Bývalý člen zvláštních jednotek armády USA Chris Vaughn (Dwayne "The Rock" Johnson) se vrací do rodného města, aby ve svém životě pokračoval tam, kde ho přerušil pro vojenskou kariéru. Kdysi idylické místo nachází drasticky změněné - v ulicích vládnou násilí a drogy. S roztrpčeným, pomstychtivým Chrisem se do města znovu vrací zákon. Na to, aby dal věci znovu do pořádku, potřebuje partu odhodlaných chlapů i svůj tvrdý vojenský výcvik. Jemu samotnému stačí nástroj tak prostý a pádný, jakým je pořádný kus dřeva... (Magic Box)

rublik05

Překvapivě velmi povedený akční béčkový film, jehož hlavní devízou je hlavní postava v podání začínajícího The Rocka a dobrý výběr ostatních herců, kteří filmu dodávají perfektní atmosféru a odlehčení v podobě nenásilného humoru a vtipných scén. Akční scény zde působí velmi svižně a realisticky. Děj je sice trochu jednodušší a lehce klišé, přesto jako velmi krátká jednohubka ujde. Film dokáže diváka zaujmout a nenudí. Ani nevím proč, ale film mi tak trochu přirostl k srdci a rád se na něj kdykoliv znovu podívám. Zde naprosto s jistotou platí, že v jednoduchosti je krása a The Rock film utáhl na výbornou. 8/10. ()

Nix

Moje prvotina s Rockem a upřímně jsem dostal, to co jsem očekával. Takový ten revenge snímek, ve kterém nehraje prim příběh, ale druhá část filmu. A vidět Rocka s kládou v ruce jak láme ruce, to je prostě slast. Ano, film je béčko, ale fajnové. Akorát Neal McDonough mne moc nebaví prostě, ale za to poslední fight mne bavil. ()

Psycho.R

Rannou Rockovu tvorbu jsem nemusel, cestu jsem si k nemu nasel az casem. Proto jsem tento film opomíjel a byla to chyba. Protoze jak on sam, tak Jackass guy tu jsou super. Damien Darhk jako protivník taky dobrý. Vlastne mi to hodne pripominalo Arnieho Konečnou, kterou mam hodne rad. Takže musim uznat, ze jsem se mýlil. ()

havran

Myslím, že tenhle film zaspal dobu minimálně o 10 let... Ale pokud hledáte podívanou k popcornu, dá se to a vůbec nevadí, že si v půlce odskočíte na WC, nic vám neuteče!!! ()

danielwanderer

Nič proti The Rockovi, nič proti filmom podľa skutočnej udalosti, ale toto bolo o ničom, možno Ashley Scott bolo to jediné na čo sa oplatilo pozerať... Skutočne nechápem jednej skutočnosti v takýchto filmoch, ktorá má korene medzi Superhrdinami. Najskôr príde niekto super výnimočný, na koho nik nemá. Potom sa niečo poserie a príde niekto silnejší od koho dostaneme na tlamu, ale nakoniec vyhráme. Fakt je mi divné, že Chris (The Rock) najskôr vycape celý bar a na konci nemôže skosiť takého prda, ktorému keby jednu strhol v skutočnosti, tak môže zavolať mamičke, že ide na cintorín. Že som sa nezmienil o deji? Prosím Vás. Vojačik ide domov, kde sa čo to zmenilo a kedže samu to neľúbi, tak si spraví vlastný poriadok s kusom dosky. ()

Tiiso

Hollywoodský B produkt určen k tomu aby trochu vydělal nějaké ty peníze. Jednoduchý místy naivní a těžko uvěřitelný příběh. Hlavní postavy bez charismatu a vnitřního náboje. Pouze lidé, kteří vykonávají svou práci. Absence atmosféry a akční scény na podprůměrné úrovni. Snímek může pobavit přívržence a obdivovatele klasických amerických B filmů s akční tematikou, ale mám pocit, že tento film nesplňuje ani toto kritérium. ()

adekcz

Jeden ze dvou lidí nechává zmlátit každého kdo se mu nelíbí kvůli penězům, a druhý protože se mu nelíbí první člověk. Abych nezapomněl, druhý je samozřejmně náš kladný hrdina, který kvůli svým ideálům je ochotný i porušit zákon. Realita ve filmu je velmi přizpůsobená přáním filmařů a v důsledku vypadá směšně... Toto se ani v americo nemůže stát... ()

Rodin

Jak bych to tak řekl. Nejni to špatný. Ale mohlo by se z toho špatně udělat. Dost tupá kombinace Ramba, Desperada, Poslední zůstává a Podporujte svého šerifa. Neobjevné a vcelku nezábavné, o hereckých výkonech asi nemá cenu se zmiňovat, ony taky v podstatě žádné nebyly... Tak takhle nějak to vidím já. Ovšem je to jen pověst. ()

Zl0

Po tom čo u mňa Mission Impossible (1) a podobné veci pochovali lásku k novším akčným filmom prišlo toto ako príjemné prekvapenie. Žiadna megalománia, tlmiče, zachraňovanie sveta, hackeri a laserové poplašné systémy či výbuchy lietadiel. Proste len klasický otrepaný príbeh a jednoduchá akčná show čo sa na nič nehrá. ()

Bezda22

Smutný, ale asi Johnsonova nejlepší role. Johnny Knoxville byl výbornej. Je to průměr, ale svůj účel splní a zabaví. Spokojenost. ()

Dizzy_eM

Během sledování Walking Tall jsem přemýšlela, jak moc stupidní bych musela být, aby mě takový film nadchl… Naopak můj přítel, který tenhle kousek viděl už poněkolikáté, se vedle mně nadšeně plácal do stehen při každé akční scéně. Takže v čem je zakopanej pes? Vždyť on stupidní není, stejně jako asi většina těch, kteří sem nasázeli 3 a více hvězd… Celý film pravděpodobně zachraňuje právě příjemné herecké obsazení, takže pominete-li úplně debilní scénář a budete se bez přemýšlení jen „hezky dívat“, může vás tohle dílko jako oddychovka uspokojit. Do kina na to ale raději nechoďte. A třeba vás potěší, že v TV při tom stihnete sledovat ještě další podprůměrný pořad na jiném programu… ;) PS: Dvě hvězdy dávám hlavně za Johnnyho Knoxville, díky kterýmu jsem se nakonec přeci jen párkrát z plna hrdla zasmála… ()

Ex_Machina

„ Vraciam sa do mesta a so mnou prichádza zákon“. Pretože keď som pred rokmi opúšťal svoju rodnú hrudu, tak tu neboli drogy, hazard a bieda. Logicky, mnoho „zlosynov“ bude proti a preto beriem stredne veľký dokonale vyfrézovaný trám, ktorý sa stane symbolom poriadku do ruky, pripínam si šerifskú hviezdu na hruď a kráčam s vôľou pevnou ako skala nakopať pár zlodušských duší do zadku a navrátiť tomuto mestečku na úpätí hôr opäť panenstvo a nádej. ()

Fanak

Ano, je to prostinké, ale tak čisté akční řemeslo. Příjemné osvěžení mezi všemi těmi "nadupanymi blockbustery". Pro fanoušky žánru určitě ještě jedna * navíc. ()

wef

Blbé béčko? Ne, ale béčko to je. A jde to hodně vidět. Scénář prázdnější než břicho modelky. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“