Kriminál

• Nový Zéland

• Austrálie

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

První Slyův film, který byl uveden v kinech ČR (když nepočítáme zázračné uvedení Ramba 1) v roce 1991...jaká škoda, že se Slyovi nejlepší filmy u nás v kinech nehrály...Kriminál je Slyův návrat na začátek, není to špatný film, jen trochu vadí jako obvykle u Stallona sentimentalita balancující na hranici snesitelnosti.(31.10.2009)

Film, kterej se ze začátku docela táhne, ale potom nasadí fakt pořádný tempo. Drsný prostředí věznice se vším všudy, intriky dozorců i vedení, bitky a vraždy mezi muklama, atmosféra, že by z toho dostal depku i divák a výborný herecký obsazení. Snímek, jehož scény vám zůstanou zaryty hluboko v paměti. Nemá cenu zmiňovat občasná klišé, protože vám to film hezky vynahradí. A konec je fakt pěknej. "Víte, po čem se mi bude nejvíc stejskat? .. Po vašem úsměvu."(30.3.2012)

Šest měsíců vězení se pro Franka Leoneho stalo peklem na zemi. Dostal se do nejpřísněji střeženého vězení kam nepatří. Musí vybojovat nějtěžší boj svého života. Musí přežít. Fotbal v bahně byl hodně drsný. Donald Sutherland hrál pěkného bastarda. Skutečně zmetek k pohledání. Na Sylvesterovi opět hrály všechny svaly, ostatně, jako ve všech jeho filmech. Viděla jsem dabovanou verzi. Stalloneho mluvil Pavel Rímský. Jeho hlas mu velmi dobře seděl. Drsný,ale hodně klidný hlas,pro Stalloneho jako vyšitý. Velice zdařilý snímek z vězeňského prostředí a že jsem jich viděla poměrně dost.(15.2.2009)

Docela prijemny prekvapeni. Pribeh filmu samozrejme neni nic extra, porad je to takovy becko, nicmene hodne slusne natoceny. Stallone sice hraje hodne slusne, ale neprislo mi, ze by podaval nakej zivotni vykon a podobne. Dobre bylo udelany, jak si postupne ziskaval kamose a vedel jak co v kriminalu funguje. Akorat me krapet zklamala postava Sutherlanda. Samozrejme mu to nijak neulehcoval a obcas nakou tu buzeraci hodil, ale celkove byl takovej divnej, vetsinu casu jen cumel. Nicmene zaver je fakt hodne vostrej, skoda, ze Stallone vytah tu baterku, fakt sem netusil, jak to skonci. No, i kdyz ma film sem tam hluchy mista, tak jsem se dobre bavil.(3.1.2008)

Jedna ze Slyových lepších věcí. Vězeňských filmů s podobnou tématikou je sice kopa, ale tenhle má vážně něco do sebe. Shodou okolností v roce 1989 z basy utíkal dvakrát (jednou tady a podruhé s Kurtem Russellem a oba kousky se vážně povedly. Donald Sutherland je tady zase jednou za parádního hajzla. Přes všechno to svinstvo je to ale vcelku optimistická záležitost. Film s velkým srdcem.(10.8.2011)

• - Automobil, který Frank (Sylvester Stallone) ve filmu řídí, je Pontiac GTO. (rainman93)

• - Vo filme pridelili Frankovi (Sylvester Stallone) väzenské číslo 5-1-0. Vždy keď sa ho naň spýtajú, hlási sa ako väzeň Five-Ten, čiže 5-10. Výška herca je 5 stôp a 10 palcov, v skratke po anglicky five-ten. (martincba)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)