Kriminál

Kriminál

Lock Up

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

Stallonův první pobyt ve vězení. Žádná mega pecka to rozhodně není, ale díky sympatickým postavám a hlavnímu záporákovi, kterého hraje Sonny Landham jsem si hlavně první 2/3 náramně užil. Až ten konec je už takový hodně přitažený za vlasy. Docela se divím že ve stejném roce Stalonne seděl v base dvakrát. Podruhé to ale byla o něco větší zábava. 70%(16.4.2018)

Obstojná akčná, väzenská dráma, ktorú si rád občas pripomeniem. Nie je to žiadne veľdielo ako povedzme "Vykúpenie z väznice Shawshank" a nikdy sa to nestane ani takou legendou akou je napríklad "Motýlek" z roku 1973, ale pozerať sa na to dá. "Kriminál" poteší najmä fanúšikov hollywoodskeho svalovca Sylvestra Stalloneho. Práve on stvárnil hlavnú úlohu v tomto filme. ***(5.5.2011)

4.7. 2010 - Sylvester Stallone ukazuje, proč se vyžívá v podobných filmech jako je právě kriminál. Užívá si to. Hlavně ať se nikdo nesere do jeho rolí. Tohle byla Stalloneho doba. Jeho nejlepší léta. Tohle je film, který je na jednu stranu slabší a nezáživný, ale na druhou stranu je to skvělý nápad. "Nic není mrtví, dokud se to nepohřbí". Mě se to líbilo. Přímočaré akce, nikdo se s ničím nesere. Je tam samosřejmě i druhá strana(vězenští gangsteři), ale dostatečně zkušeného dobráka jako je Frak Leone to v žádném případě nerozhodí. Uvidíte sami. Spokojenost.(6.7.2010)

Opět film s vynikajícím hereckým obsazením. Hraje zde i můj oblíbenec z Rodriguezových filmů, Danny Trejo... Je to tuším první kriminálka, která se Slymu povedla. Opravdu povedené drama. Dostalo se mi opravdu více než jsem očekával. Je to taková pohodová podívaná. Je vidět, že Sly není jen ničící stroj....(4.6.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,099,847Tržby Celosvetovo $22,500,000Sylvester Stallone v dramatickej úlohe a veľmi mu to sadne, príbeh pútavý od začiatku po koniec, hlavne vygradovaný záver poteší, dej ma slušnú dávku napätia, dobre zahrané vedľajšie úlohy(Sutherland, Sizemore, Amos, Landham),... v podstate a na prekvapenie sa jedná o jeden z najlepších filmov z oblasti väzenia. /85%/(10.8.2005)

• - Vo filme si zahrali i skutoční väzni zo štátnej väznice Rahway, v priestoroch ktorej sa v priebehu októbra až decembra 1988 nakrúcalo. Podľa Sylvestra Stalloneho (Frank Leone) si ju vybrali kvôli tomu, že sa radí k najtvrdším v USA. (Chatterer)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

• - Vo filme pridelili Frankovi (Sylvester Stallone) väzenské číslo 5-1-0. Vždy keď sa ho naň spýtajú, hlási sa ako väzeň Five-Ten, čiže 5-10. Výška herca je 5 stôp a 10 palcov, v skratke po anglicky five-ten. (martincba)