Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Jeand´Boa

Tak toto se Rolandovi opravdu povedlo, tímto mne celkem nadchnul...jeho triky prostě zrají a dějově se rovněž zlepšil oproti minulým počinům... ()

Stíba

Emmerich se trefil do mého vkusu a já si film náramně užil a můžu ho směle zařadit k mým nejoblíbenějším "katastrofákům". ()

hribisko

Já myslím, že se ten film snaží propagovat tělesné ochlupení. Protože kdyby byli hrdinové osrstění, nebyla by jim taková zima, to dá rozum, ne? Takže všichni: CHLU-PY! CHLU-PY! Je chlupatý! A ještě k tomu je zelený! ()

tranquill

Kastrofické filmy jsou má krevní skupina a Emmerich je zárukou minimálně vizuálně kvalitní podívané, takže zde jsem byl ukojen dostatečně :-) ()

shereen

Vubec to neni tak spatne, vyslovene blbi jsou jen ti digitalni vlci a par naprostych nesmyslu typu - z mistnosti kde se topi v krbu jde komin cerneho dymu, ten ale jaksi nad knihovnou v zaveru chybi atp. Jinak je to docela pekna katastroficka pohadka. Quaid sice obcas trochu prehrava, ale z druhe strany to jisti Gyllenhaal, jehoz postava mi prijde vyslovene sympaticka. Klidne si to nekdy za dlouhych zimnich veceru pustim znovu. ()

redwik

Taký ten klasický americký katastrofický film, kde sa z ničoho nič všetko začne kaziť a prepadávať a kadečo iné, k tomu sa pridá nejaká tá lovestory, nesmie chýbať odcudzenie rodiča a dieťaťa, a celé to vyvrcholí šťastným spojením a úsmevmi. Pre človeka, ktorý aspoň ako-tak pozná fyzické zákony to ale prejsť nemôže. Musím ešte dodať, že scéna, kde má Jake Gyllenhaal v ruke sekeru a nerozbije ňou dvere, za ktoré sa má dostať, ma pobavila a prekvapila úplne najviac. ()

Torgal

Po dlhom čase som tento film konečne videl v celku a bol som príjemne prekvapený. Triky boli lepšie než som si pamätal (možno je to tým, že som to pozeral na televízore z malým rozlíšením), deštrukcia krásne graduje, nie je núdza o napínavé scény a už aj na toho Gyllenhaala som sa konečne adaptoval. Z vedeckého hľadiska ide samozrejme o blábol, ale technicky dobre zvládnutý. Spokojných 7-/10 ()

rainman93

Propagace globálního oteplování nebyla ještě nikdy tak zábavná, kam se ale hrabe na Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem! ()

Kingjiri

To se nám Emmerich zase pořádně vyřádil. Nejdřív na severní polokouli poslal kroupy, potom tornáda následovaný záplavama a všechno završil extrémnim mrazem. Příběh je dle očekávání standardní mainstream s několika klišé, takže neurazí ani nenadchne. O něco horší situace je s dějovym spádem a napětim, který by měly s blížícím se koncem gradovat, ale je to přesně naopak. Finále je překvapivě poklidný a snaha o nějaký pseudoposelství (prezidentův projev) vychází na prázdno. Taky by mi vůbec nevadilo, kdyby příběh sledoval boj o život více (skupin) lidí. Velký plus jde ale za mladýho Jaka Gyllenhaala, hudbu a pěkný efekty, tři silnější hvězdy. ()

ViktorS

Z môjho pohľadu pokrokový film, v ktorom sa rieši podstatná vec a to problematika globálneho otepľovania. Je to možno zobrazené trocha prehnane, ale keďže je to katastrofický film tak to musí byť. (Doba ľadová však nie je výmysel) Tiež musím pochváliť špeciálne efekty, ktoré aj keď sú z roku 2004 rozhodne nesklamú. To je tiež jeden z dôvodov, prečo mám tento film rád. ()

Odpadlik

Kdyby se film držel tempa, která má během první třetiny filmu, dal bych mu asi pět hvězdiček. Bohužel v okamžiku kdy začíná "záchranná akce", kdy se otec snaží v zamrzlém New Yorku najít syna, film trochu ztrácí tempo - zbytek fílmu pak čekáte na nějakou finální akci, ta se však už nekoná. Dějová linie je velmi podobná Dnu nezávislosti nebo Godzille ("nechápaví" úředníci, osamělý vědec, který jediný ví co je správné) a svého tvůrce nezapře. Místo amerického patriotismu zde máme sentimentální rodinou strunu ("táta mi to slíbil, táta to dokáže"), druhá nejčastější vložka amerických filmů, ale kvůli té dvouhodinové podívané bych to tvůrcům odpustil, když už si myslí, že to bez toho nejde. Herci u těchto příběhů jak je známo nehrají hlavní roli, ale výkony Dennise Quaida a Iana Holma coby starého profesora jsou příjemně civilní. Tou hlavní hvězdou filmu jsou samozřejmě bezchybné triky, při kterých opravdu mrazí v zádech - zejména apokalyptická scéna tří tornád v L.A. byla opravdu působivá. Humoru je tu oproti Godzille nebo Dnu nezávislosti poměrně málo, snad s výjimkou hlášky "Mexiko přijme americké uprchlíky, s podmínkou že jim USA odpustí zbytek státního dluhu". P.S. Není vám takhle chladné počasí, které letos máme na počátku léta podezřelé? ()

VerteX

Komentovat tento film je možná nošení dříví do lesa, ale přesto se musím podělit :-) Protože je film plný klišé a amerického patriotismu, nemůžu ho hodnotit nic jiného než technické zpracování. Námět typicky hollywoodský a bohužel i typicky Emmerichovský. Natočit třekrát po sobě stejný film chce asi opravdu pevné nervy. Na druhou stranu, Den poté je podaný neotřelým způsobem a klade na globální oteplování velmi zajímavý pohled. Kdyby se vše neodehrávalo v akčním stylu "na poslední vteřinu" (vlci, oko hurikánu), možná bych na hodnocení přidal. Ovšem líbí se mi, že film už je i o postavách. BTW chápete někdo, jakou zkratkou se tatík dostal do New Yorku, když šel kolem Sochy svobody? Asi si šel zabruslit, pane Emmerichu... ()

Quido

Myslim ze tento film ma stejnou kvalitu jako Pod toscanskym sluncem (romanticke drama). Je stejne katastroficky jako vyse jmenovany film (pribeh zeny po rozvodu s stastnym koncem). ()

HawkeyP

Stejně zábavné jako kterýkoli katastrofický film, co dávají v sobotu či neděli odpoledne na Nově, akorát je to delší a má to lépe udělané triky. ()

chlebos

Veskere emmerichovi filmy byly desny sracky a tohle me prekvapilo jak dobre to natocil. Jasne ze tam jsou desne stupidni dialogy ale napriklad nove USA v Mexiku me fakt pobavilo. triky jsou naprosto vyborne az na ty vlky. Je to daleko lepsi nez Spielbergova Valka Svetu a klidne me za to ukamenujte. Ja jsem byl velmi prijemne prekvapen. ()

Gardenboy

Celkom zábavné....akčné scény plnia účel, netreba pri tom premýšľať....ach jaj, zase ten amerikanizmus, už ma ten Emmerich serie ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005