Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

bourec

Rupert Everett a Colin Firth=skvělá ústřední dvojice tohodle velmi povedeného dílka.Ne vždy se tvůrcům těhle kostýmních historických filmů z 19.století povede do filmu naroubovat tolik humuru a zábavy najednou.O.Parkera a jeho filmy nemusím,ale tento se mu povedl.70%. ()

Tomik12345

Dámy a pánové tohle bylo báječné...prostě tak krásně lehkou komedii, plnou parádní hudby a naprosto excelentních dialogů a přímo úžasného anglického humoru, jsem už hodně dlouho neviděl... :-) ()

Elyssea

O fous horší než Ideální manžel. Ale když já mám pro tyhle komedie slabost. Navíc se zde sešlo velmi pěkné obsazení a na anglický akcent já slyším. ()

ProNotor

Bohužel mě snímek ani trochu nenadchl, čekal jsem více humorných scén, namísto toho na můj vkus až moc dlouhé dialogy, ve kterých jsem neshledal skoro nic zábavného, mírně absurdno až trapno, ale každý má jiný vkus. Tento film mě bohužel neoslovil a to mám Oscara Wilda celkem v oblibě, divadelní hru jsem neviděl, předlohu nečetl, ale myslím, že by mě asi zaujala více než film. ()

zuzinka2

Povedená adaptace skvělé hry Oscara Wilde (tudíž můžeme počítat s brilantními dialogy) s vynikajícími převážně anglickými herci, kde vyniká skvělá Judi Dench. Představy mladé Cecily měně vůvec nevadily, naopak zdůraznily její naivitu. 85% ()

Sammya

Fantastická adaptace naproto brilantního literárního díla, nebo spíš bych měla říct filmové zpracování divadelní hry. Zachovalo si to přesně ten typ humoru, který já na Wildeovi tak miluju, a to, co si tam tvůrci přidali, tomu nijak neuškodilo. Herci v hlavních rolích jsou brilantní, nevím, jestli u mě vede Colin nebo Rupert, zbožňuju tu oba. Judi Dench v roli, která jí jde nejlépe. Must see prto každého milovníka britských konverzačních komedií. ()

Juto

Dôležité na filme je to, že všetko závisí od hercov a na ich výkon, štýl a film Olivera Parkera je dobre obsadený. 5/10 ()

WolfR

Fajn konverzační komedie, která je spíše stavěná divadlo, ale vyobrazení těch příjemných nedorozumění na plátně nebylo zlé, obzvlášte když Filipa hrál Colin Firth, 4 hvězdy. ()

campix

Jedna z nejvíce britských věcí, které jsem měl tu možnost vidět v poslední době. Kvalitní předloha z pera Oscara Wilda dává velký prostor skvělému hereckému obsazení, aby se náležitě vyřádili. Velmi svižné a velmi zábavné. Bez hluchých míst. Kvalitní a zajímavá britský romantické komedie točící se kolem vztahů vyšších vrstev Británie devatenáctého století. ()

Radiq

Nevím, nějak mě to nebralo. To, že to napsal Wilde, muselo být možná kdysi skvělé, protože to asi bylo originální a zábavné. Ale mě bylo celkem jasné, o co tam půjde a taky nakonec šlo. Dialogy byly sice poměrně zdravé a někdy i zábavné, ale po skončení jsem z toho stejně měl takovej pocit, že jsem se na to raději ani neměl dívat a rači jít spát. ()

Splasher

Slušně zpracovaná veselohra jednoho z největších provokatérů v Anglii 19. století. Čeština konečně dokázala porazit angličtinu (being Earnest / being Ernest - mít(i) Filipa / mít(i) Filipa) a přispěla k samotné humornosti příběhu. ()

otík

Plejáda hereckých hvězd se představila ve zfilmovaném díle Oscara Wilda a určitě nezklamala. Film je příjemným potěšením a radostným vánkem do stojatých vod zfilmovaných knih. Přesto mně osobně asi příliš k srdci nepřiroste pro svou jednoduchost a průhlednost. To ale nic nemění na tom, že Everett i Firth spolu s dalšími herci podávají výborné a oku lahodící výkony. Hudba: Charlie Mole ()

vesper001

Osvěžující záležitost, za kterou by byl i starý mrtvý klasik v hrobě jen rád. Bavil mě strýček „taškář“ Colin Firth i propracované fantazie porcelánové Reese Witherspoon, ovšem mé srdce si nezískal ani jeden Filip, ale teta Augusta. Především pak její vytříbené chování, komunikační dovednosti a pohovory s dceřinými nápadníky, proti nimž musí být takový nábor k MI6 sladký jako tea at five. :) ()

andrii

Naladit se na klam. Vykouzlit iluzi toho jména, a pak jí dostát v realitě, skutečností vztahů, v níž figuruje ona původní, prve zamýšlená pointa. To je  vskutku ta pravá, přesvědčivá filipika valčíku slov a činů Prášilových gentlemanů, výmluvného Amorova melodika. ()

hans500

Skvělá komedie, výborné hlášky. Velmi dobré obsazení (kromě Reese Witherspoon a Judi Dench pro mě neznámí herci), Rupert Everett a Colin Firth jsou perfektní. Režie vynikající. ()

filmmovier

Geniální. Skvostné. Britské. Britsky krásné. Geniální předloha, prvotřídní famózní obsazení, - Firth a Everett si to fakt neskutečně užívají, ale famózní jsou samozřejmě naprosto všichni - sympatická stopáž, navíc je to dobové, tudíž klasické. Brilantní film a definice komedie. Krása. Nejlepší Wilde. 100%. Filip se neomrzí ani při dalších reprízách. Závěrečné titulky rozhodně nevypínejte, jinak o dost přijdete. ()

July

Výborný film podle výborné předlohy - co víc dodat? (Snad jen to, že Lady Come Down je skvělá písnička a Firth i Everett by jako zpěváci obstáli.) P.S.: Kdo by občas nestál o to, pořídit si taky nějakého "Bunburyho" :-)? ()

Zdeňka

Miluji starou Anglie, je to místo a doba, do které bych se chtěla na chvíli podívat. A prostřednictvím britských filmů se mi mé přání aspoň na chvíli vždy splní. ()

Pavlínka9

Pro mě klasická anglická podívaná, kterou můžu vidět kdykoliv, jelikož obsahuje pro mě všechno dokonalé - vynikající herce, skvělé anglické prostředí, vtipnou zápletku, vynikající herecké výkony a kouzelnou Reese Witherspooon, která tomu všemu nasadila korunu :) Ať už byl před natáčením či při natáčení mezi Firthem a Everettem jakýkoliv vztah - mě to přišlo dokonalé a jako bratři na mě působili od první minuty :) Dramatické vstupy a pohledy Judi Dench - to byla pouze třešnička na dortu ;) ()