Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Plechpetr

Návrat do Bradavic byl za mě super. Bavilo mě hlavně to, jak se pracovalo na prvních dílech, kde to s dětmi nebylo úplně jednoduché. Zároveň se mi líbila práce Columbuse, který dokázal opravdu věrohodně vytvořit příběh kluka, který přežil. ()

Dm1tr1j

Nah, pekné vidieť ich po rokoch ale bolo to divne zostrihané z viacerých typicky herecky afektovaných rozhovorov. Dokopy sme sa teda nič nové nedozvedeli. ()

mrHoracio

Celkově je speciál fajn dílko, které si užijí všichni fanoušci čarodějné ságy. Podíváme se do kulis Bradavického hradu nebo do Gringottovy banky, Ron se s Hermionou dojemně objímají v slzách, Harry přizná dávnou lásku k Belatrix a po letech se sejde se svým někdejším "otcem", bělovlasým Siriusem. S klidem v srdci se dá doporučit, ztraceným časem to určitě nebude a po závěrečných titulcích budete mít neodkladnou potřebu pustit si čarodějnou ságu znovu. Každopádně nutno říct, že se tu všichni "plácají po ramenou" a vzpomínají na to, jak byli "jednou velkou rodinou" a nikdy na sebe nezapomenou. Je to fajn, ale trochu na sílu a vynechání Rowlingové? Trestuhodné! Vynechat tvůrkyni, díky které mají herci hollywoodské kariéry a studio miliardy dolarů? Hloupost, měli by se stydět. Více v podrobnější recenzi. ()

B.Wilde

Taková hezká nostalgická chvilka, pro fanoušky série povinnost. Bylo hezké vidět většinu herců po letech a také známá místa z filmů. Každopádně za mě teda bylo velké zklamání, že v dabingu jsou zcela jiní dabéři a vůbec nevyužili potenciál, aby měli dabing z filmu aspoň tak, jak by to bylo možné. A ten překlad se mi na pár místech zdál taky takový všelijaký. Takže určitě se na to mrkněte raději v originálním znění. ()

guri

nebolo to dokonale, par veci by som prijal trochu inak, ale v zasade to bol velmi prijemny navrat na rokfort. ()

JamesConnorG

Bál jsem se, nebudu lhát. Bál jsem se, že tenhle dokument nebo přesněji "znovusetkání" hlavních hvězd Harry Potter ságy bude silně postrádat špetku nostalgie a kouzla toho světa, který milujeme. Naštěstí se mé obavy nenaplnili a můžu s velikou spokojenosti říci, že nostalgie z tohodle dokumentu, jde cítit jak prase a náramně jsem si ji užil. Znovusetkání herců či režiséru filmu tu bylo parádní a vykouzlilo mi to úsměv na tváři. Více spokojen být opravdu nemůžu! 90% ()

Torgal

Popravde, čakal som viac než len poplácavanie sa po pleciach od hercov a režisérov pri spomínaní na to, aké bolo všetko pri natáčaní potterovskej ságy skvelé, výnimočné a nezabudnuteľné. Tešil som sa na zaujímavostí zo zákulisia, technické výzvy s akými sa tvorcovia museli potýkať, na to aké problémy museli riešiť pri natáčaní a ďalšie pikošky, no tohto tu bolo len málo. Pre fanúšika určite príjemné stretnutie s idolmi svojej mladosti, no ten sa tu zrejme nedozvedel už vôbec nič nové. Formálne je ale dokument spracovaný výborne, s čarovným úvodom a kapitolami venujúcimi sa jednotlivým filmom. Pri záverečnej reči Robbieho Coltrana sa mi tisla slzička do oka, a to ani nie som žiadny veľký fanda. 7-/10 PS: Prvá myšlienka po dopozeraní bola, že niečo takéto (ale informačne bohatšieho) by som si rád pozrel k mojej srdcovke Pánovi prsteňov. ()

FeriusParfax

Dostala jsem asi tak to, co jsem čekala. Horní hranici 3*. Mihlo se tu pár zajímavostí, známých tváří, vzpomínek a nějaký ten vtip, o který se postaral hlavně T. Felton alias Draco Malfoy. Už u jeho knihy jsem se dost nasmála. Úplně se mi trefila do chuti a  stylu humoru. Ke konci už tento dokument sklouzával k sentimentu a několikrát omílaným myšlenkám. Pro fanoušky HP ovšem doporučuji a rozhodně zklamaní nebudete. Jen bych možná ještě přidala kapitolu "hudba". ()

Maximilianus

Až taký veľký fanúšik Harryho Pottera nie som, no ale pozrel som si aj tento dokument. Podľa mňa milý, nostalgický a celkom fajn urobený. Nešlo však o nič výnimočné, no aj tak sa na to dobre pozeralo. 7,1/10. ()

Demonic189

Možno by som skratil o takych 10-15min (ku koncu sa to už mierne ťahalo...), avšak pre mňa omnoho lepsie ako reunion Priateľov. Fantastické a veľmi emotívne spomínanie. ()

rublik05

Kdyby se jednalo o bonus k některému z dílů Harryho Pottera, asi by to celé působilo mnohem lépe. Takhle mám z dokumentu velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu pochopitelně zafunguje nostalgie, rád jsem zase trávil čas s mými oblíbenci, rád jsem se vrátil do míst, kde se série natáčela, bavily mě zákulisní záběry, dozvěděl jsem se i nějaké nové informace, zvolený formát mi tedy vcelku vyhovoval. Na druhou stranu mi ale některé srdceryvné rozmluvy mezi aktéry přišly strašně vyumělkované, šíleně mi lezlo na nervy to neustálé vychloubání a chválení, nepřišlo mi to ani nijak zvlášť emotivní, dojemné už vůbec ne, také jsem čekal mnohem více zákulisních záběrů nebo nějakých bonusů z natáčení. Dokumentu silně uškodila i kauza s autorkou knižní předlohy, ať už to celé bylo jakkoliv, její nepřítomnost je velká škoda. Z události roku a snu každého fanouška filmové série se stalo spíše takové obyčejné, dobře natočené výroční ohlédnutí, nic víc, nic míň. 6/10. ()

Likan7

Kdyby to bylo o půl hodiny kratší a posledních 20 minut se příšerně netlačilo na emoce, dal bych 4. Překvapivě je první polovina mnohem lepší než ta druhá. Záběry z konkurzů, prvních scén, tehdejší atmosféra na place a začínající puberta byly velmi fajn. Ve druhý se už všichni jen plácali po ramenou a kdykoliv si ty 3 povídali v těch křeslech, měl jsem chuť je vypnout. Jejich donekonečna opakující fráze o ničem mi už ke konci lezly krkem. ()

kukkik

Krásně nostalgická jednohubka, která potěší každého fanouška série. Já mám to štěstí, že jsem z generace, která vyrůstala spolu s knížkami a filmy Harryho Pottera, které jsem četl a viděl nesčetněkrát a trávil s nimi většinu dětství a dospívání. Je to pro mě tedy srdeční záležitost a byl to moc hezký kratičký návrat do těch dob spolu s herci filmové série, která má nepochybně jedno z nejlepších obsazení všech dob, jelikož pominu-li naprostý výkvět britské herecké společnosti, naprostá většina postav jako by skutečně vypadla z původních knih a když si knížky čtu dnes, nedělá mi nejmenší problém spojovat si tváře postav s tvářemi herců, což se zdaleka nestává často. Tato filmová série je skutečně něco unikátního a úžasného. 4/5 ()

DarthFailord

Wow tohle bylo opravdu silný. Bylo skvělý se vrátit a zavzpomínat nad jednou z nejlepších filmových sérií všech dob❤️❤️ ()

gemi

Film ukazuje něco, co jsem nemohl chápat, protože mě série HP minula o deset let. Optimální to měli diváci, kteří byli na začátku stejně staří jako ta parta dětí a společně s nimi vyrůstali. Pro ty to musel být OBROVSKÝ kult. Mám v živé paměti, jak v roce 2007 lidi stáli dlouhatánskou frontu v Brně u Vltavy (e-shop) a čekali na půlnoc, aby si mohli koupit nový díl HP, a pak jej četli, dokud nepadli vyčerpáním. Kult to byl ale i pro tvůrce filmů a protagonisty. Nikdy by mě nenapadlo, jak moc velký. Z dokumentu je to jasně patrné, úplně tu prýští emoce (hlavně v závěru). Dokument mi umožnil si to naplno uvědomit. ()

Aurewen

Pro fanouška,který s Harrym vyrůstal a vytrácel se z reality do světa kouzelníků,je to zkrátka doják s připomínkou toho celého období. Člověk si uvědomí,jak ten čas letí,kolik lidí už tu není a že nic dalšího nebude...ani Prokleté dítě ani Fantastická zvířata to nenahradí...taky si člověk vzpomene na to,co všechno při tomto období zažil. My blázínci do HP víme,že to není pouze kniha a film a celé to má hlubší a bohatší smysl. Snímek-Přijde mi to,že je to aspoň takové "malé pokračování Harryho Pottera a té doby", myšleno tak,že já brečela,když jsem dočetla poslední díl knihy a viděla poslední díl v kině, že už dál nic nebude a že to prostě všechno končí. Teď jsem byla zase na chvilku zpět v Bradavicích, s nimi🙂. Mrzí mě,že tam nebyly alespoň nějaké scény i s těmi nejstěžejnějšími herci (Rickman). Někdy mi to přišlo při rozhovorech takové strojené a jakoby se R.Grint ani nechtěl účastnit natáčení a nechtěl tam být. Věřila jsem to ale Emmě,Tomovi a Danielovi. Stejně jako bylo ve snímku zmíněno,tak mi i teď došlo,jací významní herci v jednotlivých filmech hráli. Mrzí mě,že HBO asi sází na to,že tento film přiláká lidi (jako mě) a získá tak na popularitě. Já to však vidím na měsíc a čau. Zabulela jsem si hodně,vlastně skoro celou druhou půlku... ()

neo93

Nostalgický návrat po 20 letech do školy čar a kouzel v Bradavicích. Přesně takový jsem očekával se všemi klíčovými protagonisty tohoto velkého mnoholetého projektu, kromě tedy samotné autorky J. K. Rowlingové (až na pár záběrů z roku 2019), která právě stvořila příběhy s chlapcem, jenž má netypickou jizvu na čele. Asi by bylo samozřejmě lepší, kdyby Rowlingová ve snímku účinkovala, přeci jen ona napsala knižní ságu, ze které se stal světový fenomén, ale i přesto mně ve filmu tolik nechyběla. Snímek je rozdělen do čtyř tematických kapitol mezi jednotlivé filmové díly, které režiséři, producenti a zejména herci postupně rozebírají a vzpomínají na staré časy. A to především trio hlavních představitelů Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint. S velkým zaujetím jsem sledoval tyto hrdiny, kteří se vracejí do svých začátků, do rolí, které je proslavily. Jejich herecký um, vzájemná blízkost, po většinou přátelská atmosféra na natáčení, alespoň, jak je prezentována, mimo jiné způsobila ohromný úspěch a dala dohromady miliony fanoušků po celém světě, mezi které si myslím rovněž patřím. Proto se dívat na takový to počin bylo více než úchvatné. A vzbudilo to mě velmi silné nutkání zhlédnout celou sérii znovu, zvláště pak na starší filmy, které jsem už řadu let neviděl. ()

Anayka

Měla jsem za to, že nejsem až takový potterhead, ale tady u toho mám slzy v očích už asi po prvních 30 vteřinách. Přátelé, užijte si návrat do Bradavic. ()