Možná přijde i kouzelník

Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

BlueNeon81

Kúzelníka som sa síce nedočkal, po revolúcii bola relácia na odstrel (aspoň stihli sparodovať ponovembrové udalosti), hudobné vsuvky a balet ČST ako doplnená vata, ale inak legenda televíznej tvorby, z ktorej úryvky sa z času na čas na dnešných televíznych obrazovkách objavia. A podľa mňa to bola vcelku dynamická alternatíva k Televarieté, ktoré ma ako malého moc nebavilo. ()

Aidina

Olda Kaiser + Jirka Lábus + Jirka Korn + Jaruška Hanušová = originální a nenapodobitelný humor - "Těžký týden referenta Kubrta". A hlavně geniální mystifikace - "dvojník M. Kopeckého pan Bílek". Zamáčknu slzu, když vidím některé ty dnešní rádoby vtipné zábavy. Tak na kouzelníka opravdu nemají. ()

Tsuki003

Na tohle se pamatuju jako prcek. V době vzniku jsem to ještě sledovat ani nemohla, ale i tak celkem dobře chápu, jaký kus práce tady tvůrci udělali, aby některé ty věci protlačili cenzurou - jisté narážky jsou jasné jako facka. Možná i proto byl Kouzelník tak oblíbený, ale nejvíc určitě pro svojí zábavnost. O scénkách snad ani nemusím hovořit, většina z nich už je legendární a připomínají se vlevo vpravo. Ale taky ty songy, jak originálně vtipně je dovedli ztvárnit, aby se lidi u toho nenudili - klasických, jen na playback odzpívaných, je tam minimum. Bylo zajímavý se kouknout na začínající (nebo alespoň výrazně mladší) zpěváky a herce, třeba taková Lucie Bílá nebo Světlana Nálepková. Nudila jsem se spíš jenom vyjímečně (hlavně u zpívajícího Korna :D). Největším překvapením pro mě byl fakt, že teprve po zhlédnutí všech sedmnácti dílů jsem konečně rozluštila onu záhadu, která mě jako dítě pořád tak trápila - přijde někdy ten kouzelník? :) ()

heavy

Scénky Kaisera s Lábusem a Wimmera s Černochem patří do totalitního zlatého fondu české filmové zábavy. ()

daleba

I dnes pořád skvělé... Odlišný koncept Kouzelníka, než v ostatních podobných pořadech, je to pravé ořechové! Některé scénky jsou nezapomenutelné! ()

Kontryhelka

Báječný pořad československé televize na který jsme se vždycky všichni doma těšili.Spousta herců a zpěváků,podařené dialogy a vynikající scénky z našeho táborského divadla. Kvalitní nekomerční zábava,která toho hodně nabídla. ()

Igy007

Další z opakovaně máčených pytlíků podřadného čaje. Ubohé TV to pořád dál cpou do vysílání. Když dnes tu trapnost vidím, už vůbec nechápu, jak se mi to mohlo v dětství líbit ... ty scénky, ta vystoupení kvílejících "umělců" ... ()

Salvator

Jen málo lidí v době vysílání "Kouzelníka" neusedalo k televizi. Mnohé scénky, jako například Těžký týden referenta Kubrta, se staly vpravdě legendárními. ()

Xylobalsam

Hodne nezapomenutelnych scenek Kaisera a Labuse (gumicky, dejepis, to je upne nomani, Udo atd.). Proti hovori nevyrovnanost jednotlivych dilu. ()

J. K. Lister

Ačkoliv jsem tento pořad viděl jako malý kluk, nejvíc mne pobavili již zmínění tři komici svými humornými vystoupeními, vtipnými hláškami (odjakživa miluju nezapomenutelné hlášky), písničkami a kreativními kousky některých zpěváků a zpěvaček. Opravdu nezapomenutelný zábavný pořad, z něhož to nejlepší najdete na nejrůznějších DVD anebo jiných pořadech uvádějící Česká televize. ()

wewrka

Řvali jsme smíchy a nebylo to vulgární ani zbytečně sprostý, spousta zlidovělých hlášek (Uďa, Ty už máš chlapče vlastní názor ! ..........) V době vzniku naprostá bomba (kam se hrabal ajn kesl buntes :-) ) ()

Alvin

Viděno optikou dítěte vyrůstajícího na sklonku socialismu, tohle byl nejvíc nejlepší pořad, na který se čekalo vždycky dlouhé měsíce a celá rodina usedla k televizi v očekávání toho nejlepšího cenzurovaného humoru. Nejvíc ceněné byly obvykle scénky tria Kaiser-Lábus-Korn, ale i ten Wimmer s Černochem byli fajn. Jen občas tam pronikli méně zábavní soudruzi, ale ve srovnání s polistopadovými rozřechtávači masové zábavy typu Petr Tumorný Novotný, je "MPi Kouzelník" ještě nezapomenutelná perla televizní zábavy. ()

pájap

Čtu tak zdejší hodnocení a nestačím se divit.Skoro každému vadily ty dobové písničky.Uvedomte si , mladíci, kteří tu dobu nepamatujete,že takové komentáře budete číst jednou na písničky, které poslouchate dnes.... ()