Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

topol999

. Roger Moore je pro mě nejlepší James Bond, tudíž je jasné, že mé názory na tyhle filmy nebudou úplně objektivní, ale přesto, skvělé herecké výkony, jediná postava, která mě rozčilovala, byl ten malej kripl Nick Nack. Scaramanga, byl slušný zlosyn, ale do 5* hodnocení tomu něco pořád chybí.... Moore opět sype hlášky na všechny strany. "nech vychladit víno a ostatní nech zahřát". 80% ()

SNCIS

"Pěkná tretka. Dokonce je na ní moje číslo." - "Přesně tak." - "Jako náboj je ovšem nepoužitelný. Kdo by za mou smrt zaplatil milion?" - "Žárlivý manžel, naštvaný kuchař, ponížený krejčí. Seznam je nekonečný." V pořadí 9 bondovka a druhá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Záporák se třemi bradavkami je hodně výrazný, ale hraje ho Lee, tak se to dalo čekat. "Nemáš toho na sobě moc?" - "Mám rád děvčata v bikinách. Žádné skryté zbraně." Bondgirl Goodnightová - Britt Ekland to moc sluší v bikinách a tu hloupou blondýnu sem jí věřil. Oxidoval tu i policajt Pepper, naštěstí jen chvíli! Jinak příběh a vizuál super! "Tak tomu říkám solární energie." - "Já bych tomu spíš říkal průšvih." - 90%. ()

gggggg

Pomalé tempo filmu, nepomohol ani Christopher Lee. Z agentky Goodnight urobili blbé dievčatko, ktoré sa vie len usmievať. Moore je ako 007 nepresvedčivý, ale to sa ešte napraví v niektorých pokračovaniach. ()

Foltest

Hned na začátek musím vyzdvihnout skvělou úvodní píseň a překrásnou bondgirl. Sice je snad nejpitomější bondgirl, která se zatím v bondvské sérii objevila, ale komu by to vadilo. Aspoň vzniklo pár vtipných situací a krásná opravdu je, to se jí musí nechat. Například scéna, kdy je okolnostmi donucena strávit noc ve skříni, zatímco v pokoji Bond plní svou povinnost, je přímo geniální. Prostředí je silně atmosférické a můžu směle říct, že Macao je pro bondovku místo jako stvořené. Stejně tak antagonista s jeho podivným kodexem ctí Muži se zlatou zbraní dodávají šťávu. Rozhodně tak snímek s klidným svědomím můžu doporučit. ()

opatstviolov

Dobrá bondovka se skvělým záporákem. Christopher Lee se mi jako Scaramanga hodně líbil. Občas jsem se ale trošku nudil, takže nějaký ten bod strhnout musím. 8/10 ()

Nag0

Ok takže si to zosumarizujme. James Bond nemá problém udrieť ženu, alebo jej hroziť vykĺbením ramena aby od nej dostal informácie. James Bond nemá problém strčiť malého chlapca z člna po tom, ako mu ten malý chlapec pomohol ten čln sprevádzkovať. James Bond nemá problém strčiť ženu ktorej sa páči do skrine, a mať sex s inou ženou v tej istej miestnosti. Nazvime to perspektíva 70. rokov, ale James Bond mi aj tak príde ako pekný hajzlík. Škoda, že ho pán Scaramanga (za ktorého udeľujem hviezdu) neodpravil pri všetkých tých príležitostiach v miestami dosť zaujímavých lokáciách (zdroj druhej hviezdy). ()

bernstein

Čo sa týka bondoviek, hoci to nie je to najlepšie, ale hej, zaslúži si body za to, že Roger Moore nám dal ďalšiu variantu Jamesa Bonda ... aj keď pre mňa osobne Roger Moore nie môj obľúbený Bond. Možno to chce trpezlivosť a teda vidieť viackrát (?). ()

Pahro

Za mě je to jedna z nejlepších Bondovek. Vůbec mi nejde do hlavy to nízké hodnocení. V čele s osvědčeným a zkušeným Rogrem Moorem v hlavní roli pana Bonda a jeho výborným zlomyslným protivníkem Franciscem Scaramangou hraným mým oblíbeným panem Sirem Leem se tato Bondovka stala legendární. Roger Moore ztvárnil roli Bonda jako vždy velmi dobře a Christopher Lee byl pro roly záhadného může se zlatou zbraní jako dělaný. Finální fajt hovoří sám za sebe. Hodnotím zaslouženými 80%. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015