Kriminál

Kriminál

Lock Up

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

Shawshank to sice nieje, no par tromfov vrukave tento film predsa len ma. Su nimi hlavne sceny s prekvapivo silnym nabojom, ktore vystavali na pode rutinneho scenara kvalitnu atmosferu. Vezenske rugby, jazda po Broadwayi, ci upratovanie v telocvicni, to boli okamihy, ktore by sa mohli vynimat v akomkolvek spickovom filme. Uloha to bola pre stalloneho ako vysita, strihol si dalsieho chlapa so srdcom na spravnom mieste, a najde sa aj par dalsich (ne)sympatickych postav, ktore film tiahnu dopredu. Sutherland prekvapivo len prehrava. Skoda toho hlupuckeho scenaru. (6.9/10)(20.6.2008)

4.7. 2010 - Sylvester Stallone ukazuje, proč se vyžívá v podobných filmech jako je právě kriminál. Užívá si to. Hlavně ať se nikdo nesere do jeho rolí. Tohle byla Stalloneho doba. Jeho nejlepší léta. Tohle je film, který je na jednu stranu slabší a nezáživný, ale na druhou stranu je to skvělý nápad. "Nic není mrtví, dokud se to nepohřbí". Mě se to líbilo. Přímočaré akce, nikdo se s ničím nesere. Je tam samosřejmě i druhá strana(vězenští gangsteři), ale dostatečně zkušeného dobráka jako je Frak Leone to v žádném případě nerozhodí. Uvidíte sami. Spokojenost.(6.7.2010)

Ničím výjimečný vězeňský opus, v němž Stallona šoupnou do těžkého krimu a tamní ředitel v podání zlověstného Donalda Sutherlanda ho těžce šikanuje. První polovina je skvělá, ale ta druhá je moc předvídatelná a z dnešního pohledu už jsou takto pojaté filmy těžce out. Vlastně i ten Stallone je hodně out....(23.2.2009)

Nevím, jestli se zrovna toto slovo hodí pro film z vězeňského prostředí, ale nemohu jinak. Krása. Sylvester je velká osobnost a do většiny svých postav dokáže vždy vnést i velké množství citu, pochopení a jakoby snad i zranitelnosti, či jak to mám nazvat. A to navzdory mnohdy typicky "drsňáckým" charakterům. Snad za to mohou ty jeho "psí oči.":) I za tuto část jeho osobnosti ho mám moc ráda. A když se ještě "Rocky" spojí s Billem Conti, stává se Kriminál hned o něco lepším místem. Contiho charakteristický styl jsem ihned rozpoznala a uvědomila si, že svou hudbou jakoby ukazuje velkou sílu, motivaci, odhodlání a touhu bojovat navzdory všem a všemu. Zvláště scéna v autodílně je dokonalá. Ostatní vězeňská banda se skládá z různých existencí. Hláškující a potrhlý mladý Tom Sizemore, naprostý parchant Sonny Landham (aneb slovy z Predátora: "Co to Billyho furt žere? - "Nevím, majore, je divnej už od rána":) a taktéž sotva postřehnutelná rolička Dannyho Treja. Přemýšlím, jestli ten maník hrál v nějakém filmu, kde by nebyl v base:) Pokud byste byli v base, tak setkání s Dannym by byla jistě jedna z těch nejhorších věcí, které by se Vám tam mohly stát.(8.3.2012)

Tento film ma prekvapil. Sylvester Stallone zahral výborne svoju úlohu v napínavom a zvratovom príbehu. Tento snímok aj ukáže divákom, akí dokážu byť väzni medzi sebou zlí, alebo ako sa chová ostraha proti nim, Sylvester Stallone sa bude musieť vysporiadať s bandou hnusných ľudí, ktorí mu budú spôsobovať peklo. Naozaj pekný snímok. Nieje to síce Shawshank, ale plný počet hviezd si zaslúži.(3.2.2015)

• - Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

• - Automobil, který Frank (Sylvester Stallone) ve filmu řídí, je Pontiac GTO. (rainman93)