Doldus

Neuvěřitelná pouť člověka cestujícího napříč všemi hrůzami války. Je válka zbytečná? Je šílená? Jsou činy v ní ospravedlnitelné? Vedle hlubokých myšlenek, které film vzbouzí, je tu nádherný audiovizuál, velmi dobré herecké výkony a podmanivá výprava. Někdy ovšem ani nebylo potřeba slov, obraz řekl vše. ()

majo25

Atmosferický snímok, ktorý síce čiastočne dopláca na svoju monštróznu dvestominútovú stopáž, ale aj tak ho možno označiť za filmové veľdielo. Že Brando a Duvall nesklamú, to som očakával, ale že Martin Sheen bude presvedčivý, to som už očakával menej. Záveru s Brandom chýbalo už len nejaké velkolepejšie zakončenie. A tá stopáž...a tá stopáž. ()

TomPrusik1

Málokterý film mi ležel tak dlouho v hlavě jako Apokalypsa. Cappolovi se podařilo natočit skutečný obraz šílenství. Laťku nastavil hodně vysoko a několik let dopředu. A je moc dobře, že je dnes film některými vnímán jako jeden z nejlepších válečných filmů. Takto netradiční pohled na válku, která se probouzí v mlhovém, kouřovém, nebo napalmovém oparu jsem nikdy neviděl. Velkou zásluhu na to má kamera, která často prostě jen z výšky ukazuje pohledy na zničená města, nebo odpočívající vojáky. Výborně byla zvolená také hudba, která seděla zvlášť do scén, kdy si vojáci zapálil marihuanu, aby aspoň na chvíli unikli pryč z hrůzné reality. Bohužel mě trochu zklamal konec, který byl na mě až moc zmatený. Vím, že to byl pravděpodobně záměr, vyvolat ve mně podobné šílenství, se kterým se setkal Willard. Konečné ubodání Kurtze bylo až moc jednoduché. Nikdo nekladl žádný odpor vůči neoprávněnému vstupu do sídla vůdce). Když si ale představím podmínky a problémy, se kterými se setkával štáb v průběhu natáčení, dopadlo to nad očekávání výborně. ()

Flyer

Velice silný film, který je tak trošku jiný než klasické "hollywoodské válečné bijáky." Nejde zde ani tak o válčení samotné (i když i toho je zde zejména zpočátku filmu požehnaně), jako spíše o vyjádření myšlenky, co dokáže válka udělat s lidskou duší. Na působivosti přidá z nemalé části úžasná kamera, která svým laděním do oranžova tvoří onu správnou pekelnou a řádně depresivní atmosféru. Jediné, co bych vytknul, je občasná mírná zdlouhavost, ovšem díky gradaci děje a parádního hororového finále mi to celkový zážitek z filmu až tak nekazí. ()

sator

Takovým filmům říkám odlidštěné.Nerozumím jednání postav ani dialogům,o nikoho se nebojím s nikým nemám účast....... ()

Baker

na tohle jsem se faaakt moc těšil a pak jsem málem usnul v kině(prodloužená verze, krátkou jsem bohužel neviděl) ()

Slavníkovec

Nijak nezkreslené drama. Mající mnoho rozdíů od hlavní větve válečný fresek. Kamerou zobrazený Vietnam je mistrovský kousek. Bájné řeky a lidstem neovlivněná příroda. Tedy dokud nepříšla americká armáda, která tuhle oblast i sousední Kambodžou srovnala se zemí. Rozpoutané peklo - je zpodobněno s biblickou apokalypsou, zánikem, smrtí, hrůzou. Největší vliv mělo tohle řádění na obyčejných Vietnamských obyvatelech, kteří byli často v konfliktu nestraní. ()

stOKYi

Ak je niekto unavený a chce si pospať, ale nedarí sa mu to, tento film zaručí rýchle zaspatie :) Tento film pozerajte maximálne čulí a možno si všimnete aj dáke plusi tak ako som si ich všimol aj ja. Natočené to je sakramentsky dobre, ale keď sa tam raz za pol hodinu stane niečo zaujimavé, tak je to naozaj málo. Zbytočné naťahané do 150 minút a to pred začatím pozerania som rozmýšľal že si zadovážim directors cut. Pre mňa stále zostáva numero uno čo sa týka filmov o vojne aj vietname "OLOVENA VESTA" ()

tomeek

Balancuje na hranici psychologického dramatu a akčního filmu. První půlka je lepší než Ryan a Jestřáb, zato ta druhá se vleče až hanba. PS: viděl jsem director's cut. Válečné scény ovšem brilantní! A co teprve vůně napalmu po ránu! ()

Safenat

Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem kdy viděl. Jde vlastně o svého druhu road movie, kde se, čím dál více se dostávají dolů po řece, tím více se vynořuje šílenost války - a úplně na konci je Marlon Brando. ()

Mol

WE TRAIN YOUNG MEN TO DROP FIRE ON PEOPLE, BUT THEIR COMMANDERS WON'T ALLOW THEM TO WRITE FUCK ON THEIR AIRPLANES, BECAUSE IT'S OBSCENE! Ze začátku hodně dobré, ale až Williard připluje k Francouzům, tak jde film ke dnu. Brando potěšil, ale představoval jsem si jeho armádu, jako armádu krvelačnejch zabijáků a ne nějakejch ustrašenej indiánů. Konci chybí patřičný vyvrcholení. A doufám, že ta kráva kterou na konci rosekaj na hadry nebyla živá, ale jen nějaká atrapa. ()

MJMilan

Skvěle natočený válečný film o tom, jak jeden americký voják dostane za rozkaz najít a zneškodnit druhého amerického vojáka. Nesmyslnost války a popis válečných hrůz Vietnamu, to je oč tu běží ... ()

alchac

Myslím, že jsem v Apokalypse měl tu čest zhlédnout nejúchvatnější tři a čtvrt hodiny psychedelické nudy, jaké si lze vůbec představit. Že jde o tvrzení minimálně částečně vnitřně rozporné? No, to asi ano, ale film na mě tak skutečně působil. I když velmi silné momenty a brutálně uspávací sekvence se tu mísí tak ďábelsky, až mě jímá podezření, zda to nebyl nějaký mnou nepochopený záměr. Nu, asi jsem měl raději sáhnout po neprodloužené verzi. Musím ovšem současně uznat, že ještě druhý den ráno mi v makovici stále do zblbnutí rotují určité momenty z filmu, takže na něm asi opravdu něco bude. Mám-li tedy být co nejsubjektivněji objektivní, pak tato vietnamská Cesta tam a žádná zpátky (pardon, před filmem jsem byl v kině na projekci Hobbita) podle mě sice dokazuje, že jde o dílo skutečného mistra, nicméně ať mi nikdo netvrdí, že se to nedalo natočit záživněji. Vědět totiž co mě čeká, tak jsem se před filmem zhulil jak dělo a pořádně si užil The Doors, nebo si skočil někam sehnat papírek LSD. Přitom fakt, že jde zvolené hlubokééééé.... existenciálnííííííííí..... (hergot, usínám jen si na to vzpomenu) téma shrnout do slabýcch 90 minut, tak krááásně ukázal Stallone v Johnu Rambovi... :o) Škoda, protože jinak bych Apokalypse vlepil pětku, jen by to fiklo. ()

HorrFi

Apokalypsa rozhodně neni nejlepší film o vietnamský válce, ale je to výbornej film ikdyž s několikama zdlouhavýma a nudnýma scénama. Nejlepší film o vietnamský válce je pro mě PLATOON a vždycky bude. ()

Radiq

"Mám rád vůni napalmu po ránu." Když sem tenhle film viděl poprvé, byl sem unešenej (né mimozemšťanama, ale zážitkem). Teď sem ho po 10 letech viděl znovu a nevim čim to je, ale už tak moc nejsu. Obzvlášť druhá polovina se mi najednou hrozně táhla, ale možná to bylo tím, že to byl dlouhej Director's cut (např. ti Francouzi byli uplně o ničem). Ale pořád je to obdivuhodny dílo, ktery mě ohromilo hlavně výpravou a zpracováním. Tohle je pravá džungle, žádny náhražky! Hned na začátku mě dostanou The Doors se svým hudebním podkresem pro napalm štrajk, a vlastně dycky, když zazní jejich The End, tak to stojí za to (třeba ke konci při zabíjení dobytka). Skvěly herecky výkony předvádijou snad všichni herci, co tam jsou, to si F. F.Coppola taky dobře ošéfoval. Možná jsem to pochopil blbě, ale mám za to, že režisér tohle udělal taky tak trochu jako protest a odsouzení Vietnamské války, ne? Teď už vim, z čeho si v Southarku dělali prdel, když měli ve Vietnamu kolotoče a horsky dráhy, chch. Jo a párkrát sem si řikal, že holohlavej plukovník Kurtz vypadá jak Ivan Mládek, chch. ()

Mylouch

Ďábelsky sugestivní umělecké ztvárnění běsů dobového světa, rej filmařských profesí za hudby The Doors i Wagnera, vážnost, nadsázka a drsný humor. Top surfařských a válečných filmů ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu