Bouřlivý příběh legendárního Jerryho Lee Lewise, hvězdy rokenrolu, která dobyla celý svět... Zpěvák, skladatel, pianista, významná americká rock’n’rollová legenda Jerry Lee Lewis (narozený 29. 9. 1935) byl velkým konkurentem Elvise Presleyho. Stále patří mezi velké osobnosti světové populární hudby, kterou výrazně ovlivnil. Díky síle jeho zvuku a dynamické hře je označován za zakladatele tzv. piano rocku. Někdy během svých bouřlivých vystoupení odkopnul stoličku, na níž seděl, a hrál ve stoje. Prsty nechal dopadat z velké výšky, což vytvářelo dramatický akcent. Občas hrál i nohama či se na klavír rovnou posadil... Film zachycuje Jerryho Lee Lewise od jeho nastěhování se do rodiny bratrance, s kterým chce prorazit u známého hudebního vydavatele Phillipse. Přichází vydání prvního úspěšného singlu a rychlé stoupání po americkém hudebním žebříčku, následuje tajný sňatek s třináctiletou Myrou, dcerou svého příbuzného a spoluhráče z kapely, u něhož bydlí. Dopad tohoto rozhodnutí však podstatně ovlivní jeho popularitu… Ve filmu Jerryho Lee Lewise ztvárnil známý americký herec Dennis Quaid. (Česká televize)

Olík

„C'mon baby, you drive me crazy. Goodness gracious great balls of fire!“ Byla to zatracená jízda….a to nejen život Jerryho Lee, ale i jeho filmový obraz. Dennis Quaid řádí jako Ďábel. Winona Ryder školačí jako ďáblík. A ostatní „figurky“ jako by doopravdy vypadly z roku 1956. Neznáte J.L.Lewise…prosím, tady ho máte alespoň trochu v kostce. Znáte J.L.Lewise….prosím, tady máte filmeček co má spád a grády. Navíc s úžasný lookem a sály bořící hudbou na pozadí. Pedofílie, Bubble gum a Rock ´n´roll…..nech sa páči. ()

muskcz

Jeden z nejlepších životopisných filmů vůbec. Dennis Quaid hraje opravdu senzačně (a nejen on). Dokázal tak skvěle odkoukat zpěvákovo povýšené, arogantní, téměř šílené vystupování, až se divím, že za roli nedostal Oskara. Ačkoli Jerry Lee byl (a stále je) potrhlej blázen, k Rock'n'Rollu neodmyslitelně patří. ()

NorseSword24

Priznám sa že som poznal len rovnomennú pesničku  a to ju tiež nemám nijak extrémne rád. Ale tento film ma fakt prekvapil ako dobre je natočený, zahraný a zrežírovaný. Nechápem že ľudia, ktorý na tomto pracovali, (režisér, kameraman...) pracovali okrem tohto na takých neznámych filmoch, lebo tento sa im fakt podaril. A herci Quaid a Winona to najviac ťahajú. Prekvapivo dosť dobrý životopisný film. ()

markotter

Nejlepší hudební autobiografickej film, co jsem viděl. Úžasný tempo od samýho začátku až do konce , nevim jestli se JLL choval opravdu takhle, ale Denis Q. byl hodně cool chlapík. A SLAĎOUNKÁ Winona - klidně bych si jí vzal taky:-) ()

jda23

Na svoj rok vynikajuci zachyt zivota uleteneho a velmi ziveho a velmi nevypocitatelneho spevaka. Inak nicim inym zvlastnym posypane a kvalitne psychologicky dorazene. ()

MELODY

Vážně prima snímek. Úmyslně přehnané sebeparodizující postavy, dialogy i situace...... zmínila jsem už, že je to fajn film? ()

Hannibal1913

Až na to, že třináctiletou holku hraje 18-ti letá sexy slečinka, je to parádní kousek. S tou by se oženil kdekdo a bez skandálu. Každopádně nějaká Pomáda se může jít klouzat, toto je o třídu vejš... ()

Luxocculta

Velmi dobré. Díky představitelům hlavních postav jde taky trochu o komedii. Dennis Quaid (mi) v tomhle filmu připomíná Jacka Nicholsona. ()

TSZ

Standardní životopisný film o kariéře jednoho piánového šílence (hlavní postava se opravdu celou dobu chová jako debil, nevím jestli Dennis Quaid tak přehrává nebo byl Jerry Lee Lewis takový trotl). Ale když to rozbalí na pódiu tak se atmosféra dostane až k vám do obýváku a vy prostě tenhle film nemůžete odzívat. Výborná byla Jerryho argumentace po jeho vyhoštění z Anglie ("bez nás byste prohráli válku" :-)) ()

Amonasr

S velkou nadsázkou natočený a zahraný snímek, aby byl co nejzábavnější,  což se mu do značné míry podařilo a svou dynamikou plně i odpovídá temperamentu hudby Jerryho Lee Lewise. Na Quaidovo značné přehrávání jsem si ale od začátku těžko zvykal a nepodařilo se mi to vlastně tak úplně až do konce. Alespoň jsem si ale rozšířil svou povědomost o další hudební legendě. ()

blacktomas

Rock´n´Roll jako prase. Měl všechno, slávu, peníze, bouráky, holky na jednu noc a před sebou hvězdnou kariéru. Měl dar od boha, talent jako málokdo, měl génia a egocentrickou povahu. Měl rád skleničku a nějaké to domácí násilí mu taky nebylo cizí. Prostě vše co má správná rocková star mít. Měl však taky jednu slabinu a tou byla Myra, třináctiletá sestřenice z druhého kolene, do které se zamiloval a která jeho city opětovala. Nemohlo to skončit jinak než utajenou svatbou a tím si zadělal na jeden z mnoha skandálů, které se mu během života lepily na paty jako mouchy na hovno. Příběh začíná, když je sotva devítiletý Jerry uhranutý ďábelskou hudbou (rozuměj rock´n´rollem) přímo od mistrných černých hudebníků, na které se tajně chodí dívat se svým pobožným bratránkem, kterému časem opravdu pěkně hrábne a se kterým se během filmu ještě několikrát potkáme. Po jedenácti letech se přestěhuje ke svému jinému bratranci (otci zmíněné budoucí manželky Myry ). S ním zakládá kapelu, podpisuje smlouvu a hraje, a hraje sakra dobře. Tak dobře, že předběhne i slovutného Elvise a ujímá se vedení v TOP hitparádě. To je asi tak první polovina filmu, naplněná fantastickou hudbou. Ta druhá začíná oním sňatkem a začínají i problémy, počínaje nepochopením ze strany rodiny, což je vcelku pochopitelné, přes vyhoštění z Velké Británie kde byl na turné až po nepřijmutí svých amerických fanoušků. Prostě za lásku se platí a za lásku ke mladistvým se platí dvojnásob. Přes nějaké alkoholické úlety, veřejné omluvy a narození syna se pomalu film blíží ke konci. A končí? Končí jak jinak než na pódiu, u klavíru v rock´n´rollovém reji. Dennis Quaid si zasluhuje můj obdiv, do excentrického muzikanta se vžil na plno a neměl jsem problém mu uvěřit každé slovo a každičkou pózu, stejně tak Winona, hrála tak sladce, že jsem jí těch třináct zbaštil i s navijákem. Vřele doporučuji všem co mají rádi hudbu pěkně od podlahy. ()

Hawaj

Až tady jsem náhle objevil Winonin výrazový rejstřík a nemohl jsem se nabažit. To bylo neskutečný co ta holka dokázala dostat do pár vteřin a ještě jsem jí to všechno věřil. Doposud jsem jí ze mně záhadnýho důvodu bral její výkony s lehkou nedůvěrou. Quaid to taky celkem dává, ale zůstal za Winonou o 10 koňských délek. Film mi připadal spíš jak hraný dokument a moc mě nevtálnul svou atmosférou. Spíš to působilo jako dobrá HBO produkce. Jinak fajn pokoukání a super muzika. ()

Jehan

U toho se snad musí bavit i ten, kdo nic neví ani o protagonistovi ani o rock and rollu. Nadsázka je zcela očividná a veskrze vtipná. Jerry Lee Lewis byl ze všech otců rockové hudby asi největší pošuk a Dennis Quaid si toho magora opravdu užívá. Geniální muzikant to však byl bezesporu. Mistrně spojil černé boogie a blues s bílou hill billy country. Však nebyl sám. Studio Sun Sama Phillipse bylo neuvěřitelnou křižovatkou černé a bílé muziky a místem, kde všichni ti ďáblové začali. Jako doplněk vřele doporučuji Walk the Line o Johnny Cashovi. Nebo film o Buddy Holly s Gary Busey. Báječné jsou ty chvíle filmu v černých tančírnách, kde to teda fakt jede... Viděno v ČT s děsivým dabingem. ()

ostravak30

Pravda je, že o Jerry Lee Lewisovi jsem v životě neslyšel. I proto pro mě byl film hodnotný. Přeci jen jsme sledovali počátek jeho slávy a životní okamžiky. Nemůžu si pomoci, ale tak trochu na mě snímek působil jako parodie 50. let. Hlavně když se Jerry rozehraje a následuje jedna scéna za druhou v rychlém sledu. Nakonec našly by se argumenty i pro zařazení mezi žánr komedie. Dennis Quaid je výborný a pokud zmíněná gesta a pohyby skutečně odkoukal, pak klobouk dolů, je v tom výborný. Samostatnou kapitolou je sňatek s třináctiletou, který je i na dnešní poměry hodně silné kafe. Winona Ryder sice byla okouzlující, ale tohle by asi nepřežil žádný normálně smýšlející rodič. Bohužel film je místy zkratkovitý až moc. Nedává mi smysl, že by omluva v novinách zachránila kariéru slavnému pianistovi. Důležitý okamžik je i to, proč se ti dva nakonec rozešli, vždyť je z počátku nerozdělily ani těžké okamžiky. Každopádně snímek prochází po celou dobu intenzivní hudební podklad a to mu dodává ještě větší šťávu. ()

pOne

Pohled do velice zajímavého hudebního i soukromého života Elvisova konkurenta. Ve filmu zazní Jerryho největší pecky, u kterých si člověk musí minimálně poklepávat nohou v jejich rytmu. Nedokážu posoudit, nakolik je snímek natočen podle pravdy, ale ve filmu to vypadá dobře a kousky Jerry Lee Lewise určitě pobaví :) ()

Tyler_Durden

Jerryho zbožňujem a tento film ma len utvrdil že som sa narodil v blbej dobe a na blbom mieste. Každý kto má rád Rock n Roll povinne pozrieť ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix