Scharra

Povedená komedie, která si dělá srandu z předsudků jednotlivých evropských států a jejich obyvatel. Scotty does not know :D ()

Ceberus

Světlejší výjimka mezi teenage komediemi - topless záběry se nešetří, zato fekální humor konečně zase jednou naprosto chybí. "Dobrá matičko boží... jsme ve východní Evropě!" :-) ()

zberatel

Nezasmiat na tomto skvoste dokaze len malokto.. okrem robots battle ci "zvolenie noveho papeza" je tu kopa dalsich branici braniacej byt v pokoji scen :D ()

mira.l

Celkem povedená, trochu ztřeštěná komedie/road movie. Co mě zaujalo, že podruhé během pár dnů jsem natrefil na cizí film, ve kterém si "zahrálo" Národní muzeum, po Rudém baronovi si tentokrát schodiště ve vstupní dvoraně zahrálo Vatikán:). Snad ještě zajímavější jsou závěrečné titulky, českých jmen je tam víc než dost, a nejen mezi herci. ()

Nocturno culto

Taková správná fraška, místy hooodně ujetá ale vtipná.. potěšily české lokace, několik českých herců ..Vinnie je frajer, Xena je taky fakt uvěřitelná ..pobavil jsem se dostatečně .. ()

Hannibal1913 odpad!

Proč... Proč jsem jen vydržel tu celou hodinu u televize. Znovu mám dojem, že jsem během té hodiny zestárl tak o 4-6 let. Fuj, hnus a výsměch celé evropě.. ()

Kingjiri

Ujetá crazy teen komedie, která ale zbytečně nesklouzává do trapnosti nebo vulgarity a je zábavná od začátku do konce. Obsahuje spoustu cameo roliček americkejch (Matt Damon a Vinie Jones vládnou) i českejch (Miroslav Táborský nebo Jakub Kohák) herců a některý scény už jsou dneska kultovní (Vandersexxx). Uplně nejvtipnější ale bylo, jak se většina evropskejch scén odehrávala v Česku, přičemž sem vůbec hlavní postavy vůbec nejeli. Čtvrtá hvězda za evropskou (resp. českou) výpravu, dvoucifernej počet polonahejch holek, závěrečný titulky a místama příkladný dohrávání nebo využívání veškerýho potenciálu gagů (Scotty doesn´t know!). ()

GTS_PUNK

"Enjoy Bratislava. It's good you came in summer, in winter it can get very depressing." O niektorých filmoch možno otvorene povedať, že sú hlúpe. Potom sú tu však aj filmy, ktoré síce sú hlúpe, ale za to aj dostatočne vtipné na to, aby so sebou naplno strhli aj diváka. A to je presne prípad tohto veľkého bláznivého tripu po Európe, na ktorý Scotty (Scott Mechlowicz) vyráža so svojimi priateľmi, aby v Berlíne našiel dievča svojich snov, s ktorým sa zoznámil cez internet. Cez Londýn, Paríž, Amsterdam, Bratislavu, Berlín a nakoniec aj Rím vedie ich neuveriteľne pôsobiaci trip po starom kontinente. Tvorcovia tu dokázali vytvoriť jednu veľmi jednoduchú, ale pritom pomerne prepracovanú európsku záležitosť na americký spôsob, samozrejme so všetkými stereotypmi, ktoré sa k danej krajine či mestu viažu. Futbaloví chuligáni v Anglicku, drogy a sex v Amsterdame, narážka na nacistický pozdrav v Nemecku, voľba pápeža vo Vatikáne, ale aj tak z toho všetkého najlepšie vychádza Bratislava so svojim zničeným východoeurópskym vzhľadom, reklamami na "Hapi djús" (Teraz bez drene!) s nahými ženami či "starým bratislavským absinthom", ktorý je v Spojených štátoch zakázaný. Tvorcovia si Európu berú na paškál najviac ako vedia, dokonale sa im to darí a divák sa pri filme nemôže v žiadnom prípade nudiť. Pomerne jednoduchý námet a príbehová zápletka sú vyvážané poriadnou dávkou vtipu. Ten nejedenkrát rozochveje bránicu a úprimne pobaví. Nič pritom nie je silené, humor väčšinou vychádza z aktuálnej filmovej lokácie, ktorých maximum sa snažia tvorcovia využívať naplno, čo sa im hravo darí. Spomínané prostredie a výprava po Európe je šikovne zakomponovaná do pražských uličiek, námestí či podnikov. České hlavné mesto tak plní úlohu hneď niekoľkých európskych metropol naraz. "Stověžatá Praha" samozrejme nemôže vyzerať inak, než vynikajúce. Keďže sa film natáčal takmer celý práve tu, je logické, že v menších rolách sa tu blysne aj niekoľko známejších českých tvárí. Z pomedzi nich možno spomenúť Jakuba Koháka ako francúzskeho futbalového fanúšika či Miroslava Táborského sťa slovenského sluhu, pre ktorého je "niklák" bohatstvo. Popri českých vedľajších postavách sa však objavuje aj niekoľko ďalších zaujímavých hereckých tvárí. Hneď na úvod je pomerne prekvapujúce účinkovanie Matta Damona v malej speváckej roli a ďalej vo filme zaujme bývalý anglický futbalista a tvrďas Vinnie Jones, čoby futbalový chuligán s vynikajúcim prízvukom a štipľavým slovníkom. EuroTrip je navyše okorenený o famózny soundtrack, ktorý stavia na základoch punk-rockového zvuku hudby nového milénia, ale vsádza aj na viaceré časom overené klasiky. Veľmi jednoduchý námet, ktorý podľa popisu nemusí ani poriadne zaujať, je však v samotnom filme pretavený do výbornej road movie komédie, postavenej na uťahovaní si z jednotlivých európskych stereotypov. Film vo všeobecnosti možno označiť ako malé veľké príjemné prekvapenie. Nielen vďaka jeho humoru, ale takisto aj možno tým, že je nám vlastne dosť blízky. Natočený takmer celý v Prahe, zobrazujúci zúfalo pôsobiacu Braitslavu a obsadený viacerými hereckými tvárami takisto z našich končín. Navyše doplnený o niekoľko dosť záberov na ženské poprsie a krásnu Michelle Trachtenberg v jednej z hlavných úloh. () (méně) (více)

Nix

Mne tenhle tip komedií celkem nevadí. Střídají se tu lokace a pořád se tu něco děje. Plus na pláži naháčů hraje můj bývalý učitel angličtiny, což jsme dycky na střední považovali za velikou srandu a do dneška se tomu zasměju. ()

elCroCo

Snaha režiséra Jeffa Schaffera o další teenagerskou road movie vyústila v řadu rádoby vtipných faux pais založených na bezmezné stupiditě hlavních postav ( „správňácký“ kluk se svým „dementním“ kamarádem přes obvyklou šablonu ). Celou taškařici zastřešuje poněkud povrchní příběh o cestě do Berlína sázející na spoře oděná těla zdejších dívek spíše než na krásy Evropy. Ze všeho plyne pouze jediné ponaučení : Velkým obloukem se vyhněte Bratislavě, zejména v zimě ;) ()

sigi2

Nemôžem nepriznať, že som sa asi do polovice filmu celkom slušne bavil. O to horšie som však potom vnímal celú druhú polku, ktorá skĺzla kamsi na úroveň "skvelých" nemekých teenagerských komédií. A nielen kvôli tak veľmi hľadanej Nemke. ()

D.awi.d

3 a půl.Takže dám 4.Už jen za to vtipný Slovensko.A je tam absithn,Ital úchyl,písnička Scotty doesn't know,klející papež.... ()

Lokran

tak hezký a slibný začátek a tak trapný a dementní konec. škoda. plus za to, že ať ste kde ste, vždycky je to Praha, minus za úchylného taliána ve vlaku...40% ()