Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

Rex Mundi

Julia Roberts (v českom dabingu) ma s tým svojím večným mletím niekedy privádzala do zúfalstva, ale inak som sa príjemne pobavila. Najchutnejší bol James Gandolfini :-) ()

D.Moore

Příjemná dobrodružná komedie, která sice nepatří k nejnápadtitějším, ale pobaví me zaručeně vždycky. O nějakých dvacet minut zkrátit a bylo by to ještě lepší. Zároveň je Mexičan i jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků - Alan Silvestri tu vzdává hold mistru Morriconeovi (a dal si na tom sakra záležet). ()

2Pac

...taka divna fantasy/road movie. Nemozem si pomoct ale Juliu nemam moc rad.U mna bude stale slapka z Pretty woman s nechutne obrovskymi ustami.Ked k tomu pridala v tomto filme aj neustaly skrekot...Pitt v ulohe babraka mi velmi nesedel.Vlajku hore drzi nezny obor Gandolfini a srandovne ciernobiele vstupy. ()

lesumir

Prumerna, ne prilis vtipna komedie se snazicim se Pittem, ale Julinka nam trosicku zklamala, od takove hvezdy bych cekal opravdu vic. Ale hodne sympaticky mi byl "smutny" zabijak v podani Jamese Gandolfiniho, ktery to jaks taks zachranuje. 5/10 ()

Fiftis

Veľmi pekný film. Veľmi známe herecké obsadenie Brad Pitt a Julia Roberts, pre mňa bol okrem vždy skvelého Brada najdokonalejší James Gendolfini v úlohe citlivého, homosexuálneho zabijaka Leroya. Podľa mňa fakt veľmi dobrá dobrodružná komédia s opäť výborným Bradom Pittom a celkom aj Juliou Roberts. Aj keď meno režiséra nikomu nič nehovorí, poradil si s touto snímkou veľmi dobre. ()

Big Bear

Přesně tak. Ve filmu byl nejlepší mafián Gandolfini. Roberts nezklamala, ale Brad? Halt někdy se i mistr herec postřelí... a jelikož nejsem všeodpouštějící děva při pohledu do jeho očí... byl jsem zklamán. * * ()

misterz

Vlastne ani poriadne neviem o čom to bolo, nuda ako na letnom výpredaji použitých pneumatík. Chlapík príde do Mexika aby niekoho našiel, sem-tam nejaká mŕtvola alebo problém, do toho pekná Julia Roberts, sem-tam nejaký vtip alebo zaujímavejšia scéna, ktorá aspoň na pol centimetra nadvihne očné viečko... Žiaľ bolo toho málo, mal som čo robiť aby som nezaspal. Podpriemer.30/100 ()

kingik

Pitt s Robertsovou nejdou dohromady. Prostě jim jejich vztah nevěříte, ale jinak film v oddělených scénách funguje zajímavým způsobem a nepřehlédnutelný je tu i James Gandolfini. Celkem zajímavý film, který má dost humoru i napětí. 60% ()

Snorlax

Doufám, že Brad Pitt si vybral slabé chvilky do konce své kariéry, za tohle by se měl dlouze a nahlas stydět. Ale Robertsová byla v roli afektované pipiky skvělá. ()

Jordan

nevydarený a nedotiahnutý film, plný hluchých miest, nudných pasáží, nezáživných postavičiek. Scenár by bol oveľa platnejší ako jedna z kapitol nejakého dobrodružného seriálu. Juliu Roberts som nemal nikdy rád, Brada Pitta však áno, ale týmto filmom sa nikam neposunul, takéto role mu nie veľmi sedia. Očakával som slabý film, slabý film som videl - takže sa o sklamaní a rozčarovaní nedá hovoriť. ()

nash.

Už dlouho jsem neviděl tak dokonale nablýskané nic. Velkolepé obsazení, ušlechtilý vizuál, zajímavý nápad, ale celé to bylo, až na výborného Jamese Gandolfiniho jako Winstona, bez šťávy, bez tempa, bez čehokoli, čím by zaujalo. Přeplácaná uspávací nuda s mizerným scénářem, bezkrevnou režií a podivně nezáživnými, místy otravnými, hereckými výkony. Kdybych měl parafrázovat jeden starý vtípek, řekl bych "Chceš-li poznat co je nuda, pusť si filmového Mexičana." ()

Slarque

Film rozpadlý do dvou paralelních rovin. V té lepší je dvojice James Gandolfini a Julia Roberts. Brad Pitt má smůlu, protože jemu nepomáhá žádný další herec, ani scénárista či režisér. Film je také alespoň o půlhodinu delší, než by měl být. ()

klerik

Zbytočne dlhé, ale inak príjemné. Zábavnejšie než svojho času 6 DNÍ, 7 NOCÍ. Juliu Roberts nemusím, ale tu mi prišla fajn. Komickosť filmu mi vyhovovala aj celkový nápad vzťahovej komédie s gangsterskými prvkami. Keby sa to prestrihalo, malo by to viac hlavu a pätu. Historka o vzniku pištole je skvelá. Rovnako ako James Gandolfini... ()

LaciLC

Asi najslabší film tohto režiséra. Presne sa tu potvrdilo, že slávne mená ešte nezaručujú i kvalitu. Verbinski si mal najprv zvoliť aký film chce natočiť, pretože ku komédii má veľmi ďaleko. Oveľa viac som sa bavil aj pri Lov na myš. ()

korbitch22

Nechápu absolutně tohle hodnocení.Podle mě jednoznačně nejmíň doceněný film tady, na ČSFD.Pamatuju si, jak sem kdysi chodil do kina jen tak, prostě sem přišel k pokladně, koupil si lístek a vůbec sem netušil na co du.To mě v mládí strašně plavilo a objevil jsem takhle spoustu filmů a některé z nich ve mě zanechali hlubokou stopu a jedním z těch mých nejmilovanějších je právě Mexičan.Jedno z mých prvních setkání s Bradem Pittem, nádherná Julie Roberts, parádní příběh a skvělá výprava.Pevná a zručná Verbinského režie a nápaditý a vtipný scénář.Nerozumim tak vlahému přijetí, pro mě jeden z nejlepších filmů.90%. ()

Flakotaso

Do půlky to bylo ještě celkem zábavné, ovšem od chvíle kdy se objeví teplouš (mimochodem největší možné klišé) je to neuvěřitelně nudné, otravné, roztahané a trapné. Do konce jsem se dodíval jenom s vypětím všech sil. Verbinsky se očividně snažil napodobit Tarantina, ale prostě na to nemá. Tři hvězdy za první půlku, hudbu a slušnou vizuální stránku. A ještě za prostřihy se semaforem, mimochodem jediné, co se opravdu povedlo. ()