Sympatičtější než druhá Johanka z Arku.(24.5.2006)

O něco lepší než snímek s Milou... Duguayovi se povedlo prošpikovat své dílo prvky mysteriózna, díky nimž na jeho podání příběhu o neohrožené francouzce jen tak nezapomenu.(28.5.2009)

Co to? Kanadský historický televizňák mě přikoval k televizi tak silně, že jsem jen litoval, že tahle Johanka z Arku nebyla nakonec v kinech. Dobře promyšlený, natočený a krásně odvyprávěný příběh, který prostě známe všichni, ale stejně jsem byl napjatý až do konce. Není třeba velkých jmen k pořádnému zážitku a u tohodle filmu bychom ty jména museli hledat snad i mikroskopem.(4.9.2007)

Christian Duguay natočil velice zdařilí film, který takřka ve všech bodech zcela přehrává film Luca Bessona (který byl natočen takřka ve stejnou dobu) a to i bez známích jmen. Zejména bych chtěl upozornit na představitelku Johanky Leelee Sobieski, která svou mnohem známější kolegini Millu Jovovich zcela převálcovala. Za poznámku pak určitě stojí, že Johanka CH.Duguaye se natáčela v čechách.(27.10.2003)

• danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (4) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Leelee Sobieski, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Jacqueline Bisset, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Peter O'Toole(10.3.2009)

• - Představitelka hlavní role Leelee Sobieski byla v době natáčení stejně stará, jako skutečná Johanka v době svého válečného působení - 17 let. (JOhanka.1412)

• - Brnění kaskadérů bylo vyrobeno z kůže, meče a přilby byly kovové, připraveny byly i verze z plastu či gumy. (JOhanka.1412)

• - Režisér Christian Duguay je režisér a zároveň kameraman akčních filmů. Při natáčení bitev sám jezdil na koni a točil. (JOhanka.1412)