vyfuk

To byl největší PSYCHO-Film, který jsem kdy viděl. O něm se mi bude ještě hodně dlouho zdát. Režisér Aronofsky odvedl Oscarovou práci, stejně jako herci sami. I příběh nebyl špatnej. ALE! Film mně příšel nějak moc složitý a "Psycho". Nebylo to špatné, ale jednou mně to stačilo a myslím, že dvakrát to chtít vidět nebudu. ()

TheRoller

Tento film mení vetu "Skúsiť treba všetko." na najväčšiu sprostosť pod slnkom. Skvelé herecké výkony, Ellen Burstyn je neskutočná. Po skončení som sa nezmohol na nič viac ako na jedno veľké: ČOŽE? Dokonalá kamera, strih a réžia. Soundtrack si samostatne zaslúži jednu hviezdičku navyše. Film mohol mať kľudne dve hodiny a krásne po americky ukázať, ako sa všetci z toho dostali a žijú šťastný život. Tak to ale v realite nefunguje a Darren Aronofsky to veľmi dobre vie. Tento masterpiece by som odporúčal premietať na stredných školách namiesto tých maximálne neúčinných besied, ktoré vo vás nevyvolajú nič, okrem nudy. Aj ten najväčší hrdina by konečne pochopil, že drogy nie sú cool. /EDIT/21.3.2014/: Na druhýkrát ešte viac devastujúce ako po prvom pozretí. Zároveň plne docenený výkon Ellen Burstyn. Geniálne. ()

Deryll

DEPRESE!!!!!!FRUSTRACE!!!!!!!!!ÚZKOST!!!!!!HNUS!!!!!!ZDĚŠENÍ!!!!!!PONAUČENÍÍ..........................to sotva :) ()

Killda

Chcete odpudit vaše děti od drog? Pusťte jim tenhle film! Aronofsky perfektně skládá pocity za pomocí filmových metod, a to tak, že by ste nejraději křičeli za postavy ve filmu. Perfektní střihová stránka, ale příběh dost zaostává, v celku nic neřekne a postavy vám také nijak nepřirostou k srdci. Mimo vztyčeného ukazováčku směrem k drogám jsem nenašel žádnou další přebornou myšlenku... Requiem je průměrný film se silným dopadem na diváka. Ke klenotu kinematografie to má ale ještě hooodně daleko. ()

Koryntos

Film se mi líbil převelice, ale že bych z něho byla nějak na větvi, to se říci nedá. Nejvíce se mi líbily dvojité scény, kdy se na každé půlce obrazovky dělo něco jiného. Jinak nemůžu si pomoci, ale svým způsobem mi film přišel vykalkulovaný na okamžitý efekt, za každou cenu diváka vystrašit. V době kdy i české slečny udělají za rychlé prachy na kameru, jakoukoliv ,, prasárnu" a souloží prakticky na veřejnosti, tak už mě k slzám bohužel nemůže dohnat, ani přítelkyně hlavního hrdiny, která ho kouřila dealerovi za psaníčko kokainu, ani hlavní hrdina, kterému se zanítí vpich a musí mu amputovat ruku. Po tolika filmech s drogovou tématikou jsem, už značně otupělá a nechávají mě chladnou. Uznávám, že když jsem ho viděla poprvé, silně na mě zapůsobil, na podruhé, už to nebylo zdaleka takové, takže dalšího shlédnutí se předem obávám. Navíc se mi nelíbí, jak jsou tady feťáci prezentování, jako ti nejkrásnější modelové a modelky s dokonalým tělem, kterým to nehorázně sekne, i když smaží horem, spodem. A u té dvojité scény,jak šňupe, mě přepadají spíše chutě, dát si taky, než aby to člověka odradilo, taková podprahová reklamička, šnup a jsi stále v pochoďe, ale pích nicht, nebo ti upadne ruka, bububu. ()

Autogram

Najskôr sa mi zdalo, že to bude film nie o drogách, ale o chudnutí. No ako sa ukázalo, to chudnutie nemá ďaleko k drogám. Neskôr to nadobudlo taký spád, že sa nedalo ani mrknúť. Viem si predstaviť iného režiséra, ktorý by z tohto desivého príbehu štyroch ľudí urobil trojhodinový megafilm. Ale práve tá krátkosť a šialené strihy vyvolávajú ten správny halucinogénny pocit a odteraz po dlhší čas nechcem vidieť žiadny film o drogách. Nepríjemný zážitok, ktorý stál za to. –––– Co je to za práci? – No, jsem něco jako distributor u velkýho dodavatele. ()

orionn12

Jeden z mála filmů, u kterého není potřeba tlačit na pilu, aby byl až k husině a depresivní náladě bijící. Ve zkratce: dokonalá kamera, ještě dokonalejší soundtrack, perfektní režie a scénář - po dokoukání panuje nepopsatelně nepříjemný pocit, při kterém se nedá nic moc dělat, jen čekat, než přejde. Odpornost a ukázka života v drogách a o spádu, který vyvolává, ztvárněn Aronofským stylem... Nechutnost jen při vzpomenutí. ()

Ludivitto

Jeden z nejlépe natočených a zahraných filmů zobrazujících osudy postav v určitém časovém rozmezí. Režisér využívá neskutečně inovativní audiovizuální techniky (od osvětlení přes kameru až ke zvukům a hudbě) k udržení divákovy pozornosti a snad i vyvolání depresivních pocitů. Zároveň nám Darren Aronofsky ukazuje syrový pohled na drogy a lidi jež je užívají a zároveň postupně ztrácí veškeré lidské emoce-jejich jediným "životem" se stávají právě drogy. Jediný positivní prožitek je v Rekviem za sen láska, bohužel i ona je zničena drogami. Jestliže jste považovali odvykací scénu z Trainspottingu za naturalistické zobrazení "absťáku" tak při pohledu na doslova šílený stav Harryho matky zešílíte a nikdy nebudete chtít vidět televizní soutěž "We got winner":) ()

Specs

Hlášky: Harry Goldfarb: - "Ježíši, mami... Tys posilovala?" & Harry Goldfarb: - "Co ti dal, mami? Eh? Dal ti prášky?" Sara Goldfarb: - "Samozřejmě. Je to doktor." Harry Goldfarb: - "Jaký prášky?" Sara Goldfarb: - "Modrý, fialový... a..." Harry Goldfarb: - "Myslím, co v nich je." & Tyrone C. Love: - "Tak jsme tady, Kalifornie." Harry Goldfarb: - "To je Florida." Tyrone C. Love: - "Kalifornie, Florida... Tak jako tak si opálíš svoji prdel, že jo?" ()

deckardx

Tak nevzpominam si kdy by me pri zaverecnych titulkach tak mrazilo v zadech.. Nepopsatelny zazitek... Film ukazuje jak se diky drogam dostanete do peknych sr*cek..Pokud bych mel nekoho odradit od drog, tak bych mu pustil tento film.. Naprosto vynikajici herecke vykony vsech ctyr hlavnich predstavitelu a hlavne hudba je to,co tento film vynasi do absolutniho filmoveho nebe... Budu si muset prehodnotit nejoblibenejsi filmovou desitku, protoze tento film tam po dnesku bude mit sve misto.. Jsem nadsen a zdrcen zaroven... ()

Philoun1

Hodně dobrý film o drogách pod úžasnou taktovkou Darrena Aronofskyho se skvělými herci a hudbou která vám pronikne hluboko pod kůži. Jo drogy zbabrabli životy všem postavám. Ale pro mě to prostě nějak není na 5*. ()

Or!g!nal

Pro mě vůbec nejpůsobivější film co jsem kdy viděl. Těžko bych hledal jakoukoliv chybu. Pokaždé když slyším skladbu Lux Aeterna mám díky tomuto filmu husí kůži... ()

Krasus

Nepopsatelně silný a emotivní zážitek. Od začátku do konce je film stříhán skvělými minishoty,výtečnými scénami kde graduje hlavní znělka(skladba) filmu,ale hlavně "Rekviem za sen" je neuvěřitelně vyčerpávající film co se týče psychického vnímání.V posedních minutách,kde se střídá asi sto záběrů za minutu se má hlava už prostě nevzepřela a propukl jsem v slzy.Vím zní to divně,ale aspoň vidíte co tenhle filmový skvost dokáže! Dodatek v podobě nevýslovné poklony paní Ellen Burstyn,ta to nezahrála,ta to prožila. ()

Styxos

Maximálně depresivní a silné. Kvůli tomu konci jsem to málem nedokoukal. Jinak ale velká spokojenost. Tenhle snímek se zapsal mezi ty: "na které se nezapomíná" docela jsem zvědav i na knižní předlohu. Asi pro ni pomažu do knihovny. ()

Pecival

Deprese, ponurost, strach, smutek na vás čekají takřka v každém záběru. To podpořeno skvělou Ellen Burstyn,velmi zajímavými režijními vychytávkami a geniální Mansellovou hudbou. ()

IMPAIRED

Je to fajn, hudba je fajn, ale ten film se stal modlou. Čistě pro perfektní zpracování si už zaslouží vysoké hodnocení. Ta hvězdička chybí jako varování: pustil jsem si JEDNOU tenhle film hned po dokoukání 12 Opic. ()

dinsdale

Tak jsem zase jednou nepochopila oblíbenost nějakého počinu. Většinu času jsem se nudila, film nabízí klišovité příběhy s nikterak přelomovým závěrem. Body za některé zajímavé prvky formy a dobré herce. Vynikající hudba Clinta Mansella. Ale jinak nevím. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen