Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

movie

Film s naprosto nenormálním scénářem a úžasnou režii, kamerou a hudbou a po shlednutí s pocitem, jestli se na to mělo vůbec smysl koukat?(A jestli ano snad jedině kvůli té režii) ()

Marius

Po výtvarnej stránke absolútne úchvatná cesta do hlbín úchylovej duše. Z tohto hľadiska film, ktorý svojou bizarnosťou predbehol svoju dobu. K vyššiemu hodnoteniu mi však chýba hlbší príbeh a menej logických kixov v realite. Každopádne Jennifer, keď chce, tak vie hrať. 8/10 ()

Jossie

Vizuálně hodně zajímavé, námět originální, přesvědčivá atmosféra, slušné herecké výkony a velmi dobrá hudba Howarda Shoreho. Jen to asi od poloviny začalo být trochu zdlouhavé a ztrácelo to tempo. ()

H34D

Neskutečně plytká kriminálka s nudným jádrem, ale zajímavým obalem. "Komplikovanost" případu, charaktery, dialogy - skutečně slabota, Film však se svou bezdějovostí nákládá ještě vcelku obstojně, neboť to hlavní se odehrává ve fantazijním zvráceném světě - vrahově mysli. Zde už režisér neselhává tolik, jako při výstavbě kriminálního dramatu, ba naopak jeho vizuální choutky, práce s kamerou a barvami dokáží skutečně oslovit a připoutat pozornost. K prvotřídnímu hororu má sice atmosféra stále daleko, ovšem není to vůbec zlé psycho... 6/10 ()

xxmartinxx

Na Singhovy filmy koukám nechronologicky. První jsem viděl Válku bohů, pak Pád a nyní Celu. Jsem rád, že tomuhle vysoce nadprůměrnému režisérovi můžu dát "konečně" (i když vlastně za jeho debut) víc než průměrné hodnocení. Až (už) v Cele totiž jeho vizuální um získal nějaký smysl. ()

Skejpr

Vizuálně místy brilantní a co se násilí velmi nekompromisní snímek,k terý ale tráví v psychopatově mysli méně času, než by bývalo bylo záhodno. Přesto poctivé 4 hvězdy za některé geniální vizuální nápady (ten dlouhej závoj, nebo panenka Marie na konci) a za Vince Vaughna. A Jennifer Lopez hrát NEUMÍ... UMÍ se ale moc pěkně tvářit :) ()

Shit

Originální, dobrý prostředí a pár drsnejch scén + tady fakt krásná Jennifer Lopez, ale to je asi tak všechno co tenhle film nabízí, jinak působí díky pokaždý jinýmu snovýmu prostředí dost rozkouskovaně a rušivě, ale jinak atmosféru hodně slušná a někdy celkem slušně napínavý scény ()

flanker.27

Důkaz toho, že ani zručná režie, slušné výkony a zajímavá výprava nezachrání slaboduchý scénář. Přitom se z toho dalo vytřískat tolik. A J. Lo. není herečka. ()

gudaulin

Pro toho, kdo žádá od filmu výstřednost, vnější efekt a pouhé vybočení z hlavního proudu, může Cela představovat trefu do černého. Snové scény jsou vizuálně provokativní, sexuálně dráždivé a patřičně nápadité. Pro toho, kdo hledá po všech stránkách funkční, propracovaný snímek s kvalitním scénářem bude Cela pouhou ztrátou času. Především tu chybí strhující příběh ale i výrazný hrdina. Lopez nelze označit ani za průměrnou herečku a tak ve filmu nejlépe funguje tam, kde se o nic nesnaží a prostě je - s výrazným make-upem a extravagantními kostýmy. Tohle spojení filmového experimentu a kriminálního žánru se moc nepovedlo. Celkový dojem 40 %. ()

choze

Mlčení jehňátek na tripu. Pozoruhodný designový film, který mě bavil, ale nevím, co si z něj přesně vzít. ()

Dudek

Průměrný scénář, který zvedá zejména úžasná režie, hudba a herecké výkony. Přeji Tarsemovi, aby přístě dostal do rukou lepší materiál, neboť tenhle režisér toho ještě může hodně dokázat. [TOP 19/14 73%] ()

Psema

Vskutku bizarní podívanou nabídl Tarsen Singh a originalita se mu nedá upřít. Jen kdyby mohl pracovat s lepším příběhem, který by tak moc nekopíroval zaběhlá žánrová klišé o psychopatovi a federálním lovu na něj. Hlavní hvězdou je bezpochyby režisér, který brilantně kouzlí v psychedelickém duchu, do něhož přimíchává videoklipové prvky. Hezky se na to kouká, ale že bych si odnesl něco víc, to skutečně ne. A Jennifer Lopez hraje pořád stejně divně. ()

Hal_Moore

Možný vynikající zážitek kazí opravdu chabý scénář s nulovým stupňováním napětí a s téměř žádným posunem děje vpřed. Snímku nepomohl ani životní výkon Jennifer Lopez a ani Vince Vaughn tentokráte ve vážné roli. Velice originální vizuální stránka je doplněna stejně originálním hudebním doprovodem a tak se Cela stává jedním z nejoriginálnějších filmových zážitků tohoto milénia. Bizarní snové výjevy jako z děl H.R. Gigera a jemu podobných, skvěle zahraný psychopat v podání Vincenta D'Onofria (který zde tak trochu paroduje svou dřívější postavu z Mužů v černém), rozporcovaný kůň a naprosto fantastické kamerové přelety / průlety, to vše by na plné hodnocení stačilo, nebýt právě onoho teoreticky chybějícího scénáře. Promrhaný potenciál jak filmu, tak umu režiséra. ()

genetique

Asi najkrajší film, čo sa týka použitia farebných odtieňov, masiek a podobných zverín a efektov. Farbami to len tak hralo a bol úžas sa na to pozerať. Film mal pomerne kvalitný nápad a hercov, no to je všetko, čo môžem hodnotiť pozitívne. V závere, ako aj počas filmu chýbalo napätie a viac rozvitá zápletka v snovej časti, čo mi je ľúto, lebo to mohol byť super film. 60%. ()

Le_Chuck

Úžasné snové výlety do vrahovej mysli v prudkom kontraste s "hereckym" prejavom prdelatej Lopezky, ináč štandart s (ne)skutočne expresívnym vizuálom. Ak človeka abstrakno nechytí, tak u neho film nemá veľa šancí. Vo výsledku veľmi nevyrovnaný, ale určite za pozornosť stojaci triller. 70% ()

Radko

Nad štandardným detektívnym príbehom, o snahe zachrániť unesenú ženu, dominuje podmanivé vizuálne obžerstvo a wtf dialógy v snovom svete. Zopakovaniahodné dobrodružstvo. ()

Eddard

Povedená variace na Mlčení Jehňátek, využívající některých prvků z Matrixu... zní to šíleně ale funguje to na jedničku. Lopezová umí slušně hrát, ale aby to dokázala potřebuje dostat solidní roli jako třeba právě psycholožku z Cely. Marná sláva, Jodie Fosterová to není, ale rozhodně se na to dá dívat. Je to originální, mrazivé, nechutné a drží to pohormadě doboru režií. Jednoznačně dominantní je vizuální stránka snímku, na které se tvůrci opravdu vyřádili - on taky svět stvořený myslí šíleného sadistického vraha, trpícího příšernými komplexy z mládí, je místo, kam byste se určitě vydat nechtěli. Velice působivý film 80% ()