• Francie

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Francie, 2005, 115 min

Nebyť poslednej pol hodinky, tak poviem, že tento film bol strata času. Čo sa týka scenáru a celkovej dejovosti, film sa snaží podobať aspoň podľa mňa štýlu 'Fight Club', čo ale brzdí Ritchieho samostatný štýl. Chýba mi tu kvalitnejšie spracovanie pointy, no samotný koniec filmu patrí Ritchiemu ako sa patrí. Navyše som bol milo prekvapený stupňom Stathamovho herectva, no Liotta ho aj tak jednoznačne predbehol. 60%.(4.6.2006)

Tých 5 hviezdičiek je pre Guya Ritchieho a jeho pútavý precízny vyzuálny štýl jeho najnovšieho dielka. To čo bolo v jeho predchádzajúcich gangsterkách najlepšie nájdeme samozrejme aj tu, mafiánske postavičky vychcané i dementné, nešťasné náhody a hlavne jeho kamerové hrátky. Revolverom však vsúpil do vôd filmových thrillerov, ktoré slušne uviedol do povedomia David Fincher svojím štvrtým spektáklom. Možno som to celé do detailu úplne nepochopil, ale treba to? Napriek tomu táto Ritchieho gangsterka bola pre mňa z jeho skvelej trojky najpútavejšia.(3.2.2006)

• otík

Předlouhá Ritchieho překombinovaná zvláštnost, něco mezi akčním filmem, šachovou partií a krimi. Jason Statham v roli zarostlého a zcela zmateného a navíc okradeného zkušeného podvodníka, který plní přání dvou dalších podvodníků a přitom vůbec neví, která bije. Opakovat tento zážitek už opravdu nehodlám. Hudba: Nathaniel Méchaly(30.7.2010)

Těžce podhodnocený film.!! Tohle není klasický Guy Ritchie! Vypadá to že s tímhle filmem udělal krok novým směrem,A VELICE SE MU TO POVEDLO!, ale zjevně na to ""Ritchiovští"" fandové nebyli připraveni..... Vypadá to, že si Guy (pokud bude pokračovat tímto směrem) bude muset najít jiné... Každopádně mě si tímto snímkem získal. A pomalu si začínám i opravovat názor na "Stathama" Po (čistá práce) jeho druhý velice slušný výkon.(21.2.2011)

Jeden z mých velkých oblíbenců Jason Statham zklamal. První půlka filmu excelentní a když film začal nabírat na pořádných obrátkách, tak bum a druhá půlka filmu jakoby nepatřila k té první. Takže za první 1/2 filmu dávám 5 a za 2/2 1, což ve finále dělá čistý průměr - 50%. Nevadí Jasone, v dalších filmech jsi to napravil :-) // (29.6.2011) - Viděno podruhé a musím říct, že se mi to líbilo více než poprvé. Škoda toho závěru, jak měl Statham ty halušky, to jsem moc nepobíral. Procentuálně sice zvedám na 66%, ale 3 hvězdičky ponechávám. Kdo ví, třeba po třetím shlédnutí....:)(18.5.2009)