Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Velká Británie Bridget Jones: The Edge of Reason (více)

Bridget je ze vztahu s dokonalým gentlemanem Markem Darcym nadšená a stále nemůže uvěřit, že konečně našla lásku a přestala být „single“. Mark je uznalý, ohleduplný a tolerantní. Jakmile se ale na scéně objeví Markova nová asistentka Rebecca, Bridgetiny růžové obláčky, na kterých se až dosud vznášela, náhle zešednou. Stále častější záchvaty sebepodceňování začnou negativně ovlivňovat jejich vzájemnou lásku. Podlehne zoufalství a hnána „dobrými radami“ svých přátel se s Markem nečekaně rozchází. Bridget se sice trápí, ale v práci se jí daří a dostává nabídku spolupracovat s bývalým šéfem, záletným ex-přítelem Danielem. Letí s ním do Thajska natáčet reportáž. Znovu zažije spoustu komických nedorozumění a trapných chvil, které se mohou stát jenom jí. Při zpáteční cestě je na letišti obviněna z pašování drog, její šance na propuštění z vězení jsou pramalé, ale naštěstí je tu ještě Mark Darcy... (TV Nova)

Martrix

Pořád je to neřízená střela Bridget Jones, jak ji známe z jedničky. A jakkoliv se to zdá být přitažené za vlasy, tak to je ze života. Když se dají dohromady jeden, který je empatický, spontánní a tak nějak hrr a druhý ...to má naopak, tak se sice mohou milovat, ale je to trápení, protože si nemohou dát to, co potřebuji. Taky něco vím o přitažlivosti k lidem, kteří vám dají co potřebujete, ale žít se nimi nedá. Takže s obsahem nemám problém. Herci bezva, není vlastně proč hledat mouchy. ()

messiah

Takňějak dlouho se už zamýšlím jestli Hugh Grant může být v reálu ještě vůbec normálním člověkem, myslím "použitelným" pro vztah, když hraje stále v romantických filmech. Obávám se aby z toho nebyl zdegenerovanej. Nic, teďko k filmu...schvaluju natočení pokračování, protože jednička je rozhodně úspěšná. Dokážu pochopit i nadšení, zejména ze strany něžného pohlaví. Rozhodně ale nepovažuji ten film za natolik kvalitní, abych mu bez výčitek nevrazil hvězdičku "ze soucitu". Když romantiku, tak Pretty Women a hlavně ne Granta, takže u mě to Deník II projel na celý čáře a proto takové hodnocení! Však jak jsem již naznačil, nikdo mě nenutí se na to dívat, takže komu se jednička líbila, ať do toho jde a nebude zklamán, přeji příjemnou zábavu ,o) ()

WolfR

Pokračování příběhů ze života Bridget Jonesové. První díl byla v celku příjemná, romantická komedie. Pokračovaní je ovšem jen průměrná komedie. Příběh je jakž, takž dobrý, ale ze sympatické, v celku chytré a trochu nemotorné Bridget se stala naprostá ujetá chodící katastrofa, která je strašně moc hloupá! A to mi vadí! Některé vtípky jsou povedené, ale některé jsou zase vyloženě trapné. Renée Zellweger podává jednoznačně horší herecký výkon než první dílu, ale opět září Colin Firth a k tomu se přidal ještě Hugh Grant, který je mnohem lepší než v prvním díle. Ale i tak toto pokračovaní hodnotím jako zklamání. 3 hvězdy. ()

KajusaK

Mě se to líbilo, ani nevidím pohoršení od prvního dílu..Velmi hodně pěkných a zajímavých okamžiků, překvapení..Žádná ohrátá komedie s happy endem, tady je sice také, ale v trošku jiném podání..Obdivuhodný výkon Colina Firtha.. ()

laik_60

neda sa skocit dva krat do tej istej vody v rieke, preco si to tvorcovia a heerci neuvedomuju ??? :( opakovacky a opakovacky :( ()

wendelin9

Druhé pokračování Deníku je sice o něco slabší než první film, ale přesto si myslím, že je velice zdařilý. Některé hlášky a scény mě zkrátka tak uzemnily, že jsem smíchem brečela a ráda se na tento film podívám znovu, ikdyž jsem ho viděla již 3x :) ()

vesper001

Těšila jsem se na pokračování tragikomických eskapád „normální holky“ Bridget a namísto toho jsem se dočkala přiblblé huspeniny, kde trapnost (VIP večírek) střídala megatrapnost (thajské vězení). A pointa mě dorazila. ()

fantoci

Relaxační komedie. Film, který neurazí a pobaví. I když se některé vtipy opakovaly dokola, bavil jsem se. Ale myslím si, že mi jej stačí vidět jednou. ()

Hafran

Nechápu. Skoro dvě hodiny koukat na tlustou trapnou ženskou, která není ani za mák vtipná, bylo opravdu utrpení. ()

Magneto

Čo sa týka pocitov z tohto filmu, tak je to úplne rovnaké ako s jednotkou, ktorá ma veľmi nenadchla vzhľadom k pozitívnym reakciám ľudí okolo mňa. Tentokrát reakcie neboli až také nadšené a konečne si film zaslúžil od divákov hodnotenie, ktoré malo pripadnúť aj jednotke.Proste príjemná ale vcelku priemerná romantická komédia. Zase raz je najlepšia čast tá, v ktorej má svoje charakteristické výstupy Hugh Grant ako sexuálne úchylný magor.Škoda že tam z neho nebolo viac.Myslím že film nenadchne,ani neurazí,ale ak ho porovnám napr. s Love Actually, tak to pre Bridget nevyzerá moc dobre... ()

Mrkvič

Nebýt skvělého obsazení z jedničky, šlo by o hodně podprůměrnou romantickou komedii. Ale kouzelně usměvavá Rene Zellweger a charisma Granta s Firthem (každý má jiné a obojí stojí za to), dokážu zachránit i tak prázdný film. Je to vtipné, místy pravdivé, ale díky hercům je hlavně prdel. ()

ivan_drago

Renné je opravdu dobrá herečka a navíc i hezká, ale to co z ní udělali maskéři a vyzážisté v tomhle filmu je odporné. Ona je opravdu ošklivá a přes svůj nesporný talent tenhle film prostě neutáhne. Navíc scénář je bohapustý sled rádoby vtipných situací, jehož obludným vrcholem je epizodka z thajského vězení. Jediná pozitivní věc je Grant, kterému role sexistického svůdce opět sedla a je tak jedinou světlou vyjímkou v tomhle jinak naprosto průměrným a jen-kvůli-pěnězům natočeným filmu. ()

Helmutek

Jestli tady herci hráli prostě proto, že jim to přišlo jako dobrej nápad, že se jim líbil scénář nebo měli jiný podobný (hromadný) zatmění, jestli jejich účast zde nebyla vymožená smluvně, tak něčemu hodně nerozumim. Tenhle film je tragédie, která neměla vzniknout; nic novýho nepřináší, vtipný to taky neni, a scénář je naprosto zoufalej - špatnej, nesmyslnej, přehnanej, neuvěřitelnej, nevyváženej, trapnej. Nemá smysl rozebírat, co bylo špatně, protože špatně bylo naprosto všechno. Jediný (zato ale obrovský) plus jsou zde skvělí herci (myslim samozřejmě trio Firth + Grant + Zellwewger), který prostě hrajou skvěle, ani oni ale nemůžou totálně pochcanej scénář změnit v něco lepšího. Jejich výkony a to, co zvládli z rolí vytřískat, ale byly jediný momenty, kdy se dalo něčemu zasmát. Pro mě jsou důvodem, proč tomu nedávám odpad, protože jejich účastí film odpadem prostě není. Nebýt ale jich, neváhal bych ani vteřinu. WTF moments: Celej film. A taky roztomile dojemný prohlášení paní režisérky, že se nikdy nepodívala na jedničku, protože "nechtěla být ničím ovlivňována"... Ještěže tak, škoda by bylo každýho centimetru filmovýho pásu, kterej by byl touhle neodpustitelnou hrubkou zabraňující nám ve vstřebávání režisérčiných perel pokřiven. Hlavně jí to ale ani na vteřinu nevěřim. ()

Ryuuhei

Stále super monology a osobitost příběhu, ale zbytečně moc hloupostí, umělých konfliktů, od půlky náhlé užívání sprostých slov a vůbec. S prvním dílem se to srovnávat nedá, ale má to svou hodnotu. 70% ()

xerno

Už to není vtipná Bridget, už to není tak dobrá komedie - mě ten děj přišel dost ulítlej, divnej a směšnej, a nejsou tam (to podotýkám) originální vtipy, zvlášť nejvíc mě naštval známej velkej padající zadek č. 2, prostě nuda, divím se, že jsem to dodíval do konce... ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika