• Francie

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Francie, 2005, 115 min

Jeden z mých velkých oblíbenců Jason Statham zklamal. První půlka filmu excelentní a když film začal nabírat na pořádných obrátkách, tak bum a druhá půlka filmu jakoby nepatřila k té první. Takže za první 1/2 filmu dávám 5 a za 2/2 1, což ve finále dělá čistý průměr - 50%. Nevadí Jasone, v dalších filmech jsi to napravil :-) // (29.6.2011) - Viděno podruhé a musím říct, že se mi to líbilo více než poprvé. Škoda toho závěru, jak měl Statham ty halušky, to jsem moc nepobíral. Procentuálně sice zvedám na 66%, ale 3 hvězdičky ponechávám. Kdo ví, třeba po třetím shlédnutí....:)(18.5.2009)

Film mě tedy nikterak neohromil. Přestože se jedná o režiséra, který natočil dva mimořádně povedené záseky z gangsterského podhoubí Anglie. Tady už to tolik nefunguje. Děj mi příjde někdy až příliš složitý a neustálé schizofrenní kecy hrdinů sami se sebou mě neskutečně ničily, stejně jako stokrát omílané moudra. Pan režisér jistě měl dobré úmysly s tímto filmem, ale já jsem tak napůl zklamaný. Líbila se mi postava Třidiče. 50%(9.10.2008)

• Renton

Scénář: Guy Ritchie, Luc Besson .. Zhruba polovina filmu je všestranně dobře odvedená práce a ještě snesitelná podívaná. K celkové stylizaci obrazové stránky nemám výhrad, kamera skvěle funguje a vizuální parádičky drží pozornost. Jenže obsahová stránka - na začátku vlažně nahozená zápletka - postupně jen chladne a plyne bez nějakého zájmu. Guy Ritchie si toho tentokrát naložil opravdu mnoho a dlužno dodat, že mi to vůbec nesedělo. Neustále opakované citáty, překombinované (šachové) partie a jako hřebíček do rakve vykrádání Tarantina a tupé schizofrenní monology. Mám rád psychologii, nevadí mi složité hry .. ale celek musí (alespoň trochu) dávat smysl.(13.4.2006)

Těžce podhodnocený film.!! Tohle není klasický Guy Ritchie! Vypadá to že s tímhle filmem udělal krok novým směrem,A VELICE SE MU TO POVEDLO!, ale zjevně na to ""Ritchiovští"" fandové nebyli připraveni..... Vypadá to, že si Guy (pokud bude pokračovat tímto směrem) bude muset najít jiné... Každopádně mě si tímto snímkem získal. A pomalu si začínám i opravovat názor na "Stathama" Po (čistá práce) jeho druhý velice slušný výkon.(21.2.2011)

• Mgb21

Ted jsem dokoukal a jsem dokonale zmatenej. Buď je ten film tak cool, že jsem ho nepochopil, nebo je tak zmatenej a já mám pocit zmatenosti správně. Na začátku to vypadá dobře. Něco ve stylu Snatch nebo Lock Stock and Two Smoking Barels. Ale pak se to celý nějak zašmodrchá, moc se mluví, člověk ztrácí jistotu kdo je kdo a celý film se bortí. Abych řekl pravdu čekal jsem něco ůplně jiného. A konec jsem vůbec nepochopil :-( Snad, když se kouknu znovu, tak mi to dojde. Ale po prvním zážitku to jen tak honem nebude.(12.1.2006)