Srovnávat literární předlohu se seriálem se dost dobře nedá, i když mi to nedá, musím říct, že seriál mi přijde víc infantilnější než samotné knihy (ne, opravdu to není tím, že jsem je četl před lety). Knihy mě bavily, bylo v nich napětí, tajemno, nezodpovězené otázky atd., což se ale moc nedá napsat o seriálu. Vypadá to, jako kdyby byl určen ještě pro mladší publikum, než byly původně knihy Enid Blytonové, což se projevuje na přímočaré jednoduchosti děje, jasného vytyčení dobra a zla a mnohdy přehnaně trapné scény, které prostě nepobaví, nepřesvědčí. Samotná tristní stopáž každého dílu sama o sobě nedokáže odvyprávět knihu. Pořád ale je to v základě "tak nějak" to, co jsme v knihách četli, i když to ztvárnění se knihám nemůže ani v nejmenším rovnat. Btw: pokud si dobře pamatuju, tak knihy vyšly v reedici v novém vázaném vydání, i když za asi jinou cenu, než byly k dostání tehdy.(4.7.2012)

Knihy byli úžasné. A tento serial je výborny taky.(2.10.2018)

Správná Pětka (The Famous Five) Seriál, který byl natočen na motivy slavné série knížek od paní Enid Blytonové určené pro mladé čtenáře. U nás vysílala ČT1 v ranním nedělním pořadu pro děti "Studio Kamarád".(19.2.2011)

Mám mlhavý dojem, že v mých dětských letech obíhala Správná pětka i české kanály. Knižní předlohy jsem v dětství milovala (mám kompletní sbírku), a ani ten seriál nebyl špatný. Tehdy. Když jsem se k němu po těch deseti letech vrátila, viděla že je vtipně doslovný, záporáci jsou bez výjimky přitroublí nemotorové a absentuje v něm napětí. Navíc u něj mám stejný problém jako s adaptací ze sedmdesátých let - 25 minut je na epizodu málo a větší prostor tu dostaly jen asi tři příběhy. A to ty, které bych si pro to nevybrala.(15.7.2008)

Totální nostalgie, knížky o Správné pětce (Julián, Dick, Anna, Gerge a pes Tim) jsem v dětství doslova žral a když jsem poté viděl tento seriál dost se mi líbil, ale knížky jsou přece jenom o dost lepší... To masik: No, Tim se teda vážně nepovedl, ten malý chlupáč vážně není on, ale casting dětí myslím dopadl docela dobře - takhle jsem si ty děti plus/mínus představoval.(23.7.2006)