Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

Ukubumbahoo

Stejně jako se mi nejvíc z celé série HP líbila třetí kniha, stejně tak se mi zatím nejvíce líbil třetí film. Ať už v knize, či ve filmu se příběh dostal ze své "pohádkové fáze" do fáze "dospívající" a tím se stal celkově atraktivnější. Příběh se konečně rozbíhá a zlo a temnota vylezly ze svých úkrytů a chystají se vrátit se zpět k moci. ()

Hapretor

Oproti předchozím dílům skoro až hororové, kouzelná pohádková a dojemná atmosféra se vytratila a s tím i moje infantilní nadšení. Moc velký skok v rozdílnosti, abych ho vydejchal. Ale i tak dobré. Ne nudné. To se počítá. ()

Fawkes

Vězeň z Azkabanu je zase o krok dále. Opět daleko temnější než předešlý díl, magičtější a emocionálnější. Alfonso Caurón je úžasný režisér, který hravě zvládl převést atmosféru z knihy na plátno. Celá věc okolo Siriuse, rozbroje mezi Ronem a Hermionou, i trocha humoru, mluvící hlavy skvělé, jízda záchranným autobusem úžasná. A vynikající výběr pro roli Lupina i Siriuse. Nejvíce chválím let Harryho na klofanovi, kterou považuju za nejkrásnější scénu celé ságy, podbarvenou nádhernou skladbou Johna Williamse. Vůbec mi tentokrát nevadily menší změny oproti knize, např. Kulový blesk, řekl bych že ve filmu je to daleko lépe využito. 3.díl považuju za velmi povedený, který je úplně někde jinde než Columbusovy první dva. Ničím nenudí, člověk se prostě jen směje, je napjatý, nebo má husí kůži z mozkomorů. (95%) ()

Heroine odpad!

Daniel Radcliffe je každým dílem hnusnější, totéž platí pro Emmu Watson. Kdo se má na to koukat, to fakt nevím. Harry Potter jde zcela PROTI veškerým mým "přesvědčením", jako například NEKRÁST CIZÍ TÉMATA, UDRŽOVAT LOGIKU DĚJE, nebo NEOTRAVOVAT DIVÁKA/ČTENÁŘE ZBYTEČNOSTMI. Jak se tu najednou můžu objevit stroj času, který už je pak dále nevyužitý? Proč nám divákům neustále ukazují věci, které dále v příběhu nejsou zcela vůbec potřeba? A hlavně, proč by nám měl být Harry Potter vlastně sympatický, když se chová jako hnusný, sebestředný, nafoukaný malý hajzlík? A taky, proč rodiče stále posílají své "skvělé" čarodějnické děti na tu bradavičnatou školu, když jim tam každý den hrozí smrtelné nebezpečí? Vím jak by mi na všechno tohle odpověděla paní Rowlingová... "Ty jsi mudla, a ten nerozumí ničemu!" Argumenty nejsou. ()

char_t

HP zraje jak víno - trojka je zase o chlup lepší než předchozí díly a cestování časem dodává příběhu úplně novou dimenzi. Perfektní je taky hudba, ale nic jiného se od J.Williamse nedá ani čekat :) Pomalu se blížíme k páté hvězdě :) ()

matthew.17

Tento diel má jedinú chybu - nepoužitie vystrihnutých scén ktoré by mu len a len pridali. Inak .. Nemám slov, proste najlepší Potter. Krásny Rokfort, najpotterovskejšia atmosféra, emócie všeho druhu.... Môj komentár v tejto záplave asi nič moc nepriniesol ale hanbil by som sa za seba ako pes, keby som ho mojej srdcovke nedal. (mimochodom prvý harry, na ktorom som bol v kine) ()

Elbarto08

Pro mě asi nejzapamatovatelěnší díl, ovšem ve srovnáním s jinými nevidím tolik výjimečnosti nad režisírským počinem Cuarona. Kdyby to režíroval někdo jiný, dopadlo by to úplně stejně kvalitně. Určitě ()

MikeeTheory

Třetí díl je spojen hned s několika změnami. Výměna režiséra určitě prospěla. Herecké výkony hlavní trojky se podstatně zlepšily a celá atmosféra je daleko chytlavější. V knížce je sice celý děj trochu komplikovanější, úpravy zde ale vůbec nejsou ke škodě. Alfonso Cuarón zkrátka zabodoval na jedničku a my můžeme jen smutnit, že v režírování dalších dílů nepokračoval. ()

Clu

Moje nejoblíbenější kniha ze série / (asi) nejlepší film ze série. A samozřejmě Hermiona... ()

P.J.2

Pro mě nejlepší a nejtemnější díl, možná způsobené tím že angažovali mistra Oldmana. Konečně se něco děje, a neděje se to nudně a nezáživně. ()

BeranSon

Neskutečně přelomový Potter, od dětské pohádky to vzešlo na celkem působivý thriller. Alfonso Cuarón tomu dodal nádech, který se táhne až do konečného dílu. Scéna s vlkodlakem je fakt perfektní oživení. 8/10 ,, To je jako chytat kouř, chytat kouř holíma rukama." ()

SidneyP

Do teď si vzpomínám, jak jsem poprvé viděl třetí díl a myslel jsem si, že se poseru strachy. :D Cuarón udělal z dětské knížky hororovou záležitost, ke které mám i do dnešní chvíle dost velkou slabost. Dle mého názoru nejlepší díl z celé ságy. 85%. ()

Bohnice05

Harry Potter je a bude mojí životní knižní i filmovou sérii jednou pro vždy. Proč do mojí desítky patří zrovna Vězeň z Azkabanu? Můj věk se totiž ve třetím filmu srovnal s věkem hlavních hrdinů a já tak začal dílo opravdu prožívat. Zároveň jak stárli hrdinové, Rowlingová přitvrzovala, atmosféra začala houstnout a děj začal být víc temný až strašidelný. Uprchlý vrah, mozkomoři, vlkodlak a hrátky s časem. To bylo něco pro mě. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy