poster

Digimon Tamers (TV seriál)

 • Japonsko

  デジモンテイマーズ

 • japonština

  Dejimon Teimâzu

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2001, 51x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

 • Toyotomi
  ****

  Poměrně zdařilé pokračování Digimoních seriálů, sice to není ani náhodou tak dobré jako Digimon Zero Two, ale můžu říct že to stojí za zhlédnutí.(19.10.2007)

 • Kwaichi
  ***

  Páčil sa mi nový systém dodávania špeciálnych schopností digimonom pomocou čipových kariet. Takisto aj tajná mimovládna organizácia ochraňujúca svet pred zlými digimonmi. No nakoniec to aj tak musia všetko zobrať do rúk deti. Celkovo to bolo vydarenejšie oproti druhej sérii.(26.1.2011)

 • Israha
  ****

  Mezi fanoušky Digimonů se vedou debaty, zdali je lepší sérií původní Adventure, nebo právě Tamers. Z mého pohledu jsou ve výsledku víceméně na stejné úrovni, i když každá z nich má na své straně trochu jiná pozitiva. Tamers mají rozhodně lepší scénář, kvalitnější animaci, originálnější dějovou linku a vyváženější vyprávěcí rámec. S obligátním "zlý Digimon chce ovládnout digitální i skutečný svět, musíme ho zarazit!" se zde nesetkáme, příběh je vrstevnatější, v první třetině se v rámci vyprávění poměrně výrazně ohrazuje vůči opakovaným srovnáním s Pokémony, a na závěr získá nečekaně epicky a náležitě temný rozměr (Japonci své děti mají rádi, když jim pouští tohle). Slabší jsou na druhou stranu postavy a jejich Digimoni. Uznávám, že Tamers jsou s přístupem "existují i nevýrazní a na první pohled méně významní lidé, ale i ti mají v běhu událostí své místo" realističtější, ale sleduje se to hůře. Hlavní protagonista Takato je zaprvé kopírkou Taichiho z Adventure a Daisukeho z Adventure 02 (stejně jako jeho Digimon je horší kopírkou Digimonů zmíněných postav, a ke všemu má příšerný kňouravý voice acting), a zadruhé jeho definující vlastností je to, že je prostě jen obyčejné děcko. Jeho kámoši Hirokazu a Kenta součástí série vůbec být nemuseli a nic by se nestalo, a jen stěží hledáte jiný význam existence rozmazlené malé sestry Jiana, než otravování diváka svými výlevy. Jian, Ruki a Yuri jsou sice fajn, ale celkově zde Tamers oproti postavám z Adventure co do propracovanosti a atraktivity osobních příběhů ztrácejí (není vzácné se přistihnout u myšlenek, že vám vlastně víc stojí za pozornost osudy počítačovými daty tvořených stvoření, než jejich kamarádů z masa a kostí). Jak jsem psal, možná realističtější, ale určitě méně sledovatelné. Ale není divu, když si zjistíte, že showrunner série dělal na mnoha young adult či dospěláckých anime, mimo jiné i NG Evangelion. Pak začne komplexnost, tonální rozhoupanost, bizarnost a menší přívětivost k dětskému divákovi (vyvážená momenty extrémní infantility) dávat smysl. P.S: speciální hejt si zaslouží postava Culumona, protože ta ubreptaná, patologicky roztomilá a nesnesitelně vlezle hodná nestvůrnost sice má své místo v příběhu, ale její stvárnění snad nemůže být nic jiného než trest pro starší diváky, za to že hledí na anime pro děcka.(17.5.2020)

 • Gadamf
  *****

  Jemný detský humor spočiatku série prechádza plynulým tempom do strhujúceho temného príbehu... asi najvydarenejšia séria Digimonov. Samozrejme, aj klasický Adventure bol vynikajúci, ale Tamers ho u mňa predsa len o trochu predbehol. Zaujímavosťou pri tomto anime je, že aj prerobená americká verzia sa dá pozerať. | (TOP #2: 2005)(22.7.2007)

 • greymon
  ***

  Celkem povedené další pokračování Digimonů, ale víc se mi líbila verze Digimon Adventure 02.(7.9.2011)

 • kobras5
  *

  Bohužel Digimon Trenéři nedosahují kvalit předchozích sérií. Myšlenkově velmi podprůměrní, nijak nenavazující na předchozí díly, ačkoliv pak mi není jasné, jak mohli existovat nějaké digi karty, když to nenavazovalo na předchozí díly a v případě že ano, pak není logické, proč se hlavní hrdinové chovali tak, jak se chovali a s takovýma myšlenkama. 30% (viděno česky).(1.9.2013)

 • Prehistar_

  Cože! Ono to není černé??!!(17.2.2009)

 • vanadada
  odpad!

  U této nepovedené a ani nijak nenavazující hovadině na předchozí série Digimonů se nedá říct nic jeného než, že víc ubohé už tak "hovno" nešlo zkopírovat. Retardace nejvyššího řádu(14.3.2013)