• Francie

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Francie, 2005, 115 min

• Dale

Cieľom filmu bolo poukázať na to, že ego môže byť váš najväčší nepriateľ, takže je zaujímavé, že výsledkom je to, že práve vlastné ego Guya Ritchieho ho tu dobehlo. Myslel si, aký úžasný filozofický cool akčňák natočí a vznikla z toho nezaujímavá sračka so zaujímavými prestrelkami. Aspoň že tie ešte Ritchie točiť nezabudol, keď už mu došli nápady na zaujímavé a vtipné príbehy.(8.7.2014)

• gabin(a)

WTF???Česko: gangsterská televizní sobota, na všech programech gangsteři, zabijáci, drogy: Prima Americký gangster, Zabiják na Nově, Kokain na Nova Cinema a my jsme si kurňa vybrali zrovna tuhletu srágoru o čtyřech magorech. Jeden kamenná tvář Statham, druhý solární Liotta, zde snad opravdu parodie sebe sama, třetí scénárista a čtvrtý režižér. Kam zařadit toho cool černouška fakt nevím. No, zasmáli jsme se, ale to asi nebylo cílem tohoto veledíla:-((29.11.2011)

• Renton

Scénář: Guy Ritchie, Luc Besson .. Zhruba polovina filmu je všestranně dobře odvedená práce a ještě snesitelná podívaná. K celkové stylizaci obrazové stránky nemám výhrad, kamera skvěle funguje a vizuální parádičky drží pozornost. Jenže obsahová stránka - na začátku vlažně nahozená zápletka - postupně jen chladne a plyne bez nějakého zájmu. Guy Ritchie si toho tentokrát naložil opravdu mnoho a dlužno dodat, že mi to vůbec nesedělo. Neustále opakované citáty, překombinované (šachové) partie a jako hřebíček do rakve vykrádání Tarantina a tupé schizofrenní monology. Mám rád psychologii, nevadí mi složité hry .. ale celek musí (alespoň trochu) dávat smysl.(13.4.2006)

Film, na který se mohou koukat psychiatři spolu se svými pacienty a všem se bude líbit. 1) 37letý Guy Ritchie předvádí, že náš největší nepřítel je v nás samých...až potud se s jeho sdělením mohu ztotožnit. Nedodal však, že tím nepřítelem je naše (v tomto případě jeho) zbytnělé ego. A Guyovo ego není bez zajímavosti. 2) Jinak nemohu, než se přihlásit ke komentáři Igiho B. Snad jen bych dodal, že znovu film vidět netoužím a tomu odpovídá počet hvězdiček.(27.11.2011)

• Matty

Varování: tento komentář obsahuje negativní emoce! Ritchie dokázal, že je stále dobrým režisérem, avšak scénář stál za hovno. Nerad používám tak nevybíravých slov, ale jinak své dojmy z tohoto filmu prezentovat nedokážu. V prvé řadě je to kolos, epický mix Casina, Klubu rváčů, Obvyklých podezřelých a Pulp Fiction – od každého si bere něco a výsledkem je přesto nic. Za což malou měrou můžou také herci. „Gumák“ Ray Liotta mi lezl na nervy dřív, než nasadil druhý ze svých tří kožených výrazů a neustále rádoby-filozofické vnitřní monology pronášené nevzrušivým hlasem Jasona Stathama působí spíš komicky než obdivuhodně. Na celém filmu není zhola nic obdivuhodného, snad až na snahu být obdivuhodným. Jsou tu přestřelky, „chytré“ dialogy, mafiáni, hazard, složité podvody a skutečně imbecilní pointa. Revolver trvá necelé dvě hodiny. Po třiceti minutách mě přestal bavit. Po hodině jsem byl už skutečně nasraný a uvažoval jsem o odpadu!. Po hodině a půl vztek díky slušné vizuální stránce částečně opadl, nicméně konec byl stále v nedohlednu. Po hodině a padesáti minutách jsem již na jména tvůrců vypotřeboval všechny nadávky, jakmile film skončil, potřeboval jsem na vzduch, bolela mě hlava, byl jsem otrávený. Revolver je výjimečný film, ale není to film pro lidi. Ne, nedokážu mu dát odpad!, už kvůli Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)ku, filmům stejného režiséra, ale zásadně odlišné kvality. To nejlepší, co pro něj můžu udělat je nikomu jej nedoporučovat. Takže: zapomeňte, že jste kdy o podobném filmu slyšeli. Guy Ritchie žádný Revolver nikdy nenatočil a i pokud by natočil, tak vy jej vidět nechcete. Fakt ne, věřte mi. 40% P.S: Trosečníky Guy Ritchie rovněž v životě nenatočil. :-) Zajímavé komentáře: Faye, Adrian, jojinecko, Vitason(30.6.2006)