Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

ranp

Když vezmu v úvahu, že takhle nějak to fakt bylo, že se to prostě stalo, tak je to drsný. Dnes ve světě moderních komunikačních technologií by už k tomuto asi nedošlo, ale tehdy byl rok 1972. Jeden z filmů, při kterém mi běhalo mražení po zádech. Všem, co neviděli, doporučuji! ()

lskala

Skvělé drama o lidské síle a touze přežít. Několik velmi silných scén jen umocňuje ponurou atmosféru filmu, který je inspirován skutečnou událostí. Kanibalismus by v té situaci zvažoval každý, ale rozhodnout se ... 70% - 4**** ()

The Viper

Chyběly mi hlubší charaktery a ty neustálé kecy o bohu....ty mě vadily. Jinak je to pěkně realisticky natočené, závěr působivý a mladý Hawke ošklivý. ()

coscarelli

Fajne "motivacny" zamrzak, ktory smrdel televizkou, ale neznamena ze nezaautentizoval. Cas od casu mi prislo ze Frank nevedel co toci, nevedel sa kam pohnut alebo co skor ukazat, tak vsetky aspekty zamiesal v mixeri, zatriasol a napriek tomu to funguje az para ide z ust. aj vdaka skvelym hercom , skvele vybudovanym drama-situaciam atmosfere, pocite beznadeje a milovanej prírode. No co, i tak je to paradna sankovacka, ktora sice nedokaze vyhodit zo sani, ale ponecha skvely pocit. ()

Luciášek

K tomuhle filmu si vždycky vezmu dvě deky a horký čaj...Velmi sugestivní a citlivý pohled na realitu boje o přežití, kdy přestávají platit obecně zaběhnutá pravidla a ta naše rádoby morálka jde stranou.Protože jen tak se dá přežít. ()

bari68

Skvelé.Viem, že mám hodnotiť film ako celok, ako bol nakrúteny a pod., ale osudy ľudí ,ktorý bojujú o prežitie všetkými možnými sposobmi sa nedá len tak nepovšimnút. Po stránke režisérskej , sú to asi ,,len,, 4* , pretože z tak skvelého námetu sa dalo vytrieskať viac. Aj tak , ale veľmi slušných 80%. ()

Kracken

Film o kterém jsem slyšel už před léty že je plný šokujících scén, že je podle skutečné události a podobně, mě nakonec až tak šokující nepřišel. Zřejmě to bude tím odstupem času. Dnes se podobné filmy točí mnohem naturalističtěji a intenzivněji, tak aby člověka co nejvíc šokovaly. Přesto jsem šokován byl ale hlavně tím co všechno člověk vydrží a dokáže aby přežil. ()

Ivusha

Kdysi dávno (ve věku, kdy jsem to ještě vidět neměla) jsem to zhlédla v televizi. Dodnes si pamatuju scény pojídání masa, které ve mně zanechaly nesmazatelnou stopu. O to víc mě překvapilo, že při opětovném dívání se jsem si říkala, jak je vtipné porcování pečeného kuřete. Ale tak to je jen taková perlička, jinak je to skvělý film... a představa, že bych tam s nima byla, je příšerná. ()

666Carnage

Drsné podmínky pro přežití a bez jakýchkoliv zásob. Změny lidí ve zvířata kvůli přežití. Vydržet víc jak 70 dní v Andách to už chce skill. Povedený film a dobrý boj o přežití. 70% ()

Zagros

Cestování, letadlo, havárie, ztroskotání, zranění, mráz, sníh, odloučení, hlad, smrt, beznaděj, mrtvoly, přežití, kanibalismus? Jasné myšlenky a asociace, které vás dovedou k nevyhnutelnému rozhodnutí... kanibalismus, nebo smrt. Nemá cenu říkat, kterou možnost bychom si zvolili my sami, pokud se nikdy do stejné situace nedostaneme, ale přemýšlet o tom můžeme a u filmu Přežít rozhodně budete. Dobře natočený starší film (1993) na motivy skutečné události, který netlačí na pilu a přesto dokáže vybudovat silnou atmosféru a zaslouží si silné tři hvězdy. ()

wosho

Myslím,že z tak silného příběhu by šlo vytěžit mnohem víc!Film sice mě dokázal chytit,ale né jako část rozhovoru od jednoho přeživšého,který v krátkých větách řekl víc než 127 filmových minut. ()

vorenus

Když si člověk pomyslí,že se to opravdu stalo,tak z toho až mrazí v zádech.Po takových filmech si člověk hned váží života.Výborně natočený film. ()

Burdock

Opravdu působivé. Nerovný boj lidiček uprostřed hor s krutým prostředím a jejich snaha se hlavně co nejdéle udržet na živu. Dobře ukazuje, že někteří lidé jsou silnější než jiní a jsou schopní něco dokázat a ostatní vysekat z průseru; ať už tím, že jim vysvětlí, proč sníst mrtvé kamarády, nebo dojdou pro pomoc.. ()

Slimak

Památný snímek o lidské odvaze,naději,síle a vytrvalosti které osamocené jedince v tísni provázejí a podporují v jejich snaze PŘEŽÍT...scény jako pojídání masa svých mrtvých přátel vyvolávájí v člověku otázky jak by se zachoval on sám.A tak je to po vetšinu filmu a funguje to už jenom proto že jeho příběh není vymyšlený...skutečnost je děsivější nežli představivost... ()

cab

Ztroskotani letadla v Andach, kde vetsinu posadky tvori ragbyovy tym bylo natoceno podle skutecne udalosti a je opravdu nezapomenutelnym prurezem udalosti, ktrere trvaly mnoho tydnu a i po tak dlouhe dobe se diky odvaze a hrdinstvi dvou kluku podarilo zachranit nemyslitelne vysoky pocet pasazeru. Pro preziti clovek zajde za hranice svych predstav a moznosti i za cenu kanibalismu. 90% ()

Holina

Tak u tohoto filmu jsem zažíval podivné pocity, dávám rozpačité 3***, protože opravdu nevím, kolik bych měl dát ()