Kriminál

Kriminál

Lock Up

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

Jedna ze Slyových lepších věcí. Vězeňských filmů s podobnou tématikou je sice kopa, ale tenhle má vážně něco do sebe. Shodou okolností v roce 1989 z basy utíkal dvakrát (jednou tady a podruhé s Kurtem Russellem a oba kousky se vážně povedly. Donald Sutherland je tady zase jednou za parádního hajzla. Přes všechno to svinstvo je to ale vcelku optimistická záležitost. Film s velkým srdcem.(10.8.2011)

Taková klasická "Stelounovka" když byl Sly ještě opravdu ve formě. Vězeňské filmy já mám rád a Stalloneho žeru, takže tohle mě celkem nemohlo zklamat. Jasně, že to bylo chvílema dost naivní, ale nenudil jsem se ani chviličku a navíc se obzasení mohlo kromě Sylvestera opřít i o skvělého Toma Sizemorea (nechutně mladej tam je :) a správně drsňácky sviňáckého Donalda Sutherlanda.(1.6.2008)

Tenhle snímek mě asi utvrdil v tom, že jedna z mnou nejvíce nenáviděných věcí (a dalo by se říci obzvláště ve filmu, kde s tím nemůžu nic dělat) je nespravedlnost. Ta je v Kriminále tak intenzivní, až mi to bylo skoro nepříjemné. Podobně nepříjemné, jako ten pitomý naivní závěr, ale co chtít od osumdesátek a ještě k tomu se Sylvestrem. Nabízí se mi taky 2 otázky, co udělal Leone tak nepěkného panu správci, že na něj byl tak moc zlý? Třeba bychom nakonec fandili spíše jemu; za druhé, a to není až tak útok na film, jako spíš prostě normální otázka, opravdu se trestanci běžně flákají v nějakym pseudoautoservisu? To nedělají spíše v prádelně, kuchyni nebo tak? No ale celkově je to opravdu dobrý film, je to krutě obehraná písnička, ale pořád docela dobře funguje...(23.3.2008)

„This is hell, and I'm going to give you the guided tour.“ Frank Leone není žádný Frajer Luke, chce si jen dokroutit trest v zařízení, jenž není Věznicí s maximální ostrahou. Žádný Motýlek v zádech, žádný Obojek, sadismu tam nesvítí Zelená, míle daleko na něj čeká milá a ve sprše za ním při zvedání mýdla nestojí Ptáčník z Alcatrazu. Jenže je tu nečekané přemístění, za kterým stojí pomstychtivý ředitel Drumgoole a ten není, řekněme si na rovinu, žádný Brubaker. Vykoupení z věznice Gateway začíná... Standardně složená skládačka drsného života za mřížemi, v níž se pravidelně střídají násilí, citové výlevy, šikana, přátelství, snaha o útěk a akce - ta závěrečná, mírně přitažená za vlasy, by jistě potěšila jak Michaela Scofielda, tak Thomase A.Edisona..(6.9.2013)

Film, kterej se ze začátku docela táhne, ale potom nasadí fakt pořádný tempo. Drsný prostředí věznice se vším všudy, intriky dozorců i vedení, bitky a vraždy mezi muklama, atmosféra, že by z toho dostal depku i divák a výborný herecký obsazení. Snímek, jehož scény vám zůstanou zaryty hluboko v paměti. Nemá cenu zmiňovat občasná klišé, protože vám to film hezky vynahradí. A konec je fakt pěknej. "Víte, po čem se mi bude nejvíc stejskat? .. Po vašem úsměvu."(30.3.2012)

• - Automobil, který vězni staví v garáži, je Ford Mustang Coupé ročník 1965. (Ruuzha)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

• - Ve fotbalové scéně, kde dávali vězni Leonemu (Sylvester Stallone) pořádně do těla, se jednalo o skutečné karamboly v plné síle. Samotný Stallone si právě takto natáčení přál a sám přiznal, že si při jednom z nárazů téměř skoro zlomil nohu. (tnp101)