Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele KajusaK k tomuto seriálu (39)

Nikaragua (2010) (S21)

Absolutně nudná série, která mě zaujala pouze díky Jane která mě udivovala v každém díle víc a víc, a jejího vyhazovu mi bylo fáákt líto..Výherce Fábio mě nijak nezaujal, ale nevadil mi, i když jsem tušila že vyhraje..Jediný okamžik který mě opravdu pobavil bylo, když odešli dobrovolně dvě slečny najednou, to bylo něco nečekaného, a bavilo mě to.. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Ostrov vykoupení byl vymyšlen celkem přijatelně, až na jednu drobnost a to, že ti co tam byli neměli vůbec žádné povinnosti jen jednou za 3dny splnili soutěž, zatímco ostatní v táboře pracovali a soutěžili každý den..Ani tahle drobnost ovšem nemění můj pohled na celý ostrov vykoupení, a fandila jsem Mattovi, který měl podle mě vyhrát alespon toho nejoblíbenějšího hráče...Veeelká škoda..Rob je sice dobrý stratég, ale jeho chování začíná hraničit s některými mezemi..Zezačátku byl super, asi první 4 díly, ovšem potom zvrat a od sloučení katasrofa..Jeho intriky byly až příliš hloupé..Matta se bál A proto ho vyrazil, kdyby byli spolu nakonci kdo by asi vyhrál že :)) ..Ovšem největším hrdinou byl Filip :D)) který mě bavil v každém díle, on a jeho růžové slipy byly opravdu unikát :D) takový blázen tam už pěkně dlouho nebyl :D) best Filipe.. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Obsahuje spoilery!! Skvělá řada, zajímavá. Hudba nebyla nic moc, nejlepší byla ve 27. serii, ale trosečníci byli super :)).Jen to modlení bylo opravdu katastrofální..Skvělá byla poslední kmenová rada, skoro nikdo se na nic neptal a jen nadávali :D)..Fandila jsem kmenu Upolu, ale i Ozzymu :))..Upolu: Albert - pro mě naprosto nezajímavý hráč, modlila jsem se aby to nevyhrál. Coach - podle mě super člověk, hlavně v téhle řadě :)) pobavil mě, vše dobře namyšlené..Brandon - v Caramoanu se mi líbil podstatně více, tady se pořád jen modlil, brečel :)) ale zajímavej člověk :D) hlavně jak hledal imunitu kterou měl Coach v kapse :D) a poslední souboj na Redemptionu proti Ozzymu byl boží!!..Christine - vyletěla hned na začátku kvůli blbým řečem a protože hledala první den imunitu :D) lezla mi na nervy, ale když byla na Redemptionu, tak jsem obdivovala jak byla fyzicky silná. Edna - neviditelná, táhla se v Couchově stínu, ale těsně před jejím vypadnutím, když skončila druhá po Coachovi tak jsem ji vítězství přála, aby vydržela déle :))..Mikayla - silná holka, která si to vlastně ani ničím nepokazila jen prostě nesedla Brandonovi :D), chudák doplatila nato kvůli Parvati :D)..Rick - něco jak Edna, neviditelný, pracovitý ale prostě .....Sophie - pro mě jasná favoritka, zezačátku neviditelná, postupem času když začala vyhrávat imunity a porážet kluky tak super. Namyšlená nebo nenamyšlená silná byla. :D) pobavila mě když prosila Alberta at to shodí a jde jí to posbírat :D)..Stacey - kamarádka Christine takže šla také hodně brzy, ale mohla být super :))..Savaii: Dawn - i v téhle řadě pořád ubrečená, psychicky na dně :D) ale vyhrála nějaké imunity, silnější než ti mladí kluci :))..Elyse - pomalu jsem ani nepostřehla, že tam byla :)))...Jim - zezačátku mi přišel nesympatický ale těsně před vyloučením (jako vždy) se mi zalíbil. John :)) - kapitola sama o sobě :D) byl prostě boží, i přes ten podraz co udělal mi nevadil a ty jeho kecy, prostě jen kvůli němu tahle řada za něco stála :D) a když byl na ostrově s Ozzym, bylo to těsné :))...Keith - pěkný ale ne moc silný, neviditelný, nic neplánoval..Mark - bože už nikdy víc!!...Semhar - vypadla brzo a díky bohu zato, ta její poslední básnička :D)) bože, bože...Whitney - na konci (stejně jako v případě JIma) jsem ji začala fandit :)) může poděkovat Johnovi tak jako všichni :))...Ozzy - silný hráč, zezačátku mě nezaujal jak v jiných řadách přišel mi příliš arogantní ale když byl na ostrově tak byl super, tolik lidí vyházel a nakonec jedna imunita v čudu a s tím vše :)) .. škoda... ()

Jeden svět (2012) (S24)

Podle mě velice skvělá série, která si 5* zaslouží jednoznačně. Ostrov vykoupení mi vůbec nechyběl, ale trošku mi chyběla úvodní část "titulky". Hudba byla podle 27. série opět propadák. Fandila jsem samozřejmě ženskému kmeni Salani. Tentokrát tam byla spousta lidí co mě nezajímala a vůbec jsem si jich nevšímala.Celou sérii v podstatě ovládala Kim. Trosečníci: Bill - moc dlouho si tam nepobyl, ale vtipný stand up komik. Colton - rozmazlený blbeček o kterém bych mohla napsat asi 500řádků ale žádnou pozitivní věc.Rasista, který ani omluvu na Reunionu nemyslel vážně. Opravdu mě naštval! Tarzan - slabší hráč, který byl rád že je. Jeho scénky s manželkou byly vždy velmi dojímavé a jeho slovní zásoba byla prostě úžasná :))..Jonas - nelíbily se mi jeho poznámky v pozadí o tom jak ovládá hru (naivita v plném proudu), ale když už jim vařil tak ho vyhazovat tak brzy nemuseli..Leif - jediný muž, kterému jsem tam fandila. Silný, občas vtipný, vypadnout si nezasloužil. Troyzan - silný hráč, který to mohl dotáhnout dál, ale už neměl kam utéct. Alespon neodešel z imunitou v kapse. This is my island :)).Alicia - asi nejspornější ze všech soutěžících. Ze začátku jsem ji nemohla ani čud, když se spolčila s Coltonem, tak jsem z ní málem zešílela. Postupem času negativita k ní odpadávala a jen jsem se smála, jak tvrdila, že vše ovládá.Poslední dny mi nevadila už vůbec a vypadnutí jsem jí nepřála.Měla hodně pěknou řeč na Reunionu co se týče Christiny. Chelsea - naprosto zbytečná, slabá, vezla se díky druhým hlavně Kim, jinak by vypadla mnohem dříve. Její urážky na Tarzana byly občas také už dost protivné. Christina - chudina, která skončila v kmeni s Coltonem a Aliciou a schytávala to ode všech zleva zprava. Strategii asi moc velkou neměla, ale nikomu nic také neprovedla.Měla jít do 3ky místo Chelsie.Monica - pro mě jednoznačná volba komu fandit! Znám ji ze série 27, kde byla tedy mnohem silnější a strategičtější, ale tady podle mě vypadla doost zbytečně díky Coltonovi. Sabrina - nenápadná, nikomu nic neprovedla v podstatě se jen vezla, ale sympatická, a zasloužila si alespon těch 100 000 dolarů na konci. Vítězka Kim - fandila jsem ji odzačátku, když vyhodili Monicu tak pro mě byla top 1. Výhru si rozhodně zasloužila, celou sérii řídila ona, strategii měla, vyhrála 4x imunitu. Ty její oči byly opravdu něco..Kat - :D) z 27. série jsem ji neměla ráda, časem mě to přešlo a občas jsem se i zasmála. Její řeč na poslední kmenovce byla dost dojímavá. Silná mi moc nepřišla na to že měla 22 let ale to asi bylo i skrze to srdce..Tímto bych celou sérii uzavřela..Bye :)) Kim :)) ()

Filipíny (2012) (S25)

Obsahuje spoilery !! Jako vždy skvělé intro, hudba a Jeff :) ... Soutěž kde hodinu seděli v blátě na zemi a čekali byla fakt mega vtipná.. A Skupinova zranění také.. Co se týče lidí tak se to pokusím shrnout.. Carter - nevýrazný kluk, který byl časem dost silný a tak se ho raději rozhodli vyloučit. Nefandila jsem mu ale když si vzal pro kmen jídlo a sám nic tak mi ho bylo trošku líto. Dana - moc dlouho se bohužel neukázala, ale vypadala sympaticky.. Jeff - pro mě jeden z těch blbečků, které jsem chtěla vyhodit co nejdříve. Namyšlenec co jel neustále proti Pennerovi. Penner - podle jeho minulých her mi přišel dost dobrosrdečných, hodně to hrál na Lisu ale byl mi sympatický. Měl nejlepší závěrečnou řeč na poslední kmenové radě. Sarah - nezapomenu na scénky s Jeffem :) pobavila :) .. Denise - pro mě favoritka, vyhrála takže jsem spokojená. Byla sympatická, sama snad nikoho nevyhodila, byla silná v soutěžích a pracovitá v kmeni. Dle mě si to zasloužila. Jako jediná opravdu přežila všechny kmenovky. Malcolm - hezký ale nefandila jsem mu. Modlila jsem se, at už ho konečně vyhodí. Když to bylo mezi ním a Denise tak jsem měla vážné obavy, že půjde ona. Russell - namyšlenec, navrátilec, naštěstí šel dost brzy. Nechtěl rozkazovat pořád dokola to omílal a stejně rozkazoval.. Abi - kapitola sama o sobě! Tolik jsem se snad ještě nikdy v žádné sérii nezasmála.. Kdyby to vyhrála ani by mi to nevadilo za tolik slz ze smíchu.. Blbá až za roh, nechápavá, ty kecy byly opravdu z cesty. No vtipné..ale držela se zuby nehty :).. V reunionu vypadala rozumněji.. Artis - neustále zamračený, nijaký , nevadilo mi že šel.. Lisa - někdy jsem ji fandila, někdy ne.. Kdyby Penner nevykecal, že byla celebrita tak by dle mě možná i vyhrála..Těch 100 000 dollarů jsem ji přála :) .. Byla hodně nerozhodná, pořád říkala jak je rozhodující hlas a málokdy něco udělala. Ale není pravda, že by proplula jen tak.. Ta scénka s bratrem byla opravdu dojemná.. Skupin - podruhé se dostal až do finále :) tolik zranění to snad není ani reálné, dost jsem se zasmála :D) fakt neuvěřitelné.. Na to jaký má dle jiných věk tak byl dost silný! ... Pete - blbeček co vše organizoval a udělal zle, ještě že vypadl docela brzy.. R.C. - fandila jsem ji, škoda, většinou když začnu někomu fandit tak pak ten člověk odejde :D) , byla hodně silná v soutěžích kde se plavalo.. ()

Caramoan (2013) (S26)

Obsahuje spoilery..Já jsem z téhle řady byla naprosto unešená..Tolik skvělých fórku, lidí a napínavých situací už dlouho nikde nebylo..Začnu kmenem Bikal (mým oblíbeným)..Andrea - zezačátku jsem jí fandila, protože vše vedla, ke konci se mi sprotivila a naštěstí hned potom vylítla, takže mě tam moc dlouho neobtěžovala.Překvapilo mě že odešla s imunitou v kapse, ale bylo pěkné pozorovat jak ji to šokovalo :).Naopak ale byla úžasná v soutěži ve vodě pod mřížemi, kde vydržela s Brendou tak dlouho!! Brandon - další Hantz, :D) škoda že odešel, mohlo to být ještě dost zajímavé ..Jeho výhružky,že načůrá do rýže a fazolí byly prostě unikátní a nakonec chtěl nechat kmen ještě vyhladovět :D) dobře Brandone! :D) .. Brenda - v její první řadě jsem ji nesnášela, ted to byla obrátka o 180° a patřila mezi mé favority. Doost silná hráčka, která nebýt podrazu na ni by se dostala velmi daleko. Všem darovala návštěvu známých a oni ji zato ještě vyrazily.Celkově mi přišlo, že měla samé neštěstí, hlavně u aukce o jídlo :D) prasečí mozeček :D), no škoda jí :))..Corinne - má velká favoritka, která se bohužel moc dlouho neudržela, ale některé její komentáře na kameru v pozadí byly prostě Bestovní!! Dawn - zezačátku milá, sympatická, postarší paní, z které se časem vyklubala jedna z největších podrazaček, jaké jsem zatím viděla. Její neustálé brečení raději ani nezminuji, ale ten podraz na Brendu - fůůůha..Nejlepší scénka - lovení protézy :D) ..Erik - v Mikronésii byl katastrofální hňup, ted odešel na stejném místě jak minule, tentokrát mi ho ovšem bylo líto. Bůhví jak by to nakonec dopadlo, kdyby nemusel odstoupit..Rozhodně jeden z nejsilnějších hráčů..Francesca - pro mě neutrální osoba, která mě ani jednou nezaujala, ale skončit 2x na posledním místě? To je teda fakt pech!! :D) .. John C. - vítěz serie, do kterého bych to rozhodně neřekla, tak jako všichni ostatní. Moc jsem mu nefandila ( i když z poslední trojky byl určitě nejlepší) , párkrát vyhrál imunitu, pěkně mluvil na poslední kmenovce, myslím, že si výhru nakonec přeci jen zaslouži - veeelký fanoušek :))..Malcolm - arogantní týpek, který to hrál jen na krásu, jeho neustálé machrování na kameru jak ví kde jsou obě imunity mi lezlo opravdu dost na nervy. Ještě že ho zavčas vykopli!! Jediné co mě s ním zaujalo tak byly jeho vlasy a kmenovka, kde měli nakonec všichni 3 kluci imunity a rozhodli se volit Phillipa. Phillip - booože, na něho by mi ani slova nestačila :D .. Velký hráč, blázen první třídy :D), fanoušek Bostona Roba :D)..Jeho aliance, přezdívky, Stealth tým :D) no zkrátka bez něj by to nebylo ono :D).. Fanoušci - Allie, Hope, Laura - o těch se vůbec bavit nebudu, jelikož vypadli velice brzo a v podstatě jsem vůbec nepostřehla, že tam byli. Julia - vypadla v podstatě jen proto, že byla zvláštní a na vyhazov v tu chvíli nikdo jiný nebyl..Eddie a Reynold - do v podstatě třičtvrtě hry pro mě absolutní nepřátelé, nakonec už mi ovšem tolik jak Malcolm nevadily a bylo mi docela líto, že odešli. Raději bych v poslední čtyřce viděla Reynolda než Eddieho. Reynold byl dooost silný soupeř, Eddie se spíš jen držel stébel. Matt - dost zvláštní člověk, ale nepatřil rozhodně k těm kterým jsem fandila. Byla jsem ráda, že se nedostal dál..Michael - gay, který mi tam nějak moc nevadil ale ani jsem ho neměla moc ráda :)) - zlatý střed, myslím si, že tam mohl vydržet déle. Shamar - nato, že má bojovat někde v Afghánistánu, tak to byl opravdu slaboch..Sherri - fandila jsem jí do poslední kmenovky :D), kde si to opravdu zavařila když v podstatě řekla, jak je prachatá a nechtěla uznat protažení do finále.5* - spousta skvělých scének, dost jsem se zasmála, skvělý Jeff jako vždy, a úžasný Reunion. Nemluvě o hudbě :)) () (méně) (více)

Krev není voda (2013) (S27)

Spoilery!! Pro mě zatím jedna z nejdokonalejších serií!! Možná dokonce nejlepší!! :)) Jsem z toho úúúplně unešená!! .. Tolik pocitů jsem ještě z žádné série neměla..Jak je u mě zvykem, fandila jsem "favoritům" a ne nováčkům..Opět mi přišlo nefér, že nováčci nic neumí a jsou proti veteránům, ale co už :))...Naprosto dokonalá hudba a ukázka na začátku (zatím nejlepší), opět figuroval ostrov vykoupení (skvělé).Taky bylo pěkně vidět, že tu byly ženy o 80%silnější než muži :D)...Aras - Pro mě zlatej střed, nezajímal mě, ale nechala bych ho tam kapku déle :)) (pro mě nejhezčí soutěžící :D))..Candice - schytala to hned na začátku, skončila na ostrově, držela se podle mě dlouho a byla dobrá, fandila jsem jí.Pobavila mě s gestem na Culpeppera :D)..Colton - pro mě ubožák, divnej týpek, blázen, ještě že se tam moc dlouho nezdržel..Gervase - v první řadě byl můj favorit, ted byl troska, táhl se celou řadu za Tysonem, sám vůbec nic nezvládl, hrozně se na něho dívalo, neustále jsem se těšila až vypadne ale bylo jasné že to došlape až do konce, (to jak potopil svou neteř hned nazačátku taky nebylo moc pěkné a přišlo mi, že toho ani nějak moc nelitoval)..Kat - další záporná postava pro mě, katastrofa, nevím proč, ale vůbec mi nesedla, díky bohu že si ji nedrželi déle..Laura - pro mě v téhle sérii asi nejúúúžasnější postava!! Skláním se před ní, protože dokázala podle mě nejvíc..V podstatě byla skoro celou dobu na ostrově (hned po návratu ji znovu vyhodili) ale i tam to nevzdávala a dostkrát vyhrála!!škoda, že neporazila Tinu, i když by to asi nic moc nezměnilo a pořadí by zůstalo stejné..Opravdu úúúžasný člověk!! Strašně pěkné komentáře na kameru, vyjadřování citů otevřeně přede všemi..Monica - jak bylo řečeno, byla den ode dne silnější a silnější. První polovinu jsem ji nemohla ani čud, líbila se mi na ní maximálně její kšiltovka :D), ale od sloučení se to začalo obracet a jakmile začala vyhrávat imunity tak byla také moje favoritka, dokázala podle mě mnoho a opravdu mají děti dva vzory :))..Rupert - velice pěkné gesto na začátku soutěže, škoda že se neudržel déle, třeba příště :))..Tina - nevím proč ale nefandila jsem jí , byla pro mě také zlatý střed jak Aras.Naštvalo mě, že nad Vytasem vyhrála jen kvůli pomoci Laury a nakonec ji porazila, podle mě si to vůůbec nezasloužila, už jednou vyhrála vůbec bych ji do soutěže ani nedávala..Tyson - vítěz série, pro mě dost rozporuplný člověk, chvíli jsem mu fandila chvíli ne, kdybych to brala opravdu jen tak že hrál, tak hrál super, ale občas mi přišel dost bezcitný..Rozhodně bylo odzačátku vidět, kdo to má vše pod palcem :)), výhru si podle mě nejvíc z té trojky ale zasloužila Monica!! Tyson podle mě vůbec nic neuměl a vyhrával až na konci a dost těsně..Druhý kmen - Brad Culpepper - manžel Moniky, katastrofálně divný člověk :D) tak bych to zkrátila pro mě prostě cvok :D).. Caleb - nefandila jsem mu a divím se, že se udržel tak dlouho, asi to hrál na nenápadnost :))..Ciera - pro mě po Lauře druhá největší favoritka!! Super člověk, který prostě nechtěl být čtvrtý ale první :D). To s vyhozením Laury bylo zvláštní a docela mě to naštvalo, ale když jsem pak viděla rozhovory v pozadí na kameru tak jsem názor zase změnila..Velice krásné pouto mezi nima..Best..Hayden - zezačátku jsem ho moc nemusela, asi kvůli tomu že jsem věděla, že patří ke Kat, ale když se spojil se Cierou (což bylo celkem daleko :D) tak jsem názor kapku pozměnila, i tak pro mě je pouze střed, neutrál, a slaboch, který nikdy nic nevyhrál a porážely ho ženy :)) hlavně v soutěži, kde ho porazila Monica, a on si stěžoval na puchýře :D)..John - mě moc neseděl, líbilo se mi že byl na ostrově s Candice, ale když měl možnost se s ní vyměnit (a ona chtěla) on se zdál být zaražen a přišel mi, že je dost ubohý, nevadí mi, že nedošel dál, podle mě byla lepší a silnější Candice..Katie - mám na ni názor jak na matku Tinu, nefandila jsem jim, Katie mi přišla vyvržená od lidí, snažila se vetřít kamkoliv, + snad jen za to jak se k sobě s Tinou chovaly :))....Laura - myslela jsem si, že bude slabá a bude pro mne zklamáním, ale nakonec jsem byla docela ráda, že jsme tentokrát viděli ji a ne Ruperta.Pracovala v kmeni, perfkektně plavala a nakonec doplatila na svou čestnost a šla :)), odzačátku to měla těžké protože byla jediná v kmeni "cizí" a ostatní byli naštvaní, že se s ní Rupert vyměnil, takže pro mě dost silný člověk .))..Marissa - moc dlouho tam nepobyla, díky svému strejdovi, chudák dojela na něco za co nemohla :))..Rachel - to je asi jediná osoba kterou jsem tam nějak nepostřehla a nevím že tam byla :D) ale každopádně dobře vymyšlený tah na Tysona, škoda že nevyšel :))..Vytas - pro mě lepší než bratr Aras, docela silný, chudák mezi babama :D),ale také jsem mu nefandila :))... () (méně) (více)

Cagayan (2014) (S28)

Obsahuje spoilery! Perfektně efektově provedené úvodní video se znělkou. Celá série byla docela napínavá a plná intrik což jsem spokojená že se tam něco dělo:)). Z kmene "Krásných" mě zaujala jen Jefra která ovšem vypadla na můj vkus ještě docela brzo. LJ a Jeremiah mě moc nezaujali. Morgan, která nehla prstem :D) měla perfektní odpověd na kmenovce. Kmen "chytrých" už byl o něco zajímavější i když mi teda moc chytří nepřišli (jako celek, potom individuálně už ano). Za zmínku stojí určitě Tasha která je jedna ze dvou žen za celou sérii co někdy vyhrála imunitu. Myslím že ji vyhrála minimálně 2x. Ze začátku mi přišla nijaká ale časem byla opravdu hodně silná a vyhazov si nezasloužila. Spencer - já mu teda moc nefandila ale na konci mi ho bylo trošku líto a přála jsem mu to více než vítězi série. Silný docela byl to je pravda (nebo byli ostatní tak slabí? to asi spíš) ale pro mě byl prostě nevýrazný. Chaotická Kass je kapitola sama o sobě. Její povolání soudkyně na ni sedí nehorázně. Občas byla vtipná a dokonce i jednou vyhrála to bylo absolutně nečekané a opravdu super !! Při poslední imunitě to byla obrovská škoda, tam z té super trojky jsem fandila nejvíce jí měla prostě vše promyšlené a uměla přemýšlet - jak strategicky tak logicky. J'Tia - diktovala jak stavět přístřešek - nevyšlo to, rýži vysypala, každou soutěž kvůli ní prohráli a ještě nakonec řekla že doufá, že tam ostatní vyhladoví :D) ale i tak nebyla extra špatná .. Kmen "Silných" - Cliff basketbalista nevýrazný nijaký nebyla ho škoda. Lindsey kravka co mu šla za zadkem. Sarah - sebevědomá až moc, no pro mě namyšlená o sto šest. A tupá...Tony - od druhého dílu jsem tušila že vyhraje, tak silné tušení ještě nikdy nebylo. Nejen že v 99% Survivoru byl pořád ukázaný on a jeho kecy a blbosti co vymýšlel ale to jak se někdy choval. Zasmála jsem se "Anorexie pojď ty" , "Tak zvedni prdel a pojď ho uvařit" a spousta dalších a dalších věcí - stavění špionážní budky. Prostě od začátku perfektní stratég, který moc dobře věděl co a jak se tam dělá a jak to udělat. Výhru si zasloužil za to že tam alespon něco dělal, ale všichni skončili vyhození kvůli němu :) divím se, že mu pak dali hlasy :). Jeho nacházení imunit mi dost silně připomínalo Russela. I jiné jeho chování. Trish - Pro mě top 1. ačkoliv byla opravdu reklama na hlad :) nebýt toho, že přetáhla Kass tak by bylo vše jinak. Škoda vypadnutí na konci. Měla nejlepší řeč na poslední kmenové radě - upřímné, dojemné. Woo - za celou dobu jsem nepostřehla, že by udělal něco zvláštního snad až na pronásledování Spencera, kdy mu ukradl nápovědu. Byl vtipný, zábavný ale nevím jestli si zasloužil tam sedět. ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Obsahuje spoilery. Od začátku nemastná, neslaná série. Postupem času nastalo pár zvratů, převážně v roli Jeremyho a Natalie. Jon mě od začátku pěkně štval. American couple je fakt výstižný pojem. S vítězem jsem spokojená, ale zprvu to bylo nečekané. Překvapil mě také vyhazov Kelly, škoda. Na závěrečné radě to pořádně zpestřil jen Reed. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

Skvělá série, plná zvratů. Dlouho jsem neměla žádného favorita, názory jsem měnila. S vítězem jsem spokojená ačkoliv byl předvídatelný od prvního dílu. Oblíbenci: Mike, Carolyn, Sierra, Jenn ()

Cambodia – Second Chance (2015) (S31)

Obsahuje spoilery!! Velmi zvláštní série. Částečně mě vůbec nebavila a občas zvraty jaké dosud v žádné sérii. Mí oblíbenci odešli z velké části velmi brzy, nakonec už nebylo komu výhru přát. Oblíbenci: Kelley Wentowth (výhru jsem ji přála až u konce, kdy přežívala a snažila se udržet, škoda! silná hráčka!) , Kelly Wigles. (přála jsem ji výhru a nápravu série Borneo, kdy prohrála o jeden hlas), Ciera (taktika 5*) Top momenty: vyhození Savage, odchod Terryho, Kelley a její skryté imunity ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

Obsahuje spoilery. Super série plná zajímavých lidí. Hodně zrvatů, hlavně evakuací. Soutěž na písku se asi zapíše do historie. Favoriti: Aubrey, Michelle, Cydney ()

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

Obsahuje spoilery! Skvělá série, spousta dobrých zvratů. - Odchod Michaely byl perfektní! Taktéž fake imunita pro Jaye, poslední soutěž a boj mezi Hannah a Kenem, tahání kamenů. Oblíbenci: Hannah, Michaela, Jay, Ken, Jess, Dave ()

Game Changers (2017) (S34)

Spoilery: Za mě skvělé. Úžasné kmenové rady, spousta zvratů (odchod Cirie, dědičná imunita...). Vítěz velmi překvapivý. Favorité: Sandra, Sierra, Cirie, Sarah. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Obsahuje spoilery: Ben v podsatě táhl celou sérii. Jeho hledání imunit a výbuchy byly legendární. Z Chrissy se na konec stala dost silná soupeřka, kdo by to byl čekal v prvním díle. Za to Ryan jen klesal a klesal. Moje favoritka Lauren bohužel nedošla kam jsem doufala, ale ve finále super série. Každopádně manipulace ze strany Jeffa i produkce byla jasná. ()

Ghost Island (2018) (S36)

Obsahuje spoilery: no páni, zprvu super série, která se bohužel někde přibližně v polovině stala nesnesitelně nudnou a předvídavou. Nekonečné držení hlavní trojaliance bylo fakt k nevíře. Žádné přelety, zvraty. Prostě nic. Jediný blindside byl vlastně Chris. Ostatní odešli velmi předvídavě. Co musím na této sérii vyzdvihnout je perfektní zapojení relikvií z minulých sérií a také poměrně napínavý závěr (finále - remíza + losování vítěze). Přišlo mi, že Jeff nechtěl udělat překvápko s losováním na místě, ale věděl, že tam je remíza, tak to zopakoval ještě na Fidži a v L.A. vytáhl jen ten poslední hlas, aby tam nemuselo dojít k dalšímu hlasování. Mimochodem to ubírání minut na reunion (17 minut) je už fakt šílené. Polovina z toho komerce a tleskání. Hnus. 4* pouze za napínavou remízu a Chrise. ()

David vs. Goliath (2018) (S37)

Spoilery: zajímavé téma série s vynikajícími lidmi, ačkoliv mi favority vyházeli jednoho po druhém. Legendární scénka s bundou, taky Carl s imunitou. Vítěz nezajímavý, ale ok. Favorité: Alison, Kara, Davie, Christian, Gabby. ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

Obsahuje spoilery: jedna z nejhorších, nejnudnějších sérií co jsem dosud viděla. Edge of Extinction byl zajímavý a v podstatě top, co se vůbec na Fidži dělo. Ovšem moc často tam vidět nebyl. Všichni mí favoriti byli postupně vyházeni - Kelley, Aubrey, Lauren, Aurora.. Až zůstala šílená finálová trojka. K pláči. Z celé série si budu pamatovat jen brečící Kelley, hlášení Rickových news a Aurory výhry imunit (že holka držela dlouho!) ()

Winners at War (2020) (S40)

Obsahuje spoilery!!   Vynikající hudba, ohnivé žetony, ostrov pokraj vymření, drsné výzvy jednoduše - wow. top momenty show: běhání se dřevem (Ethan), příjezd rodiny, vyloučení Queen, kmenové rady - pobíhání, uplatnění imunit (Kim), Natalie a její výhry a návraty, rozdělávání ohně, losování Sarah - Denise, Michelle a její výhry (skládačka a návrat do hry). Favorité: Sophie (imunity), Denise (Queen), Kim (imunita pro Denise), Sarah (přenechání odměny, rozdělávání ohně), Rob (3 ohnivé žetony), Amber (boj i bez výhody), Parvati (totální obrátka charakteru), Michelle (imunity, Wendell). ()