Bouřlivý příběh legendárního Jerryho Lee Lewise, hvězdy rokenrolu, která dobyla celý svět... Zpěvák, skladatel, pianista, významná americká rock’n’rollová legenda Jerry Lee Lewis (narozený 29. 9. 1935) byl velkým konkurentem Elvise Presleyho. Stále patří mezi velké osobnosti světové populární hudby, kterou výrazně ovlivnil. Díky síle jeho zvuku a dynamické hře je označován za zakladatele tzv. piano rocku. Někdy během svých bouřlivých vystoupení odkopnul stoličku, na níž seděl, a hrál ve stoje. Prsty nechal dopadat z velké výšky, což vytvářelo dramatický akcent. Občas hrál i nohama či se na klavír rovnou posadil... Film zachycuje Jerryho Lee Lewise od jeho nastěhování se do rodiny bratrance, s kterým chce prorazit u známého hudebního vydavatele Phillipse. Přichází vydání prvního úspěšného singlu a rychlé stoupání po americkém hudebním žebříčku, následuje tajný sňatek s třináctiletou Myrou, dcerou svého příbuzného a spoluhráče z kapely, u něhož bydlí. Dopad tohoto rozhodnutí však podstatně ovlivní jeho popularitu… Ve filmu Jerryho Lee Lewise ztvárnil známý americký herec Dennis Quaid. (Česká televize)

Barkku

Nikdy bych nevěřila, že se mi v něčem bude Dennis Quaid líbit, v podstatě ho nesnáším, protože se mi vždy zdá nudný a bez výrazu, o nějakém sexappellu ani nemluvě... tady byl naprosto úžasnej! "Great eyes on fire" ! ;-) Nafrněnej týpek, co miluje svý vlasy, já je během toho filmu milovala taky a používá piáno jako zbraň :-) Winona skvělá, ale on skvělejší. ()

Gortyna

Taková slabota! Když to srovnám s filmy o Ray Charlesovi, Beach Boys nebo Cashovi... No taky on ten režisér nic dobře hodnoceného nenatočil. ()

spable

Zde je kromě zamilovaných vět o Wynoně Ryderové na místě vyzdvihnout pečlivý energický výkon Dennise Quaida. Na jeho škleby divák jen tak nezapomene. A též vzpomínka na úžasné retro "V zajetí rytmu"- film z podobného ranku ()

Muso

Životopisná dráma, ktorá by si však skôr zaslúžila žánrové označenie komédia. Keď mám Great Balls Of Fire porovnať s podobnými ´Ray´ alebo ´Walk The Line´ , tak z tejto trojice je toto určite najvtipnejšie spracované. Verím, že život s J.L.Lewisom určite nebol často med lízať, či ste bol jeho bratranec, alebo jeho žena, keďže bol excentrický a svojský ako väčšina slávnejších rock´n´rollových interpretov. To, že však na pódiu ´žiaril ako diamant´ sa nedá poprieť. Jednu hviezdu strhávam paradoxne práve zato spracovanie, keďže sa film rozhodol byť viacej vtipný ako vypovedať o realite (flaška a pohárik v ruke sú tu len veľmi nenápadne načrtnuté, takisto je veľmi krátko a ´vtipno´ podaná scéna ako manželku podvádzal). Odporúčam však pozrieť a zistiť si niečo aj o jeho ďaľšom živote, keďže si napríklad pred mesiacom (marec, 2012) zobral už svoju 7iedmu ženu, čo svedčí minimálne o jeho hravom charaktere :-) ()

kamigava13

Úžasný film s moc rozkošnou Winonkou! Právě tenhle film mě inspiroval k vytvoření pocty/videa o její nadčasové kráse! Mám taky slabost pro mladé dívky stejně jako Jerry. Asi jsem také hebefilní. Rád obdivuji ženy z bezpečné vzdálenosti. Takže mladá Winona mě tu opět naprosto očarovala/hypnotizovala. A to nebyla zas tak mladá, bylo jí už 17 let. Dennis Quaid to tu ale taky pořádně rozjel! Je to snad jeho nejlepší výkon, který jsem kdy viděl a to jeho filmografii moc zhlédnutou nemám. Zahrál bez obalu totálního extroverta, který každou se každou chvíli neudrží na uzdě. Já jsem introvert, ale byl jsem také zvědav, jak vypadá bouřlivý život takového extroverta. Na mě by to bylo až moc podnětů/stimulů kolem, že bych se asi brzo zhroutil. Kněze Aleca Baldwina bych tu taky skoro nepoznal, dnes je mi už jako starý dědek nesympatický. Zajímavé také je, že na premiéře tohoto filmu Winona poprvé poznala svou zřejmě první hereckou lásku - Johnnyho Deppa. Jinak jim to pak spolu vydrželo tři roky. Určitě si jednou znovu a potřetí pustím Velké ohňové balóny! Tuhle splašenou jízdu! ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený životopisný portrét kariéry Jerryho Lee Lewisa. Podobne ako v prípade filmu Elvis ide o skvelú hudobnú aj filmovú produkciu. Dramatickým vrcholom je krach Jerryho kariéry kvôli jeho manželstvu s neplnoletou Myrou, ktorú výborne stelesňuje mladučká Winona Ryder. Z hollywoodskych hviezd sa medzi hercami objavuje ešte tridsiatnik Aled Baldwin, ktorý bol podobne ako Winona na začiatku svojej kariéry. Dennis Quaid v hlavnej úlohe podal tiež veľmi dobrý výkon, Vzhľadom na dĺžku filmu životný príbeh možno trocha skratkovitý, ale dej vďaka tomu nestráca spád a výsledkom je celkom svieže dielko. ()

zuuzas

Winona je úžasná, Dennis autentický a filmeček líbivý.Ten J.L. Lewis nedělal vůbec špatnou muziku.Stojí za to skouknout. ()

MarthyL

Dennis je určitě hezčí a sympatičtější než Jerry ve skutečnosti, ale i tak hodně dobrá hudební biografie a pro fanoušky Winony povinnost. ()

gizi

Sice zaměřeno jen na jeden kratší životní úsek Lewise, ale dobře. Ono také není účelem nacpat celý životopis do jednoho filmu. 75%. ()

grandir

Hodina a půl utrpení plného přehrávajících herců a nekoukatelného Quaida. Jedna hvězda za zachycení americké pokrytecké morálky ... ()

remotrumpet

"Nebojte sa ma dievčatká, to som iba ja Jerry Lee!" - "Čo je, urobila som niečo zle? - Nerobíš to ako panna." - "Ak ma čaká peklo, budem tam tiež hrať na piano." ()

JARDAHONDA

Americký rock´n´rollový úlet, kde Jerry Lee Lewis měl pověst "dábelského" muzikanta a on sám s oblibou říkával : " Jestli skončím v pekle, budu při tom hrát na piáno " ! Věčně provokující rock´n´rollovou hvězdu ztvárnil Dennis Quaid.. Závěrem : Skvěle ztvárněný životopisný film u mě boduje **** ()

BigJohn02

Suverénně nejlepší životopisný hudební film, lepší než Buddy Holly Story, La Bamba, Ray, Walk the Line atd... Jerry Lee byl a je pěknej pošuk a Dennis Quaid ho hraje geniálně. Winona sice fakt nevypadá na 13, ale zase není tak šeredná jako skutečná Jerryho sestřenka/maželka. ()

Parisienne09

Nádherné, nádherné, nádherné! Představí se nám legenda Jerry Lee Lewis, hvězda rokenrolu, kterou u nás jménem asi mnoho lidí nezná, ale dovolím si odhadnout, že téměř všichni poznají tu super klasickou rokenrolovou melodii. Fantasticky představený příběh celého drsného života velmi mladé dvojice. Po zhlédnutí tohoto snímku by každý mohl pochopit, že v Americe nikdy nikdo na růžích ustláno neměl a že úspěch člověk získá pouze pílí, pílí, pílí a neutichající motivací. Hodně silný příběh vztahu hlavních hrdinů a skvěle zobrazené životní podmínky všech "ordinary people" v USA. Vynikající herecký výkon Dennise Quaida. ()

Sejkorka

Výborný životopisný film. Z obsahu :  Přichází vydání prvního úspěšného singlu Jerry Lee Lewise (Dennis Quaid) a rychlé stoupání po americkém hudebním žebříčku, následuje tajný sňatek s třináctiletou Myrou  (Winona Ryder) , dcerou svého příbuzného a spoluhráče z kapely, u něhož bydlí. Dopad tohoto rozhodnutí však podstatně ovlivní jeho popularitu…  ()

honza.g

Možná to není dokumentárně přesné, ale je to uvěřitelné a nejde to proti zažitým představám o životě jednoho z pilířů RNR. Vykreslení dobové atmosféry se mi líbilo, jak moc  se blížilo realitě, nemohu posoudit, nemám přímé svědectví z té doby a místa. ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix