nikhaj

Film o filme vo filme nie vo farbe. Johny depp reziruje a hraje filmy zhana peniaze prezentuje svoje diela a ma zamrznuty usmev. Vampirea nema ziadne bruchu co bolo urcite kedysi segsi. Nizkoropoctovy film v studiach pod kopcom ()

JAhny

Nádherný film ala Forrest Gump, ktorému ale Forrest nesiaha ani po kolená. Konečne som pochopil ako vznikaly tak príšerné filmy a prečo sú tak príšerné :). Celý film nie je iba o Woodových filmoch, ak mal byť Plan 9... pocta Belovi Lugosi, tak toto je dvojnásobná. Scény jeho posledných dní spolu s hudbou z jeho Draculu boli naozaj dojímavé. Toto bol film, ktorý mi dokonale zdvihol náladu, bravo. ()

iamblichos

Film, ktory asi kazdeho nezaujme. Skor pre milovnikov kinematografie ako takej a jej historie. Je vsak skvelym obrazom "najhorsieho rezisera vsetkych cias". Zhodou okolnosti som ho videl az po zhliadnuti "Plan 9 from outer space". Vsetko pozitivne uz bolo spomenute v komentaroch predo mnou, ja len zopakujem skveleho Johnny Deppa a nemenej uzasnych Martina Landaua a Billa Murrayho. ()

JoudaCZ

"Objektivní" kvality tohoto filmu (vizuál, hudba...) i to, že se zjevně jednalo o režisérovu srdeční záležitost, tu již vychválila spousta lidí, a já se samozřejmě přidávám. Drobná výtka snad jen k Deppovi - místy to vyznělo trochu jako karikatura... Film mě osobně ale přinesl něco zcela nečekaného: objevil pro mě Billa Murrayho, jehož uměřené a nenápadné hraní v menší roli bylo v naprostém rozporu se škatulkou, kde jsem ho měl do té doby (asi neprávem) zařazeného ()

J.Bonnie

Já se teda bavila. Jednoduše bavila, aniž bych se musela lekat, třást strachy, brečet nad zlomenými srdci nebo něco podobného. Jednoduchá a přesto účinná zábava TIma Burtona. A tak se mi to líbí :)) ()

MYSTERIEUS

Včera sa mi podarilo pozrieť tento skvelý film ktorý som už nejakú dobu zháňal. Veľmi vydarené dielo avšak pár vecí tomu filmu predsa len vytknem.Vraj Karloff a Lugosi boli priatelia až do konca života, spolu sedeli na premierach rôznych filmov a takisto Karloff prišiel za ním v deň smrti. V Burtonovom filme Karloff nevystupoval a bol tam zmienení skôr negatívne keď sa Lugosi naštval ak mu spomenuli Karloffa(viď ten žiadatel autogramu).Ďalej mi vo filme chýbalo viac scén zo skvelým Billom Murayom. Johnny Depp bol skvelý tak ako vo väčšine svojich filmov a Martin Landau za svoju životnú úlohu získal zaslúženého oscara. Viete, že Martin Landau sa narodil presne v roku(1931) keď natočili Draculu s Lugosim? Nehovoriac o tom ako dokonale vedel do niektorých viet preniesť Lugosiho maďarský prízvuk. .Skvelá zábava,skvelý dej,skvelá režia,skvelý herci.Dávam hodnotenie 5 hviezdičiek. ()

Vindemiatrix

Burton servíruje dvě hodiny zábavy na účet party výstředních hrdinů, v níž nechybí ironie a škodolibá poťouchlost, ale obojí přebíjí láskyplná poetika filmového vyprávění s precizní dobovou stylizací a nakažlivý entusiasmus hlavních postav. Krásná pocta podivínství. I když sterilně působící scénu setkání s Wellesem si Burton mohl odpustit. ()

Majkee.S

Z filmu naprostou pryští optimismus po hektolitrech a je nesmírně inspirující vidět někoho, tak zapáleného pro nějákou činnost a i když v ní nijak nevyniká, tak se za žádnou cenu nevzdává a snaží se stále překonávat všechny překážky a dosáhnout svého snu. Film má také výbornou dobovou atmosféru a Depp zahrál Wooda asi tak, jaký doopravdy byl a to, že v pár scénách dost přehrává mi u tohoto filmu vůbec nevadí. Burton složil velikou poklonu Woodovi, který si ji už jen za to nadšení pro film bezesporu zasloužil. ()

Trepak

Depp nehrá prvé husle - to Martin Landau bola osoba, ktorá ma "donútila" tento film dopozerať. Nie je to zlý film, len si vyžaduje Burtonskú náladu a tá mi asi chýbala. Niekedy nabudúce... ()

P/\/EL

no, byl to looser, který postrádal soudnost, ty filmy jsou skutečně příšerné, ale tento film je skvělý, fascinuje mě, že byla tak netalentovanému člověku dopřána taková pocta (ikdyž chápu, vždyť nakonec točit se dá o kdekom, záleží na tom, kdo točí), jasně, jeho filmy jsou trochu kultovní, problém je, že řada špatných věcí - proti všem možným pravidlům - dokáže být vtipná a zajímavá, ty jeho jsou povětšinou ukrutně nudné a ani trochu zajímavé (dobře, myslím, že většinu lidí nezaujmou, někoho...chápu, jsou lidé, kterým chutná třeba benzín a pijí ho celý život), zase je fakt, že jsem viděl jen něco málo, vlastně bych tam něco dobrého i našel, cením si totiž lidí, co jedou to své, teda vyjma něčeho, co vyloženě škodí, mají svou hlavu, záměr, styl, aspoň, že nebyl průměrný . . . Burtonův film vyvolává soucit, Wooda si myslim, že vůbec neztrapňuje, Johny Depp je tady sympatičtější než obvykle, třeba jeho Jacka Sparowa, ikdyž mám antihrdiny rád, tak jsem nemohl vystát. Ed Wood nadherně využívá potenciálu černobilýho materiálu, atmosféra je prostě boží (fakt kouzelná), samotný příběh Wooda až tak zajímavý není, spousta úžasných scén - Američané historii obvykle rádi przní, ale co se týče rekonstrukcí - podle filmů, filmových záznamů a fotografií, tak nemají konkurenci (ikdyž, samozřejmě na plátně kupodivu to bejvá mnohdy tak nějak barvitější, teda herci bývají sympatičtější než ti, které mají zpodobňovat....příkladů by se našlo..), totiž vlastně i ty rekonstruované scény jsou zajmavější než ve Woodovejch originálech. Schválně si porovnejte - jsou syrovější a člověka můžou nechávat dost chladným. Pokud má člověk nějaké umělecké ambice, obvykle je to o štěstí, ale ještě obvykleji o nedostatku talentu a invence, přesto ce celý život snaží a snaží a.....nic..tak to může obnášnet různé schýzy, ale zároveň ho to může držet při životě, kdy se odmítne smířit s krutou realitou a...ale jasně...lehké to nemají ani ti fakt dobří............nj, tak mohl se na to vykašlat a živit se tzv. poctivou prací, ale bojoval..........................................co se béček týček, zatím jsem jim uplně nepřišel na chuť, je fakt, že nakonec můžou být kolikrát inspirací pro ostatní...třeba..profesionály (viz. některé vyjímečně zdařilé remaky - třeba sci-fi béček z 50. let ) a.....v té historii se moc nevyznám, takže pardon, jestli Woodovi upírám přínos, jestli díky němu začli tvořit další, sice neméně lepší věci, tak je to nakonec dobře (publikum si to třeba najde...časem...), já nevim, v současnosti se občas bavím u špatné hudby a špatných klipů na yt - český hip hop (s demokratizací médií, levná technika, celkem snadno zpracovatelný a publikovatelný materiál..může rapovat každý..opravdová umělecká svoboda :) ) , jasně, většina věcí je nudná a průměrně špatná (protože se lidé snaží dostinout své vzory a nejedou si to své), ale občas někdo udělá tak špatnou věc, většinou to prostě někomu tzv. ulítne, sebevědomý špatní tvůrci jsou nejlepší nejhorší tvůrci.....pak je tady kategorie těch, kteří to mají víceméně pod kontrolou, do jisté míry, nechci sem tahat determismus, ale znají své mantinely, využívají vědomě svých nedostatků, no, asi to už utnu, tohle by bylo na delší a :) lepší úvahu.........................no, na světě je všecko relativní, náhodou můžou tito lidé někdy skutečně inspirovat nebo už jen tím, jak špatní umělci jsou, tak nakopnout, aby jim ukázal, že.........Tosim tady píše něco o Troškovi, no, hele, nejsem si jistej, Troška je trošku jiná liga, přecijen, jeho ranný věci nejsou vůbec zlý, pohádky míval zezačátku celkem správně drsné: O létajícím ševci patří mezi mé nejoblíbenější, jeho crazy trologie třeba mě celkem ba, ale jasně, jen pár scén a gagů, bez Růžičkový a neherců by to bylo vo..**....pak přišly 90. léta a pěkný kýče.....jojo..Troška neni dobrej příklad, ach jo, nevybavim si příhodnější......možná časem....ikdyž vlastně....dnešní doba..internetovská......internet je vlastně plný amatérů...Edů Woodů.....jo, možná některé ty české projekty...ježiškote..třeba ta Babička nová, ikdyž to uplně né....nj, Wood byl ještě hustej, páč vlastně v té době to nebylo jen tak, dneska kamery všude, za babku, čím dál tím lepší kvalita záznamu, rozlišení, ovládání, rychlost zpracování a publikování.............ale jasně...mě to ani moc neštve, je fakt, že, co se kvality týče, je to vždycky trošku pofidérní, co se lidem nejvíc libí - nemusí být neoriginálnější apod. - viz. čsfd..ale nakonec to třídění smysl má, kdekdo si dokáže najít to své, najít si k tomu cestu....blabla :) :) .( :) PSS: Asylum ještě taky vlastně dneska a bolywood, he... () (méně) (více)

Pecca007

Tenhle film je opravdu točený z lásky. Nevím tedy jestli je to pocta režiséru Woodovi nebo jestli to má ukázat na to, jak nezvyklý kus blba to byl, ale Burton se filmu zhostil výjimečně. Černobílý obraz ještě umocňuje atmosféru celého filmu a pomáhá Landauovi svou mimikou a hereckým výkonem ještě víc uctít postavu samotného Lugosiho. Depp působí sympaticky i když by jeho postavu každý nejradši poslal ihned do ústavu a popravdě, já bych jim to schválil. Je to ovšem skvost, to bezesporu. ()

sedmdevet

To je snad nejlepší Film Tima Burtona, ve všech ohledech. Johny Depp je naprosto dokonalý, protože zahrát Eda dalo asi práci:) Scény, ať jsou jakkoliv přitažené, jsou prostě nádherné, ať jsou jakkoliv nádherné jsou jako třešinka na dortu. Celé to prostě tak nádherně praská ve šveh. ()

rybinin

Z Burtonovy filmografie toho až zase tak moc neznám, ale Ed Wood je prostě film, který je výborný, který mě, jakožto člověka, který se pokouší točit amatérské filmy, nesmírně oslovil. Baví mě pokaždé, když ho vidím. Je v něm mnoho komických prvků, ale na druhou stranu je také velmi smutným příběhem člověka, který, ač neměl talent, filmu věnoval celý život. Je to vlastně taková tragikomedie. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“