Kriminál

• Nový Zéland

• Austrálie

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1989, 104 min

Brilantná väzenská dráma v hlavnej role so Slyom Stalloneom. Tento film má drsnú underground atmosféra z Rockyho a životnú drámu outsidera z Ramba. Hlavne je to silná a drsná dráma, s minimom akcie, ale ani chvíľu nie nudná. Všetko to vrcholí v záverečnej pasáži, keď sú sympatie k Leonemu na úplnom vrchole. Lock Up je geniálna podceňovaná dráma s neopakovateľnou zasvinenou drsnou atmosférou. Nie je to vyleštené a oscarovo namazané ako Shawshank, je to viac o realite a drsnosti života.(8.10.2006)

Tento film ma prekvapil. Sylvester Stallone zahral výborne svoju úlohu v napínavom a zvratovom príbehu. Tento snímok aj ukáže divákom, akí dokážu byť väzni medzi sebou zlí, alebo ako sa chová ostraha proti nim, Sylvester Stallone sa bude musieť vysporiadať s bandou hnusných ľudí, ktorí mu budú spôsobovať peklo. Naozaj pekný snímok. Nieje to síce Shawshank, ale plný počet hviezd si zaslúži.(3.2.2015)

danny trejo hrá vo všetkých väzenských filmoch - tuším, že on v reálnom živote aj naozaj sedel... john amos ako obor v rifľovke a sutherland v jednej zo svojich najzápornejších polôh sú super protiváha zoskupeniu "väzňov-správňakov" okolo psích očí - automechanika a večného romantika stalloneho; na tomto filme si okrem toho, že v rámci žánru väzenských filmov vôbec nie je originálny, no našťastie je slušne remeselne zvládnutý a dobre obsadený, všimnite, že VŠETKY záporné postavy sú tu beloši a VŠETCI černoši sú tu kladní; inak je to pomerne predvídateľné, no stále viac si uvedomujem, ako stallone nie je ako herec úplne márny - má len tú smolu, že je to teda riadne krivá držka a hora žíl na svaloch a na zozname svojej kinematografie má po roku 90 veľmi veľa kadejako žánrovo pestrých filmov, takže sa zabúda na dobu spred roku 90, kedy to boli skôr drámy, na to, že on sa vážne pokúša hrať (a občas mu to aj ide) a že je teda činný aj ako scenárista, režisér a producent...(29.9.2012)

Další stalloneovská srdcařina. O vězeňský špíně, ve který čím je chlap správnější, tím těžší ho čeká pobyt. LOCK UP je dodnes dobrý film, obsahuje pár "hustých" scén (fotbálek, Mustanga, závěrečnou popravu) a velmi slušný Slyův výkon v pro něj celkem typické hlavní roli. Další silný článek jeho filmografie.(8.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $22,099,847Tržby Celosvetovo $22,500,000Sylvester Stallone v dramatickej úlohe a veľmi mu to sadne, príbeh pútavý od začiatku po koniec, hlavne vygradovaný záver poteší, dej ma slušnú dávku napätia, dobre zahrané vedľajšie úlohy(Sutherland, Sizemore, Amos, Landham),... v podstate a na prekvapenie sa jedná o jeden z najlepších filmov z oblasti väzenia. /85%/(10.8.2005)

• - V roce 1990 časopis Dublin popsal film jako "109 minut macho z odpadních vod." (JORDY)

• - Ve fotbalové scéně, kde dávali vězni Leonemu (Sylvester Stallone) pořádně do těla, se jednalo o skutečné karamboly v plné síle. Samotný Stallone si právě takto natáčení přál a sám přiznal, že si při jednom z nárazů téměř skoro zlomil nohu. (tnp101)

• - Vo filme pridelili Frankovi (Sylvester Stallone) väzenské číslo 5-1-0. Vždy keď sa ho naň spýtajú, hlási sa ako väzeň Five-Ten, čiže 5-10. Výška herca je 5 stôp a 10 palcov, v skratke po anglicky five-ten. (martincba)