Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

bono22vox

Rozhodně lepší než jednička, zde se frantíci vyřádili jako nikdy předtím. Takové francouzské Žhavé výstřely. Nezapomenutelné scénky a hlášky... nejlepší díl celé série... ()

rublik05

Druhý Asterix a Obelix je opět sázka na jistotu. Perfektní komedie s přímo skvostným obsazením a absolutně bezkonkurenčními dialogy, kdy díky bravurně zvládnutému dabingu vyzní naprosto dokonale veškeré fóry a gagy, z nichž jsou některé hlášky dnes již legendární záležitosti. Příběh je plný komických situací, vtipných narážek, dočkáme se ale i několika zajímavých situací a zvratů. Humorem je snímek od začátku do konce napěchován k prasknutí, samotní herci podávají výborné výkony. Líbili se mi nádherné exteriéry, úchvatná výprava a oceňuji kvalitně a smysluplně napsaný scénář. Třešničkou na dortu je nádherná Monica Bellucci v roli Kleopatry. Filmu nemám prakticky co vytknout, opět jednoduchá, svěží a dost šílená komedie, která neuvěřitelně pobaví, i když se samozřejmě nejedná o žádný vrchol světové kinematografie. Ovšem v daném žánru nadstandardní záležitost a zároveň můj nejoblíbenější díl z celé série o našich galských hrdinech. 8/10. ()

Dexx

Příjemně oddechová totální ujetost. Není to normální film, spíš dílo zhuleného štábu, jenž ve své snaze dobře se bavit utratil hodně peněz a vytvořil přitom někdy až montypythonovské filmové situace. ()

mistvan

Nakonec se tam navzdory mému očekávání vtrousilo několik dobrých vtípků a byla to i větší uléťárna než předchozí díl, takže ty tři tomu dám. ()

Nixon

Sice dávám průměr, ale abych řekl pravdu... okolo mojeho desátého roku jsem to viděl asi čtyřikrát a pokaždé jsem se královsky bavil. Jasně, má to atmosféru pitomých parodií, je to naprosto blbučké a má to zepár trapnějších fórků a hluché místa. Ale taky to má příjemné postavy, zástup dost vydařených gagů a vůbec. Mám pro to slabost a baví mě to a to je hlavní. 65% ()

-henry-

Vypadá to, že tenhle díl zůstane jako jediný, co opravdu ctí vtipnou absurdnost animované (ne kreslene) verze, ba, dokonce ji i z mého hlediska předčí (svou ještě větší, ale dotaženou vyhroceností). ()

Edit13

U Mise Kleopatra musí divák vypustit představu, že se kouká na Asterixe a Obelixe, pak se bude bavit. Poprvé, když jsem film viděla, byla jsem z něho hrozně zklamaná. Po opakovaném shlédnutí jsem začala vnímat paroditické narážky na ostatní filmy a všímat si věcí, které mi předtím unikly. Po druhé jsem se už výborně bavila, ale bohužel toto má s původním Asterixem pramálo společného. ()

JohnZ87

Narozdíl od vynikající jedničky zde došlo k velkému posunu směrem k parodii. A všeho moc škodí. Naproti tomu je dvojka výpravnější, pestřješí a i maskéři ve dvojce odvedli lepší práci, než v případě předchozího dílu. Nicméně je to jen pozlátko na povrchu, které se snaží marně zakrýt slabší děj. ()

vetsinezobri

Jedinečná záležitost. Chabat zde použil svůj osobitý humor, ale udržel ho v mezích narozdíl od Rrrrr! Jakmile se člověk pustí do citování hlášek, může z toho být pěkně dlouhý večer. Komolení jmen nebylo nikdy dokonalejší a Monice Bellucci to nikde neslušelo víc... ()

kyLuke

Když jsem to viděl poprvé, hrozně mě to bavilo a teď po letech utvrzuji, že jde o skvělou zábavu. Naprosto ujeté, ale asi právě to série s Asterixem potřebovala. Řekl bych, že ještě o třídu lepší, než chvílemi trošičku skřípavá jednička a o mnoho lepší, než další dvě pokračování. Prostě a jednoduše jsem se takhle už u nějaké komiksové adaptace dlouho nezasmál. ()

Uesbe

ako malému (no školopovinnému) decku sa mi to ohromne lúbilo aj s narážkou na SW......vtedy to bolo pre slovenských nerdov také sci-fi obrodenie...začali sa točiť komixovky, na ktoré ma museli brávať rodičia do kina......ak to bolo prístupné.......až sa mi slza tisne od nostalgie......späť k téme......pri Asterixovi a Obelixovi mi začalo dochádzať, že skvelé filmy sa točia nielen v USA ()

vZeč

Úchylárna, typický frantíkovský stupidní humor a dohromady zábavná blbost, která baví svou upřímnou blbostí ()

megan017

Alain Chabat prostě ví, jak udělat srandu. U tohoto jsem se řehtala, že mi uši zaléhaly. Není to klasický A&B, ale má to grády a neodolatelný styl, tady je zábava zaručena.:D ()

Scraffy

O menej zábavnejší a o to viac uletený ako prvý diel. Niektoré scény tu sú už cez čiaru, ako je napríklad súboj vo vzduchu, ale ako celok je film dobrý. ()

hazdrova

Je to taká dokonalá hlúposť, skvelá kombinácia humoru a perfektného obsadenia. Pre mňa kultová rozprávka, ktorú budem pozerať so svojimi deťmi a potajomky si ju púšťať aj sama. 5* ()

Jan.Cada1

Dle mého názoru nejlepší Asterix a Obelix film. Ve filmu jsou tak dobré hlášky, že se některé přenesly i do real života. Odbočka k langustám, jde to, jde to Imhotep, oni snědli mněhně? nebo když zbyde, přines zpátky drobné, to jsou vždycky části, co mě dostanou. Jasných 5*. ()

Hydr0gen

Eh? Přišlo mi to celé takové rozpačité... Jako kdybych si sednul s kamarádem a vtipkovali jsme o každé kravině a dobře se bavili, pak by jsme to hodili na papír a očekávali, že ostatní se budou bavit úplně stejně. Čili občas je to opravdu nářez, ale častěji je to spíš takové udivěné "cože?"... ()