Případy mimořádné Marty

(seriál)
  • Česko Mimořádné intelektové nadání (MIN) (pracovní název)
Česko, (2022–2024), 15 h 49 min (Minutáž: 49–60 min)

Tatiana Dyková, Roman Zach, Anita Krausová, Jiří Svoboda, Matěj Hádek, Táňa Malíková, Jan Novotný, Matyáš Pekárek, Andrej Polák, Monika Zoubková (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Marta (Tatiana Dyková) je neskutečně inteligentní a velmi osobitá žena postrádající respekt k jakýmkoliv autoritám. Dalo by se říct, že pořád prudí. S policií nechce mít za žádnou cenu nic společného. Když jí však, díky její neovladatelné touze zasahovat do věcí a posouvat je geniálním a neotřelým způsobem kupředu, policejní náčelnice Klára Hořavová (Anita Krausová) nabídne pozici konzultantky na oddělení vražd, nakonec po krátkém váhání přijme. Spolu s kapitánem Kreinerem (Roman Zach) a jeho týmem začíná s osobitostí sobě vlastní rozplétat komplikované případy vražd. Výměnou za své postřehy žádá jediné: pomoc policie s vyšetřením starého případu zmizení jejího přítele Romana, otce její dcery, který se ztratil neznámo kam před dlouhými patnácti lety. (TV Nova)

hermiona

Tak jak jsem kdysi měla Tatianu ráda, nyní už mám "přetatianováno" a je mi čím dál tím nesympatičtější. V této roli mi tak šla na nervy, že víc to už ani nešlo. A IQ 160? Tak na to mi nesedí už vůbec. Podobně to mám i s Romanem Zachem - jeho obliba u mě prudce klesá s každým dalším seriálem. Tohle mu fakt nesedlo. ()

Skuby47

Kladu si otázku, proč nebyl promítán francouzský originál, když to, co jsme natočili my nebo Slováci  není lepší. To nám došla inspirace, že musíme přebírat cizí nápady, nebo to vyjde levněji a ještě máme práci pro naše herce?  Stále citelněji propadám dojmu, že nám chybí pan Dietl. Čtyřiačtyřicetiletá paní Dyková si tu hraje na geniálního rozpustilého díblíka. Takové skvělé detektivy s vynikajícím pozorovacím talentem jsme už viděli, např. Sherlocka Holmese nebo policejního vyšetřovatele pana Monka. Žen s bystrým úsudkem je zřejmě méně, tak jsme jednu našli, i když Agatha Christie slečnu Marplovou taky. Navzdory všemu co jsem napsala jsem se docela bavila. ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další kopie něčeho slovenského co je kopií něčeho francouzského s civilní osobou geniální uklízečkou,  která radí policii jak vyšetřovat vraždy.  Konstrukce,  na kterou jsem alergický a taky nejsem fanda hlavní představitelky takže dvě hvězdy jsou asi moc.  Verze Výnimočná Nikol (2022) je lepší. ()

kajas

V záplavě kriminálních seriálů na všech českých televizních stanicích už není jednoduché se vyznat. Tatianu Dykovou jsem ale dlouho v ničem neviděla, a tak jsem strávila osm hodin ve společnosti excentrické a mimořádně inteligentní uklízečky Marty, která se víceméně náhodou stane konzultantkou na oddělení vražd. A vlastně to nebylo vůbec zlé. Jako oddychovka při vaření značka ideál. ()

slunicko2

Špatně. 1)  Licenční seriály nemusí dopadnout špatně, přece jenom se raději kouknu na české herce a české prostředí, než na francouzské, ačkoli právě flanderské Lille nevypadá zle. Herce máme taky dobré, takže v čem je problém?_____ 2)  Tady to bude špatná dramaturgie a nepřípadné herecké obsazení. 49letého Romana Zacha (kpt. Kreiner) mám rád, ale do role zde se nehodí. I 44letou Tatianu Dykovou (uklízečka Marta) mám rád, zde ale zbytečně přehrává a její postava působí ve svých čtyřiceti letech jako zastydlá puberťačka. I scénář je podivný. Vyšetřovatel využívá schopností své nové konzultantky, ale přitom se stále chová, jako by ho svou přítomností obtěžovala._____ 3)  Vydržel jsem první dva díly, a pak jsem to vzdal. ()

• Při záběru na obličej mrtvého muže Strnada mrtvý muž mrkne. (nedy77)
  • Zobrazená zápletka s otravou jedem exotické žáby pralesničky je nesmysl, jelikož jejich jedovatost souvisí s metabolismem přijímané potravy v přirozením prostředí tropického (pra)lesa. V našich podmínkách chované žabičky vzhledem k odlišným parametrům dostupné potravy jedovaté nejsou. (Petsuchos)