Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

lusa

Keby som pri slávnom ostrove nedávno nebola, myslím, že by som sa k tejto bondovke nikdy nedostala. Roger Moore mi ani trochu nereže, ani trochu. Ale zvedavosť ma premohla. Takže som si mohla zavýskať "tu som bola", "aj tu som bola".. Inak bondovka poslabšia, skvelý Lee alias Saruman :) 3* ()

JosefTomas

Oproti jiným dílům je tento až příliš přitažený za vlasy. Hlavní padouch je až moc typický, hrdina až moc v klidu a příběh je dost jednoduchý a 119 minut je dlouhé. Naštěstí se daří držet tempo, takže to celkem ujde, ale rozhodně byl potenciál větší, zvlášť, když máte hlavního padoucha Christophera Leeho. ()

0verseer

Bondovka č. 9: Po sklamaní z Žiť a nechať zomrieť som k ďalšej Moore-ovej bondovke pristupoval so značným odstupom... A po jej zhliadnutí som ostal príjemne prekvapený. Po absencii poriadneho záporáka v predchádzajúcej časti, tu teraz vďaka Christopherovi Lee a jeho Scramangovi (spolu s trpaslickým poskokom) máme jedného z najsympatickejších a najlepších zloduchov vôbec. Dokonca by som si ho vedel predstaviť aj v úlohe samotného agenta 007. :) Rogerovi však musím nechať, že si napravil renomé a aj keď jeho Bond nie je taký elegán a gentleman ako ten Conneryho, pomaličky som začal tomu ironicky-komendiálnejšiemu nádychu "mooreoviek" prichádzať na chuť. A konečne som pri sledovaní začal mať ten správny "bondovský" pocit (aj vďaka úvodnej bitke, nepamätám si, že by Sean v niektorej časti dostal tak krásne na držku... :)). K dokonalosti (5*) by som síce rád oželel niektoré scény (šikovné študentky mlátiace oddiel (ne)schopných karatistov ako zbytočné vnucovanie bojových umení, ktorých sa tam objavilo fakt požehnane, skok s otočkou autom cez rieku sprévadzaný trápnou cirkusovou znelkou atď.), celkovo však hodnotím ako jednu z tých lepších bondoviek. Theme song: https://m.youtube.com/watch?v=PSbj2Mx2By8 ()

ostravak30

Opakoval bych se, ale ani tímto dílem mě R. Moore nepřesvědčil, že by byl skvělým Jamesem Bondem. Stále působí jako milovník, který každou chvilku tahá vtipy z rukávu, ale rozhodně ne jako agent, který má tvrdé pěsti. Nicméně Christopher Lee je velmi charismatický záporák. Navíc se zde objevuje i malý záporácký záškodnický trpaslík. Děj je napínavý spíše až v závěru. Pro mě šly bondovky s Rogerem Moorem kvalitativně rozhodně o stupeň dolů. ()

subic

Druhá Mooreova je ještě horší než ta předchozí a pro mě taková podprůměrná bondovka. Ale zase kde jinde uvidíte trosky parníku Queen Elizabeth potopenou v Hong Kongu? Tentokrát je ve hře Solex a monsieur Scaramanga a jeho dost divný poskok/skřet Nick Nack. Nutno dodat, že mě tento díl zejména pak ve své druhé polovině už moc nebaví. CElkově nejhorší Mooreovka. 51% ()

PlayEasy

Tak tenhle Bond je u nás zklamáním. Občas nuda, scénář nic moc a to ostatní jede ve stejné koleji. Roger Moore je na Bonda už asi trochu starý a když vidíme, že ho hrál ještě 12 let tak se nám opravdu zvedá kufr, ale Moora také máme rádi, zato úlisného poldu z LaLD si mohli teda odpustit a konec na ostrově už je také velké klišé, ale stále je to Bond, James Bond! 60% ()

Pete

Moore #2 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Francisco Scaramaga, nájemný zabiják se zlatýma kulkama a třema bradavkama, který chtěl na svém ostrově rozjet solární elektrárnu, hajzl. Měl nadpřirozené charizma, ale ve svém zábavném bludišti dostal ránu z milosti. ()

Johny_MH

Sice druhá neslabší z celé série, ovšem některé scény jsou už kultovní - Závod na lodích je ukázkou dokonale zvládnuté akce. Konečně - je to i Flemingova nejslabší kniha o Bondovi. Takže se nedivte. ()

Weirdman

6/10... Nechápem ako mohol Moore stvárniť Bonda toľkokrát. Veď v tej dobe bol len mierne charizmatický chlapík po záruke... Ešte, že tam je Lee (ale stačili by mu bohate klasické 2 bradavky)... ()

Phex

Tenhle film jsem viděl na dovelné v tureckém dabingu, ale moc mi to nevadilo. Klišovitě trapná bondovka. ()

Danulinda

Další z bondovských klasik, které nemám (narozdíl od několika posledních dílů) co vytknout. Příjemné pobavení, u kterého nerozhoduje, kolik toho kdo rozstřílel a kolik se toho zničilo, jak je dnes v akčních filmech módou. Zde je kromě nezbytného užití palných zbraní také dostatek ručních soubojů, rozumně a přitom poutavě zpracovaných automobilových honiček, perfektně vytvořené prostředí (ostrov apod.), a to je právě ten důvod, proč starší Bondovky jsou mnohem kvalitnější, než ty současné. Obzvláště mě zde zaujal neobvyklý přemet autem o 360 stupňů s následným pokračováním v jízdě, což není jen tak někde k vidění. ()

mr.bredok

Muž se zlatou pistolkou je již víceméně solidní komedií.Nicméně není to nejlepší z Mooreových bondovek. Pohledem diváka sedmdesáých let se jistě jedná o kvalitn akční podívanou. Dnes působí příběh zabijáka Scaramanga trochu naivně, ale v tom je možná jeho kouzlo. Režisér Guy Hamilton je francouz a z filmu je tom celkem příjemně poznat. ()

krivkin

007: Kdo by za mou smrt zaplatil milion dolarů? M: Žárlivý manžel, naštvaný kuchař, ponížený krejčí. Seznam je nekonečný. :-) Roger Moore ještě stále popadá dech. ()

elanista1

Bez pochyb jeden z najlepsich Bondov, od zaciatku som bol v deji zainteresovany ako malokedy a uzival som si kazdu scenu, mozem s kludom prehlasit Moora za dostojneho nastupcu legendarneho Conneryho. Opat tomu nechyba prekrasny nadhlad a plno podarenych dialogov, mimoriadne kaskaderske kusky /otocka vo vzduchu autom/, neuveritelne stroje /auto s kridlami?/, krasne zeny, vtipne rozhovory /"Kde je Goodnight?"-"Dobru noc"/, a najma skvely zaporny hrdina /to je ale meno Scaramanga :D/. Krasa. ()

lobo87

Bond ako má byť. Spolu s Godlfingerom najlepší Hamiltonov Bond. Doteraz možno najcharizmatickejší záporák Scaramanga v podaní Christophera Lee, zábavný pomocník, krásna a sexi švédka Britt Ekland, zaujímavá zápletka, v ktorej tentokrát nejde o záchranu svete, ale o osobnú prestíž. Výborne zvolené prostredie len dotvorili jeden z Top filmov o agentovi 007... 75% ()

Víteček

Christopher Lee jako Scaramanga fakt dobrý, ale jinak to byla celkem slabota s nic moce scénářem, který byl navíc jen průměrně provedený. 60% ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015