poster

Kriminál

 • USA

  Lock Up

 • Slovensko

  Kriminál

 • Velká Británie

  Lock Up

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ****

  Jedna ze Slyových lepších věcí. Vězeňských filmů s podobnou tématikou je sice kopa, ale tenhle má vážně něco do sebe. Shodou okolností v roce 1989 z basy utíkal dvakrát (jednou tady a podruhé s Kurtem Russellem a oba kousky se vážně povedly. Donald Sutherland je tady zase jednou za parádního hajzla. Přes všechno to svinstvo je to ale vcelku optimistická záležitost. Film s velkým srdcem.(10.8.2011)

 • Superpero
  ****

  Taková klasická "Stelounovka" když byl Sly ještě opravdu ve formě. Vězeňské filmy já mám rád a Stalloneho žeru, takže tohle mě celkem nemohlo zklamat. Jasně, že to bylo chvílema dost naivní, ale nenudil jsem se ani chviličku a navíc se obzasení mohlo kromě Sylvestera opřít i o skvělého Toma Sizemorea (nechutně mladej tam je :) a správně drsňácky sviňáckého Donalda Sutherlanda.(1.6.2008)

 • Dan9K
  ***

  Tenhle snímek mě asi utvrdil v tom, že jedna z mnou nejvíce nenáviděných věcí (a dalo by se říci obzvláště ve filmu, kde s tím nemůžu nic dělat) je nespravedlnost. Ta je v Kriminále tak intenzivní, až mi to bylo skoro nepříjemné. Podobně nepříjemné, jako ten pitomý naivní závěr, ale co chtít od osumdesátek a ještě k tomu se Sylvestrem. Nabízí se mi taky 2 otázky, co udělal Leone tak nepěkného panu správci, že na něj byl tak moc zlý? Třeba bychom nakonec fandili spíše jemu; za druhé, a to není až tak útok na film, jako spíš prostě normální otázka, opravdu se trestanci běžně flákají v nějakym pseudoautoservisu? To nedělají spíše v prádelně, kuchyni nebo tak? No ale celkově je to opravdu dobrý film, je to krutě obehraná písnička, ale pořád docela dobře funguje...(23.3.2008)

 • Gilmour93
  ***

  „This is hell, and I'm going to give you the guided tour.“ Frank Leone není žádný Frajer Luke, chce si jen dokroutit trest v zařízení, jenž není Věznicí s maximální ostrahou. Žádný Motýlek v zádech, žádný Obojek, sadismu tam nesvítí Zelená, míle daleko na něj čeká milá a ve sprše za ním při zvedání mýdla nestojí Ptáčník z Alcatrazu. Jenže je tu nečekané přemístění, za kterým stojí pomstychtivý ředitel Drumgoole a ten není, řekněme si na rovinu, žádný Brubaker. Vykoupení z věznice Gateway začíná... Standardně složená skládačka drsného života za mřížemi, v níž se pravidelně střídají násilí, citové výlevy, šikana, přátelství, snaha o útěk a akce - ta závěrečná, mírně přitažená za vlasy, by jistě potěšila jak Michaela Scofielda, tak Thomase A.Edisona..(6.9.2013)

 • -OverLord-
  ****

  Film, kterej se ze začátku docela táhne, ale potom nasadí fakt pořádný tempo. Drsný prostředí věznice se vším všudy, intriky dozorců i vedení, bitky a vraždy mezi muklama, atmosféra, že by z toho dostal depku i divák a výborný herecký obsazení. Snímek, jehož scény vám zůstanou zaryty hluboko v paměti. Nemá cenu zmiňovat občasná klišé, protože vám to film hezky vynahradí. A konec je fakt pěknej. "Víte, po čem se mi bude nejvíc stejskat? .. Po vašem úsměvu."(30.3.2012)

 • - Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)

 • - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

 • - Ve fotbalové scéně, kde dávali vězni Leonemu (Sylvester Stallone) pořádně do těla, se jednalo o skutečné karamboly v plné síle. Samotný Stallone si právě takto natáčení přál a sám přiznal, že si při jednom z nárazů téměř skoro zlomil nohu. (tnp101)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace