Bývalý člen zvláštních jednotek armády USA Chris Vaughn (Dwayne "The Rock" Johnson) se vrací do rodného města, aby ve svém životě pokračoval tam, kde ho přerušil pro vojenskou kariéru. Kdysi idylické místo nachází drasticky změněné - v ulicích vládnou násilí a drogy. S roztrpčeným, pomstychtivým Chrisem se do města znovu vrací zákon. Na to, aby dal věci znovu do pořádku, potřebuje partu odhodlaných chlapů i svůj tvrdý vojenský výcvik. Jemu samotnému stačí nástroj tak prostý a pádný, jakým je pořádný kus dřeva... (Magic Box)

ic

Když jsem si tento film kupoval, tak zhruba už jsem asi tušil o čem bude... Název v kombinaci s obalem přední strany mluví za vše. Díky tomu mě samotný děj nějak nepřekvapil, bylo tam vše co jsem čekal ale jink nic zvláštního. Pokud je někdo fanoušek akčních filmů, určitě bude mít zase chvíli o čem mluvit, a to byl taky nejspíš záměr filmařů... Taková malá prezentace Dwayna Douglase Johnsona (The Rock), jinak obyčejné béčko. Pokud nebudete prvních pár minut dávat pozor pravděpodobně se nevyznáte v postavách, ale dál už je děj velmi jednoduchý a přímočarý. ()

Dannysek4U

Nic moc jsem cekal, nic moc jsem dostal, takze si neni na co stezovat. nAvic me docela potesil The Rock, mohlo to bejt mnohem horsi ()

emo

Super kvalitný akčňák z požičky. Ak vám neide dohromady super kvalitný a požička, tak ani nečítajte ďalej. Ak človek čaká odľahčenú zábavu s charizmatickým hlavným hrdinom v štýle Welcome to the jungle, ale bez primitívneho humoru-ste na správnej adrese. Ak by milo naivný scenár režíroval nejaký zručnejší režiser-nie v štýle televízneho Walker Texas Ranger- bol by to asi najlepší akčňák ROCKA! ()

c.tucker

Takovej průměrnej film, kde se nepřemýšlí a jen řeže a řeže a taky trochu střílí. Prostě Dwayne jak vyšitej, když nahodí drsný výraz zvednutím obočí. ()

WolfR

Kráčející skála je jednoduchý akční film. A ikdyž ho řadím do vod průměru, obstál solidně. Ukázal jednoduchou dějovou linku, docela dobré a kupodivu i reálné akční scény a velice dobrého hlavního tahouna, sympaťáka Dwaynea “The Rock“ Johnsona, který si myslím, bude jedním z hlavích pilířů další éry akčního filmu. Dále mě taky potěšil vytříbený Johnny Knoxville a pár humornějších scének. A i hlavní záporák nebyl špatný. Kráčející skála je prostě taková poctivá, skromná, akční chuťovka, trvající bez titulků cca hodinu. 3 hvězdy. ()

majo25

Ide o slávny remake takmer neznámeho originálu zo 70. rokov a aj keď Skala 'úraduje' fajnovejšie, predsalen je originál lepší. Začiatok sa opäť rozbieha skvelo, ale postupne dej upadá a aj spolu s rýchlozáverom stráca dobrý začiatočný fíling. A opäť sa dostavuje ten nešťastný moment volieb šerifa, ktorý tu ani nie je nijako zvlášť prezentovaný, v ktorom sa napr. aj Jožko Mrvička môže stať svojvolným vykonávateľom spravodlivosti. Rýchlozáver, v ktorom si hl. hrdina vybavil účty iba samotným šéfom, ma trochu sklamal a len utvrdil v tom, že originál je o niečo lepší, minimálne sa nejedná o obyčajnú akčnú oddychovku, ako tento remake. ()

otík

Pohodový akčňák typický pro Arnolda v 80. létech. Ale The Rock je větší sympaťák a dokáže i banální věty zahrát dobře. Na své si přijdou v tomto filmu nejen akční fandové (bitky, výbuchy, dobré pohyby kamer, střelba, rány cedrovým dřevem), ale také ženy, neboť The Rock se nám ukáže v poloviční kráse (odhalí košili a svaly jsou venku=). Bohužel filmu jasně chybí pořádný scénář, takže se velmi rychle od úvodního představení si klaďase a záporáka dostáváme k akčnímu konci. Ale rozhodně je to lepší než Arnieho Špinavá dohoda nebo Běžící muž, takže pro fandy akce slušný pamlsek. Teď už by to chtělo jen pořádný nášup v podobě super hitu - pak už by The Rock byl opravdovým akčním králem. Prozatím je stále jen korunním princem. ()

AGO

Malo by sa to skôr volať Time Machine. Sledovanie vás prenesie do dôb dávno minulých, dôb, keď na dobrý film stačil jeden svalnáč, jedna pekná žena a veľa záporákov. Istým spôsobom bolo pekné spomínať, ale už nikdy viac :) ()

Apophis

Podle mého se jedná o klasickou "mlátičku". Pokus o vložení myšlenky se poněkud nepovedl... Film přesně kopíruje dané klišé. Hlavní hrdina je naprosto kladný a dobrý (mírně nespokojený se svou vojenskou minulostí - zajímavé...) a proti němu stojí naprostý padouch, který má místo srdce černý kámen. Hlavní hrdina je ovšem natolik dobrý (myšleno přesvědčením i v boji), že umlátí "zlé hochy" a padoucha pošle do kriminálu. Tak to by byl "děj" v kostce. Scénář obsahuje řadu slabých míst (například silně pochybuji, že soud by opravdu dopadl tak, jak dopadl). Režie zde plní přesně to, co se od ní očekává: velice realistické bitky (první kladný bod...první hvězda). Tu druhou přidal výkon The Rocka. Zatímco ostatní herci zde předváděli průměrné výkony (pokud se umíte alespoň naoko prát, jistěže v tomto filmu nic nezkazíte...), The Rock se alespoň pokusil dát do této role trochu ducha. Jeho snaha je obdivuhodná, ale marná. Tento film prostě pohřbí herecký talent a všechny herce srovná do jedné lajny. The Rock se ale velice snažil - a to se počítá. O hudbě se toho rovněž nedá moc říct. Je primitivní a agresivní (jak by tedy asi měla u takovéhoto filmu být). Shrnu-li to, pokud jste milovník primitivní filmové zábavy, je to film pro vás. Pokud ne, nedívejte se - je to ztráta času... ()

Sharlay odpad!

Když se ani v polovině filmu nestalo vůbec nic, musel jsem vzdát jakýsi hold Jean-Lucu Godardovi, který říkal, že každému filmu dává maximálně deset minut na to, aby ho zaujal. Já jsem dal Kráčející skále 40 minut a jediné co mě zaujalo bylo přemýšlení o tom, jak je možné, že někdo dělá takovéto filmy, které jsou úplně k ničemu a jenom krátí život tomu kdo se na ně dívá. Bohužel bludný kruh, který je v Hollywoodu a potažmo skoro v celé Americe (až na několik světlých vyjímek) standardem. Jinak jestli je Dwayne Johnson talentovaný herec tak já jsem nejoblíbenější uživatel na CSFD. ()

Nivenx

Docela pohodový akčnák bez otravných částí a s celkem cool Johnosonem. Pokud si chce člověk pustit něco oddychového nad čím nemusí přemýšlet a jen se bavit, tak je tohle rozhodně dobrá volba. 55% ()

StanislachKo

Neexistuje hlúpejšieho filmu! Faktžene! Dwayne čelí obvineniu za vandalizmus a ťažké ublíženie na zdraví, ale rozopnutá košela z neho spraví šerifa hrdo bojujúci za slobodu dreveným trámom. Do toho mimózny Knoxville a Ashley, ktorá sa tvári, že je viac sexy ako kedy bude. Ale na rozdiel od mierne serióznejšie sa tváriacim vítajte v jungli je toto aspoň roztomilo blbučký film! Na Rocka sa pozeráme ako na malé dieťa na detskej besiedke nesmelo (a samozrejme odpustiteľne špatne) recitujúce Jána Smreka. A ešte k tomu s núteným pokerfaceom. ()

panMartin

Film ideální k tomu, aby se u něj člověk odreagoval, nemusel moc přemýšlet a celkem dobře se pobavil. Mám rád Rocka takže mě tenhle film fajn pobavil. Hlavni hrdina je tady nejsilnější a nejdrsnejší ze všech, ale proč ne. Souboje také nejsou špatné, takže celkově jsem spokojen. ()

dan.pacino

Skvělý film na jedno shlédnutí pro milovníky Skály, kterému nejde nic vyčíst, jelikož splnil přesně to, k čemu byl natočen. ()

matezzz

Ideální film pro Dwayna "The Rock" Johnsona, ideální ke zhlédnutí, pokud vůbec nechcete přemýšlet a koukat na film přes dvě hodiny. A já jsem takovou náladu měl. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“