Kriminál

Kriminál

Lock Up

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

"Nič nie je mŕtve, kým to nepochováš. Takto to dopadne, ak v mladosti naštvete niekoho so sloňou pamäťou. Výborne neakčná škola starých dobrých 80. rokov. Kvalitne stupňovaná atmosféra a vynikajúca scéna zápasu v blate (rovnocennou sa jej po rokoch stala zo SPÁČOV). Bonusom tohto jemne béčkarského projektu sú solídne herecké výkony - nielen titulné (Stalloneovi a Sutherlandovi tieto typy idú), ale i podporné (odvalené hovädo Sonny Landham, brutálny, ale nakoniec sa správne zachovajúci bachar John Amos a prekvapivo kladný Tom Sizemore). Príjemne komorná záležitosť, nie surová, skôr smutná a také mám od Slya rád. Na nejakú veľkú a nezabudnuteľnú kinematografiu by som to rozhodne nevidel, ale mňa to bavilo. 70 %(20.12.2005)

scénář je sice od začátku průhledný jako halenka studentky u zkoušky a za takovou sonátu na city v první polovině by se nemuseli stydět ani světoví klasikové... jenže ono to všechno do sebe tak nějak pěkně zapadalo, pro vězeňské prostředí já mám navíc slabost a prostě jsem měl fakt zrovna náladu na něco takového... jednoduchého. takže 70%(16.4.2009)

Brilantná väzenská dráma v hlavnej role so Slyom Stalloneom. Tento film má drsnú underground atmosféra z Rockyho a životnú drámu outsidera z Ramba. Hlavne je to silná a drsná dráma, s minimom akcie, ale ani chvíľu nie nudná. Všetko to vrcholí v záverečnej pasáži, keď sú sympatie k Leonemu na úplnom vrchole. Lock Up je geniálna podceňovaná dráma s neopakovateľnou zasvinenou drsnou atmosférou. Nie je to vyleštené a oscarovo namazané ako Shawshank, je to viac o realite a drsnosti života.(8.10.2006)

Někde tady si Donald Sutherland nacvičil "prezidentský výraz" sadistické svině, který se mu tak hodil v Hunger Games jedna až dvacetčtyři. Sylvester Stallone si tady zase střihl roli, ve které se nehláškovalo a nestřílelo, ale "šlo o cosi vážnějšího" - ale ne zas o tolik;) Není to takový výstřel do tmy jako byla pohádka o hledání vztahu se synem za zvuků páky Over The Top, ale jde v zásadě o vězeňské béčko s nějakým tím klišé a očekávatelným koncem. Faktem je, že výkony Johna Amose a Toma Sizemorea akcie Kriminálu zvedají, ale pořád mě to nedokáže přesvědčit, že bych si z něj měl něco pamatovat. 60%(14.6.2016)

Kriminál byl na Razzie Awards mominován na tyto anticeny : v kategoriích nejhorší herec ( Stallone ), herec ve vedlejší roli ( Sutherland ) a film. Scénář : Jeb Stuart, Richard Smith a Henry Rosenbaum. Kamera : Donald E. Thorin. Hudba : Bill Conti. A mě se to líbilo. CITÁT - Nic není mrtvé, dokud to nepohřbíš.........(11.5.2011)

• - Ve fotbalové scéně, kde dávali vězni Leonemu (Sylvester Stallone) pořádně do těla, se jednalo o skutečné karamboly v plné síle. Samotný Stallone si právě takto natáčení přál a sám přiznal, že si při jednom z nárazů téměř skoro zlomil nohu. (tnp101)

• - Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)

• - Automobil, který Frank (Sylvester Stallone) ve filmu řídí, je Pontiac GTO. (rainman93)