Hrabě Monte Christo

(TV film)
  • Velká Británie The Count of Monte-Cristo (více)

Mladý námořník Edmont Dantes se krátce před svatbou s milovanou Mercedes stane obětí zákeřného plánu čtyř mužů a bez vysvětlení skončí ze dne na den v kobce pevnosti d'If daleko od snoubenky, otce i kariéry. Po čtrnácti letech se mu podaří uprchnout a dostat se k ohromnému jmění. Jako hrabě Monte Christo se pln touhy po pomstě vrací... (Filmhouse)

Vercinix

5* za Richarda Chamberlaina! Ten dává hraběti Monte Cristo čtvrtý rozměr! S knihou se opravdu nedá srovnávat, ale upřímě - co ano?:) ()

jenik71

Počátkem srpna 2011 jsem se byl osobně na pevnosti d´If podívat a po návratu domů jsem si řekl, že by neškodilo si osud Edmonda Dantese připomenout. Příběh zná snad opravdu každý, takže co se týče samotného zpracování - rozhodně není špatné. Film se zbytečně netáhne, R.Chamberlain má pro svou roli dostatečné charisma, i ostatní postavy hrají solidně. Nejlepší verzí je ovšem ta z roku 1954, kde září Jean Marais. Všechny ostatní verze se mu nemohou vyrovnat, proto dávám Chamberlainovi 70%. ()

Arius

Videl som aj inu, da sa povedat ze aj kvalitnejsiu adaptaciu Grofa Monte Christa, no tento pribeh je vzdy velmi zaujimavy, aj ked ho pozerate viac raz. Zialbohu v ziadnom pripade nemozem vyzdvihnut hercov, okrem Chamberlaina, ktory boli jednoducho neprijatelny, dalsiu kritiku znesiem na niektore rekvizity ktore boli skutocne vadne, aj kamera bola obcas hodna na smetisko, ale co uz, aj vzhladom na rok vyroby davam 4 hviezdy. ()

Cejny

Průměrný průměr, zpracování s Gérardem Depardieu je mi podstatně bližží a je celkově zajímavější. ()

PALINO

Natočiť Dumasovu klasiku do 98 minútového filmu (v USA možno vidieť 119 minútovú verziu) nie je ľahká záležitosť a to určite spoznali aj tvorcovia tohto filmu. Prvá časť pŕibehu, ktorá nám predstaví Edmonta Dantesa a následne sa zaoberá scénami vo väzenskej pevnosti, funguje ešte celkom dobre, ale druhá časť príbehu, ktorá sa zameriava na jeho pomstu, už trpí krátkou stopážou a väčšina známych vecí z knihy je tým pádom príliš uponáhlaná a chýba jej filmová iskra. Richard Chamberlain ale zachraňuje, čo môže. ()

Bobek15

Televízny film natočený v lacných kulisách, ktorý z rýchlika vyrozpráva rozsiahly príbeh, avšak na úkor kvality rozprávania, plynulému rozvoju deja, hlbšieho objasnenia (či zvýraznenia) pohnútok pomsty, či jej samotná realizácia. Malý priestor je venovaný aj jednotlivým postavám. Takýto rozsiahly a veľkolepý román sa skrátka nedá sfilmovať do ani nie dvojhodinového snímku niekde v štúdiu. Teda, dá sa, no pôsobí smiešne. ()

Belatris

Trochu rychlovka - samotné vykonání pomsty se smrsklo na úplné minimum, ale za to Chamberlain (kterého má kamera velmi ráda a vypadá prostě úžasně) a konec, který mě ze všech dosud viděných adaptací potěšil nejvíce (rozhodně víc než ten z roku 1998 s Gérardem Depardieu). ()

Radim

Typický produkt dělaný pro průměrného (rozumněj tupého) diváka - polopatické vyprávění, infantilní dialogy, dlouhé pohledy. Film drží nad vodou jen Chamberlain, který v té době ještě neprošel řadou chirurgických zákroků a dalo se na něj koukat. ()

Wishkah

No docela to šlo. Oproti katastrofálnímu snímku z roku 2002 s Jamesem Caviezelem bylo tohle zpracování osobité a Richard Chamberlain dokázal do Monte Crista vtisknout něco co mu nedokázal dát ani Gerard Depardieu v geniálním seriálu ani Jean Marais. Vyřazovala z něj taková chladná radost z každé vykonané pomsty. Na druhou stranu to byla vcelku rychle, podivně a nereálně vykonaná pomsta a na filmu je hodně znát televizní zpracování takže tak napůl ()

Yardie

Knihu jsem nečetl a films Maraisem jsem neviděl, takže těžko porovnávat. Nicméně, co se týká tohoto zpracování, velice se mi líbí, viděl jsem už několikrát. Chamberlain je velice charismatický a jako prošedivělý hrabě fakt docela "drsný". Děj má spád, dobře jsem se bavil, bylo to i nápínavé a byla to radost sledovat. Já jsem spokojen! Howgh! ()

Cement73

Slušná adaptácia skvelého románu. Skvelá prvá polovica filmu, hlane časť v Chateau d´If. Pomsta Edmonda je tu už ale braná skôr športovo... narýchlo bez emócií. Chcelo by to vniknúť do hĺbky. ()

mira007

Richard Chamberlain jako nejdokonalejší hrabě Monte Christo ale jen v průměrném filmu ( už v té době pouze do televize) , který dnes působí trochu obstarožně spíš jako pohádka, ale furt klasika. ()

chalp

Vlastne jedniná verzia Monte Crista ktorú som videl, podľa mňa celkom podarené prenesenie klasiky na filmové plátno a sprístupnenie tak bežnému divákovi.A Richardovi som tu chuť po pomste aj celkom uveril. ()

gonga

Pro mě nejlepší zpracování tohoto románu na filmovém plátně. Jako dítě jsem jej miloval a láska vydržela dodnes. Nutno podotknout, že ač dabing příliš nevyhledávám, zde se velmi povedl. ()

warrenur

Hoci velmi skratkovita, jedna sa o jednu z vydarenejsich verzii uzasneho Dumas-ovho romanu. Na tu dobu vyborna kamera a samozrejme samotny Chamberlain. Odporucam kazdemu zohnat si knizne vydanie a v pohode sa don pohruzit. ;) ()