Kriminál

• slovenský

Kriminál

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 115 min

"Nič nie je mŕtve, pokým to nepochováš. Takto to dopadne, ak v mladosti naštvete niekoho so sloňou pamäťou. Výborne neakčná škola starých dobrých 80. rokov. Kvalitne stupňovaná atmosféra a vynikajúca scéna zápasu v blate (rovnocennou sa jej po rokoch stala len tá zo SPÁČOV). Bonusom tohto jemne béčkarského projektu sú solídne herecké výkony - nielen titulné (Stalloneovi a Sutherlandovi tieto typy idú), ale i podporné (Amos, Sizemore). Príjemne komorná záležitosť, nie surová, skôr smutná a také mám od Slya rád. Pre jeho fanúšikov 80%... aspoň myslím.(20.12.2005)

Jedno z toho nejlepšího se Stallonem. Nikterak objevné, podobných filmů na téma "věznice se sadistickým ředitelem" bylo již natočeno více, ale tenhle má cosi do sebe. Ale možná bych jej dnes už posuzoval jinak, nicméně viděl jsem jej zkraje 90.let a tehdy mě dost zaujal. Nevadila mi ani Sylvesterova obličejová mimika na úrovni nižších primátů. :-) Pro nechápající - představte si ksichtění Jima Carreyho a vydělte ho asi tak milionem - dostanete ksichtění Sylvestera Stallona. :-)(22.11.2007)

What Dan9K said.(20.11.2010)

Stallone ve své ranější tvorbě představuje spíše ustrašeného Mickey Mause, než obrněný transportér na pochodu severním Vietnamem nebo Afghánistánem. Zkrátka hodný, i když vzpurný, chlapík v nejlepších letech, který křesťansky nastavuje druhou tvář a chce sekat latinu, aby si spravedlivě odkroutil, co má. Jenže, život je pes, a tak i jeho Frank Leone, dostane řádně přes prdel. Ve své době lepší akční film s přidanou hodnotou lehkého moralizovaní a vězeňského drama. Vlastně, co si víc přát? Dnes už takový film málokdo ocení, či dovede sledovat se stejným zanícením, jako tehdy my, když jsme byli kluky.(21.1.2015)

• Madison

Film, ktorý v mnohom pripomína ďalšie natočené väzenské filmy, no ani zďaleka sa im nevyrovná. Režisér sa nás snaží zoznámiť s hlavnými postavami, no ja som sa tak zúfalo nudila, že kým nenaskočila druhá polovica filmu, rozhrýzla som si všetky nechty. Sutherland je perfektným stelesnením zápornej postavy a ako jediný si udržiaval moju pozornosť. Inak slabučké. 50%(27.7.2009)

• - Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

• - Automobil, který Frank (Sylvester Stallone) ve filmu řídí, je Pontiac GTO. (rainman93)