GMVajgl

Tenhle film má naprosto vynikající námět, který se stal mémem. Bohužel je zpracován trochu béčkově. Postavy se nechovají zrovna přirozeně / uvěřitelně a film plýtvá časem - např. docela zbytečný 6 minut dlouhý pěstní souboj hlavních dvou protagonistů uprostřed filmu. ()

Empire

Další Carpentrův film,(bohužel už v letech, kdy jeho filmy začali neúprosně ztrácet kvalitu), tenhle není vyjímkou zajímavý nápad, ničí naprosto příšerné herecké výkony a vůbec celý film působí nesystematicky až amatérsky. ()

Leoric

Snaha o alegorii neobsahuje žádnou hlubší myšlenku, stejně tak i film jako celek.. Carpenter vůbec nevytěžil z celého potenciálu, který marně volá po využití, a tak vznikla akční fraška s nesmyslnými hláškami a dementním hrdinou. ()

groman

Kdyby s tímto nápadem chvíli počkali (zhruba 20 let :-) možná by se o tom mluvilo jako o jednom z lepších sci-fi, takhle bohužel jenom 3* a to opravdu jenom díky originalitě. ()

helraiser

Naprosto nedoceněný a nepochopený film. Já byl spokojen a vysloveně jsem si užíval podívanou kterou tento film nabýzí. Carpenter je prostě borec to je bez debat. ()

KOOHA

V devadesátej letech pecka, z dnešního pohledu už to bude pro někoho naivní. Když jsem to viděl poprvé v tom řekněme pětadevátým, tak jsem to žral jak svině. Mělo to dobrej příběh a dalo se z toho rozhodně vytěžit víc, nebo alespoň rozvést do něčeho většího. ()

Nail

Námět je to dost dobré, akorát pokulhává to zpracování. A taky Roddy Piper s Keithem Davidem mi tu moc neseděli. Jo Carpenter má hold buď peckovní filmy nebo průměrné až podprůměrné. ()

Al44...

Velmi nápaditý sci-fi snímek, který je však podán docela těžkou formou a místy pak paroduje sám sebe. Opravdu - prvních 20 minut se téměř nic neděje a divák má pocit, že sleduje nehoráznou pitomost. Vše se pak změní náhodným nálezem černých brýlí. Zde začíná opravdová zábava a vše najednou dává smysl. Objektivně je tento film asi na 3 hvězdy, za skvělou scénu s dlouhou bitkou, ale dávám hvězdy 4. ()

hribisko

BB...ne, žádná Brigitte Bardot, ale...BOŽÍ BÉČKO!!! Taky dobrá muzika. A navíc polovina hlášek Duka (a taky je blonďák a taky nosí sluneční brýle) je odsud... ()

GIK

Dokumentární film. V žádném případě se nejedná o sci-fi, jak nám zde mainstream neustále podsouvá. Pravdivý popis reality kolem nás. Představitel hlavní role Roddy Pipper přiznává: "Oni žijí! je dokument." ()

Biopler

Chytrý nápad, ale naivné prevedenie. Carpenterove prepojenia videnia mimozemšťanov ako komických masiek skrz slnečné okuliare sú patenty, ktoré si proste musí nechať a iba on dokáže také niečo vymyslieť. Aby natiahol stopáž, strčí do snímky nepodstatnú a hlavne nekončiacu bitku. Moc sa neserie a nejaké dejové spoje či konštrukcie mu nič nehovoria. Hlavnú postavu vždy šupne tam kde treba bez vodítka ako sa tam mohla vôbec dostať. Ešteže sú v snímke občas dobré gagy a srandovná záverečná scéna. ()

cyright

Jako prcek jsem se na to koukával v x-té kopii na VHS, bral to smrtelně vážně a strašně se bál. Dnes už vím, že Carpenter vážné věci (skoro) netočí ;). Z celého filmu je proto v pozadí stále cítit onen typický satirický úšklebek. Skvělý námět natočil po svém, zhudebnil po svém, a bohužel i tak trochu i zmastil po svém. Např. čtvrthodinová mlátička o nasazení brýlí působila spíše jako naprosto zbytečná a otravná reklama na wrestling. V hlavní roli se mi i tak docela dost líbil Roddy Piper, který spolu s K. Davidem dodávají filmu punc béčkovosti osmdesátých let, a já se nemůžu zbavit dojmu, že je to jedině dobře a Carpenter dosáhl svého. ()

Saimon

"Brácho,život je čubka....a zase hárá!" Tuhle kultovku shaním od svých 11let a dnes (12.12.08) se mi to konečně povedlo. Není to až taková spanilá krasojízda jako když Vám bylo osm,ale i tak to byla nostalgicka hodinka. Rikam hodinka zamerne jelikož jsem film původně a poprvé viděl od 30. minuty promítání a tudiž přesně od této chvíle se mi lehce zvýšil pulz i adrenalin. Moc hezké i po těch letech....A ano: "Přišel jsem si sem zažvejkat a nakopat Vam prdel....a došla mi žvejkačka."...:)**** ()

arkie

Strasliva hovadina, ale sala z toho duch 80-tuch rokov a to sa musi vidiet. Masky - typicky Carpenter, ze ten clovek ma gule sa s takou hrozou vytiahnut, ale co uz. Dej je primitivny, je jasne ako to skonci. Klasika, necakat vela, ale da sa na tom zabavit. ()

PetrH.

Zarputillí milovníci "béček" si na tomhle filmu s mimozemskou tématikou jistě něco, co je zaujme, najdou. Já dávám hvězdu jen za některé hlášky. ()

IronFan

Hodně rozporuplný Carpenter. Můžeme to nejen brát jako klasické béčko, ale zároveň i jako kritiku dnešní doby. Právě my se setkáváme každým dnem s rozvojem technologií šírících informace do všech koutů našeho života, žijeme v době informační společnosti. Proto můžeme chápat záplatku i trochu nadčasově. Tento snímek by rozhodně stál za hřích v podobě novodobého remaku, jinak to stále zůstává jen dobře nahláškovaným béčkem, u kterého se člověk po polovině filmu nenudí. ()