poster

Hrabě Monte Christo (TV film)

 • Velká Británie

  The Count of Monte-Cristo

 • Itálie

  Il conte di Montecristo

 • Československo

  Gróf Monte Christo

Drama / Dobrodružný

Velká Británie / Itálie, 1975, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wishkah
  ***

  No docela to šlo. Oproti katastrofálnímu snímku z roku 2002 s Jamesem Caviezelem bylo tohle zpracování osobité a Richard Chamberlain dokázal do Monte Crista vtisknout něco co mu nedokázal dát ani Gerard Depardieu v geniálním seriálu ani Jean Marais. Vyřazovala z něj taková chladná radost z každé vykonané pomsty. Na druhou stranu to byla vcelku rychle, podivně a nereálně vykonaná pomsta a na filmu je hodně znát televizní zpracování takže tak napůl(6.1.2009)

 • curunir
  ***

  ,,ZASE TEN PREKLIATY ŽALÚDOK VYHRAL NAD STATOČNÝM SRDCOM." __ Chamberlainovi stačilo 100 minút na to, na čo Depardieu potreboval 4 tak dlhé filmy. Na jednej strane film nemá v podstate hluché miesta, na druhej strane mu ale chýba hĺbka a herci to odohrali tak leda-bolo. A už by to mohli prestať sústavne vysielať v telke.(24.9.2007)

 • Petus
  ****

  Hrabě Monte Cristo byla vždycky moje srdcová záležitost. Možná právě proto mě žádná z existujících verzí nijak zvlášť neuchvátila, v některých případech spíše znechutila. Nicméně verze s Richardem Chamberlainem je čestnou výjimkou a jestli pro mě některý z představitelů hlavní role kdy představovali skutečného Edmonda aka hraběte, pak právě on.(20.11.2012)

 • jenik71
  ****

  Počátkem srpna 2011 jsem se byl osobně na pevnosti d´If podívat a po návratu domů jsem si řekl, že by neškodilo si osud Edmonda Dantese připomenout. Příběh zná snad opravdu každý, takže co se týče samotného zpracování - rozhodně není špatné. Film se zbytečně netáhne, R.Chamberlain má pro svou roli dostatečné charisma, i ostatní postavy hrají solidně. Nejlepší verzí je ovšem ta z roku 1954, kde září Jean Marais. Všechny ostatní verze se mu nemohou vyrovnat, proto dávám Chamberlainovi 70%.(24.9.2011)

 • Yardie
  ****

  Knihu jsem nečetl a films Maraisem jsem neviděl, takže těžko porovnávat. Nicméně, co se týká tohoto zpracování, velice se mi líbí, viděl jsem už několikrát. Chamberlain je velice charismatický a jako prošedivělý hrabě fakt docela "drsný". Děj má spád, dobře jsem se bavil, bylo to i nápínavé a byla to radost sledovat. Já jsem spokojen! Howgh!(23.11.2004)