží byli trefené naprosto dokonale! Je pravda že první 4. díly jsou suprově našlapané a celé to funguje o poznání lépe, než druhá půlka, ale co už, možná s hodnocením přeháním, ale pod 4 bych určitě nešel. Za další byli suprově, ne přímo famózně zahrané postavy! Takže ne, s hodnocením nepřeháním a tak už jen odpovím: La da da dee da da da da da Be my lover Wanna be my lover… ()

Lukin413

Seriál o jedné slavné kazetě a překvapivě intimní nahlédnutí do duší ústřední dvojice. Lily James je jako Pamela úžasná. ()

SidneyP

Já nějak nedokážu přijít, proč byl tenhle seriál vlastně natočen. To ta hlavní myšlenka byla fakt ta, abychom se dívali, jak vznikla nějaká sex tape? A pak následná distribuce? Podle mě zbytečná minisérie. Ale chápu, dneska se tvoří tolik seriálů a filmů, že vytvořit něco originálního není lehký. Jedna hvězdička navíc za Lily James, která je kopie Pamely. Jinak si můžete ušetřit čas. ()

Kopi1

Mně se seriál líbil a nepřišel mi ani nijak moc dlouhý. Velmi dobře provedeno, parádní atmosféra devadesátek, herci výborní, zajímavě zpracováno a skvělý soundtrack to dělají ještě příjemnější. Velmi povedená série. ()

Rockerman

Když si ve druhé části začal Tommy povídat se svým ptákem, začal jsem litovat, že jsem do toho šel. Doufal jsem však, že to nejhorší mám za sebou. Mýlil jsem se. Ještě horší bylo, když si chudinky ženy začaly stěžovat, jak jsou utiskovány tím zlým pohlavím zvaným - muži! Naštěstí to zachraňovaly scény se Sethem Rogenem, ikdyž ani on se nevyhnul zmínce, jaké to ty ženy mají s muži těžké. Jinak je to dívatelné, ikdyž se o soukromý život takzvaných celebrit nezajímám a výkon Tommyho Lee za bubnama mě zajímá víc, než jeho výkon v posteli. ()

sadlokan

Takovejch canců vo totální hovězině.Která je dokumentární asi jako ten dvoumetrovej trezor co ho ten honibrk sází sám do dodny. ()

Katie88

Z 90tek znám jen Pamelu jako Baywatch girl, kdy jsme si jako holky hrály na Pobřežní hlídku a každá chtěla být CJ. Dodnes si pamatuju její prostřední jméno z titulek - Pamela LEE Anderson a až teď chápu ten pravý význam. Osobně jsem s ní neviděla žádnej rozhovor, takže si názor tvořím jen z minisérie musím konstatovat, že to nevypadá, že by byla úplně blbá, i když záleží na úhlu pohledu a taky, jak moc je série realistická. Vzít si po pár dnech známosti (dle ní) sexy potetovanou gumu, rozhodně chytrý nebylo. Kdyby byla Pamela doopravdy moudrá a to i v osobním životě a výběru partnera, nikdy by k žádné sex tape nedošlo. Ale co už, někdo musel být první :-) Až překvapivě skvěle natočený příběh o takové blbosti, nečekala jsem, že to bude mít takovou kvalitu. 4 zasloužený hvězdy… Lily James mě hodně překvapila, nejvíc asi fyzickým ztvárněním Pamely, docílit takovýho těla nemohlo být jednoduchý. ()

fixaman

Po dvou dílech jsem to musel vzdát. Všechny postavy jsou na pěst, tempo je k uzoufání pomalé a proslovy Tommyho péra jsou vrcholem trapnosti, které by mi přišly vtipné možná tak ve dvanácti. To se fakt nedalo. ()

Azhila

Craig Gillespie v prvých troch epizódach predviedol svoje režisérske umenie. Jeho schopnosť spojiť humor, hravosť a originálny prístup k téme je nadčasová a ešte stále i trúfalá. Počas týchto epizód vás vtiahne do deja a nepustí. A tie masky! Je však pravda, že neskoršie epizódy sú slabším pokračovaním tohto brilantného začiatku a vy už len čakáte či sa tam vôbec niečo udeje, ach aká to škoda... Každopádne, je to príbeh za milión a herecké výkony Lily James a Sebastiana Stana bombastické. ()

Maximilianus

V prvom rade bolo zaujímavé sledovať, resp. sa dozvedieť, čo viedlo k zverejneniu kazety a aký to malo dopad na hlavnú trojicu protagdonistov. Tommy v podaní Sebastiana Stana bol dobrý, ale Lily James ako Pamela excelovala, a nebyť Lilyných pôvodných zubov, bola by 99% Pamela. Prajem jej, nech vyhrá za túto úlohu nejakú cenu. 7.4/10. ()

rublik05

První polovina seriálu byla podstatně poutavější a zajímavější, a to nemyslím kvůli erotickým scénám, líbila se mi příjemná retro atmosféra, svižné tempo, výborné herecké výkony všech zúčastněných a vhodná hudba. Postupně ale zůstaly jen ty výborné herecké výkony, atmosféra se začala vytrácet, zajímavých scén ubývalo a nakonec zůstalo jen obyčejné, nudné televizní drama. Původní myšlenka byla dobrá, zajímalo mě zákulisí celého skandálu, oceňuji jak Lily James, tak i Sebastiana Stana, oba hráli perfektně, poctivou práci odvedl ale i Seth Rogen. Osobně bych raději volil kratší formát, osm epizod bylo až až, závěr jsem čekal trochu propracovanější. Vzhledem k televiznímu formátu je to ale poměrně slušně natočený seriál se spoustou dobových detailů, snaha o co největší autenticitu je očividná, u spousty scén jsem se krásně pobavil, takže celkově Pam & Tommy hodnotím veskrze pozitivně, respektive mírně nadprůměrně. 6/10. ()

bearmeedek

V první řadě mě překvapilo, že nejde o nějakou frašku, ale o životopisný film z "nejhoršího" období slavné Pamely. Ta byla v celé té aféře bez viny a užila si dlouho trvající období plné osobního stresu. To ovšem v té době nebylo v našich končinách známo. Proběhl prodej utajené VHS Pamely a Tommyho při domácím sexu (pardon, v obchodní nabídce zní lépe při domácím pornu) a všichni byli přesvědčeni, že jde jen o obchodní tah obou protagonistů, že kazeta "neunikla" na veřejnost, ale že ji natočili záměrně a omáčkou okolo zvyšují reklamu na prodejnost. Film je udělán ve velmi kvalitním retru, hlavní osoby velmi uvěřitelné a Pamela, tedy Lily, neuvěřitelná kopie Pamely. Ačkoliv jde o drama, do sedmého dílu to má místy i humorný nádech a diváckou sledovací "pohodu". Poslední dva díly se mohou zdát slabší, ale mají jen jinou atmosféru. Už je tu jen negativní atmosféra a stres. Celou dobu mě zajímalo, jestli tam bude i to, že se později VHS prodávala legálně. Je to tam, na konci. ()

Likan7

Nechápu...Nechápu, jak je možný, že Lily James i Sebastian Stan byli na Zlatý Globus jen nominovaný. Tohle je totiž loženka, kterou měli suverénně vyhrát. První polovinu vládne excentrický Stan, druhou pak nádherná James. Někdo v Hulu si řekl, že bude skvělý nápad udělat seriál o jednom videu...a vztahu tehdejších hvězd. Všichni jsme si ťukali na čelo..a pak to mělo premiéru a všem spadla brada. Což o to, scénář je v první polovině minisérie lepší než v tý druhý, postava Setha Rogena je jen otravná a kdykoliv se příběh točí kolem něj, kvalita upadá. Ale to, co tu předvedla Lily James a Sebastian Stan (Winter Soldier), je parádí herecký koncert. Leeho neznám, Pamelu si ale pamatuju, když jsem byl malej, Pobřežní hlídka letěla na Nově pořád, a je neuvěřitelný, jak Lily James nejen vypadá jako Pam, ale její grimasy, pohyby, cela mimika a mluva JE prostě Pamela Anderson. Do toho ještě neopakovatelná atmosféra, začátky internetu (co je doprdele to wéwéwé?) Tahle série není bezchybná, ale jakmile jsou na scéně tyhle 2, je to parádní podívaná, díky který vám těch 8 dílů uteče jako voda. Skvělý projekt! ()

Brooks

To, čo sa prvých pár dielov javí ako jednoduchá, komediálna jednohubka s karikatúrami miesto postáv, sa po odhalení onoho zvratu postupne mení v dramaticky výživnú, smutnú romancu dvoch nekonvenčných ľuďí, ktorí boli pre seba stvorení, ale vinou niekoľkých zlých, nerozumných rozhodnutí a ich následkov skončili nešťastne. Vynikajúci mnohovrstevnatý scenár, výživný retro look, z ikonických dobových songov poskladaný soundtrack, dynamické režijné vedenie a hlavne skvelí herci. Rogen vyčnieva najmenej, pretože hrá svojho typického loosera, ale Stan a obzvlášť Lily James žiaria, ako ešte nikdy. P.S. Rogen ako spoluproducent dokazuje, že má čuch na zaujímavé seriálové projekty. ()

departed

Rozhodně padnou ocenění za masky, protože už jenom první záběr mě zmátl natolik, že jsem myslel, jak to jsou autentické dobové záběry, avšak nikoli. První potlesk jde teda maskérům. Druhý potlesk jde rovnou Lily & Sebastianovi za jejich skvělý výkony, kterých se zhostili víc než výborně. Kolikrát tyhle limitovaný sérialy ze sebe dokáží vyždímat víc kvality, než nějaký o deseti sériích a dvaceti dílech na sérii. Beru to samozřejmě s rezervou, protože se jedná o filmový podání, nicméně jako laik, který věděl, že kdysi byla nějaká sex tape Pamely Anderson, bych vůbec netušil, že to mělo až takhle dramatický dopad pro všechny zúčastněné. Sláva je pomíjivá, netrvá věčně a lidi jsou v jádru svině. Mluvící péro je totálně vsuvka hodná Rogenovo humoru. ()

J.e.r.e.c

Čekal jsem nezávaznou srandičku s kalením, kozama a našláplým rock/metalovým soundtrackem, a místo toho mi narvali do držky až překvapivě komplexní záležitost, která funguje jako rozverná komedie, procítěná lovestory i hutné drama, aniž by jedna poloha podrážela nohy té druhé.  Pamela mě ke konci už pěkně srala, a nejsem si jist, jestli to byl záměr, ale každopádně se mi už dlouho nestalo, abych s postavami tak šel a prožíval všechny jejich radosti, starosti i trapnosti až do morku kostí v rámci příběhu, který mi ve finále přišel až nečekaně depresivní, přestože nikdo neumřel a všichni žijí šťastně až doteď. Tyhle devadesátky toho navíc dokáží tak nějak mimochodem hodně říct i o svojí době (nastupující internety, nastupující grunge a úpadek hard & heavy, nastupující éra šmírování a úniků soukromých fotek/videí), aniž by přitom odbíhaly od hlavních dějových linek. A nedělají to jenom pomocí retro účesů, šusťákovek, otlučených škodovek a lemtání piv na stojáka, jako ty naše. Zamrzely snad jen nezbytné toxické feministické kecy, jako že chlapi jsou špatný pohlaví a podobný hovna, ale naštěstí se tu nacházejí pouze ve stopovém množství. 85 % ()

hazdrova

Skvelo zahrané a skvelo napísané. Držalo ma to tak, že som si to pozrela celé naraz v jeden večer. Nie som si istá, aké pravdivé to celé je, ale viem si predstaviť, že tak ako Pamela nebola šťastná, že sa to rozoberalo vtedy, si to nepriala vidieť ani teraz v seriálovej podobe znovu...vynára sa mi teda etická otázka, či toto naozaj malo byť natočené, ak s tým Pamela nesúhlasila... ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD