Besson se může jít zahrabat i s Milou. Tohle je Johanka jak má být. Právě díky tomuto filmu jsem se zamiloval do Leelee Sobieski. Tento film jsem si půjčil když jsem byl nemocný z půjčovny během jednoho dne jsem jej viděl 4x a vždycky jsem řval. Kdybych měl jednomu filmu dát šestou hvezdu, tak ji dám tomuto. --- 100%(5.11.2006)

Bezesporu nejlepší ztvárnění legendy o Panně orleánské, absolutní špička, nemám co vytknout. Je vidět, že i s menším rozpočtem lze natočit kvalitní film, navíc i historicky věrohodný a poučný. Smekám před panem režisérem, tu konkurenční Bessonovu slátaninu strčil bez problému do kapsy. Je vidět, že peníze a známí herci nejsou vždy všechno. Navíc jsem se začal díky tomuto filmu i víc zajímat o mladou nadanou herečku LeeLee Sobieski. Díky za tento film. Jsem přesvědčen, že kritizovat ho může jen absolutní filmový ignorant. Kosmik 1, absolutní souhlas. Mimochodem v závěru filmu jsem rozpoznal chebský hrad.(28.6.2013)

Začněme od první části.Milý a dobrodružný,který ještě více rozšíří obzory a doplní něco o Legendě Johanky,nebo spíše Jany z Arku.Kompletně neznámí herci či herečky závažně nevadily,hlavní role,no...ujdou.Potřeba ještě ocenit režiséra,že se pustil do takového velkolepého celovečerního historického dobrodružáku,bohužel však,když se do tohoto pustí amatér,nedopadne to jinak než špatně,Johanka z Arku první část není zdaleka skvělá,ovšem pobavit stačí dosti.+boje,menší šarvátky,dramatické scénky a ještě jiného,během hodiny a půl nedokáže tak moc uškodit,rychle uběhne -neznámí herci či herečky,zkrátit by neuškodilo ++-=80% vím,je i tak hodně procent,toto hodnotím jen první část.Hodnocení druhé části.To co se mi v první části líbilo je zde v minimu,to co se mi v jedničce nelíbilo bylo zde v hojném počtu.V této části došlo na to nejhorší a to odsouzení Jany.Sakryš proč to neztáhly jen na 45minut a rešily to celou hodinu a půl v nudných pasážich a bezvýrazných vatách,přesně to jsem měl na mysli,když jsem říkal,že tříhodinové filmy se nemají svěřit do rukou amatérů a to Christian Duguy porušil,našel se i lepší moment v boji o Paříž,to je tak vše.+boj o Paříž,s první části se chyby ze dvojky vytratí,pár těch lepších scének -zbytečná vata a nudné pasáže,zkrátit o 45minut a větší spokojení,jen se řeší Janino odsouzení,až příliš se mluví,jak to skončí už všichni známe ++-=50% toto je jen hodnocení druhé části.Hodnocení obou částí=65% vše ostatní jsem popsal,mimochodem chyba,film trvá 3hodiny 3minuty ne 2hodiny 20minut,odkud jste to vzaly?(29.8.2011)

Co to? Kanadský historický televizňák mě přikoval k televizi tak silně, že jsem jen litoval, že tahle Johanka z Arku nebyla nakonec v kinech. Dobře promyšlený, natočený a krásně odvyprávěný příběh, který prostě známe všichni, ale stejně jsem byl napjatý až do konce. Není třeba velkých jmen k pořádnému zážitku a u tohodle filmu bychom ty jména museli hledat snad i mikroskopem.(4.9.2007)

Pro mě je příběh Jany z Arku příběhem největší osobnosti v lidských dějinách. Vůbec mě nezajímají názory dementních rádoby historiků hovořících o tom, že byla šílená, že měla na mozku nádor a díky němu měla ona zjevení. Důvod totiž vůbec není důležitý - důležitý je odkaz této úžasné ženy. Většina válek byla vždy vedena pouze božím jménem za účelem dobývání. Ona se vydala válčit za účelem osvobození a sjednocení svého lidu. A doplatila opět na církev a víru, v jejímž jménu bojovala. Tento film je až na pár věcí nádhernou 3 hodinovou podívanou nutící nejen k zamyšlení. Je hrozné si uvědomit, že se vlastně spousta věcí do dnešní doby bohužel vůbec nezměnila. Mám pocit, že by bylo dobré spojit tento film s filmem Luca Bessona a zvolit jakýsi průměr i z důvodu historické věrohodnosti. V každém případě tento televizní film je mi bližší i díky skvostnému výkonu hlavní představitelky. Jen je pro mě s podivem jedna skutečnost, která s filmem nesouvisí - že Jana z Arku byla kanonizována až po 500 letech. Inu církev je církev a nerada přiznává historické a neomluvitelná zvěrstva páchaná ve jménu BOHA.(4.10.2015)

• - Brnění kaskadérů bylo vyrobeno z kůže, meče a přilby byly kovové, připraveny byly i verze z plastu či gumy. (JOhanka.1412)

• - Pro složité kaskadérské scény byli angažováni vyhlášení kaskadéři z České republiky a Slovenska. (Lynette)

• - Původně chtěl štáb natáčet v Maďarsku, ale české lokality se jim zalíbily natolik, že se filmový štáb rozhodl natočit celý film v České republice. Filmování pak probíhalo od prosince roku 1998 do března 1999 ve velmi náročných podmínkách, a to hlavně díky nepříznivému počasí. (Lynette)