Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

corpsy

Nebyť ARMAGEDDONU, rok 1998 by sa zapísal v Bruceovej kariére ako jeden z najslabších ( pričinil sa o to aj STAV OBLIEHANIA ). Občas sa tu deje aj čosi nazývané ako ,,napätie,, , ale to len tak semtam. No neviem čo s tým, viac akcie alebo iný herci? Proste to nesadlo. ()

ConanVJ

Průměrný thriller, který ničím nepřekvapí a ani nenadchne. Příběh je jednoduchý a celkem nezáživný. Za mě 50% :) ()

fannah

Ze začátku docela dobrý film, ovšem trapný hollywoodský konec to všechno pokazil. Bruce Willis není nejhorší, Alec Baldwin taky v roli křiváka docela ujde. Jenom to zpracování jsem nepobral. ()

buldock

Lehoulinký nadprůměr , který potenciál měl , ale to by ho nesměli režisér a scénárista společně zadupat do země svou neschopností a impotencí. Jeden s nejslabších Willisových filmů vůbec. Film: 62% ()

gogos

Normalni, obycejny, prumerny film. Nicim vyrazne nezaujme, ale ani neurazi. Proste holy prumer. Tento typ filmu se v posledni dobe velmi rozsiril a newym o zadnem zavislem byvalem agentovy, ktery se vyrazneji prosadil... ()

Skip

Chtít zabít malého nemocného kluka, to se sakra nedělá a agent Jeffries "natrhne" nejednu prdel, aby tomu zabránil. Jenže ona je to nuda, herecké výkony nic moc a celý příběh je dost přiblblý, takže tentokrát bohužel, Bruci. ()

lekr

I když tenhle film je jenom horší průměr tak se mu přece jen musí přiznat že má docela originální námět. Bohužel to je tak všechno, jelikož herecké výkony jsou i přes ten dobrý ústřední tandem Willis - Baldwin k ničemu. Hold co se dá dělat. Další nepovedený film, i když na druhou stranu když nad tím člověk moc nepřemýšlí a vezme to jako oddychovku tak mu to zas tak hrozný nepřijde. Na druhý pohled už to je ale mnohem horší. ()

Martin741

Oproti Enemy of the State s Will Smithom je tento film len pasovym akcnym filmom s priemernym scenarom, ktory casto tape a Willis a ostatni herci su matni a nevyrazni. Tuctovy pasovy akcnak, nic viac. 50 % ()

rakovnik

Zcela průměrný thriller, který vyniká jedině obsazením Bruce Willise (nebýt jeho v hlavní roli, nevím, zda bych film dokoukal) a výborným výkonem Miko Hughese, jehož um ale kazí uječený dabing. Film je okouzlen moderní technologií, takže asi proto vydává při luštění šifry mozek Simona zvuk počítače. Děj je jednoduchý, s několika hloupými momenty, ale celkem ubíhá. Čili když se vrátím na začátek, jedná se o průměrný film s dobrým obsazením. ()

MrPierc

Art zažil stresující situaci v akci a vybouchl, díky tomu byl sesazen a dělá pro FBI jen odposlouchávání, náhle je však povolán pro nalezení malého Simona. Simon je autista, který má rád hlavolamy a jeho dětský mozek dokáže rozšifrovat kódovací šifru Mercury, která má být nejlepší ochranou na světě pro všechny agenty. Art musí Simona pochopit a myslet jako on, musí se stát jeho přítelem. Výborný thriller s kouskem citu. Miko Hughes jako autista výborný ve své roli. ()