• Francie

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Francie, 2005, 115 min

• Mgb21

Ted jsem dokoukal a jsem dokonale zmatenej. Buď je ten film tak cool, že jsem ho nepochopil, nebo je tak zmatenej a já mám pocit zmatenosti správně. Na začátku to vypadá dobře. Něco ve stylu Snatch nebo Lock Stock and Two Smoking Barels. Ale pak se to celý nějak zašmodrchá, moc se mluví, člověk ztrácí jistotu kdo je kdo a celý film se bortí. Abych řekl pravdu čekal jsem něco ůplně jiného. A konec jsem vůbec nepochopil :-( Snad, když se kouknu znovu, tak mi to dojde. Ale po prvním zážitku to jen tak honem nebude.(12.1.2006)

Jestli nechcete hrát každý na jiné šachovnici, je základním pravidlem pro sledování Revolveru přistoupit k dosavadní autorově tvorbě v duchu jedné z písní jeho exmanželky (Like a Virgin), ale i tak nemá člověk vyhráno, neboť Guy si pro své obecenstvo připravil v druhé polovině snímku decentní pseudoartovou zácpu spojenou s neonovou masáží ega - nutno zdůraznit, že především vlastního. Buď budete necelé dvě hodiny sedět na záchodě a nevyjde z vás zhola nic a nebo si dáte decku ricinového oleje v podobě psychoanalýzy, anime, Měsíčního svitu od Ludviga Van a kamerových hrátek a najednou je to s úlevou venku! A berte to tak, že v případě zácpy, má hovno vždycky větší cenu, než nic.. Potěšil jak Statham, který se poprvé alespoň snaží hrát, že hraje, tak i citlivý assassin Sorter Strong, ale hysterický král solária Liotta - to bylo proboha co? Píchá snad starou svého plastického chirurga a on mu na to před posledním přežehlením obličeje přišel..?(15.8.2011)

Revolver je typicky Ritchiovsky formálne precízne štýlová jazda k jednej výbornej, (ale nie nečakanej) pointe a hromade veľkých a menších otazníkov, ktorých zodpovedanie IMHO nezaručuje ani druhá projekcia. Mne osobne sa síce toto experimentovanie celkom pozdáva a pri niektorých scénach som chrochtal blahom (Sorterova čistka), ale výsledný pocit je mierne hokejový, s podozrením že toho už bolo trochu veľa. Uvidíme na druhý krát. Ale vyzerá to dobre...(25.12.2005)

• gabin(a)

WTF???Česko: gangsterská televizní sobota, na všech programech gangsteři, zabijáci, drogy: Prima Americký gangster, Zabiják na Nově, Kokain na Nova Cinema a my jsme si kurňa vybrali zrovna tuhletu srágoru o čtyřech magorech. Jeden kamenná tvář Statham, druhý solární Liotta, zde snad opravdu parodie sebe sama, třetí scénárista a čtvrtý režižér. Kam zařadit toho cool černouška fakt nevím. No, zasmáli jsme se, ale to asi nebylo cílem tohoto veledíla:-((29.11.2011)

• Dale

Cieľom filmu bolo poukázať na to, že ego môže byť váš najväčší nepriateľ, takže je zaujímavé, že výsledkom je to, že práve vlastné ego Guya Ritchieho ho tu dobehlo. Myslel si, aký úžasný filozofický cool akčňák natočí a vznikla z toho nezaujímavá sračka so zaujímavými prestrelkami. Aspoň že tie ešte Ritchie točiť nezabudol, keď už mu došli nápady na zaujímavé a vtipné príbehy.(8.7.2014)