Epizody(7)

Dobrodružný seriál pro celou rodinu o napínavém pátrání po pachateli, který ohrožuje unikátní stádo bílých jelenů. (Česká televize)

Stejšn

V seriálu se vyskytuje jedna kuriozitka. Je to bílý policejní Favorit, který má oranžové kapoty a střechu, černé dveře a nápisy "policie". Naprostý vymyšlený atyp. EDIT:Teď jsem si všimnul, že už to tu zmiňoval Zeddi, akorát barvy trochu netrefil. ()

subic

Pavel Zedníček jako místní policista se služebním vozem Škoda Favorit a první role tehdy 10ileté Zuzany Vejvodové. ()

javlapippi

Starý známy púšťač včeličiek sa zachránil pred šibenicou, v ústraní prečkal dobu socializmu a po prevrate sa dal na podnikanie v oblasti pohostinstva. Zločinne-teroristické maniere ale neopustil a úspešne kradne, podvádza, podpaľuje zvernice, otravuje vodné zdroje a krstí víno. Pri čine ho konečne po dlhých siedmych častiach prichytí a po prstoch mu klepne neohrozený malomestský príslušník verejnej polície, za hojnej pomoci detskej bandy, agilných dôchodcov, mladistvého recidivistu a správcov jelenieho stáda. K tomu im dopomáha Hapkova muzika, ktorá hrá dokonca aj na kolotočoch. Znie to dobre, ale výsledný produkt nie je najkvalitnejší. Stará herecká garda hrá tradične skvele, detskí neherci robia čo môžu, ale miestami je to fakt na preplesk, hlavne hrdzavý cirkusácky potomok je príkladne iritujúci. Naivný scenár by pri detskom seriáli zase až tak nevadil, miestami trápne vtípky a jemný fekálny humor ma tiež nepohoršuje, čo mi osobne ale chýba je ono socialistické súdruhovanie, bez ktorého to akosi nemá ten správny šmrnc. Tak aspoň tri hviezdy, aj za dobovú detskú konfekciu, v podobe strakatých bermúd a tričiek s nápismi, ktorým sme nerozumeli. ()

ostravak30

Já jsem se musel tentokrát rozšoupnout a napálit to tam za vše. Protože tenhle seriál jsem jako dítě/puberťák miloval a nic se nezměnilo ani po letech. Já těm dětem to dobrodružství a prostředí, kde vyrůstali tak záviděl. Právě prostředí je velmi krásné a moc se mi líbilo, bílí jeleni se taky nevidí každý den, co si budeme povídat. Herci k sobě neuvěřitelně pasovali jako poklice na hrnec. A dětské výkony byly skvělé, nutno poznamenat. I děj byl zajímavý a napínavý a to přesto, že v kolem předposledního dílu už každému asi bylo jasné, kdo je pachatelem, pokud to netušil do té doby. A samozřejmě tu máme hudbu, která se mi nesmazatelně vryla do paměti. Pokud seriál hodnotím z pohledu rodinných či dětských seriálů, pak jednoznačně patří mezi ty nejlepší, které se podařilo natočit. ()

Via

Jeden ze seriálů mého dětství - krásní bílí jeleni, děti, kteří pomáhají policii při řešení příběhů, dobří herci, hezká hudba ;) ()

Danulinda

Jeden z posledních solidních seriálů, které nepatří mezi vymývárny mozku a kde i doprovodná hudba je na úrovni. Sice scény s dětmi jsou většinou velmi slabé a z velké části nudné, ale vše zachraňují po herecké i scénáristické stránce dospěláci a jedná se tím pádem o dobrý průměr. ()

Romadoor

Tyjo tak tenhle seriál na mě vždycky zabíral. Když ho dávali, vždycky jsem viděl nanejvýš 3-4 díly (ono taky seriál dávaný pravidelně o prázdninách.....). Až teď jsem si dal v průběhu cca týdne po nocích komplet a pořád mě to bavilo. Možná nemuselo být hned ze začátku zřejmé kdo je pachatel, ale ono by to vzhledem k výkonu O. Vlacha bylo stejně hned jasný. Právě postava Kubáta byla asi nejlepší, třeba jak do posledních chvil kličkoval (Kubáte!!! Mě je blbě...).....krutá byla zase scéna kdy "Honzík" (podivný, podivný kluk) sežral šneka i s (křupavou) ulitou a následně žížalu....no to má i docela morální rozměr. Hned jsem si vzpomněl na Kanibaly, ale je fakt, že měkkýš není savec.......no až na pár slabších chvil výborné - tedy v množině seriálů pro děti. Po necelém roce přidávám další hvězdu - kdykoliv zapnu kterýkoliv díl, můžu chvilku koukat - ta znělka a to léto na maloměstě....PŘÍBĚH DVOU KRÁSNÝCH MĚSÍCŮ ()

jungewolf

Pan režisér L. Ráža natočil tento seriál mj. v Třeboni (VIZ závěrečné titulky na konci posledního, 7. dílu). Jednou z dětských hereček (Leontýnka) byla Zuzana Vejvodová. Velmi dobrý seriál pro děti : 4 * a 69 % . Bílí jeleni v oboře u Žehušic se neokoukají ani po letech. ()

Gig

Ač tento seriál vznikl cca 15 let později než My z konce světa, má podobnou kostru scénáře. Jen nejsme na horách, ale v lesích. Opět krásné záběry. Parta dětí a jejich dobrodružství. Opět tu máme pozdější známé tváře - tenkrát ještě děti - mluvím o Zuzaně Vejvodové, Lucii Vondráčkové nebo kluk z Helimadoe. Navíc režii pevně drží opět Ludvík Ráža. ()

Zeddi

Spíš jen jako zajímavost. Skutečně je to pravda. Tento seriál se točil v Třeboni (no asi nic nového). Od doby kdy mě maminka koupala ve škebli :-) jsme s rodiči jezdili každé léto na dovolenou právě do Třeboně a zrovna i v tu dobu kdy se tam natáčel tento seriál. Jestli si pamatujete na roli Pavla Zedníčka coby policajta tak si jistě vzpomenete i na jeho policejní fáčko :-) Blatníky černé, haubna žlutá, střecha bílá, na boku nápis POLICIE a na střeše houkačka. Tenkrát nás jako malý parchanty hrozně naštvalo kdo si to dělá takhle nemístnou srandu, že si dá na takhle hnusný fáčko z boku nápis POLICIE. Nu a tak jsem šli a z mladistvé nerozvážnosti nás nenapadlo nic lepšího, než že jsme z toho fáčka ukradli SPZtku (dodnes jí někde mám v garáži na steně). Už si moc nepamatuju v čem byli ty SPZ tak specifické, ale každopádně televizní štáb přehazoval tu jednu co jim zbýla ze předku na na zadek (dle záběru), protože kolikrát bylo fáčko v záběru bez jedné SPZ. Tímto se tedy omlouvám za způsobenou škodu České televizi a kdyby někdo o ztracenou SPZ projevil zájem stále ji ještě vlatním ;-) ()

BLStryker

Docela šok. Vůbec jsem totiž netušil, že po revoluci ještě vznikl nějaký koukatelný český seriál. Pan režisér Ráža - veterán tvorby pro děti a mládež - to ale opět dokázal. Území bílých králů je pohodový seriál odehrávající se během letních prázdnin v jednom malém městečku. I když v něm vystupují hlavně děti, nejde zdaleka jen o ně. Děj je totiž docela bohatý na dramatické události, celým seriálem se line kriminální pátrání po jednom záškodníkovi (Vlach jede) a o napětí, ale i humor (snad všechny scény se Suchánkem) tak není nouze. Pochvalu zaslouží jak scénáristé kvůli košatému ději, perfektním dialogům a velkému množství dobře a srozumitelně napsaných postav, tak samotní herci. Pan Ráža povolal jako obvykle hromadu svých oblíbenců a nezapomněl opět ani na svého dvorního herce Martina Růžka. I obsazení dětských rolí se celkem povedlo i když někdy bych ty dětičky přeci jen nejraději přizabil. Pobavilo mě i obsazení Veškrnové jako manželky Zedníčka - v Chobotnici z II. patra se se Zedníčkem pořád hádala, tady hrála spíše jeho ušláplou manželku, která se za celý seriál mihla jen v pár scénách... to snad někdo udělal schválně :-) No a ta krásná příroda, zvířata a letní atmosféra, to už je takový bonus navíc. Tento seriál se mi prostě líbil. ()

Peabody

nejdřív mi obsazení a způsob hraní dětských hrdinů docela vadilo, ale postupně jsem si zvykl a nakonec mi přišli docela ucházející. Jako dětská detektivka podle mne docela špičkové, pozvolna rozvíjené, prepubertální vztahy docela solidně podané, nakonec je to jeden z podle mne velmi nedoceněných seriálů. Dospělé postavy jsou navíc velice solidní, Jiří Sovák, paní Stella, Pavel Zedníček, padouch Oldřich Vlach, Martin Růžek, vcelku i Jan Kanyza a Simona Postlerová, málo prostoru Janě Hlaváčové, spousta klasických a dobrých figurkářů v mnoha menších a taky dobrých rolích. Solidní režijní práce, pěkný scénář a celkově kvalitní a nezvyklý seriál. No a jeleni si to zaslouží i obora, je to velký unikát. ()

Miroslav.Zac

S nostalgií, která by mě vrátila do dětských let, bych dal pět hvězd, ale budu férový k seriálům, které jsem viděl nedávno a dám jen čtyři, protože je ÚBK fakt pěkně natočené, děcka nejsou otravná a na ránu a výkony hereckých legend, jakož i těch mladých (tehdy) herců jsou na televizní seriál chvályhodné a nijak se neponižují. ()

montrose

Před 20ti lety jsem hltal každý díl, dnes už to moc nefunguje. Avšak z nostalgie a s ohledem k tomu, co se točí v dnešní době, musím dát alespoň 4. ()

KyoroChan

Vyrůstal jsem na vesnici, takže mi to vždycky připomene dětství ♥ Když to vidím s odstupem času, příjde mi to naivní, ale tehdejší doba taková byla.. Ale i tak mě to vždycky pobaví stejně :) Herecké výkony jsou výborné ale herecké obsazení ještě výbornější! ()

bohus75

Tak nevím, čím by tady ten seriál měl vyčpět, když dneska už nikdo nic podobného ani omylem nenatočí...radši, se, vážení, podívejte na náš skvělý 2548. díl Ulice, nebo je libo nějakou 180. sérii růžovky??.....Je to klasika a díky za ni. ()

jerzy1976

Léto, prázdniny, Třeboň, zvláštní poetika 90.let...To vše na mě vždy dýchne, když seriál dávají... mám ten seriál rád. ()