Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

DocBrown

Ačkoli příběh je poněkud slabší, tahle bondovka patří k mým nejoblíbenějším. Samozřejmě hlavně díky Leeovi, ale dál šerif, školačky karate, základna na potopené lodi, skok přes řeku natočený bez CGI, prázdná ale roztomilá bondgirl. ()

Ledkodlaq

James Bond, muž, který ženu zmlátí, ojede a ona pak umře. Pokaždé. Tak mě napadá, že i pohlavně přenosné choroby jsou lepší než James Bond ()

pjotr76

Dlouho jsem Rogera Moorea nemohl jaksi vystát v roli Jamese Bonda, teď jsem se na filmy s ním v této roli podíval s odstupem několika let a musí říci, že je minimálně tak dobrý jako Pierce Brosnan. Některé okamžiky ve filmu byly pravda slabší, ale celek je dokonale bondovský a se zaujetím a s pobavením se dá shlédnout. Ohodnocení "Bondgirl" - ze všech zatím známých Bondgirl bych Britt Eklandovou hodnotil kvalitativně i kvantitativně zhruba shodně jako Halle Berry tedy 60%. Ursula Andress až do dneška nepřekonaná, uvidíme jaká "zbraň" bude nasazená příště. Hodnocení za tři hvězdy budiž nadžánrové, v rámci Bond série hodnotím za 4 hvězdy. Apropos hlavní zápletka, neopakuje se náhodou něco na způsobe "solexu" v zatím poslední v kině uvedené Bondovce - Dnes neumírej? ;-) Flemmingu, Flemmingu, zdá se, že nejsi nevyčerpatelný. ()

Wishkah

Jedna z mých nejoblíbenějších bondovek. Žoviální Bond, výborný záporák, dobrý příběh a ohromně zábavná nadsázka, která z tohohle filmu přímo čiší a jako malé bezvýznámné plus film obsahuje jeden z nejuúžasnějších kaskadérských výkonů stříbného plátna ()

Hanes88

Nebylo to tak dobré jako Live and Let Die. Jako u každé bondovky se člověk nenudí, ale přesto nemůžu dát více jak 3*. ()

Prochy38

Muž se zlatou zbraní sice lehce pokulhává za Žít a nechat zemřít, ale není to zlé. Čekám, kdy přijde myšlenka, která bude něčím šokovat. Samozřejmě je mi jasné, že musím brát ohledy na dobu natočení, ale na druhou stranu musí být jasné, jak se na to budu dívat. Památný skok přes řeku asi jen tak z hlavy nedostanu. Klobouk dolů před Laurencem Williardem, protože tohle je umění! Ch. Lee jako záporná postava skvělý, kočky B. Ekland a M. Adams nebyly z těch nejkrásnějších, ale nebyla to taková hrůza. Příběh měl úroveň! Asijské prostředí se mi tentokrát hodně líbilo! Ale parodii na školu karate si mohli tvůrci odpustit! ()

Hadriel

Z nezáživného Karibiku z minulého dílu se Bond přesunul do daleko zajímavějšího asijského mixu Hong Kongu, Číny a Thajska. Několik zapamatování hodných scén, obě honičky - na vodě i po silnici. V předchozím díle mi bláznivý šerif nějak extra nevadil, ale tady už to bylo zbytečné. Britt Ekland jako Goodnight (úžasné jméno!) je sice celkem docela otravná, ale je opravdu opravdu roztomilá a pěkná. Roger Moore pohoda. Christopher Lee je skvělý záporák. Mohl klidně dostat více prostoru třeba v dalším díle. Jeho finálový souboj s Bondem jsem čekal trochu "epičtější", takhle to frk frk a hotovo, přišlo mi to trochu odbyté. Skvělý soundtrack, hlavně hlavní melodie co zní napříč filmem, asijsky laděná (6. Goodnight Goodnight na soundtracku). + "Per ora e per il momento che verr - To this moment, and the moment yet to come." ()

Lefty86

Jeden uživatel tu píše že měl problém se dostat do příběhu, já to mám takhle s každou Bondovkou ale s touhle zase naopak ne. Sice jsem nepochopil to s tou energetickou krizí, ale budiž- psycho vrah chtěl zabít Bonda a tak to beru. Jinak slečna Goodnightová byla jelito neskutečný typická představitelka blbý bloncky.Že si tohle dovolí dát jako agentku nepochopim. 65% ()

Spectre

Niečo tomu znateľne chýba, ale keďže ma tu Moore ešte nevytáčal tak, ako v neskorších filmoch dávam 4*. No a samozrejme záporák Scaramanga a jeho bludisko .. mňam. ()

gocatgo

James Bond se vrací na vrchol. Roger Moore se do role agenta ve svém druhém filmu už skvěle dostal, v akčních scénách je přesvědčivý, v milostných autentický. Christopher Lee má šarmu na rozdávání s jeho pomocník Knick-nack je správnej uchylák. Bondgirl je tentokrát trošku amatérka ale v bikinách vypadá okej, takže se jí to dá odpustit. Navíc se na ní určitě podepsalo to, jak jí Bond zařel do skříně a vrhne se na jinou :) Ačkoliv statistiky hovoří jinak, pro mě jedna z nejlepších bondovek. Jo a ten, komu vadí Britt Ekland by si měl přečíst její biografii. Ona v soukromém životě vůbec nezahálela :) ()

Mikino00

Pan Bond nám spadl do chaotického a nelogického příběhu, který ještě narušuje skupina příšerných vedlejších postav (tupá pomocnice, šerif, atd) a Moorovo impotentní herectví, zde se to projevilo poprvé a vypadalo to jako by natáčení ani nebral vážné. Skvělé jsou alespoň akční scény, myšlenka a záporák. ()

Ollie235

Francisco Scaramanga v podání Christophera Lee je naprosto výborným záporákem, dokonce bych řekl jedním z nejlepších, co bondovky nabídly. Ale od jeho závěrečného souboje s 007 jsem čekal o dost víc. Jinak se jedná o nadprůměrný bondovský příběh s výbornou automobilovou honičkou, hezkým prostředím a jednou zatraceně otravnou blondýnou. ()

Yardie

70%. Obecně nemám moc rád staré Bondovky, hlavně s Moorem. Ale tahle byla velmi solidní a jedna z těch lepších. Dost akce, která nepůsobila směšně, charismatický záporák, pěkné prostředí, dobrá zápletka. Celkově povedené, nenudil jsem se a docela mě to bavilo. Howgh! ()

laepus

Dvě hvězdy dostane u mě každá bondovka - jde o to, jestli si zaslouží něco navíc - tady jde třetí hvězda za sympatického záporáka Christophera Lee a čtvrtá za nádhernou Britt Eklandovou. ()

Renfield

Netradiční příběh obyčejného chlapského souboje bondovce sluší, vůbec když se Roger Moore v roli našel a jeho protivníkem je Christopher Lee. Scaramanga je rozhodně jedním z nejzajímavějších záporáků vůbec, i když záporáků... Sice dokáže být správně démonický, ale nohama se i přes vlastnictví něčeho jako cirkusu a neméně zajímavého Nick Nacka, drží pevně na zemi. Což ale platí pouze do jisté doby, závěrečná procházka po jeho jedinečném sídle totiž odhalí motivace, které mi k němu vůbec nesedí. Takový lehce sympatický nájemný vrah působí podstatně lépe, naštěstí se v této lepší podobě ve výborném závěrečném souboji ještě vrátí. Zřejmě aby úspěšně dokončil misi zničení jedné akční scény a pocitu z celého filmu, vrací se i šerif Pepper a zvládá toto své pokračování na výbornou. Naštěstí je tu ještě Bond girl Goodnight v podání Britt Ekland, ta na rozdíl od Peppera některým scénám na kvalitě opravdu přidá a tvůrci mohli přidat i ji, samozřejmě nikoliv na kráse. 60% ()

bobstock

Mooreova cesta do jihovýchodní asie a vypořádání se s tří bradavkovým Christopherem Lee spolu se snad nejslavnějším liliputem Hervé Villechaizelim, kterému šlapal na paty pouze Paklíč z Boyardu. Nesměla chybět ani rasistická parodie na balíkovského policajta v roli Clifton James. 60% ()

maty39

The Man with the Golden Gun je bondovka, kterou jsem viděl asi nejvíckrát. Ne proto, že by byla mojí nejoblíbenější, ale proto, že ji dávali snad každý týden v TV. Viděl jsem ji i v několika jazykových mutacích (včetně několika, kde jsem nerozuměl ani slovo). Samotná devátá bondovka je někde na úrovni předchozího dobrodružství agenta 007. Záporák je o něco zajímavější, ale zase o něco ztrácejí akční scény. Najdeme zde sice nějaké poměrně povedené honičky, bitku ve škole kung fu (nebo kdoví čeho :-)) a skok přes řeku po rozbitém mostě, ale celkově působí tato bondovka opsaně z předchozího dílu (a dílů předchozích). Závěrečný souboj se Scaramangou také nepatří mezi mé nejoblíbenější konce v bondovské historii. Kvalitativně je tato bondovka na úrovni předchozího dílu. Žádný průser, ale Moore si na svojí první opravdu dobrou bondovku musel počkat až do dalšího dílu. ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015