Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

Colonist

Z původních tří hvězdiček musím dát po novém zhlédnutí plný počet. Nejen proto, že tři jsem dal Žít a nechat zemřít, což bylo mnohem slabší, ale i proto, že jsem se tentokrát bavil mnohem víc. Christopher Lee byl důstojný záporák, kterému nešlo o světovládu, ale o peníze. Vtipné momenty nepůsobí tak rušivě (automobilová honička se seržantem Pepperem se povedla). Exotické lokace jsou překrásné. Co bych vytknul je nemastná bondgirl.... ()

Aleee89

Bondovek jsem už pár viděla a taky jsem za tu dobu stačila zjistit, že to nejsou filmy pro mě. Teda hlavně ty staršího data jsou podle mě horší. Ani tato bondovka se mi moc nelíbila. Roger Moore jako nový Bond mě nezaujal, Bondgirl ale byla docela pěkná. Jenže příběh, akce, vtipy, to mi buď scházelo, nebo se mi zdálo nedostatečné. Místy nuda a už jsem jen s napětím čekala, kdy to konečně skončí. Tohle není film podle mého gusta. ()

kajas

Bondovy výlety do Asie mi vůbec nevyhovují. Film jsem ani nebyla schopná dokoukat na jeden zátah, nudila jsem se, postavu Peppera považuji za špatný vtip. Pochválit můžu vlastně jenom sídlo Scaramangy a zajímavý souboj v labyrintu. ()

major.warren

Moje nejoblíbenější Bondovka s Rogerem Moorem, zřejmě i jeho vůbec nejlepší. Oproti Žít a nechat zemřít je zde více humoru, Mooreův Bond je zábavnější, má větší šarm, a všechno je zkrátka více bondovské. Muž se zlatou zbraní je pro mě jednou z ukázek dokonalé a skutečně kouzelné Bondovky. Nutno podotknout, že půvab a kouzlo nevytváří jen krásné Bond girls (Britt Ekland a Maud Adams), ale i kulturní duch Asie, v níž se film odehrává. Jako vždy úžasná je pak hudba Johna Barryho (jeden z nejkrásnějších bondovských soundtracků). Hlavní záporák Scaramanga v podání Christophera Leeho je ukázkový bondovský padouch, a nesmím zapomenout ani na jeho věrného sluhu Nick Nacka, kterého nezapomenutelně ztvárnil Hervé Villechaize. Moore je zde vynikající a role agenta 007 mu sedí! Za nejlepší scénu nejspíš považuji legendární automobilovou honičku s šerifem J.W. Pepperem:-) ()

Huntelaar

Za 4* hvězdy, ale spíš s odřenýma ušima. Zřejmě díky režisérovi, i přes Moora v hlavní roli, je Muž ze zlatou zbraní podobný starším Bondovkám, které jsou dnešním pohledem dětinsky naivní a někdy až hloupé. Další výtkou, která mě iritovala byla absence skriptu, kdy se několikrát stalo, že scény na sebe nenavazovaly (jeden záběr, jedoucí auto v pravém pruhu - střih - auto jedoucí v levém ap.). Co drží tento díl nad hranicí průměru je Christopher Lee (ten týpek by mohl předčítat návod k ručnímu mixerů a čtenář by si myslel, že je to nejděsivější Kingovka), jeho liputský sluha (který celou dobu tak mistrně schovává, za které "družstvo kope") a v neposlední řadě nebo především když jsme u těch Bondovek okatá Britt Ekland. ()

GILLWANDER

Mnou opovrhovaný herec a nový Bond Roger Moore tu hral veľmi znamenite a môj osobný negatívny postoj k nemu sa zmenil. Som rád, že Seana nahradil on, i keď mu po pravde nesiaha ani po päty. Opäť ako aj v predošlých častiach dobrá akcia, záporák je skvelý a celková zápletka je slušná. Ja som spokojný. 70% ()

maverick10

Chandler Scaramanga Bradavka, byl dustojny zaporak, scenerie opet nezklamaly. Ale nebyl to Bond. Byl to jen na oko akcni film o nejakem agentovi. Z Flemingova kouzla neni nic. ()

Jigy

Trochu jiný Bond. Celý film je pojat jako souboj dvou mužů, nejlepšího agenta a zabijáka. Moor hraje Bonda se svou osobitou gracií a Christopher Lee patří k nejcharakteristějším padouchům vůbec. Ale to však neznamená, že by chyběly nápadaté akční scény, krásné dívky a vše co děla Bonda Bondem. Celkově velmi pocedená příležitost, která vrcholí originálním duelem na život a na smrt. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Bond se znovu připletl do orientu a to neměl dělat - výsledek je slabý film s Bondem který je spíš takový šprýmař než tajný agent - je velká škoda že si film nevzal více z Flemingova románu protože má k dispozici nejlepšího záporáka Bondovské série. Ale ten celý film nezachrání - ty dvě hvězdičky jsou za něj, jinak bych dal klidně odpad. James Bond: O Rogeru Moorovi už nadále psát nebudu ... Akce: Akce. A kde? Bondgirl: Britt Ekland, Maud Adams. No a? Padouch: Božský Christopher Lee. Hudba: Jedna z nejlepších. Kniha: Ano kniha byla super. O té se někdy rozepíšu ... James Bond will return: Špion, který mě miloval ()

lekr

Vyloženě tuctová Bondovka s mnohem menší porcí akce která spíše připomíná epizodu z nějaké normální kriminálky.....díky skvělému Moorovi chabé tři hvězdičky... ()

Martin741

Priemerna je 9 - ta bondovka. Pribudlo komedialnych prvkov : serzant J. W. Pepper /Clifton James z Live and let Die/, ale pan Moore zvlada akcne sceny stale dobre. Nepacila sa mi prilis dlha stopaz /125 min je silene vela/, liliputan Nick Nack a 3 bradavky boli odporne. K tomu zase bola aspon autonahanacka v spinavom Bangkoku. Par efektivnych vybuchov na zaver sa taktiez naslo. Preto dam lepsi priemer, 58 % ()

kaposlav

Už som si zvykol na derave scénare u bondoviek, takže nič nové. Škoda, že posledných 20-30 minút je cez kopirák. Ochotne porozpráva záporak čo a ako funguje, aby to samozrejme agent 007 zachránil na poslednu chvíľu - 2*. ()

MartinNDL

To je něco, jako když máte rádi Miley Cyrus nebo Paris Hilton (jako že mám), protože každou vteřinou svý existence paroduje samu sebe, ale zároveň tím samým chováním vytváří i onen vzor parodování, tedy originál. A stejně jako jsou tyto holky meta průnikem do jiné dimenze, kde splývá sexy, vážné, zajímavé, absurdní a komické, pak i druhý moorovský Bond je hluboký ve svý povrchnosti. Když potkáte šestnáctiletou holku v tílku bez podprsenky a skrze bavlnu prosvítají a tvarují se bradavky, je to známkou dětskosti nebo dospělosti? A zrovna tak bychom se mohli bavit o divákovi. ()

joeybarbaro2

Hodně to závisí na dvou hlavním protagonistech filmu. Christopher Lee jako padouch Scaramanga, Roger Moore jako James Bond. Výsledkem je jedna z nejlepších bondovek 70. a 80. let. 90 % ()

Elyssea

Muž se třemi bradackami? Nevím proč, ale vždycky si vzpomenu na Chandlera z Přátel. Christopher Lee má charisma a jako záporák je opravdu dobrý (zcela nečekaně), ale to je asi tak vše. ()

shyster

009 - Po Goldfingerovi moje další nejoblíbenější bondovka. Nápad s macho soubojem mezi Bondem a nejlepším světovým nájemným vrahem mě dostala (téměř do kolen). Další osvěžení mezi tím bojem jednotlivce proti kriminální organizaci. A Christopher Lee si svou roli doslova užívá. ()

bourec

Dvě hvězdy opravdu s odřenýma ušima.Bond začíná směšnou pětiminutovou scénou,ve které navíc vystupuje postava hnusnýho liliputa,kterej se nejenom hnusně směje,ale navíc jako by vypadnul z prvního Bonda s R,Moorem.Další děj je pak povětšinou nanicovatej,navíc se tam objeví šerif z Louisiany, s hubou plnou žvejkacího tabáku.Pitomý scény,jedna z fantomase,a konec od B.zemana.Hnusnej film.30%. ()

DruidKarel

727. hodnocený film: Pro mě tohle byla jedna ze 2-3 nejlepších bondovek, které jsem kdy zatím viděl. Dokonalý Roger Moore, skvělý hlavní nepřítel a Nick Nack coby trpaslík / záškodník, prostě parádní podívaná. Film má spád, dobrou hudbu, dokáže vtáhnout diváka do děje a zároveň jej usadit do křesla při pohledu na polonahé ženštiny ( Britt Ekland byla nádherná). Není co vytknout, takže 5* je daných. 5* ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015