poster

Gattaca

 • USA

  Gattaca

 • Slovensko

  Gattaca

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Najvhodnejší ďalší let bude o 70 rokov. Bolo by dobré nepremeškať ho.“ Gattaca s nami hrá hru. Scenár je na prvý pohľad samé klišé. Blízka budúcnosť, veda ovplyvňujúca náš každodenný život, sex stratil zmysel, všetko priemerné musí prežívať v pozícii menejcenného. Nadradená časť spoločnosti „invalidných“ jedincov nezabíja, iba ich odsunula na okraj priepasti. O to je to mrazivejšie. Veľmi kvalitné sci-fi s nezameniteľnou, mimoriadne zvláštnou atmosférou, podmanivou vizuálnou stránkou a skvelým kastingom (Umu Thurman, ani Ethana Hawkea nejako extra nemusím, ale toto im sadlo). 70 %(23.10.2005)

 • ripo
  *****

  Sci-fi, ktoré si zamilujú i ženy, nakoľko sa tam nepoužívajú kvázivedecké pojmy typu : fázer, transmutácia, mimozemský život a pod. V sterilnej a takmer dokonalej spoločnosti niet miesta pre obyčajných ľudí. Ale aj títo majú svoje sny. Aj oni chú lietať do vesmíru. Ale ako, keď sú nedokonalí len tým, že boli privedený na svet tou najprirodzenejšou formou a bez genetických manipulácií ? Výborné výkony Ethana Hawkeho, Umy Thurman a Juda Lawa na pozadí krásnych záberov kamery a hudby akoby ušitej priamo na telo k nim.(25.10.2003)

 • gudaulin
  *****

  Gattaca je doslova ztělesněním žánrové podstaty sci-fi a jde v každém ohledu o vysoce nadstandardní snímek, kde jsou skvěle sladěny a vyváženy všechny ingredience, ze kterých se skládá dobré umělecké dílo. Nápaditý scénář využívající nejnovějších vědeckých objevů a domýšlející, kam tyto poznatky a nové technologie můžou společnost dovést. Citlivá, vysoce profesionální režie, která bez laciných efektů dokáže vyvolat silné emoce, herecké obsazení, které nemá žádné viditelné slabiny a přináší spoustu skvělých hereckých výkonů. Gattaca už je ve skutečnosti tady, jen si to ještě plně neuvědomujeme, ale za nějakých dvacet let budeme v plné míře čelit tomu, co je v Gattace zobrazeno. Celkový dojem: 100 %. Je až s podivem, s jak malým rozpočtem mohl vzniknout tak výjimečný film.(13.6.2006)

 • Jacinda
  *****

  Komorní...v každém druhém komentáři je toto slovo obsažené, někdy i víckrát. Proto se raději zaměřím na hudbu a tu budu vychvalovat...ale ted vážně. tento film je prostě vynikající a velmi originální. V nenásilné formě ukazuje to, co by se mohlo stát. Dál bych se jen opakovala v tom, co už někdo napsal. Aspon tedy dodám, že výborný je český dabing.(17.10.2008)

 • Renton
  *****

  Scénář: Andrew Niccol .. Možná, že se budu opakovat, ale guru filmové satiry mne ani potřetí (ze tří jeho filmů) nezklamal ba naopak, velmi příjemně překvapil. Tentokrát si vzal do parády DNA a genetické odlišnosti a vytvořil sofistikovanou komorní sci-fi o zapovězeném životě mezi gen-elitou - o zapovězeném snu, na který nelze za daných předpokladů dosáhnout .. ovšem to by musela jít zlomit lidská vůle a naděje. Krása! Atmosféra snímku je velmi prokreslená, režie nepoužívá rozmáchlých gest, vše je umírněné, zato intenzivnější, plné emocí, budované na dalším z propracovaných scénářů, jaké si Niccol sám píše. „Pohleď na Boží dílo! Kdo může narovnat, co on zkřivil?" Kazatel 7,13.(17.10.2006)

 • - Během celého filmu brázdí ulice auta budoucnosti, která jsou poháněná elektrickou energií. Na jednom záběru dokonce hlavní hrdina připojuje svůj vůz po zaparkovaní na nabíječku. Avšak každé auto má v zadní části výfuk, který je při tomto systému pohonu zbytečný. (Geriel)

 • - Natáčelo se od 22. dubna do 16. července 1996 v Kalifornii. (Varan)

 • - Uma Thurman a Ethan Hawke spolu během natáčení začali chodit a 1. 5. 1998 se vzali. Rozvod následoval po šesti letech a dvou dětech. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace