Hrabě Monte Christo

(TV film)
  • Velká Británie The Count of Monte-Cristo (více)

Mladý námořník Edmont Dantes se krátce před svatbou s milovanou Mercedes stane obětí zákeřného plánu čtyř mužů a bez vysvětlení skončí ze dne na den v kobce pevnosti d'If daleko od snoubenky, otce i kariéry. Po čtrnácti letech se mu podaří uprchnout a dostat se k ohromnému jmění. Jako hrabě Monte Christo se pln touhy po pomstě vrací... (Filmhouse)

martins

Mé první setkání s filmovým Hrabětem Monte Christo, oproti verzi z roku 1954 o trochu slabší, ale herecky silněji obsazena(Chamberlain, Jourdan, Pleasance nebo Curtis). Oproti původní verzi je zde osoba Danglarse, ale Caderus není hospodský naopak zde vystupuje jak chycený zloděj na lodi Faraon, nakonec je jako v knize zabit, ale v souboji s bývalým spoluvězněm Andreou Benedettem, také zatčení Dantese a jeho eskortu na pevnost If, je velice rychle provedeno, po 10-ti letech(nikoliv po 6-ti)dochází k jeho setkání s Abbé Fáriou, také milostné pletky hlavních postav jsou skoro celé vypuštěny. Vynikající český dabing. 75%. ()

Erienne

Čakala som od tohoto filmu viac. Chamberlainov gróf bol skvelý, ale aj tak to je len priemerný film. Nebolo tam nič, čo by ma prinútilo si ho opakovane pozrieť. ()

Kozlowski8

Příběh Edmonda Dantese - mladého námořního důstojníka, který je neprávem uvězněn do temné kobky. Po téměř patnácti letech se mu daří uprchnout a jako bohatý hrabě Monte Cristo spřádá plány na pomstu... Krásný příběh, který má spád, nechybí napětí, láska, romantika, krásné kostýmy, spousta charizmatických postav. Děj krásně plyne, není hluchých pasáží, vše do sebe zapadá. Richard Chamberlain nepatří mezi herce, které považuji za mimořádné, ale v jeho tváři nelze přehlédnout jisté kouzlo, které ho činí jedinečným. Pro mne skvělý filmový zážitek. 80%. ()

Johanita

Film je takový hodně divadelní (emoce, výrazy v tvářích, kulisy :-) )... ale hezky pojímá celý příběh, který i když odsýpá dost rychle (jak by taky ne, když do jednoho filmu zkouší nacpat tři knihy), je srozumitelný a dobře se sleduje. ()

Scaevola

Dějový propletenec točící se kolem osudové pomsty je pro účely nečekaně krátké filmové stopáže ořezán až na úplnou kostru, takže zbývá pouze hlavní hrdina, jeho motivace a několikero jmen, která se však nestanou skutečnými postavami, ale zůstávají pouze příběhovými okolnostmi. Mnohé zápletky jsou nesnesitelně redukovány, až se z promyšlených konstrukcí stávají pouhé kouzelnické triky (zjevení orientální princezny, ztracený syn, náhodná setkání zločinců atd.), aniž by divák neznalý předlohy dokázal vytušit, zda si hlavní hrdina nebetyčně vymýšlí, či je skutečně v právu. Tyto formální zkratky bohužel ruší plynulost příběhu a kazí celkový dojem, přestože ostatek snímku a jeho řemeslné zpracování nemá snad vyjma příliš prázdných lokací žádných chyb a finální morální dilema vyznívá s potřebným patosem. ()

allegria

Pokrácení dějových zápletek a časové skoky v událostech já osobně vítám, protože jiné verze mě svou délkou a podrobnostmi už unavovaly. Příliš mnoho dopodrobna "vysvětlovacích" scének nakonec nudí a spíš zamotá srozumitelné plynutí děje. Je to však dvojsečné, protože takové zkratky mohou u některých diváků naopak vyvolat nevoli, zvláště pokud neviděli ostatní verze nebo nečetli knihu. Za mě je ale tento film příjemné pokoukání, taková romantická pohádka ze starých časů. ()

meda2016

Dnes po letech odhadem tak 55%. Některé více-dílné adaptace Dumasova románu jsou doplněné o nepůvodní scénky a postavy, tahle zas je zjednodušená ve stylu "montechristo ve třech minutách". ()

PTuranyi

Veľmi dobré filmové spracovanie klasického príbehu. Herecké výkony sú veľmi slušné hoci v akčných scénach nie úplne presvedčivé. Tých je však našťastie málo. Produkcia na štandardne dobrej úrovni. 70% ()

clemo

Je to z pohled na příběh z rychlíku, nebo dokonce z Euro city vlaku, o tom není pochyb. Události, za kterými jsou v knize složité rafinované plány pomsty, tady máme jenom jako poslední pasáž filmu, kde náš hrabě doslova v rychlosti navštíví jednoho padoucha po druhém a vyřídí si účty. ()

Ratlin

Stylový hrabě Chamberlain a několik povedených scén zvedá tuto adaptaci nad průměr, nicméně sterilní režie potenciál předlohy zrovna moc nevyužívá. Navíc se zde ukazuje, že nacpat Dumasův masterpiece do jediné stovky minut dost dobře nejde. ()

Andy.222

Já osobně mám tohle zpracování Monte Crista nejraději a protože jsem měl díky dědovi, který tohle téma miluje, možnost jeden prázdninový týden vidět jednu filmovou adaptaci denně po sobě, tak myslím, že mám s čím srovnávat :-) ()

Arassuil

Průměr! Tento film jako by se upřímně snažil být průměrným a ničím nevyčuhovat. Richard Chamberlain mě naprosto zklamal. Knižní předloha je dost rozsáhlá, a tak vím, že převézt ji na filmové plátno není žádná sranda, ale tento snímek mi přišel neuvěřitelně povrchní. Všechno jako kdyby jen naznačil, ale nic nedotáhl do konce. Většina významných postav se zde jen tak mihne, příběh pomsty začíná až ve druhé polovině filmu a tudíž je na něj zhruba 40 min - za takovouto chviličku si pomstu prostě nevychutnáte. A tak mojí neoblíbenější verzí nadále zůstává ta z roku 1934 se skvělým Robertem Donatem. ()

valinka

jasně dějová linie stejná sama nevím proč ,ale mně se víc líbila verze s : Gérardem Depardieu,ač ted si oněm myslím své ()

Terminator666

Viděl jsem řadu filmových zpracování hraběte Monte Cristo, ale žádné z nich mě nezaujalo tolik jako tohle. Sice nedopadne dobře, poněvadž náš hrdnina neskončí v objetí své milé Mercedes jako v jiných verzích. Má v sobě ale jistou přirozenost, která jinde hodně chybí. ()

sin34

Na film se dá koukat. Ale jako fanda knihy musím řvát. Všechny filmové adaptace románu A. Dumase Hrabě Monte Cristo splňují jednu podmínku - je tam postava hraběte. To mi ale přijde trochu málo. ()

Cesty timem

CSFD kolega Subjektiv vystihl svou recenzí mé dojmy a připomínky. Jen dávám skoro 4 hvězdu. Musím odlišit slabší filmy a mám dlouho problém s hrubým hodnocením 5 hvězdami. Tak řekněme 3,7. ()