george82

Nebylo to špatný, ale že bych z toho byl extra nadšený? Hlavně si myslím, že někdo s takovou minulostí rozhodně tak rychle nezmění přesvědčení. Ten by se tam zhroutil, jak ten černoch první noc. ()

Mordecai

A že vraj basa nevie prevychovať, ide to síce oboma smermi, ale ide. Aj tak je to de facto happy end, málokto sa takto vypracuje a navyše to dal na pána. ()

Pitryx

Nesnáším tento typ podání příběhu. Chvilku současnost chvilku minulost. Zdržuje to a brání soustředění. To je první velké mínus. To druhé je kamera, která se hned při prvním dění dívá jinam. Asi aby se citlivé oko diváka neurazilo. Třetí mínus je ne zrovna sympatický hrdina. Už od začátku filmu jsem se nudil a moc mne to nebavilo. Strašně pomalé tempo mne uspávalo. Hodnotím pár zdařilých okamžiků a to je vše. ()

Nathaniell

Hodně a to myslím tak že - HODNĚ - slušně natočený film. Ačkoliv ten příběh může působit chaoticky a je dost zvláštní, nakonec jej není těžké pochopit. Nečekejte cool hlášky ani akčňák. Tenhle film sází na psychologii a ukazuje život ve vězení tím nekompromisním způsobem... Zklamán jsem nebyl, ani jsem nic nečekal, ovšem nějak mi vyvstalo v hlavě srovnání s podstatně starším snímkem - Kult hákového kříže (1998), který měl ještě skvěle zpracovanou psychologii a bořil hloupé ideály, plus nám ukazoval, jaký dopad na nás mohou mít naši příbuzní, blízcí, známí a přátelé. Což je něco, co Trestanec neměl. A když jsem dal Kultu plnou palbu, tady dám zasloužené a plnohodnotné 4*. ()

johnsnow

Čakal som viac, oveľa viac, film je ukecaný, akcie čo by sa za necht vošlo, nie je nejak extra, akurát dosť krvavá,a jediný dôvod prečo filmu nedávam 2* je kráľokat ktorý to tu fakt bravúrne zvláda. A punisher bol podľa mňa šeredne nevyužitý. ()

Pete

Další testosteronem nabitá báchorka z lochu od Waugha, a je jasné, že Vykoupení z věznice Santa Fe zde tak docela neproběhne. Rychlý přerod kravaťáka s rodinou v gangsterského bosse sice není zrovna uvěřitelný, nicméně atmosféru to má slušně bezvýchodnou. Vyvařený námět Zločince ve vězení pořád funguje, část zápletky venku není bohužel vlastně ničím zajímavá, ale napětí se daří držet až do konce. ()

PlysovyMacko

Film je o tom, ako vazenie strasne zmeni cloveka. Harlon sposobi nehodu a vyfasuje sestnast mesiacov. V base sa prida ku gangu, aby prezil a zucastni sa vzbury, za co dostane dalsich desat rokov. Po prepusteni ide dalej v nelegalnych kseftoch a znova sa dostane do basy na dozivotie. Za cely ten cas sa odcudzi zene a synovi a stane sa najvacsim bossom. Jeho prerod z dobreho cloveka na gangstera a viacnasobneho vraha je skvele a citila som nad nim lutost, lebo nechcel byt vo vazeni obetou, tak sa prisposobil. ()

Olafsson

Testosteronová drsňárna, která sice Nikčovi ne úplně sedla (byl místama docela prkennej), ale je celkově rozhodně velmi dobře vymyšlená a natočená. ()

Tominni

Trestanec, příběh o tom, jak moc dokáže člověka změnit vězení. Po dojmem - musíš si vydobýt respekt Nikolaj Coster-Waldau přijímá svoji roli a začíná ve vězeňské hierarchii růst. I za cenu, že ve vězení stráví mnohem delší čas, ale jeho role se začne měnit. Dobře zahráno a vlastně i natočeno. ()

DonBraso

Popravdě ono dvě hodiny utečou docela rychle,ale těch menších lapsů či spíše nezajímavých scén se tam najde dostatek.Ono samo o sobě příběh je zajímavý,není určitě ničím novým,ale možná ta dvojí rovina filmu celý zážítek trochu mírně tlačí dolů.Co je pravda,že tady je vše tak načrtnuto,ale ani jeden "příběh" není stroprocentní,tedy spíše s časových rovin před a po v celém kontextu filmu,který se nám režisérem snaží ukázat.Vězeňských dramat je dost a musím říci,že jsou i lepší snímky.Tady se hraje spíše na herce.Ty jsou skvělý.Duo Waldau a Bernthal jsou jedineční a film táhnou zdárně do svých postav.Pár krevních scének,soundtrack na pohodu.Vlastně film má říci to,že rodina se má chránit a neodvracet se od ní.Odčinění hříchů jak snímek se snaží protlačit je ale otázkou.On ten přechod na gangstera je sice jasný,ale je hrozně prvoplánový.Pak se tam jen vsákne míra pochybností,že vlastně není všechno tak jak má být,což je největší klad filmu a divák si říká,že to přesně snímek chtěl říci.Trochu na morál a člověk si říká,že přežít,či nezapomínat na rodinu,ale ono jak jí máte něco říct,když si vlastně chodíte do vězení jen tak někoho podplatit.Ono najednou být kápem,bylo bez mrknutí oka během pár minut.Policejní složka jen mohla říci,že toho člověka prostě nechápe,vše jim nakonec podsouvá,tak si člověk říká,proč on není ten informátor.75% ()

pafka

Retrospektivni vypraveni s druhou dejovou linkou, ktera se zabyva soucasnosti hlavni figury. Nejvetsi hodnota filmu tkvi v tom, ze proste nevite, co bude dal. Film neni natocen podle obecneho scenare, podle ktereho je natocena vetsina filmu z prostredi zlocinu a vezeni. A neni spatne vedet, jak tenhle svet funguje a dost vas to prekvapi. ()

Plaque

Lanisterovci nezostávajú nikomu nič dlžný! Chaime sa tohto hesla drží aj v prípade iných snímkov a jeho väzenské zločiny pre vyššie princípy sú divákovi masírované do podvedomia s takou precíznosťou, že ich obhájime skôr, než k nim vôbec príde. Príbeh o tom, ako sa veliteľ zlatých plášťov premenil z obyčajného bankára na skutočnú hlavu väzenského podsvetia, no nekúp to. Kariérny postup par excellence, jeden by mu normálne závidel a pokojne si to s ním vymenil. No veď kde inde by vám ofukovali riť tí, ktorým ju máte ofukovať vy? Kde inde môžete tráviť dni štúdiom, prechádzkami a cvičením? Záleží na tom, že počet kníh je obmedzený? Alebo že máte úplne v pohode po rukách hákové kríže a pritom ste hispánec ako vyšitý, prípadne komu záleží na tom, že tie prechádzky sa obmedzujú na výbeh pre zvieratá v zoo? A takýchto protikladov tam bolo viacero, až ma to prinútilo rozmýšľať či sa mi ten film skôr páčil alebo skôr nepáčil. Asi oboje je pravda a preto, aj napriek mnohým nezmyslom, dávam slušné *** / slovom: tri a pol hviezdy. ()

Luckyboy

Mužský Orange (White) is the new black... žádné srandičky, žádné hraní si na vězení, a zničující systém, který devastuje v USA lidi jenom proto, že je to dobrej business. Něco je samozřejmě přitažené za vlasy, příběh se vyprávět musí, ale princip se tím nemění. Americké vězeňství není o rehabilitaci a dají se o tom točit zajímavé filmy. ()