Meister Eder und sein Pumuckl (TV seriál)

• angličtina

Master Eder and His Pumuckl

Majster Eder a škriatok Pumuckl

Komedie / Rodinný

Rakousko / Maďarsko / Západní Německo, 1982, 25 min

Celkom uletená zlátanina, ktorá v detstve celkom pobavila.(18.6.2011)

// Production Companies: Infafilm GmbH // Pred približne 14 rokmi, keď som bol ešte malý prcek, som túto podarenú zábavnú rodinnú rozprávku pozerával každú nedeľu. V tej dobe ma to nesmierne bavilo, hlavne malý Pumuckl s červenými vlasmi, ako mal Albert Einstein, ktorý robil najväčšie haluze.(5.5.2011)

Tento seriál u nás ešte pred niekoľkými rokmi uvádzala Markíza pod názvom ,,Majster Eder a škriatok Pumuckl" a ako malý som ho veľmi rád pozerával. Rozprával o malom a neposednom škriatkovi, ktorý sa zabýva v dielni postaršieho tesára. Zo začiatku mu škriatok skôr robil škodu na čo využíval možnosť, že sa mohol zneviditeľnovať, no postupne sa z nich stali priatelia. Majster Eder mu dokonca vytvoril z dreva miniatúrny nábytok. Animátorsky bol Pumuckl riešený pomerne jednoducho - pehatý červenovlasý, strapatý škriatok oblečený v žltom tričku a tmavozelených nohaviach. I tak však 100 maďarským animátorom trvali animačné práce na všetkých 52 epizódach vyše 5 rokov. Z dnešného pohľadu už presne neviem ako by som seriál ohodnotil, no ako to už býva vtedy to bola absolútna paráda a zdá sa mi, že 4* možno nebudú až tak kompromisným a recesistickým riešením.(30.12.2008)

Pohádka mého dětství.Skřítek s červenými vlásky , který se neustále ztrácel , když přišel někdo cizí.Měl svojí postýlku , kde spinkal a pořád chtěl něco nového.Skřítek neposeda.Viděla jsem pouze v němčině.(10.12.2006)

Seriál môjho detstva. Pozerával som ho ešte na ORF. Je o šibalstvách malého škriatka Pumuckla, ktorý sa zabýva v dielni majstra Edera. Po počiatočných nezhodách sa skamarátia a spolu zažijú veľa dobrodružstiev. Škoda, že to nedávajú u nás s dabingom. Pre deti ako stvorené. 80/100(1.4.2014)

• - Až 100 maďarských animátorov a päť rokov bolo potrebných na dokončenie animácie všetkých 52 epizód. (misterz)