Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 106 min

Ak si odmyslíme existenciu hitov Star Wars či Matrix existuje len pár sci-fi, ktoré sú zlomové. A podľa mňa tam okrem BLADE RUNNERA a či 12 OPÍC patrí aj Gattaca. Inokedy nevýrazný Ethan Hawke je tu zázračne živý, Uma je krásne chladná, ale nad všetkými poletuje fantastický výkon Juda Lawa. Film bez akcie je nuveriteľne napínavý a niečo také už asi tak skoro neuvidím...(18.10.2005)

Velice podařený příspěvek Andrewa Niccola do šuplíku inteligentních filmů vědecko-fantastického žánru. Kvalitní sci-fi s vynikajícím Ethanem Hawkem, neméně dobrým Jude Lawem a s nádhernou Umou Thurman v pozadí. Gattaca stojí rozhodně za zhlédnutí a stojí za to o ní popřemýšlet, protože i když ji nehodnotím maximálně - její myšlenka pětihvězdičková je.(30.10.2013)

Komorní...v každém druhém komentáři je toto slovo obsažené, někdy i víckrát. Proto se raději zaměřím na hudbu a tu budu vychvalovat...ale ted vážně. tento film je prostě vynikající a velmi originální. V nenásilné formě ukazuje to, co by se mohlo stát. Dál bych se jen opakovala v tom, co už někdo napsal. Aspon tedy dodám, že výborný je český dabing.(17.10.2008)

Sakra příjemné sci-fi, ve kterém mě především brala postava původního Jeroma, kterou zahrál Jude Law. Velká pochvala však samozřejmě patří i ústřední dvojici Hawke-Thurman, která je hlavním hybatelem děje. Pokud jste neviděli a jste fanouškem scifikce, klidně si tenhle snímek naservírujte v sobotu večer - a nebojte se do toho zatáhnout i přítelkyni. ;) PS: Vyhněte se českému dabingu!! Nedokonalí lidé vážně nebyli "invalidi". :D(4.5.2010)

Mrzí mě, že jsem film neviděl v době jeho vzniku...v dnešní době plné neskutečných digitálních efektů a všelijakých vymožeností byl pro mě tento film jaksi ... nechci říkat nudný, ale jiné slovo, které by aspoň trochu vystihovalo můj dojem, asi nenajdu...neříkám, že potřebuju v kadém filmu choreograficky vypiplané souboje, přestřelky a kamerové symfonie, ale tenhle sci-fi snímek mi nic nedal, pravděpodobně si na něj pozítří nevzpomenu a to je asi chyba...připomnělo mi to film Cifra...herecké výkony byly také dobré, budoucnost vykreslena patřičně chladně a strojově...ale oba filmy ve mně nevzbudily nic...ale možná jsem teď jenom nenašel tu správnou filmovou notu...(29.11.2006)

• - Postava Juda Lawa chce být nazývána svým prostředním jménem Eugene, což v řečtině znamená "dobře narozený" - a přesně to Eugene je. (Morien)

• - V dálce startující rakety jsou slyšet v reálném čase. Ve skutečnosti by došlo vlivem jejich vzdálenosti k časovému zpoždění. (Geriel)

• - Veřejná oznámení v budově Gattaca Corporation jsou v esperantu - umělém jazyce vynalezeném v 19. století. (Morien)