King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Tiiso

Tří hodinový výlet do velkého světa fantasy nejen pro dospělé. Jsou mezi námi lidé, kteří se nebojí a jdou za svou vidinou. To platí jak pro tvůrce tak i pro samotné postavy v tomto příběhu. Musím říci, že tomuto filmu se dá vytknout velmi málo. Děj oplývá vyzrálostí režiséra. Herci jsou přesvědčivý. Ztvárnění dokonalé a atmosféra jak velkoměsta tak i ostrova reálná. Jen někteří dinosauři jsou lehce digitální. Naproti tomu všelijaká hmyzí havěť je odporná. Tvůrcům se celkem zdařilo i prokreslit charaktery postav. Tento film je hlavně velká show. ()

Šňůra

Když je Peteru Jacksonovi umožněno natočit jeho oblíbený příběh po svém, tak je to většinou vždy pozoruhodný zážitek. King Kong sice není tak velkolepý, jako byl Pán prstenů, v tříhodinové podívané se najde pár chluchých míst a také jde někdy až příliš poznat, že část filmu vznikla v počítačích trikařů, ale přesto je to úžasná vyprávěnka. Naomi Watts je krásná, Jack Black svou rolí nadšeného režiséra velice příjemně překvapil a Kong vypadal, na rozdíl od některých jiných potvůrek, velice realisticky. Takže i přes ty chybky, ve výsledku jde o skvěle odvedené řemeslo. ()

touchud odpad!

Tohle opravdu není nějaká parodie na původního King Konga? Časy Jurských parků už jsou dávno pryč. Díky bohu. Existuje Alien vs. Predator, proč by nemohl existovat King Kong vs. "příšerky z Jurského parku". Toto jsou efekty z 21. století ??? O něco lepší K. Zeman, ale o půl století později! Uděluji Zlatý exkrement. ()

Dr.Gonzo

Zklamání se přímo nedostavilo, protože míra očekávání nebyla nijak vysoká. Bitka Kong vs. Tyranosauří trojka ve stylu á la Bud Spencer byla velice vtipná. Nechápu. Pokud P. Jackson zamýšlel film v takovémto stylu, zdá se mi jeho stopáž přehnaná. "...takovýhle stopy tu mohl zanechat jedině ............ sněžnej muž." :-D ()

IronRocky

Pěknej dobrodružnej film, kterej je velmi dobře udělaný. U filmu jsem se chvílemi nudil a film má zbytečně dlouhou stopáž. ()

Ogrb

Nevím, no. Docela mě to zklamalo. A to jsem se snažil udržet očekávání na uzdě. Ale po Pánu Prstenů se prostě od Jacksona čekala další ultimátní pecka a tou pro mě King Kong nebyl ani zdaleka. Herci paráda, triky paráda, Kong paráda, ale stopáž, přehnané ambice a spousta zbytečných scén srážejí hodnocení dolů. Je to velká škoda, mohla z toho být legenda. 7/10 ()

Allegro.g.

Dobrý film. Přesně tu hloubku, o kterou Jackson trestuplně obral Pána prstenů, dokázal vetknout svému dětskému snu, slátanině jménem King Kong. Stvořil tak film, který je obálkově naivní, zároveň ale krásný, intenzivní a rozmáchlý. ()

hero_bk

Nikdy jsem neviděl žádnou Godzillu, Jurskej park ani nic podobnýho a nemůžu říct, že bych filmy tohoto stylu vyhledával. King Kong mě v tomhle směru dost překvapil. Nejlepší pasáž je kupodivu ta, dokud se tam King Kong neobjeví - ta buduje perfektní thrillerovou atmosféru a pro mě se jedná o vrchol filmu. Domorodci jsou uvěřitelní a přitom hroziví a nechutní. Druhá část - King Kong vs Dinosauři - je umělá jak nos Michaela Jacksona, nechť je mu zem lehká, efekt jasně vítězí nad dějem a celé to působilo tak nějak "avatarovsky". Pasáž, která sází na co největší nechutnost - pijavice, švábi atd. naopak plní to co má a vůbec bych se nedivil, kdyby se z ní inspiroval Darabont (který si tam mimochodem taky zahrál) pro svou Mlhu. Od té doby už šel film dost dolů, začal jsem pomalu usínat, to bylo možná taky tou délkou, ale konce jsem se nakonec dožil. A byl sladkej jako když odšroubujete dekl od cukřenky a někdo si tím osladí kafe. To, co mi taky dost vadilo, byla ale naprosto tristní hudba, taková ta klasická americká, smyčce, co se hodily asi jak tanga na Paroubka. Celkově se ale jedná o komplexní podívanou a Peter Jackson má u mě další plusovej bod, protože s různorodostí jednotlivých pasáží se popral vcelku hodně dobře. ()

Rodin

Obrazově monumentální a trikově slušně vychytaná průměrná podívaná. Nechci se trefovat do Kongových toporných pohybů, to vcelku není důležité, jen mám prostě pocit, že Peter měl trochu ubrat ve své imaginaci a potřebě si hrát se vším, co mu trikaři ke hraní nabídli (na tom ostrově je snad půl hodiny trikových pasáží, bez kterých by se film velmi dobře obešel). Beru to na jednu stranu jako poctu originálu, na druhou stranu mám pocit, že holt zůstalo pár nevyužitých trikově zpracovaných partií z Pána prstenů, které se konečně podařilo někam vrznout, a vznikl tak film, který světová kinematografie vůbec nepotřebovala. A JEŠTĚ OPOŽDĚNĚ DOPLŇUJI: od prvního zpracování mám jeden problém s logikou příběhu. Kong je na ostrově držen za třicetimetrovou zdí. Nechápu, co tam dělá. V New Yorku šplhá po mrakodrapech, jako Krhounek po profesorech. :-) ()

LukH

Po Pánovi prstenů získal Peter Jackson naprostou tvůrčí svobodu a tak předpokládám, že tento King Kong je zcela podle jeho gusta. No a vlastně i podle mého :D. Jedinou výtku mám ke stopáži. Začátek je pomerně zdlouhavý, naopak konec mi připadá vůči zbytku filmu relativně uspěchaný, možná i samotnému Jacksonovi už přišel film dlouhý. Každopádně Jackson stvořil opět scény, na které těžko zapomenu (např. souboj Konga s Tyranosaury, "krasobruslení" s krásnou Naomi). Jen by mne zajímalo, jak dostal zbytek deklasované posádky Konga z úpatí jeskyně na loď! :-) ()

vZeč

Má to hodně much, ale první projekce byla opravdu monstrózní a já hledal čelist a to je u takovýho filmu nejdůležitější ne? ()

Jerry_87

King Kong ma od samého začiatku vtiahol do deja. Či už to bol retro New York alebo plavba do "Singapuru". Problém začal byť v okamihu kedy sa na scéne zjavili domorodci. Od tejto chvíle začalo dlhé bádanie po ostrove lebiek, kde sa vyskytlo niekoľko scén, ktoré boli buďto zbytočne naťahované alebo úplne mimo hlavný príbeh. Keby bol celý film o niečo kratší, určite by mu to len prospelo. Čo sa trikov týka, silné chvíle sa striedajú so slabšími, avšak hlavný "aktér" King Kong bol digitálne spracovaný výborne. S hereckým obsadením som žiaden veľký problém nemal, až na prerod Adriana Brodyho, ktorý sa mal so scenáristu stať hrdinom, to však moc nezvládol. Celkovo ide však o dobrý film, ktorý určite stojí za to si pozrieť. 7/10 ()

Farley

Osciloval jsem mezi 4* a 3*. Nakonec aspoň za hudbu tu čtvrtou. Film pěkný, ale zabila ho stopáž. Je fain, že se Jackson snaží vylíčit příbeh co nejpodrobněji, ale chvílema už to nebralo konce. Druhá chyba na kráse je Jack Black. Ne, že by hrál špatně, jen už mu to po tolika komediích nevěříte a čekáte, kdy vytáhne kytaru. Ale snažil se pěkně. ()

TEKAS

Jack Black nikdy nepatřil mezi mé oblíbence. Po tomto filmu ho nesnáším. King Kong byl famózní, na digitální opici velice emoční, mě teda bral. Některé scény nezapomenutelné. Pravda, pár se jich osekat mohlo, ale i tak je to skvělý film. ()

smajly

Je to jako kdybyste zkřížili Pána prstenů, Jurský pak a Piráty z Karibiku. Pomalý rozjezd bych ještě přešel...alespoň se má divák na co těšit, že. No, ale divák se neměl na co těšit. Z toho, co jsem viděl poté, co výprava dorazila na ostrov, mi zůstával rozum stát. Chvíli jsem se smál, občas jsem se divil a když začal King Kong zápasit s dinosaury v liánách nad propastí...to už jsem jen nevěřícně zíral. Vyumělkovaný škvár postavený na bohatém rozpočtu se scénami jako z toho nejdivočejšího sci-fi filmu. Jasně, efekty jsou skvělá věc, ale ne takové, které bijí do očí a připomínají trailer z počítačové hry. Čekal jsem moderní pojetí starého dobrého King Konga, ale z něj tam nebylo (až na závěrečnou půlhodinu) zhola nic. Jackson se při režírování očividně vyřádil, ale jak říkám, všeho moc škodí. Taky herecké výkony se mi moc nepozdávaly. Pěkná Wattsová je úplně přesně ta holka, kterou bych dal King Kongovi do pracek, ale že by nějak zářila? To ani ne. Black byl ještě horší a o zbytku ani nemluvím. Možná jsem měl přehnaně vysoké očekávání, snad bych za poslední půlhodinu filmu jednu hvězdičku přidat...ale ne. Za mě je to 45%. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)