Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 106 min

Povedené sci-fi s téměř žádnými efekty. I tak se dá natočit film z budoucnosti. Docela zajímavý příběh o tom, že když si jde někdo odhodlaně za svým snem, tak udělá všechno a může mít nakonec i úspěch. Pro mě to ale určitě na plný počet není, to by mě musel příběh mnohem více chytit. Vlastně si po dvou týdnech jen ztěží vzpomenu, co přesně se tam stalo. Ale jinak dobré pokoukání, ale nic extra. 70%(31.8.2010)

Niccol posunul hranice žánru science fiction konečne trošku ďalej. Veľmi inteligentný snímok, na režisérsku premiéru až príliš prekvapivé obsadenie, ktoré sa ale skvelo odmenilo odvedenou prácou. Pomer napätia skvelo graduje až k samému záveru, veľa prekvapivých momentov a podarených zvratov pridáva na atraktivite. 85%.(6.6.2006)

Scénář: Andrew Niccol .. Možná, že se budu opakovat, ale guru filmové satiry mne ani potřetí (ze tří jeho filmů) nezklamal ba naopak, velmi příjemně překvapil. Tentokrát si vzal do parády DNA a genetické odlišnosti a vytvořil sofistikovanou komorní sci-fi o zapovězeném životě mezi gen-elitou - o zapovězeném snu, na který nelze za daných předpokladů dosáhnout .. ovšem to by musela jít zlomit lidská vůle a naděje. Krása! Atmosféra snímku je velmi prokreslená, režie nepoužívá rozmáchlých gest, vše je umírněné, zato intenzivnější, plné emocí, budované na dalším z propracovaných scénářů, jaké si Niccol sám píše. „Pohleď na Boží dílo! Kdo může narovnat, co on zkřivil?" Kazatel 7,13.(17.10.2006)

Sakra příjemné sci-fi, ve kterém mě především brala postava původního Jeroma, kterou zahrál Jude Law. Velká pochvala však samozřejmě patří i ústřední dvojici Hawke-Thurman, která je hlavním hybatelem děje. Pokud jste neviděli a jste fanouškem scifikce, klidně si tenhle snímek naservírujte v sobotu večer - a nebojte se do toho zatáhnout i přítelkyni. ;) PS: Vyhněte se českému dabingu!! Nedokonalí lidé vážně nebyli "invalidi". :D(4.5.2010)

Gattaca je zvláštní Sci-Fi film...má velice zajímavé výtvarné zpracování (takové futuretro), celkově stojí kdesi mezi komorním a velkostylovým vyprávěním. O čem? O lidské přirozenosti, ne z hlediska "quo vadis", ale čistě biologického...výsledkem snahy režiséra, výtvarníků, skladatele hudby Michela Nymana a hlavně skvělého tria Hawke - Thurmanová - Law je výborný film. Takový, který si rádi dáte do filmotéky, a čas od času se na něj znovu podíváte. 80%(27.11.2003)

• - Cca v 00:55:58 ve scéně na koncertě je záběr svrchu na pianistu sedícího u klavíru. Po své pravé ruce má velikou vázu s kyticí. Za pár sekund poté tam váza už není. (Pavlínka9)

• - Název je složen z písmen čtyř základních složek DNA - guanin, adenin, thymin a cytosin. (Tom Riddle)

• - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 1997 na Toronském IFF. (Varan)