buchannon

Shlédnul jsem kratší verzi a zaplaťpánbůh za to. Nejen proto, že dabing je asi vydařenější než u režisérského sestřihu, ale i proto, že hustota děje je zřejmě větší. Není to taková nuda jako Lovec jelenů (což je mimochodem jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl), ale u obou filmů se divím, proč jste tomu dali tolik procent. Lehce nadprůměrný snímek. ()

RMN88

''Viděl jsem hrozné věci, stejně jako vy, ale nemáte právo nazývat mě vrahem, máte právo mě zabít na to máte právo, ale nemáte právo mě soudit." Mimořádný film jeden z nejlepších co jsem kdy viděl atmosféra, kamera, režie. Soundtrack je nejvíc F .F .Coppola umí točit filmy (kmotr) a to je jeho majsterštyk. Škoda, že tento film nedostal oscara za režii nebo za nejlepší film. ps: Mám rád vůni napalmu po ránu. ()

freededa

Viděno poprvé v roce 2018 , a musim uznat, že tohle je zatím nejlepší válečný psychologický film co jsem kdy viděl. Naprostá povinnost shlédnutí pro fajnšmejkry pro obohacení filmových koutů a hájů. Konec pro mě byl totální syrovej mindfuck. ()

Syndrom

Velefilm po mnoha stránkách. Nekřečovité a chaotické drama oproti stejně velikášskému Kubrickovi. Poslední třetinu bysme chtěli gradaci, ale chybí tam akce, tak to udělali meditativně. Díky skvělé hře světla a kompozice se podařilo odpoutat postavu Branda z jeho fyzických hendikepů a ztvárnit v atraktivním a napínavém profilu. Fyzička nicméně dělá dost. Cheen by moh vyprávět, ale jako střízlivý profesionál v tý jízdě působí přímo jak záchranná bóje. Nakonec mu toho drsňáka žeru, jen by mohl taky někoho občas zabít, což ve scénáři bylo, stejně jako spousta dalších věcí. A Brando je samozřejmě už dávno za zenitem. Škoda. Tyhle postavy tvoří alfu a omegu filmu a jsou nedotažené. Kapitolový a přesto plynulý film režijně vedený mistrovskou rukou typu Sergia Leona, který umí taky dělat megadobrodružný filmy obsahující deset žánrových. Klasicky je to variace na Odyseu. Vyčerpávající, težkotonážní. Chaotický, uřvaný proud pumpujícího děje. Čistě - rychle - přímo - vzhůru. Americká perspektiva, která si ztrápeně hledá cestu k hlubším podstatám. Finální Kurtzův monolog je brilantní - pochopil jsem ho až když jsem byl schopen sám hrůzu způsobovat. Až když jsem ji přijal. Máte za úkol zlikvidovat legendárního plukovníka s výcvikem jako šaolin, armádou fanatických přisluhovačů a jistotou úplné psychózy. Jdete na něj sám, na neprobádané území a s partou čítající surfaře, kuchaře a 17- letého panice. Jak ho na konci zajali je taky nějaký pofidérní. Apokalypsa je ale kinematograficky natolik silná a excelentní, že jebat tyhle standardní věci je jako vyčítat Vesmírný Odyssee, že ty filtry na konci má moc laciný. Final cut z 2019 (40th anniversary) to u mě posunul mohem výš v oblíbených. Poprvé to vypadá v těch skenech originálních negativů na blu-ray, tak jak jsem si představoval vždycky v hlavě + lepší střih = lepší tempo dokonává apokalypsu i obsahově - víc zdůrazňuje uhrančivou sílu díla. ()

Radek273

Snímek význačný svým psychedelickým dějem a neuvěřitelně dlouhou stopáží. A přitom právě vyprávění o válce ve Vietnamu se zdá být jedním z klíčových témat, které se dosud poměrně opomíjelo (viz. tolikrát vyřčené "..jako v Saigonu!"). Bohužel přibližně od poloviny (2/3) se vkrádá nuda a ta vydrží (nebo se dokonce stupňuje) až do samotného závěru. Navíc i konec je dost nijaký, respektive celkem těžký na zpracování a pochopení. ()

Winster

To be....Naprosto úžasná cesta do hlubin války ve Vietnamu. Plná dech beroucích záběrů a nevysvětlitelných setkání s naprostou hrůzou. Neustále se to stupňuje. Nejděsivější je setkání s obranou mostu na hranicích s Kambodžou...Kdo tady velí? Jsou filmy, kterým dáte 5 hvězdiček a zítra o nich nevíte. Apokalypsa je film, který se vám několik dní vrací...a leze Vám i do snů. Přece jen už ho totiž našli... ()

Felix22

On to je vlastně jednoduchý příběh: kapitán Willard má za úkol odstranit plukovníka Kurtze, který zešílel a dezertoval. A přesto má tenhle film v sobě cosi skrytého a tajemného neřkuli temného, co neustále vyplouvá na povrch s tím jak se Willard blíží ke svému cíli a válečné běsnění je tomu celou dobu jako kulisa. ()

Fender

V podstatě lehce netradičně pojatý snímek o Vietnamu. Ani tak se zde nejedná o samotný konflikt, ale spíše o zobrazení existencialismu a psychedelické atmosféry. Příběh v druhé polovině už je jedna velká sklíčenost a deprese, která vrcholí v samotné velké finále. ()

OzzyCobain

Psychadelické, šílené, depresivní a apokalyptické. Je těžké tento film popsat slovy, neb každý si na něj utvoří vlastní názor, podle toho co uvidí. ()

Cringy_Tommy

Definitivně jeden z nejlepších válečných filmů. Apokalypsa se odehrává ve Vietnamu, na místě kde válka rozpoutala peklo na zemi. Dechberoucí atmosféra plná deprese, úzkosti a hnusu. Čím delší plavba za Kurtzem je, tím víc se film depresivním stává. Coppola při točení šel přes rozpočet takže natáčení bylo velmi těžké ale vyplatilo se mu to protože film se rozhodně zapsal do historie kinematografie. Postavy a jejich psychika (hlavně Willarda) tady taky hrají velkou roli. Je větší magor člověk co si užívá napalmu nebo ten co dezertuje a vede soukromou válku? Super kamera, scénář, režie a herecké výkony. Povinnost pro fanoušky válečných filmů 10/10 ()

darthboal

Hodnotím nezkrácenou verzi. Když jsem si to pouštěl ani jsem netušil že nějaká zkrácená je. Posledních 40 minut už jsem jen nudou kousal nehty, věřím že krátká verze je super šlágr z vietnamu, ake tohle bylo fakt moc dlouhý a ukecaný. ()

Eaton_Hunt

Bravůrné vyobrazení válečného šílenství. Na to jak jsem se bál té alternativní verze, která skoro o 40 minut delší tak to krásně uteklo. Skvělá hudba, jak to bývá zvykem u válečných filmů. Neskutečné dialogy, i když promluví kapitán jednou za hodinu, tak to stojí za to. Nezapomenutelný kapitán s těmi sufovacími prkny, velice humorné. Možná na někoho až moc humorných prvků, ale na odlehčení atmosféry toho bylo akorát. Jediné co bylo takové zklamání nebo spíše neuskokojivé byl konec, kde plukovník byl epický, ale na plátně byl už takový bez života, do děje to pasuje, ale film nám ho celou dobu připravoval a potom takové "nic". Hlavní síla filmu je válečné šílentsví a chaos. 8/10 ()

Saroman

Francis Ford Coppola je filmovej Da Vinci sedmdesátých let. Tohle není obyčejnej válečnej film, ve kterým je hlavní myšlenkou příběh doprovázenej akčníma scénama. Tohle je umělecký vyjádření válečnýho chaosu zaměřený na myšlenky dvou psychikou dotčených “válečných poetů”. Hra světla, hudba a ty scény ! Coppola natáčí opravdové filmové klasiky. Musel jsem si ten film pustit na 2x, když jsem ho viděl poprvý na jeden tah, nepobíral jsem veškerý ty detaily. Je to atmosferickej film k zamyšlení, do umělecký nálady. //90% ()

Kushina

Tak tenhle film mi k srdci tedy úplně nepřirostl. Ten film mi teda vlastně ani smysl nedával. Shrneme si to: kapitán pověřen tajnou misí zabít plukovníka, co se údajně zbláznil, vydává se na cestu přes Vietnam až někam do Kambodži, celou cestu pluje po řece na lodi, jeho tým postupně umírá a on najde plukovníka, který ho čeká a nakonec ho vlastně požádá, aby ho zabil. Ende story... Totálně šílená 3,5h sračka. Upřímně jsem se šíleně nudil. Americká armáda se chovala jak banda malých nevyzrálých dětí, zabíjeli, co se hnulo, mluvili sračky, dělali píčoviny. OK asi jim mrdlo, beru. Ale postavit film na 3h cestě po řece, to fakt nechápu, co dává tomuhle filmu takový rating. Nu což, asi jsem na takové filmy ještě stále moc mlád. 40% ()

Sebule

Film mě od začátku zhypnotizoval a byly to nejrychlejší 3 hodiny v mém životě. Opravdu unikátní dílo. Hodnocení: 10/10 ()

Sevin14

Hledání plukovníka Kurtze byla zábava, film ubíhal rychle, ovšem poslední půlhodina kde se Kurtz již objevil mi přišla výrazně slabší než zbytek filmu, nenaplnila očekávání, a proto musím ještě o jeden stupeň ubrat. Alespoň první půlku jsem si říkal, že to má náběh být opravdu nejlepší válečný film, co jsem viděl. Nestalo se. I tak vcelku zábavné tři hodinky. Viděna verze Final Cut. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu