Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Frank Leone si odpykává svůj trest ve vězení za ublížení na zdraví a za dobré chování je pouštěn i na vycházky. Jednou v noci je ale Frank převezen do věznice Getaway, kde je správcem Warden Drumgoole. Ten má s Frankem nevyřízené účty, a tak tam Frank zažívá týrání od správce i od dozorců. Ti se snaží Franka psychickým i fyzickým trýzněním vyprovokovat, ale Frank se statečně drží a týrání snáší... Drumgoole je sadista a Frank kdysi utekl z vězení, kde byl tehdy Drumgoole správcem. Frank na Drumgooleův sadismus upozornil a byl poté umístěn do mírnějšího vězení. Zato Drumgoole byl potrestán převelením do věznice Getaway, která je jednou z nejhorších. Frankovi ale hrozí nebezpečí i od spoluvězňů Webera a jeho lidí, kteří jdou správci na ruku a jakmile mají příležitost, snaží se Franka také vyprovokovat... Franka si všimne vězeň Eclipse, který vede dílnu, kde se opravují auta, a Frank získává další spřízněnou duši. Začne pracovat v dílně společně s Eclipsem, Erniem a Dallasem. Drumgoole nařídí Weberovi, aby přitvrdil. Drsný Weber se svými lidmi, kteří s ničím nedělají okolky, Ernieho zabije. To už je na Franka moc – a pustí se s Weberem do rvačky, ale nezabije ho. Jiný spoluvězeň nakonec Franka bodne do zad nožem... Frankovi zbývají do propuštění tři týdny, zotavuje se ve vězeňské ošetřovně. Když se vrátí do cely, je mu sděleno, že jeho přítelkyně Melissa má být znásilněna. Frank požádá Dallase o pomoc s útěkem, ale ten ho zavede do nastražené pasti... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (327)

Lima 

všechny recenze uživatele

Poměrně příjemné vězeňské drama z rodu ´Útěku z Alcatrazu´ a ´Shawshanku´. I to předvídatelné klišé (odhadnutelný vývoj, zlí dozorci) je zde nějakým záhadným způsobem snesitelné. Bohužel posledních 15 minut dělá z filmu poměrně těžko uvěřitelnou báchorku, což je škoda. Jinak kolegovi Radyovi bych doporučil návštěvu zoologické zahrady, aby si pořádně prostudoval mimiku primátů, jeho zdejší připomínka na adresu Stalloneho je poněkud mimo, řekl bych. Sly si zde totiž odehrál to své a odehrál to věrohodně a sympaticky. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Obstojná akčná, väzenská dráma, ktorú si rád občas pripomeniem. Nie je to žiadne filmárske veľdielo ako povedzme Kingove "Vykúpenie z väznice Shawshank" a nikdy sa to nestane ani takou legendou akou je napríklad "Motýlek" z roku 1973, ale pozerať sa na to dá. "Kriminál" poteší predovšetkým fanúšikov hollywoodskeho svalovca Sylvestra Stalloneho. Práve on stvárnil hlavnú úlohu v tomto filme. Zahral si justíciou a väzenským systémom zomletého občana Franka, na ktorom sa drsným spôsobom vyvršuje zákerný riaditeľ nápravného ústavu Warden Drumgoole. Tejto role sa chopil Donald Sutherland a bol fakt hodne nepríjemný záporák. Chce sa Frankovi pomstiť, za to čo sa medzi nimi pred rokmi odohralo. Má ho vo svojej moci a chce mu urobiť zo života peklo. **** ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli se zrovna toto slovo hodí pro film z vězeňského prostředí, ale nemohu jinak. Krása. Sylvester je velká osobnost a do většiny svých postav dokáže vždy vnést i velké množství citu, pochopení a jakoby snad i zranitelnosti, či jak to mám nazvat. A to navzdory mnohdy typicky "drsňáckým" charakterům. Snad za to mohou ty jeho "psí oči.":) I za tuto část jeho osobnosti ho mám moc ráda. A když se ještě "Rocky" spojí s Billem Conti, stává se Kriminál hned o něco lepším místem. Contiho charakteristický styl jsem ihned rozpoznala a uvědomila si, že svou hudbou jakoby ukazuje velkou sílu, motivaci, odhodlání a touhu bojovat navzdory všem a všemu. Zvláště scéna v autodílně je dokonalá. Ostatní vězeňská banda se skládá z různých existencí. Hláškující a potrhlý mladý Tom Sizemore, naprostý parchant Sonny Landham (aneb slovy z Predátora: "Co to Billyho furt žere? - "Nevím, majore, je divnej už od rána":) a taktéž sotva postřehnutelná rolička Dannyho Treja. Přemýšlím, jestli ten maník hrál v nějakém filmu, kde by nebyl v base:) Pokud byste byli v base, tak setkání s Dannym by byla jistě jedna z těch nejhorších věcí, které by se Vám tam mohly stát. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Příběh samotný neurazí, je tu i pár slibných momentů a rvaček, nechybí dramatické chvíle a emoce, ale zázrak se nekonal ani v tomto případě – že bych si z toho vyloženě sedl na prdel. Co z něj ale udělalo vcelku solidní podívanou, tím byli herecké výkony většiny zúčastněných. Stallone, Sutherland, Amos, Sonny Landham, Sizemore, McRae, Darlanne Fluegel a další odvedli svou práci velmi dobře. Život je svině a když ti z něj udělá peklo svině největší – je na průser zaděláno a udržet si klidnou hlavu, jo to chce pořádnou fušku. Já tenhle film z vězeňského prostředí vynášet do nebes nebudu, ale ve finále můžu říct, že jsem byl spokojený. Normálně bych tomu vlepil asi 3 hvězdy, ale tu jednu přidám za tu nádhernou červenou káru…70% ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

scénář je sice od začátku průhledný jako halenka studentky u zkoušky a za takovou sonátu na city v první polovině by se nemuseli stydět ani světoví klasikové... jenže ono to všechno do sebe tak nějak pěkně zapadalo, pro vězeňské prostředí já mám navíc slabost a prostě jsem měl fakt zrovna náladu na něco takového... jednoduchého. takže 70% ()

Galerie (53)

Zajímavosti (10)

  • Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)
  • V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Reklama

Reklama