Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Queendom

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko. ()

Azurovydrak

Legendární komedie, která nezestárla ani o den. Je neuvěřitelné jak může být tak jednoduchý film tak děsivě zábavný a pozoruhodný. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Bill Murray, který tu válí o sto šest a není jediná chvilka, kdy bych se při pohledu na jeho výkon nebavil. Úplný závěr byl sice dost mimo, ale co - 90% ()

Ex_Machina

Nevedomím patrí svet, pretože ich nič netrápi, stačí im málo a vedia sa baviť každou maličkosťou. Nevedomý Bill Murray sa na potulkách Londýnom stane takmer druhým Jamesom Bondom a ako nešikovný hrdina pritom zachráni mnoho životov, rozprávkovo zbohatne a nájde svoju životnú lásku. ()

Hapretor

Komedie, která těží z absurdních scén, blbosti a nesrovnalosti tak, jak to známe např. z britských komedií typu "Růžový panter", nebo franc. komedií. Celkově jde o paskvil - najednou nevím, co se děje, jednotlivé sketche jsou pro mě nepochopitelně řazeny, ale některé jsou opravdu až tak debilní a absurdní, že jsem vyprsk smíchy. A to ne jedinkrát. Takže smělé 3*. Navíc Bill Murray je možná muž, co ví úplné hovno, ale hlavně ví, jak to zahrát. ()

C0r0ner

Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70% ()

• Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)