Matka (Nia Long) mladé June (Storm Reid) zmizí na dovolené v Kolumbii se svým novým přítelem. Když dcera začne po nezvěstné matce pátrat, svazuje jí ruce nejen úřednická byrokracie, ale i vzdálenost tisíce kilometrů. Zatímco June zůstává v Los Angeles, využívá při hledání stop nejmodernější technologie, aby se ji pokusila najít dřív než bude příliš pozdě. Čím více proniká do světa digitální detekce, dostává se jí více otázek než odpovědí... A když June odhalí tajemství o své matce, zjistí, že ji vlastně vůbec neznala. (Falcon)

campix

Velmi podobné schéma jako prvotina. Missing je thriller odehrávající se na obrazovkách všemožných zařízení. Oproti Searching je to tady dotažené do ještě větší míry a jestli si vybavuji, tak tam není jediný záběr mimo obrazovky zařízení a to je možná trošku škoda. Searching se mi v tomto ohledu zdálo o trošku více vyváženější. Jak zpracováním, tak i zápletkou, protože ta mi přišla už příliš překombinovaná. Twist střídá twist a všechno se na sebe vrství. Neříkám, že ne překvapivě, ale trošku se vytrácí síla konce. Dobré desktopové drama. Poprvé se jim to ale dle mého povedlo více. ()

PavelVanekArt

Tyhle cyber blbosti mám rád, buhužel vždy se to ke konci začne lámat do scénáristického podprůměru, detektivní kyberpátrání skončí a nastupuje hloupá akce s dramatem. Stejně je to tomu i zde. Nic, na co bych si z pár dní vzpomněl. 3* a.k.a 55% ()

Juto

Obdivujem, čo sa tu s filmom snažia urobiť, ale celé mi to príde skôr ako veľmi dlhé video z TikToku než ako film. Snažia sa vás vtiahnuť krátkymi dávkami pútavého obsahu, pričom v skutočnosti všetko pôsobí plocho a nikdy nezasiahnu moje emócie. Na postavách mi vôbec nezáležalo, čo nie je dobré. Po hereckej stránke je to veľmi slabé. Dej je až moc nepravdepodobný. 5,5/10 ()

kocik1

Odsýpá to, je to svěží a moderní, ale v závěru překombinované, až nesmyslné. Prostě zápletka měla stát nohama více na zemi, což teda spíš poletovala v říši fantazie. ()

UhLee

(8,5/10). Po předchozím projektu Searching jsem ani nedoufal, že jeho volné pokračování s názvem Missing ještě posune, už tak vysoko nastavenou laťku. Upřímně, kdybych měl vybrat, který snímek z této dvojice se mi líbil více, tak to momentálně asi nezvládnu protože ve mně převládají dozvuky Missing. Tento nový subžánr, který se celý odehrává na obrazovkách digitálních technologií našel malou skulinku v kinematografii a přinesl nám něco originálního a nevídaného. V jádru se jedná o klasický thriller, ale je to zaobaleno v naprosto podmanivém kabátu, který vás od prvních minut zaháčkuje a nepustí vás ze svých digitálních spárů. Tento typ filmů je hrozně náchylný na scénář, protože se to může v jednom okamžiku celé sesypat. Missing tento aspekt zvládá bravurně tím, že postupně divákovi dávkuje drobečky v podobě střípků informací. Z odkrývání tajemství se stane závislost a stopy se stávají drogou, po které divák bezmezně lační. Vtipné narážky na dnešní společnost bylo jakýmsi kořením, které dochutilo tento výborný pokrm. Jediné menší mínus vidím ve finále, které se trochu vymyká nastavené filozofii filmu. Celou dobu si tvůrci hrají na svém skromném písečku, tak nevidím důvod aby se z filmu dělali nějaký velkolepý thriller. I přes malinké škobrtnutí v závěru jsem celou dobu doslova visel na obrazovce a pumpoval do sebe tento jedinečný zážitek. Tohle byl rozhodně jeden z milníků v tomto "Computer screen thrilleru", který se stává nečekaným překvapením filmového roku. ()

Lachtaan

Už Searching před lety hodně překvapilo a oznámení o podobném kousku jsem bral na velkou váhu, jelikož mi tohle experimentální vyprávění skrze obrazovky nejrůznějších elektronických zařízení ohromně baví. Missing nastavuje novou laťku skrze pokrok technologií a nových aplikací a minimálně mě překvapuje skoro každým coulem. Sice závěr trochu trpí “Torenovým syndromem” (geeci pochopí), pro tu předchozí velmi slušnou gradaci ale můžu stále s radostí prohlásit, že jsem v Nezvěstné shledal jeden z nejlepších filmů roku. [viděno v ORYX ONE 27.8.2023] ()

oveckaoa

Určitě lepší než posledně  Pátrání (2018) na . které to na začátku i odkazuje má to lepší děj , herce a je to napínavější bohužel konec se zde opět nepodařil. Matka má nového přítele a ten ji pozve do Kolumbie na dovolenou dcera je doma  a má pro ně v pondělí dojet na letiště tak tam dojede a oni nikde. Tak jich hledá mezitím zjistíme , že její přítel je divný (nebudu více spoilerovat) její matka je divná (nebudu více spoilerovat) a vše směřuje k překvapivému konci.  Bohužel ten je ještě blbější než v pátrání jelikož pokud má někdo chytrou aplikaci na vše a ten její únosce to nedokáže zničit tak je idiot . 80 procent ()

Johnny.ARN

Keď ste videli Pátraní, toto je rovnaký štýl, ale príbeh opäť o niečo posunutý. Skvelo to graduje, jablčková rodinka odprezentovaná na maximum, nemá to hluché miesta a nepustí vás to. Silné 4 z 5 ()

bizz_mjc

Možná trošku nadstřeluju, ale tempo makalo a film obecně měl spád, navíc tvůrci do příběhu dokazali zasadit i několik dějových překvapení. ()

stitch7

/// To jsem si zase vybral thriller jen na základě červených čísel... Vědět, že budu dvě hodiny čučet na obrazovku počítače, vykašlu se na to. Jenže tohle je vlastně to jediné, čím je film zajímavý, protože kdyby byl natočený klasicky, nikoho by nezajímal. Zbytečně roztahané s nevysvětlenými momenty (sňatek na mostě), a děravé. Tlapky pryč! ()

jefff

Film stojí na zvolené formě a na zápletce. Forma je stále inovativní, ale jelikož mi je tenhle sdílený svět odpudivý, úplně mě to nezaujalo a spíš vnitřně rozčilovalo - ale to je hodně subjektivní pohled. Zápletka byla slušná a potěší zvraty i vyhrocené finále. Ale první půlka je trochu moc rozplizlá a moc se nikam divák neposouvá. A Storm to sice hraje autenticky, ale pořád hraje docela nesympatickou teenagerku, která svůj život tráví virtuálně. Dobrý film a lepší pro ty, kterým výše uvedené tolik nevadí. ()

coscarelli

O5 nezvestná, online pátračka, kombinovka ale už nespoľahlivá, lebo človek to už pozná, vie ktorá bije, kam sa zosúva, a kto a prečo . Hnusne napísané: lacno bolo psychicky i fyzicky. Pôvodnú mašinu je už ťažšie nakopnúť, ale nižšie sa nemôžem spustiť, keďže strihovo som sa nenudil. ()

borec999

Porovnateľná kvalita ako Pátranie. Rovnaký produkčný tím dodal ďalšiu trilerovú lahôdku, kde dej sledujeme výhradne len cez obrazovky technologických zariadení a osobne si myslím, že z danej formy už nikto o moc viac nevyťaží. Je to nápadité, dobre vymyslené a plné nečakaných zvratov, bez problémov odohraté, v rámci možnosti ako tak logické (a teda i jemne pritiahnuté za vlasy). Technicky muselo dať tvorcom neuveriteľné množstvo práce (kamera, strih, zoomy atď) aby film vyzeral tak ako vyzerá a aby takáto forma rozprávania bola pre diváka plynulá a zrozumiteľná. Oceňujem tiež i maličkosti typu testy robotov captcha, či spôsoby skúšania hesiel, v ktorých sa každý podľa mňa nájde. Z môjho pohľadu nemám čo vytknúť, veľmi ma to bavilo a aj keď to oproti Pátraniu nie je extra odlišné, tak som sa znova bavil kráľovsky. PS: napadla mi pomerne vtipná predstava toho, čo by z filmu vyrozumela generácia starších ľudí neznalých toho, čo robia jednotlivé aplikácie a ako fungujú moderné technológie. Zrejme absolútne nič :D 5* a 95% ()

666Carnage

Už předchozí snímek mě bavila a tenhle si nevedl o moc hůře. Docela zajímavý zvrat a styl jakým je to natočený je svým způsobem originální. Jednou za čas se na film tohle typu rád podívám, pokud si udrží úroveň. 80% ()

Wally

Zvláštně udělaný, ale dobrý film 😆 Jako celou dobu děj sledujete prostřednictvím displeje počítače... A přesto je to fajn a dává to smysl. Jen musíte být rychlí a stíhat všechny ty 'bubliny' , co v průběhu vyskakují na obrazovce... Dobře vypointované 👌 ()